Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета icon

Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета
Скачати 50.62 Kb.
НазваТема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета
Дата конвертації30.01.2013
Розмір50.62 Kb.
ТипДокументи
1. /Тема-Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т.б п_д час фрезерування.docТема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета

Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування.

Мета: 1.Ознайомлення учнів з фрезерним верстатом..

2. Виховувати в учнів інтерес до навчання.

3. Розвивати пізнавальну діяльність учнів.

Література наочності: Плакати, підручники, роздатковий матеріал.

Об’єкт роботи: Практична робота. Ознайомлення з Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Обладнання та інструменти: Фрезерний верстат, фрези.

Хід роботи.

1. Організаційний момент.

Перевіряю готовність учнів до занять, вхід в майстерня, підготовка робочого місця, наявність спецодягу, шкільного приладдя; видаю інструменти та матеріали, відмічаю відсутніх.

2.Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Що ви знаєте про фрезерний верстат?

  2. Які типи фрез ви знаєте?

3. Мотивація навчальної діяльності.

Сформувати в учнів позитивне ставлення до діяльності на уроках трудового навчання, користуючись теоретичними та практичними знаннями з основ наук.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Фрезеруванням називають операцію механічної обробки матеріалів різанням плоских, фасонних, гвинтових і спіральних поверхонь за допомогою багатолезових різальних інструментів — фрез. Під час фрезерування інструмент здійснює головний (обертальний) рух різання, а заготовка — поступальний рух, перпендикулярний до осі обертання,— рух подачі.

Фрезерні верстати

Для фрезерних робіт використовують різні моделі верстатів. Прийнято Єдину класифікацію верстатів, в якій кожному верстату вітчизняного виробництва присвоюється шифр (наприклад, 6Р82Г, 6Н11Пр, 6М10).

Перша цифра в шифрі показує, що верстат належить до групи фрезерних. Друга цифра позначає тип верстата: 1 — консольні вертикально-фрезерні, 2 — фрезерні безперервної дії, З — вільна група, 4 — копіювальної й гравірувально-фрезерні, 5 — вертикально-безконсольні, 6 — поздовжньо-фрезерні, 7 — широкоуніверсальні фрезерні, 8 — консольні горизонтально-фрезерні, 9 — різні фрезерні верстати.

Третя цифра є номером розміру верстата й характеризує розмір стола, величини його переміщення та ін.

Літера між першою й другою цифрами вказує на модифікацію верстата, літера в кінці — на галузь застосування верстата, наприклад: П — підвищеної точності, Ш — широко-універсальний, Г — горизонтальний, Пр — з програмним керуванням.

Основні вузли консольного горизонтально-фрезерного верстата показано на рис. Станина 1 — основа, на якій закріплено вузли верстата. На її передній стінці розміщено вертикальні напрямні для переміщення консолі 8, а зверху — горизонтальні напрямні для хобота 5.

Консоль 8 — жорсткий чавунний виливок для встановлення на ньому стола. Усередині консолі розміщують механізми для переміщення стола в поперечному й поздовжньому напрямах і самої консолі у вертикальному напрямі.

Хобот 5 призначається для встановлення й підтримування фрез на оправці.

На столі 7 закріплюють оброблювані заготовки, використовуючи Т-подібні пази, затискні та інші пристрої. Стіл переміщується в поздовжньому й поперечному напрямах на полозках, а у вертикальному напрямі по консолі.

Шпиндель 6 — вал для закріплення і обертання фрези. Шпиндель набуває обертання від коробки швидкостей.

Коробка швидкостей 3 передає обертання від електродвигуна на шпиндель, змінює частоту його обертання в результаті введення в зачеплення зубчастих коліс з різним числом зубів.

Коробка подач 9 надає столу верстата руху подачі й змінює величину подачі у вертикальному, поздовжньому й поперечному напрямах. Сучасні фрезерні верстати мають окремі електродвигуни для механізму подачі.

Інструменти і пристрої для фрезерних робіт

Залежно від форми й профілю поверхні виготовлюваної деталі застосовують різні фрези, наприклад:

для відкритих поверхонь — циліндричні (рис. а);

для спряжених поверхонь, розміщених на різних рівнях (наприклад, грані куба, шестигранники, скоси, уступи),— торцеві (рис. б);

для відрізних робіт, прорізування шліців і вузьких щілин — дискові (рис. в, г й д) й прорізні (рис. е);

для пазів і уступів, напіввідкритих поверхонь, канавок, полірувальних робіт — кінцеві (рис. 18, є).

Торцеві фрези діаметром 3...20 мм виготовляють з циліндричним хвостовиком, а діаметром 16...50 мм — з конічним і кріплять у шпинделі довгим затискним гвинтом (шомполом). Якщо номери конусів хвостовика фрези й шпинделя не збігаються, використовують перехідні конусні втулки. Фрези, які працюють зубами на торцевій поверхні, кріплять у шпинделі за допомогою кінцевих оправок.

Фрези з циліндричним хвостовиком кріплять за допомогою патрона. Заготовки прямокутної форми кріплять на столі фрезерного верстата найчастіше в машинних лещатах або за допомогою прихватів, косинців і призм, а складної форми — в спеціальних пристроях.

Основи налагодження фрезерного верстата. Налагодження— це підготовка верстата і оснастки до виконання певної технологічної операції. До налагодження входять: установлення пристрою; встановлення фрези; перевірка биття фрези; вивіряння заготовки відносно інструмента; розстановка упорів, які обмежують хід стола і забезпечують автоматичний режим роботи; перемикання частот обертання шпинделя і хвилинних подач; встановлення глибини фрезерування тощо.

Підналагодження — це додаткове регулювання технологічного обладнання і (або) оснастки в процесі роботи для відновлення досягнутих під час налагодження значень технологічних параметрів обробки.

  1. Практична робота.

Ознайомлення з будовою та призначенням фрезерного верстата, типи фрез, встановлення фрез.

Мета: Ознайомлення з фрезерним верстатом.

Хід роботи.

  1. Розгляньте загальний вигляд фрезерного верстата в підручнику.

  2. Випишіть основні складові частини верстата в зошит.

  3. Знайдіть їх на верстаті.

6. Дотримання правил т/б при виконанні практичної роботи.

На цьому етапі пояснюю, що основною умовою успішного виконання практичної роботи є обов’язкове дотримання внутрішнього розпорядку і правил техніки безпеки.

7. Самоконтроль виконання учнями завдань.

Під час виконання лаболаторно-практичної роботи учень самостійно оцінює свою роботу на підставі технічних вимог сформульованим вчителем.

8. Контроль вчителя за виконанням учнями завдання.

Під час практичної роботи перевіряю знання, вміння та навички учнів.

9. Поточний інструктаж.

Під час виконання лабораторно-практичної роботи обхожу робочі місця і при необхідності провожу індивідуальний, а якщо потрібно то і колективний. Під час обходу слідкую щоб учні правильно організовували свою роботу.

10. Заключний інструктаж.

Проводжу загальний підсумок всього уроку, перевіряю знання за допомогою бесіди. Запитання на повторення.

  1. Які основні складові верстата?

  2. Для чого призначений фрезерний верстат?

  3. Які роботи виконують фрезами?

Домашнє завдання. Вивчити про будову та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування.
Схожі:

Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconДокументи
1. /Тема-Будова та призначення токарного верстата, керування токарним верстатом. Встановлення...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconДля учасників у конкурсі щодо підготовки цінових пропозицій на закупівлю деталей змінних до ручних інструментів з механічним урухомлювачем/приводом чи без нього, або до верстатів (фрез)
«Служба матеріально-технічного постачання», місцезнаходження: 79025, м. Львів, вул. Широка, 2, інформує про проведення конкурсу на...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconТема: Токарний верстат для обробки деревини. Мета
Мета: ознайомитися з призначенням та будовою токарного верстата, конструкційними особливостями, правилами підготовки до роботи, правилами...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconПравила техніки безпеки під час занять з гімнастики. Страховка та самостраховка
...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconТема: Мова програмування Pascal
Визначити частоту обертання робочого вала круглопилкового верстата, якщо частота обертання двигуна пдв = 3000 об/хв діаметр ведучого...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета icon1. Призначення і загальна будова кривошипно-шатунного механізму
Кшм сприймає тиск газів під час згорання робочої суміші І перетворює прямолінійний
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета icon1. Призначення і загальна будова кривошипно-шатунного механізму
Кшм сприймає тиск газів під час згорання робочої суміші І перетворює прямолінійний
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconПравила поведінки під час пожежі. Якщо пожежа у сусідів
Мета: розширити знання учнів про причини та наслідки пожежі, навчити дітей правильно діяти під час пожежі, розвинути навички самозахисту...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconТема: Безпека під час аварійних ситуацій Мета
Мета: ознайомити учнів із поняттям,,надзвичайні ситуації”, з правилами безпеки під час аварійних ситуацій, розвивати увагу, мислення,...
Тема: Будова та призначення фрезерного верстата. Налагодження верстата. Типи фрез. Встановлення фрез. Правила т/б під час фрезерування. Мета iconТема: Цивільна оборона. Дії населення під час надзвичайних ситуацій. Мета
Мета. Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення. Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи