Селекціонерами icon

Селекціонерами
Скачати 11.49 Kb.
НазваСелекціонерами
Дата конвертації20.10.2013
Розмір11.49 Kb.
ТипДокументи
1. /Про профес_х, що пов'язан_ з селекц_єю _ нас_нництвом/Майстер-овоч_вник _ майстер-сад_вник.doc
2. /Про профес_х, що пов'язан_ з селекц_єю _ нас_нництвом/Майстер-сад_вник.doc
3. /Про профес_х, що пов'язан_ з селекц_єю _ нас_нництвом/Овоч_вник.doc
4. /Про профес_х, що пов'язан_ з селекц_єю _ нас_нництвом/Селекц_онери.doc
Селекціонерами
Овочівникам потрібні знання з біології, ботаніки, хімії
Майстру-садівнику
Майстер-овочівник

Насінництво — галузь сільськогосподарського виробницт­ва, що забезпечує країну високоякісним сортовим і гібридним насінням. Виводять нові сорти насіння в нашій країні колек­тиви науково-дослідних інститутів і дослідних станцій.

Людей, які працюють над виведенням нових сортів сільськогосподарських культур, називають селекціонерами. Це переважно спеціалісти-агрономи та спеціалісти інших наук біологічного профілю з вищою освітою.

Створення нових сортів рослин відбором — справа не з легких, як може здатись. Ч. Дарвін ще сто років тому, звер­таючись до селекціонерів, попереджав, що вони завжди повин­ні бути безмежно терплячими, надзвичайно спостережливими й робити правильні висновки, мати чітко визначену мету. При відсутності хоча б однієї з цих якостей праця всього життя може пропасти даремно.

Селекціонерові в його нелегкій праці велику допомогу на­дають лаборанти — люди з середньою або середньою спе­ціальною освітою, які допомагають виконувати схрещування рослин, ведуть спостереження за ростом і розвитком їх, про­водять складні лабораторні біохімічні аналізи.

За вирощування насіння безпосередньо в насінницьких господарствах відповідають спеціалісти — агрономи-насіннєводи. Вони обліковують надходження сортового насіння, кон­тролюють використання його й заготівлю під новий врожай, проводять сортооновлення й сортозаміну для потреб госпо­дарства. Якщо якесь господарство спеціалізується на ви­рощуванні насіння для інших господарств, то над цим працюють спеціалізовані бригади, які очолюють квалі­фіковані спеціалісти —- агрономи з середньою спеціальною або вищою освітою.Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи