Автор: Надаховський Микола Олексійович icon

Автор: Надаховський Микола Олексійович
Скачати 56.89 Kb.
НазваАвтор: Надаховський Микола Олексійович
Надаховський Микола Олексійович
Дата конвертації16.02.2013
Розмір56.89 Kb.
ТипНавчальний посібник


Відділ освіти Здолбунівської районної державної адміністрації


Здолбунівська районна станція юних техніків


Вдосконалення мікро двигунів

до трасових автомоделей


Навчальний посібник


Автор:

Надаховський Микола Олексійович

керівник гуртків Здолбунівської

районної станції юних техніків


Здолбунів-2010


Зміст


Вступ ___________________________________3


Основна частина____________________________4


Висновки _________________________________7


Список використаної літератури_______________8


Вступ


У наш час формування всебічно розвиненої особистості неможливе без впливу технічної творчості. Тому у формуванні майбутніх техніків, конструкторів, інженерів велике значення мають технічні гуртки, серед яких важливе місце займають гуртки технічного моделювання та конструювання моделей автомобілів.

Трасовий автомоделізм – це не тільки один з видів технічної творчості школярів, спрямований на створення моделей автомобілів, а один із наймасовіших і найзахоплюючих видів спорту.

У практичній роботі гуртка велике пізнавальне значення мають ходові випробування й тренувальні запуски моделей. Практична робота гуртка тісно пов’язана з проведенням змагань. І тут дуже часто постає питання: як зробити модель максимально швидкісною. Кожен керівник гуртка авто трасового моделювання знає проблему з використанням двигуна на модель 32-го масштабу. Де дістати невеликий і в той же час потужний двигун? Можна купити двигун іноземного виробництва, або придбати хороший потужний двигун на основі сомарій-кобальтових магнітів, та він дорого вартісний ще й придбати його не так просто. Як же бути початківцям? Хочу запропонувати вихід з даного становища. Для цього потрібно мати досить доступні мікродивгуни "Джонсон", "Мабучі", деякі матеріали і пристрої, а також практичні уміння і бажання мати швидкісну модель.


Основна частина


Отже, для втілення ідеї мати швидкісну автомодель, пропонуємо варіант вдосконалення двигунів "Джонсон" або "Мабучі" з діаметром якоря 13мм. Такі двигуни використовують у автомобілях іноземного виробництва як електропривід дзеркал заднього виду, скло підйомників та інше. Дістати їх можна без проблем на автошротах.

У запропонованих двигунів непогані керамічні магніти, якір двигуна ізольований, колектор, що витримує високу температуру та добре передає тепло на якір двигуна. Щітковий вузол не потребує доопрацювання.

Весь процес вдосконалення двигуна пропонуємо розділити на етапи:

Перший етап:


  1. Обережно розібрати даний двигун, зберігаючи всі внутрішні прокладки (шайби), які знаходяться на осі якоря.

  2. Робота з корпусом двигуна. З торця двигуна просвердлити 4-5 отворів діаметром 2,5-2,8 мм як показано на малюнку.


  1. Просвердлити та розпиляти надфілем 2 вікна одне знизу, друге зверху (див. мал.) для охолодження якоря двигуна.

Виконувати всі операції треба вкрай обережно, щоб не деформувати корпус двигуна. Перед тим як знімати магніти, бажано помітити, як вони стоять на двигуні.


Другий етап:


  1. Робота з якорем. Спочатку відпаяти та розмотати той дріт, що знаходиться на обмотці якоря. Сам якір, що має наявну зелену ізоляцію ніяких доопрацювань не потребує.

  2. Обережно підняти колектор, намастити вал якоря клеєм БФ-2 і опустити на те саме місце. Колектор повинен бути зміщений в сторону, яка потрібна для обертання якоря на 5-7 градусів.

  3. Після висихання клею можна намотувати сам якір. Для намотування слід використовувати емаль дріт марки ПЕТВ або ПЕТВ-2 (подвійна ізоляція). Поперечний переріз дроту має бути в межах діаметром 0,18 – 0, 21 мм по міді. кількість намотаних витків має становити 60-70. Послідовність та напрямок намотування зображено на малюнку:


Якщо використати електродріт більшого поперечного перерізу, то може не витримати навантаження колектор та щітки двигуна. Під час намотування якоря дротом, слід максимально послідовно та щільно вкладати дріт.

  1. Наступна операція – припаювання дроту до колектора. Паяти бажано більш важко плавним припоєм та використовувати малопотужний паяльник.

  2. Для впевненості в правильності виконаних робіт – перевіряємо омметром опір між обмотками якоря. Він повинен становити однакову величину на всіх обмотках. Якщо опір різний, операцію намотування потрібно повторити заново.

  3. Пересвідчившись, що намотування проведено правильно, можна примотати тонкою ниткою, змащеною клеєм БФ-2, емаль дріт та колектор у місці прилягання дроту. Намотувати нитку слід в протилежному до потрібного напрямку обертання якоря двигуна. Далі промазуємо обмотку якоря клеєм БФ-2 та просушуємо.


Третій етап:


Збираємо двигун, використовуючи прокладки(шайби), які були на якорі двигуна. Слід пам’ятати про осьовий розбіг 0,2-0,3мм, необхідний для розширення під час нагрівання якоря.


Слід відмітити, що доопрацьований таким чином двигун добре зарекомендував себе на моделях 32 масштабу (ЕS-32; F-1).

Такі ж самі вдосконалення можна примінити до двигуна, де якір має діаметр 15мм і використовувати їх до моделей 24 масштабу. Такі двигуни мають більший розмір та вагу, а також потужніші магніти, колектор, більш надійний та потужний щітковий вузол. Тому при намотуванні даних двигунів потрібно використовувати емальдріт з більшим поперечним перерізом. Практичний досвід показав, що такі двигуни треба перемотувати дротом марки ПЕТВ і ПЕТВ-2 діаметром 0,25-0,28 мм, кількість витків 60-70.


Висновки


Перш ніж розпочати роботу над моделлю, кожен гуртківець має ознайомитись із конструкцією автомобіля, його загальною характеристикою, призначенням вузлів та агрегатів. Усі моделі виготовляються за ескізами та кресленнями, тому учнів слід вчити читати та складати креслення. Бажано, щоб під час виготовлення агрегатів та вузлів моделей гуртківці самостійно розв’язували конструктивні й технологічні завдання на основі знань, здобутих у школі й у процесі занять у гуртку.

Важливо пам’ятати, що при виготовленні якісної моделі дрібниць не буває. Всі етапи повинні бути продумані, обговорені, а всі операції виконані акуратно і точно. Керівнику гуртків необхідно проводити індивідуальну роботу з гуртківцями, інструктажі та технологічні консультації при виконанні учнями таких складних конструкторських завдань.


Список використаної літератури:


1. Програми з позашкільної освіти. Науково-технічний напрямок.

Випуск 1. – К.: "Грамота", 2007.

2. Твори, выдумывай, пробуй! Сборник моделей. – М.:

Просвещение,1986.

3. Поради юним конструкторам – автолюбителям. Інструктивно-

методичний посібник. – К.: "Радянська школа", 1989.

4. Костенко В., Столяров Ю. Мир моделей. – М.:ДОСААФ, 1989.

5. Розвиток технічної та прикладної творчості молоді та фізико-

технічного експерименту. – Рівне, 1993.

6. Алексеев В. Активизация работы по развитию технического

творчества учащихся. – М.: Высшая школа, 1989.
Схожі:

Автор: Надаховський Микола Олексійович iconНосов Микола Миколайович
Носов Микола Миколайович (*10 (23) листопада 1908, Київ — †26 червня 1976, Москва) — радянський письменник, автор знаменитої трилогії...
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconРецензенти: Шандула Олександр Олексійович
Шандула Олександр Олексійович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри «Організації судових та правоохоронних органів» Національної...
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconМикола Вінграновський Микола Степанович Вінграновський народився
Микола Степанович Вінграновський народився в селі Первомайському Миколаївської області
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconГанна – Ганна Степанівна – худенька, проворна; дружина Миколи. Мирон
Микола – Микола Іванович – худий, середнього зросту, з вусами; безробітний агроном-насіннєвод, 45 років
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconМикола Данилович Руденко
Микола Данилович Руденко один з велетнів, чиїм ім'ям означене українське національне відродження 60-90-х років xx-го сторіччя. Його...
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconМикола Іванович Пирогов засновник вітчизняної оперативної
Основоположником топографічної анатомії є геніальний російський вчений Микола Іванович Пирогов. Праці Пирогова принесли йому світову...
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconЗаклади культури
Близнюки, вул. Б. Хмельницького, 2 Капран Олександр Олексійович, 5-29-57, 71-2-97, 12 років
Автор: Надаховський Микола Олексійович icon09. 08. 2012 року
Прізвище, ім’я, по батькові керівника навчального закладу Поддубкін Олександр Олексійович
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconМикола трублаїні (Микола Петрович Трублаєвський) (1907-1941)
Ярослав Гримайло охарактеризував Миколу Петровича як людину «із серцем хлоп'яти, невтомною енергією витівника, чулою душею батька,...
Автор: Надаховський Микола Олексійович iconКонтакти оргкомітету
Зав каф математичного моделювання та соціальної інформатики Ємець Олег Олексійович (+38) 05322-509-204
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи