Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую icon

Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Скачати 87.98 Kb.
НазваНаказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Дата конвертації21.04.2013
Розмір87.98 Kb.
ТипНаказ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


Н А К А З


від 25.10.2010 м. Луганськ №1292


Про проведення обласних змагань

з радіоелектронного конструювання


Згідно з планом роботи управління освіти і науки


Н А К А З У Ю :


 1. Провести 20 листопада 2010р. обласні змагання з радіоелектронного конструювання на базі Відокремленого підрозділу "Вищого професійного училища Луганського національного університету імені Тараса Шевченка" згідно з Положенням (Додаток №1).

 2. Відповідальність за проведення змагань покласти на директора Луганського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Кравченко Н.Д. та директора Відокремленого підрозділу "Вищого професійного училища Луганського національного університету імені Тараса Шевченка" Шемета В.О.

 3. Начальникам (завідуючим) управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій:

  • надати заявку на участь у змаганнях до 5 листопада 2010р. за адресою: м. Луганськ, вул. Рислянда, 2а, Луганський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (тел. 49-57-97,факс 49-57-94, E-mail: locnttum@ukrpost.ua);

  • відрядити команду у складі 2 учасників та керівника. Витрати на відрядження команди та керівника віднести на рахунок відряджуючої установи. Заїзд учасників змагань 20 листопада 2010 р. до 9.00 за адресою: м. Луганськ, вул. Шеремета, б. 7, тел. 93-74-59.

 4. Начальнику планово-фінансового відділу (Харченко О.С.) та в.о. начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності (Гоцул Г.В.) своєчасно профінансувати Луганський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді згідно з кошторисом №22 (Додаток №2).

 5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки Литвинову З.І.Начальник управління

освіти і науки І.І. Цимбал

Додаток № 1

до наказу УОН

від 25.10.2010 № 1292

ПОЛОЖЕННЯ

про обласні змагання з радіоелектронного конструювання

Мета та завдання змагань.

 • Стимулювання творчого та інтелектуального розвитку, зростання технічної майстерності учнівської молоді та задоволення її потреб в творчій самореалізації.

 • Поглиблення технічних знань в галузі вітчизняної та зарубіжної техніки.

 • Пошук та підтримка творчо-обдарованої учнівської молоді.

 • Сприяння зростанню мережі гуртків радіотехнічного напрямку в різних закладах освіти.

 • Обмін досвідом роботи з питань творчої науково-технічної самодіяльності радіоаматорів.
^

Учасники змагань.

В змаганнях беруть участь учні шкіл, ПТУ, вихованці позашкільних закладів, що не досягли 18 років на день змагань.

Команда від міста/району складається з 2 осіб:

 • Один учасник від 12 до 14 років включно – молодша вікова група,


 • Один учасник від 15 до 18 років – старша вікова група.

Очолює команду і несе відповідальність за життя і здоров'я її членів керівник команди.

На початку змагань для реєстрації подаються такі документи:

 1. ^ Заявка на участь у змаганнях, яка затверджена директором закладу, за формою


п/п

Прізвище, імя по батькові учасника

Дата народження

Позашкільний заклад, гурток

Прізвище, імя по батькові керівника

Школа клас

Повна домашня адреса, телефон

12
Керівник команди _____________________________

(прізвище, ім'я, по батькові, посада)

 1. Свідоцтво про народження або паспорт учасника змагань.^

Керівництво змаганнями та організація суддівства


Керівництво підготовкою та проведенням змагань покладається на Луганський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (ЛОЦНТТУМ). Суддівська колегія змагань формується і затверджується директором ЛОЦНТТУМ з радіоаматорів–конструкторів, керівників гуртків, спеціалістів та методистів.

Програма змагань.

Змагання проводяться у три етапи:

 • Теоретичний залік;

 • Розробка друкованої плати;

 • Монтаж радіоелектронного пристрою та його налагодження.
^

Матеріальне забезпечення


Витрати на проведення змагань відносяться на рахунок асигнувань управління освіти і науки Луганської обласної держадміністрації відповідно до затвердженого кошторису та спонсорських внесків.

Витрати на проїзд команди та відрядження керівника команди відносяться на рахунок місцевих бюджетів.

^

Підведення підсумків змагань


 1. Місце команди визначається за сумою балів, які отримали її члени.

 2. Місце учасника визначається за сумою балів, набраних на всіх етапах змагання.

^ Нагородження переможців.

Команди, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця, нагороджуються грамотами управління освіти і науки Луганської обласної держадміністрації та подарунками (І місце – від 400 до 500 грн.; ІІ місце – від 350 до 450 грн.; ІІІ місце – від 300 до 400 грн.).

Учасники змагань, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця в особистому заліку (за віковими групами), нагороджуються дипломами Луганського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відповідних ступенів.

Керівники гуртків, які підготували команди-переможці змагань, нагороджуються грамотами управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.

ПРАВИЛА


проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання

 1. Теоретичний залік

Кожному учаснику видається по 10 контрольних питань окремо для кожної вікової групи. Відповіді подаються у письмовій формі на аркуші паперу, де учасник вказує свій реєстраційний номер. Всі малюнки, схеми та інше повинні бути виконані з дотриманням вимог Єдиної системи конструкторської документації без дотримання метричних розмірів. Оцінки (бали) за відповіді на 1-6 завдання – 1 бал, на 7-10 – 2 бали. Термін проведення теоретичного заліку складає 60 хвилин. У разі правильної відповіді на всі завдання учаснику зараховується додатково по 1 балу за кожні 5 хвилин при достроковому виконанні завдань.
^

Програмні теми для теоретичного заліку

Молодша вікова група


1. Правила техніки безпеки.

2. Основні закони електро- та радіотехніки, сучасні радіоелементи, джерела живлення.

3. Обчислення опору, напруги, струму, деякої ділянки схеми.

4.Умовні позначення на схемах.

Старша вікова група

1. Правила техніки безпеки.

2. Прийом, передавання та приймання радіохвиль.

3. Параметри радіоприймачів.

4. Генерування електричних коливань.

 1. Розробка друкованої плати

Для розробки друкованої плати учасник повинен мати лінійку, циркуль, олівець (ручку), гумку, шаблони, фарбу, скляні трубки, фольговий матеріал розміром 100х100 мм, різак, тобто все необхідне для розробки креслення друкованої плати, нанесення малюнка друкованої плати на фольговий матеріал та підготовки плати до травлення. Фарба повинна бути стійкою до хлорного заліза. При розробці креслення друкованої плати необхідно продумати раціональне розміщення елементів відносно один одного з точки зору їх взаємного звязку і впливу, передбачити естетичне, геометричне розміщення елементів, відсутність перемичок, рівномірне розміщення елементів на площині друкованої плати. Друкована плата виготовляється тільки з одностороннім монтажем, двосторонній зараховується як перемички. Сітку доріжок на платі наносити тільки за допомогою штангельциркуля або лінійки. Забороняється використовувати готові трафаретні наклеювання доріжок. Нумерацію мікросхем дозволяється міняти, зберігаючи при цьому повну структуру схеми та її працездатність.

По команді “Старт” учасники змагань розпочинають розробку друкованої плати. Контрольний час складає 90 хвилин. Якщо учасник вклався в 90 хвилин, то він може отримати максимальну кількість балів – 20. За кожні 5 хвилин прострочення контрольного часу нараховується 1 штрафний бал. Ця умова діє до 120 хвилин. Після цього учаснику зараховується 0 балів і він знімається з етапу змагань.

Фактори, за які знижується оцінка:

 • відносні зміни по ширині доріжки – до 2-х балів;

 • нерівномірність країв доріжок – до 2-х балів;

 • неохайність при травленні – до 3-х балів;

 • відсутність контактних площадок для невикористаних виводів - 0,5 балів за кожний;

 • нераціональне використання площі плати – до 4-х балів.

Загальна сума штрафних балів відраховується від 20 балів, відведених для даного етапу змагань.

Учасникам змагань дозволяється виконувати операцію свердління. При цьому збільшується контрольний час на 10 хвилин.

Після закінчення розробки печатної плати учасник доповідає про кінець роботи. Плата здається в суддівську колегію.

Травлення та свердління плат довільне, час на проведення цих робіт не враховується. ^ Забороняється підрізувати доріжки, підчищати плату під час і після травлення (тобто в неврахований час).

Після травлення, промивки, просушки і свердління плата та паперова розробка здається судді.

Формовка деталей проводиться тільки під час монтажу пристрою. Формовка деталей в інший час категорично заборонена.

 1. ^ Монтаж радіоелектронного пристрою

Учасники викликаються за 15-20 хвилин до початку змагань. Цей час необхідний для підготовки робочого місця радіомонтажника, розігрівання паяльника, регулювання його температури, для проби припою, флюсу, для зручного розміщення монтажних інструментів та матеріалів.

Після підготовки місця учасникам видається принципова схема, набір радіоелементів, розроблену учасником друковану плату (витравлену і просвердлену).

Після команди “Старт” учасники приступають до складання радіоелектронного пристрою. Зачищати плату наждачним папером дозволяється тільки під час монтажу. Залишки каніфолі на платі змиваються спиртовим в межах контрольного часу. Змивати фарбу розчинником можна в поза заліковий час в окремо відведеному місці. Залишки каніфолі на платі змиваються спиртовим розчином в межах контрольного часу. Не рекомендується плату лудити.

При складанні пристрою резистори, конденсатори та діоди повинні мати тільки горизонтальну установку. Під час монтажу допускається заміна зіпсованих радіоелементів.

Після виготовлення пристрою учасник повинен пересвідчитись в його працездатності, при необхідності відрегулювати його, налагодити і голосом подати сигнал “Готовий”, після цього суддя відмічає час, затрачений на роботу з точністю до 1 хвилини.

Якщо після подачі в суддівську колегію закінченої роботи готовий пристрій не працює, учасникові зараховується хибний виклик за цей період і продовжується відлік часу.

Учаснику дозволяється продовжувати роботу до закінчення контрольного часу роботи (90 хвилин). Додатково дається 30 хвилин, але при цьому за кожні прострочені 10 хвилин знімається 1 бал.

Фактори, за які може бути знижена оцінка:

 • неякісне пропаювання виводів радіоелементів, паяння брудне, наявні напливи, залишки флюсу – до 3-х балів;

 • припій розмазаний – до 3-х балів;

 • різна висота однотипних деталей – до 2-х балів;

 • виводи радіоелементів коротші по довжині, ніж передбачено технічними вимогами – до 2-х балів;

 • утруднення або неможливість прочитання маркування радіодеталі - 0,5 балів за кожну;

 • відповідність довжини виводів однотипних деталей, прийнятих для даної плати - 0,5 балів за кожну;

Загальна сума штрафних балів відраховується від 20 балів, відведених для даного етапу змагань. За мінімізацію площі плати до загальної суми балів додається додатково 1-5 балів.

 1. Обладнання робочого місця для практичної роботи

Учасники змагань повинні мати:

 • електропаяльник на 40В, припій, каніфоль або флюс, монтажний дріт, фольгований матеріал розміром 100х100 мм;

 • гострозубці, плоскогубці, пінцет, ніж, різак, креслярські пристрої для нанесення малюнка друкованих зєднань на фольговий матеріал, фарба (лак) стійка до хлорного заліза, розчинник, вата, пера, свердла діаметром 0,8-1мм, молоточок, малогабаритні свердлильні пристрої;

 • тестер;

 • регульоване стабілізоване джерело живлення з вихідною напругою від 5 до 9 В і струмом до 100 мА, чи хімічне джерело з аналогічними параметрами;

 • набір деталей і матеріалів для збирання пристрою;

 • хлорне залізо для травлення плат.

 1. Техніка безпеки

Організатори змагань несуть повну відповідальність за дотримання правил техніки безпеки і протипожежної безпеки під час проведення змагань.

Робочі місця повинні бути обладнані у відповідності з вимогами техніки безпеки та промсанітарії для проведення радіомонтажних робіт. Ввімкнення в мережу 220В індивідуальних знижуючих пристроїв проводиться тільки з суддями.Схожі:

Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №1405 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Провести 26 листопада 2011р обласні змагання з радіоелектронного конструювання на базі Відокремленого підрозділу "Вище професійне...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №234 Про проведення обласних змагань з початкового технічного моделювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Провести 28 березня 2012 року обласні змагання з початкового технічного моделювання на базі Луганського обласного центру науково...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №1343 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання серед учнівської молоді
Луганського обласного центру науково–технічної творчості учнівської молоді (Кравченко Н. Д.) забезпечити проведення обласних змагань...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №1291 Про проведення обласного Тижня науки, техніки, винахідництва та раціоналізаторства Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Провести протягом 6-15 грудня 2010р обласний Тиждень науки, техніки, винахідництва та раціоналізаторства з науково-технічного напрямку...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №478 Про проведення обласного конкурсу "Космічні фантазії" Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Провести у термін з травня до жовтня 2010 року обласний конкурс "Космічні фантазії" згідно з Положенням (Додаток №1)
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №633 Про проведення обласних змагань з авіамодельного спорту (кордові моделі) Згідно з планом роботи управління освіти І науки нака зую
Провести 18-20 червня 2010 року на базі комунального закладу «Алчевський центр науково-технічної творчості учнівської молоді» обласні...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №697 Про проведення обласних змагань з авіамодельного спорту (кордові моделі) Згідно з планом роботи управління освіти І науки нака зую
Провести 17-19 червня 2011 року на базі комунального закладу «Алчевський центр науково-технічної творчості учнівської молоді» обласні...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №479 Про проведення обласного конкурсу "Космос. Людина. Духовність" Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
...
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №386 Про проведення обласного конкурсу "Космос. Людина. Духовність" Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую
Провести протягом березня травня 2012 року обласний конкурс "Космос. Людина. Духовність" згідно з Умовами (Додаток №1)
Наказ №1292 Про проведення обласних змагань з радіоелектронного конструювання Згідно з планом роботи управління освіти І науки наказую iconНаказ №1620 Про підсумки обласних змагань з радіоелектронного конструювання
Брянки, Свердловська, Сєверодонецька, центрів науково-технічної творчості учнівської молоді міст Алчевська, Лисичанська, комплексу...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи