Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод icon

Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод
Скачати 285.7 Kb.
НазваУмки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод
Дата конвертації20.10.2013
Розмір285.7 Kb.
ТипДокументи

Підсумки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік

Шановні члени колегії, учасники засідання колегії!

Сьогодні у нас перше засідання колегії в 2012 році. Ми спробуємо проаналізувати свою роботу за минулий рік, що доброго сталося, чого досягли, яких помилок було допущено, що, на жаль, не склалося, на що сьогодні потрібно більше уваги звернути та визначимо першочергові завдання для подальшої ефективної роботи.

Слід зазначити, що минулий рік характеризувався напруженою роботою освітян району, яка була націлена на виконання рішень колегій Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки облдержадміністрації, відділу освіти щодо створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти в навчальних закладах району, проведення зовнішнього незалежного оцінювання,

оптимізацію мережі загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів, соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.

У минулому році проведено 4 колегії відділу освіти. Здійснено ряд тематичних та комплексних перевірок навчальних закладів. Проведено атестаційну експертизу 6 навчальних закладів, а саме: Мд. - Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.. і Мд. - Олександрівського д/с., Говорівської ЗОШ І-ІІ ст. і Говорівського д/с, Вел. - Олександрівської ЗОШ І-ІІ ст.. та Вел. - Олександрівського д/с. Протягом року відділом освіти прийнято 216 управлінських рішень. Виконано 1741 доручення управління освіти, райдержадміністрації, облдержадміністрації.

Підбиваючи підсумки минулого року можемо засвідчити, що за підтримки районної державної адміністрації, районної ради, в співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківською громадськостю нам вдалося забезпечити стабільну роботу галузі і зробити реальні кроки щодо зміцнення матеріально - технічної бази ЗНЗ.


Які ж результати ми здобули протягом 2011 року в дошкільній освіті?

Дошкільна освіта є одним із пріоритетів освітньої політики району, основним завданням якої є створення належних умов для здобуття дітьми якісної освіти, розвитку особистісних якостей дошкільників, їх задатків, нахилів, здібностей. На виконання цих завдань розроблено районну програму розвитку освіти до 2015 року та План заходів щодо пріоритетного розвитку дошкільної освіти району.

Загальна кількість дитячого населення району від народження до 6 років становить 1362 дітей. Здобувають дошкільну освіту 689 дітей, із них: 90 дітей віком від 2 м до 3 років, (14%) та 731 дитина віком від 3 до 6(7) років (82%).

Для забезпечення права дітей на дошкільну освіту в районі функціонує 26 дошкільних навчальних закладів (із них 2 - в селищі Віньківці, 24 - сільських ДНЗ). Слід відмітити, що показник охоплення дітей дошкільною освітою має позитивну динаміку і становить 60% . Обов`язковою підготовкою до школи через різні форми освіти охоплено 100% дітей п’ятирічного віку.

За останніх чотири роки має місце тенденція до стабілізації мережі ДНЗ і чисельності дітей в них. Відсутні черги на влаштування дітей в ДНЗ. Скоординовано дії місцевого самоврядування та керівників ДНЗ задля охоплення дітей дошкільною освітою та забезпечення матеріально-технічної бази закладів. Розроблено програми розвитку кожного ДНЗ на період до 2017 року.

Відповідно до потреб громадян створено 7 ясел-садків та 19 дитячих садків. Для 9 дітей-інвалідів, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку при Віньковецькому дитячому ясла-садку №1 працює реабілітаційна група з цілодобовим перебуванням дітей віком від 2 до 7 років, де разом із здобуттям дошкільної освіти діти отримують корекційно - відновлювальну та реабілітаційну допомогу. В ДНЗ району перебуває 3 дітей, які позбавлені батьківського піклування, 19 дітей-інвалідів, 44- із малозабезпечених сімей. Всього в дошкільних закладах району працює 38 груп: 1 - з цілодобовим перебуванням дітей, 3 групи раннього віку, 3 – молодшого дошкільного, 4 – середнього дошкільного, 5- старшого дошкільного віку, 23 - різновікові.

Для задоволення потреб населення дошкільні начальні заклади функціонують з різними режимами роботи: 1 група з 24-годинним режимом перебування (реабілітаційна), 2 групи – 10,5 год. перебуванням (чергові групи), 16 груп – 9 годинним і 19-менше ніж з 9 годинним перебуванням.

Здійснюється підвіз 8 дітей в ДНЗ сіл Осламово (4), Женишківці (3), Яснозір`я (1), Пил.-Олександрівські (3) та Зінькові (5) шкільними автобусами. Чисельність дітей у ДНЗ району з розрахунку на 100 місць становить 84 особи.

В бюджеті 2011 року для дошкільних навчальних закладів було виділено 4766252,22 грн, використано 4642252,2 грн. (що становить 97,4%). Керівникам ДНЗ потрібно постійно слідкувати за використанням коштів.

Протягом 2011 р. придбано для ДНЗ району:

5 холодильників (Грим`яцький, Карачіївецький, Охрімовецький, Говорівський і Сл.-Охрімовецький ДНЗ);

3 комплекти дитячих стінок (Віньковецький д/с №2);

6 дитячих гойдалок (Сл.-Охрімовецький, Покутинецький, Вел.-Олександрівський, Петрашівський, Пирогівський, Калюсецький ДНЗ)

42 дитячі стільчики (Сл.-Охрімовецький, Охрімовецький ДНЗ);

9 дитячих столиків (Сл.-Охрімовецький, Охрімовецький ДНЗ);

15 дитячих ліжок (Сл.-Охрімовецький, Охрімовецький ДНЗ).

Замінено на металопластикові:

12 дверей (Віньковецький д/с №1 – 2, Віньковецький д/с – 6, Старонетечинецький ДНЗ – 2, Покутинецький ДНЗ – 1, Осламівський - 1);

25 вікон (Пирогівський ДНЗ – 4, Калюсецький ДНЗ – 2, Віньковецький д/с №1 - 3, Покутинецький ДНЗ – 6, Старонетечинецький – 3, Новонетечинецький - 3, Осламівський - 4).

Проведено капітальний ремонт: харчоблоку, складських приміщень у Віньковецькому д/с №1 (64 тис. грн.); даху у Віньковецькому д/с №2 (56 тис. грн.); роздягальної кімнати у Віньковецькому д/с №2 (19 тис. грн.).

Проведено поточний ремонт усіх приміщень ДНЗ; електрообладнання у Віньковецькому д/с №2.

Обладнано нових 4 ігрових майданчики (Петрашівський та Сл.Охрімовецький д/с, Пирогівський, Калюсецький ДНЗ).

Відкрито нові приміщення кабінетів логопеда та психолога при Віньковецькому ДНЗ №2 та створено консультативний центр для батьків, в якому на громадських засадах працює 9 спеціалістів. Три ДНЗ району (Віньковецький №1, №2, Дашковецький ДНЗ) забезпечені комп’ютерною технікою. В 2011 р. в Дашковецький ДНЗ придбано ноутбук, який підключено до мережі Інтернет.

Відновлено водопостачання в Карижинському д/с. Завершено роботи по облаштуванню внутрішнього санвузла в Пил.-Олександрівському ДНЗ.

Ведуться роботи по відновленню приміщення Дашковецького ДНЗ. В 2011 р. уже освоєно 350 тис. грн.

Однак особливу увагу треба звернути на організацію харчування. Не усі продукти, які надходять до закладів відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються відповідними документами, що засвідчують їх якість, сорт, категорію, дату виготовлення, термін реалізації, кількість. Не повною мірою здійснюється робота щодо обліку продуктів харчування.

Серед недоліків в організації харчування – незбалансованість меню відповідно до діючих натуральних норм харчування.

Крім цього є ще цілий ряд невирішених проблем:

- потребують заміни системи водопостачання та каналізації в цілому по ДНЗ, технологічне обладнання на харчоблоці у Віньковецькому д/с №2;

необхідно облаштувати спортивні майданчики у Віньковецькому д/с №1, №2.;

- провести заміну огорожі у Віньковецькому ДНЗ №1;

- облаштувати внутрішні туалети в 10 ДНЗ;

- потребує капітального ремонту приміщення Карижинського ДНЗ;

- необхідно забезпечити проточне водопостачання в Пирогівському, Грим`яцькому, Адамівському дитсадках;

- через брак коштів зволікаються роботи з виготовлення технічних паспортів на будівлі ДНЗ та державних актів на землю, яку використовують дитсадки;

- придбати комп`ютери в 23 ДНЗ району та підключити їх до мережі Інтернет;

- провести заміну вікон та вхідних дверей в Карижинському, Адамівському, Женишковецькому;

- покращити протипожежний стан дитсадків, усунути недоліки зазначені у приписах інспекції Держтехногенбезпеки;

- завершити капітальний ремонт колишнього приміщення Дашковецького ДНЗ;

- виготовити проектно-кошторисну документацію на добудову приміщення Мд.-Олександрівського ДНЗ.

Особлива увага приділяється мережі загальної середньої освіти, яка складається з 23 загальноосвітніх навчальних закладів (а це 10 ЗОШ І-ІІІ ст., з яких 3 заклади нового типу та 13 ЗОШ І-ІІ ст..), в яких загальну середню освіту отримує 2305 учнів. У 4 школах району працює 7 груп продовженого дня (196 учнів).

Сьогодні найболючішою проблемою для освіти є несприятлива демографічна ситуація. З кожним роком кількість дітей шкільного віку зменшується. Так, в 2011р. порівняно з 2010 р кількість учнів зменшилась на 116 дітей. В районі стає все більше шкіл з малою наповнюваністю, в яких затрати на утримання постійно зростають. У цих умовах ми змушені займатися проблемою оптимізації шкільної мережі. В зв’язку з цим в 2011 році Яснозірську ЗОШ І-ІІІ ст. реорганізовано у ЗОШ І-ІІ ст., наприкінці року отримано згоду територіальної громади в с. Говори, дозвіл сесії Говорівської сільської та районної рад на реорганізацію з 1 вересня 2012 р. Говорівської ЗОШ І-ІІ ст.. у ЗОШ І ст..

В 2011році фактично розпочався процес самоліквідації Новонетечинецької ЗОШ І-ІІ ст.. Як не прикро говорити, але оптимізація мережі може продовжуватися і в наступні роки. Проте не слід драматизувати ці події, так як кількість дітей дошкільного віку протягом останніх трьох років почала зростати і в недалекому майбутньому доведеться відкривати, можливо, нові школи.

Оптимізація мережі шкіл тісно пов’язана з створенням освітніх округів на селі. В районі шкільні округи функціонують на базі Зіньківського НВК, Осламівської ЗОШ І-Ш ст.. З 1 вересня цього року планується створити ще один освітній округ на базі Охрімовецької ЗОШ І-ІІІ ст. 12 шкільних автобусів забезпечують підвезення близько 500 учнів до місць навчання і додому, які проживають за межею трикілометрової пішохідної доступності. Протягом 2011-2015 рр. планується з використанням різних джерел фінансування поступове оновлення парку шкільних автобусів.


Робота із здібними та обдарованими учнями


Важливим показником у діяльності навчальних закладів є робота з обдарованими дітьми, їх результативність виступів на обласних предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, турнірах та фестивалях.

Минулого року наш район мав ^ 10 призових місць на обласних олімпіадах, 3 призери обласного конкурсу-захисту МАН, 13 призерів конкурсу учнівської творчості мовно-літературного спрямування, 2 природничого, 3 – конкурсу учнівської творчості з охорони праці, 38 дипломантів-вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості, 6 спортсменів. А в контексті підбиття підсумків і визначення кращих в районі, то на Ш (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад призові місця вибороли учні таких навчальних закладів: Зіньківського НВК – 3 призери( з англійської мови, з історії, з німецької мови), Віньковецького НВК - 2 призери (з англійської мови, з української мови та літератури), Осламівської ЗОШ І-Ш ст. - 1 призер ( з історії), Пилипоолександрівської ЗОШ І-Ш ст. – 1 призер (з біології), Карижинської ЗОШ І-ІІ т. – 1 призер (з географії), Покутинецької ЗОШ І-П ст. – 1 призер ( з фізики).

Районну учнівську стипендію „Обдарованість” минулого року одержав 71 учень ( що на 22 учні більше минулого року). Це учні різних напрямків обдарованості, включаючи філологічну творчість, науково-технічний напрям, спорт. Цього року у Положення про преміювання обдарованих учнів внесено зміни – премії одержать лише ті учні, які одержали досягнення в очних олімпіадах, конкурсах, змаганнях. Разом з тим, що на одній із сесій районної ради буде розглянуто питання про збільшення суми коштів на районну стипендію. Згода керівників району на це уже є. Думаю, що депутати підтримають цю ідею.

Хочу відмітити, що впродовж січня 2012 року наші діти вже вибороли вісім призових місць на обласних олімпіадах з базових дисциплін, незважаючи на те, що змінилися підходи щодо організації та проведення обласних олімпіад, посилилися вимоги щодо об'єктивності оцінювання. Приємно, що це учні, які є неодноразовими призерами минулорічних олімпіад і демонструють високі результати за будь-яких умов. Це свідчить про міцність знань учнів та системну підготовку у навчальних закладах. Дозволю озвучити прізвища наших юних обдарувань: це учні Віньковецького НВК: Панасюк Ольга - учениця 11 класу Віньковецького НВК, Чижик Тетяна -учениця 11 класу, Саврій Роман - учень 10 класу , Зозуляк Ольга - учениця 9 класу , Гавінська Яна - учениця 8 класу; із Зіньківського НВК Русін Аліна - учениця 11 класу; із Покутинецької ЗОШ І-П ст. Багрійчук Мар'яна - учениця 9 класу.

Однак, слабкою ланкою у роботі з обдарованими учнями є підготовка учнів до олімпіад з трудового навчання, біології, інформатики, економіки. На цих олімпіадах наші учні показують дуже низькі результати. Керівники навчальних закладів повинні налагодити системну, цілеспрямовану роботу у зазначеному напрямку.

Зрозуміло: наявні невикористані резерви у роботі з обдарованими дітьми у напрямку залучення до науково-дослідницьої роботи. У цьому напрямку мають працювати вчителі з педагогічними званнями. Керівники шкіл повинні відслідковувати спрямованість факультативів, індивідуальних та групових занять на підготовку до участі у конкурсі науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Місце навчального закладу по роботі із здібними та обдарованими учнями визначалося, виходячи з таких критеріїв: кількість призових місць обласного рівня; кількість призових місць районного рівня, представництво учнів згідно поданих заявок та результатів річного оцінювання.

Призерами II етапу Всеукраїнських олімпіад стали 106 учнів (19 % від загального числа учасників). Найбільшу кількість призерів підготували педколективи Віньковецького НВК (27), Зіньківського НВК (19).

Для участі у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено 35 учнів. Серед них: 12 – учні сільських шкіл, 23 – учні спеціалізованих шкіл.

Підсумкові матеріали олімпіад свідчать про те, що в значної частини учнів практичний і теоретичний рівень знань ще не високий.

Жодного призового місця не вибороли на районних олімпіадах команди Говорівської ЗОШ І-ІІ ст. та Пирогівської ЗОШ І-ІІ ст. В організації і проведенні олімпіад мали місце суттєві недоліки, прорахунки у формуванні і представленні команд на районні олімпіади.

Підсумкові матеріали олімпіад свідчать про те, що в значної частини учнів практичний і теоретичний рівень підготовки ще не високий. На олімпіадах з точних дисциплін ( фізика, математика, хімія, економіка, інформатика ) учні набирають надзвичайно малу кількість балів - 5-10% від загальної кількості балів. Це свідчить про відсутність системної роботи у підготовці учнів до районних олімпіад.

Необхідно проаналізувати систему роботи з здібними та обдарованими дітьми, взяти під постійний контроль залучення учнів до дистанційної форми навчання. Проблема підготовки олімпійського резерву у ваших навчальних закладах повинна стати предметом управлінського контролю та пріоритетним напрямком роботи.

Зобов 'язую керівників навчальних закладів:

активізувати навчально-виховну роботу із здібними та обдарованими

учнями;

забезпечити результативний контроль за рівнем викладання предметів

варіативної складової навчальних планів;

здійснити управлінські рішення з питань системної, результативної

підготовки учнів до олімпіад з базових дисциплін;

забезпечити результативну підготовку учасників обласних олімпіад.

^ Організація підготовки

до зовнішнього незалежного оцінювання-2012 та ДПА

Зовнішнє незалежне оцінювання продемонструвало цікаві факти, розкрило картину наших досягнень та недоліків, прорахунків, невикористаних резервів. За статистикою, якщо взяти середню якість навчальних досягнень учасників ЗНО 2011 року, то Віньковецький район займає 15 місце ( для порівняння - у 2010 році наш район був на 9 місці). Якщо того року ми мали високі результати з української мови та з географії (3 місце серед міст і районів області), 5 місце з історії України, то за результатами 2011 року – 12 місце - це найкращий результат абітурієнтів з Віньковецького району. Низькі результати щорічно демонтрують наші випускники з математики і з біології .

Отже, є над чим працювати.

Акцентую увагу всіх присутніх на особливостях проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році. Цього року в майбутніх абітурієнтів буде можливість скласти максимум 4 предмети ( минулого року було 5 предметів); до переліку предметів, з яких буде проведено ЗНО, додано тестування з всесвітньої історії. Обов`язковим є тест з української мови та літератури. Свої результати учасники зовнішнього оцінювання отримають до 1 липня 2012 року.

Пункти тестування для абітурієнтів з Віньковецького району будуть розміщені у м.Хмельницькому. Важливо сьогодні проаналізувати і проконтролювати стан інформаційно-роз`яснювальної роботи щодо підготовки випускників 11-х класів до ЗНО-2012.

У зв’язку з проведенням в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу «ЄВРО-2012», термін подачі документів скорочено на 10 днів порівняно з минулим роком: реєстрація завершується 20 лютого. Станом на 09.02.2011р. з нашого району зареєструвалися 82 випускника, а це 62 % від загальної кількості.

З метою ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою зовнішнього оцінювання відбудеться пробне тестування: 24 березня – з української мови і літератури, біології, фізики, іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) та всесвітньої історії; 9 квітня – з історії України, математики, хімії, географії, російської мови.

Кадри

У навчальних закладах району протягом 2010-2011 навчального року працювало майже тисячу працівників:

- в дошкільних навчальних закладах – 72 педагогічних працівники, 79 працівник технічного та обслуговуючого персоналу;

- в загальноосвітніх навчальних закладах – 442 педпрацівники, 329 працівників технічного та обслуговуючого персоналу;

- в позашкільних навчальних закладах – 17 педагогів, 2 працівників допоміжного персоналу.

Поступово поліпшується якісний склад педагогічних працівників, які працюють у дошкільних та позашкільних навчальних закладах.

Значна увага приділяється підвищенню кваліфікації вчителів та організації роботи із їхнього самовдосконалення.

Фактично усіма формами курсової перепідготовки у 2011 році було охоплено 165 педагогічних працівників, з них :

- за очною формою навчання - 43 педагогічні працівники;

- за індивідуальною формою навчання - 9 педагогічних працівників;

- на базі РМК – 110 педпрацівників;

- заочно-дистанційною формою навчання м . Київ - 3 педпрацівники.

На районному рівні забезпечується фінансування освітньої галузі. Вчасно виплачується зарплата вчителям, здійснюється преміювання педагогічних працівників шкіл за особливі досягнення.

Організація методичної роботи

Участь у масових методичних заходах

Основа школи – не просто педагог, а філософія освіти, яку він реалізує у роботі з дітьми. Школі потрібен учитель, особистісні та професійні якості котрого відповідають рівню складності завдань поставлених суспільством.

Сільська школа, повинна дати дитині знання, що відповідають державному стандарту. Для того, щоб вимога часу стала реальністю, керівники шкіл, районний методичний кабінет повинні ефективно працювати над підвищенням професійної майстерності педагогів.

Структура методичної роботи з керівними кадрами передбачає цикл семінарів для директорів і заступників, основною метою яких є вдосконалення стилю управлінської діяльності, формування менеджера освітньої галузі. Так, в 2011 році аспекти управлінської діяльності директорів шкіл в умовах реформування школи розглядалися на семінарах у Віньковецькому НВК та Сл.-Охрімовецькій ЗОШ І-ІІ ст. Заступники директорів шкіл мали можливість обговорити сучасні проблеми вдосконалення структури методичної роботи в навчальних закладах на семінарі у Женишковецькій ЗОШ І-Ш ст.

Фахові семінари були організовані для різних категорій педагогічних працівників. Найбільша кількість семінарів відбулася на базі Віньковецького НВК, проведення яких відзначені належним організаційним рівнем.

З метою підвищення фахового та методичного рівня педагогічних працівників різних категорій були змістовно організовані методичні заходи на базі Зіньківського НВК, Женишковецької ЗОШ І-Ш ст., Дашковецького НВК, Мд.-Олександрівської, Осламівської, Охрімовецької, Пилипоолександрівської, Петрашівської шкіл І-Ш ступенів, Калюсецької, Карачіївецької, Подолянської ЗОШ І-П ступенів.

В минулому календарному році через об’єктивні та суб’єктивні причини не проведено жодного семінару педпрацівників у Грим'яцькій ЗОШ І-ІІІ ст., у Вел.-Олександрівській, Говорівській, Зорянській ЗОШ І-П ст., Карижинській, Новонетечинецькій, Пирогівській, Покутинецькій, Старонетечинецькій та Яснозірській ЗОШ І-П ст.).

Сьогодні важливо, щоб семінар був не лише заходу заради заходу, а сприяв підвищенню рівня професійної та методичної майстерності педагогів, результативно впливав на поліпшення стану навчально-виховного процесу в школах. Методистам, керівникам навчальних закладів потрібно постійно аналізувати якість і віддачу окремих методичних заходів. Стан методичної роботи в освітніх закладах ще потребує подолання консерватизму, стеоретипів педагогічного мислення, встановлення відповідного балансу між станом викладання предметів і рівнем навчальних досягнень учнів, якістю знань і їх творчою самореалізацією.

Проблемою є те, що для значної частини вчителів не є притаманними творчий неспокій, високий рівень професіоналізму, постійна робота над собою, уміння застосувати сучасні методи навчання , прагнення досягти максимальних результатів.


^ Виставка педідей.

В розвитку творчої активності педкадрів добре зарекомендувала себе виставка педагогічних ідей та знахідок, яка дає можливість вивчити творчо працюючих вчителів. На обласну виставку „Хмельниччина – на шляхах реформування” у 2011 році район представив 45 робіт. Дякуючи системній, правильно налагодженій роботі районного методичного кабінету на рахунку нашого району 31 призове місце. Дякую усім, хто був причетний до результативної роботи. Цього року також визначено 47 переможців районної виставки педідей.

Найбільше призерів обласної виставки мають Віньковецький НВК (7), Зіньківський НВК (5). Плідно попрацювали Дашковецький НВК, Женишковецька ЗОШ І-Ш ст., Пилипоолександрівська ЗОШ І-Ш ст., Віньковецький будинок дитячої та юнацької творчості, Віньковецький ДНЗ №2, які мають по два призових місця. По одному призеру - в Грим`яцькій ЗОШ І-Ш ст., Вел.-Олександрівській ЗОШ І-П ст., Охрімовецькій, Калюсецькій, Сл.-Охрімовецькій, Карачіївецькій ЗОШ І-ІІ ст., Віньковецькому ДНЗ №1.

Разом з тим, хочу звернути увагу керівників Мд.-Олександрівської ЗОШ І-Ш ст., Петрашівської ЗОШ І-Ш ст., Зорянської, Новонетечинецької, Карижинської, Старонетечинецької ЗОШ І-П ст.., педколективи яких не брали участі у минулому році у виставці педідей. Окрім цього, вимагає суттєвого поліпшення розповсюдження, використання педагогічного досвіду. Необхідно вміти надати популярності методичному продукту за межами школи та району. Проаналізуйте, чи відповідає рівень педдіяльності вимогам, які представлені у Типовому положенні про атестацію? Чи вчителі, які одержали звання „Вчитель-методист", „Старший вчитель" відпрацьовують його. Адже педагоги з вищими категоріями повинні мати власні методичні розробки, публікації у фахових виданнях, представляти власний педдосвід на конкурсі „Учитель року".

^ Конкурс „Учитель року"

У районному конкурсі «Учитель року-2011» взяло участь 16 педагогів із 13 навчальних закладів району. Це вчителі Віньковецького НВК (3 чол.), Осламівська ЗОШ (2 чол.), по одному вчителю представили Дашковецький НВК, Женишковецька ЗОШ І-ІІІ ст., Пил.-Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст., Мд.-Олександрівська ЗОШ І-Ш ст., Охрімовецька, Петрашівська ЗОШ І-Ш ст., Покутинецька, Говорівська, Подолянська, Новонетечинецька ЗОШ І-ІІ ст.

Зате педагоги Сл.-Охрімовецької ЗОШ І-ІІ ст. за останніх 5 років не брали участі в жодній номінації.

Вважаю за потрібне відмітити, що методичний кабінет вже має певний досвід по підготовці педагогів до конкурсу обласного рівня. Про це свідчать результати, які продемонстрували наші педагоги на цьогорічному конкурсі «Учитель року – 2012». Кондратюк Леся Володимирівна, учитель біології Зіньківського НВК та Лемешева Оксана Гаврилівна, учитель української мови та літератури Віньковецького НВК продемонстрували високий рівень фахової та методичної підготовки під час випробувань і ввійшли в десятку кращих серед 26 учасників обласного конкурсу. Добрі результати продемонстрували вчителі: Щербанюк Григорій Васильович, вчитель фізкультури Пилипоолександрівської ЗОШ І-Ш ст. та Матух Оксана Ярославівна, вчитель етики Грим'яцької ЗОШ, які зайняли відповідно 13 і 14 місця. Якісним показником є те, що всі учасники у випробуванні з ІКТ набрали максимум балів.

Поряд з цим, вважаю, що залучення вчителів до участі у конкурсі «Учитель року» є поки що слабкою ланкою управлінської діяльності керівників навчальних закладів району.

Інформатизація освітнього процесу

Важливим чинником формування якісної освіти є ефективне використання інформаційних технологій. І велика робота була проведена у цьому напрямку.

У зв’язку з закінченням терміну дії районної програми «Інформаційні та комунікаційні технології в галузі освіти» на 2006-2010 роки була розроблена у 2011 році районна програма «Інформаційні та комунікаційні технології на 2011-2015 роки».

В минулому році за кошти державного бюджету 2 школи району: Віньковецький НВК та Дашковецький НВК, і Сл.-Охрімовецька ЗОШ І-ІІ ступенів за кошти обласного отримали сучасні навчальні комп’ютерні комплекси для кабінетів інформатики на суму 193098,72 гривень.

Зараз в арсеналі шкіл нараховується 269 персональних комп’ютерів. Всі ЗОШ І-ІІІ ступенів та ЗОШ І-ІІ ступенів мають навчальні комп'ютерні комплекси (всього 28 НКК). На одне робоче місце, обладнане сучасним комп'ютером, у середньому по району припадає 9 учнів. По області цей показник становить 15 учнів на 1ПК.

На підключення ЗНЗ району до високошвидкісного Інтернету в 2011 році з обласного бюджету було виділено 40 тис. грн. і сьогодні всі ЗОШ І-ІІІ ст.. та ЗОШ І-ІІ стають доступ до мережі Інтернет. По області відсоток під’єднання закладів І-ІІІ ст.. становить 92,6 %, а відсоток під’єднання закладів І-ІІ ст.. становить 48%. Діє районна комп’ютерна мережа.

Сьогодні кожен навчальний заклад має власну електрону адресу, що надає можливість надавати вчасно важливу інформацію освітнього характеру для педагогів, учнів, батьків. Майже всі школи мають загальноосвітні сайти, окрім Вел.-Олександрівської, Зорянської, Карачіївецької, Новонетечинецької ЗОШ І-ІІ ступенів.

Велика увага приділяється інформаційно-методичному забезпеченню навчально-виховного процесу. Вчителі шкіл проходять курси на яких озброюються інформаційно-комунікаційними технологіями. Так, за програмою «Intel®Навчання для майбутнього» підготовлено 353 педагогів (82%) – це найкращий показник на рівні області, 126 педагогів – за програмою «Партнерство у навчанні» (29 %), 287 – за курсом «Цифрові технології» ( 67 %) – це середній показник по району. 363 педагогічних працівників (84 %) володіють інформаційно-комунікаційними технологіями.

Що стосується даних показників в розрізі шкіл, то всі вчителі Грим’яцької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Старонетечинецької ЗОШ І-ІІ ступенів пройшли курси Intel (100 %), добре налагоджена робота в цьому плані у Віньковецького НВК, Пил.-Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ст., Дашковецькому НВК, Зіньківському НВК, Яснозірській ЗОШ І-ІІ ст., Сл.-Охрімовецькій ЗОШ І-ІІ ст., Пирогівській ЗОШ І-ІІ ст., Покутинецькій ЗОШ І-ІІ ст., Калюсецькій ЗОШ І-ІІ ст. (76-94 %). В названих вище школах вчителі активно застосовують ПК у своїй роботі: використовують наявну базу педагогічних програмних засобів на різних етапах уроків, а також здійснюють контроль знань за допомогою тестування.

Вкрай незадовільне оволодіння ІКТ за програмами «Цифрові технології» вчителями Говорівській ЗОШ І-ІІ ст., Зорянській ЗОШ І-ІІ ст., Карачіївецькій ЗОШ І-ІІ ст., де пройшли цей курс тільки по одному вчителю (9-11 %).

Кілька слів про програму 100% .

В районі є певний ресурс програмно-педагогічних засобів навчання. Всього налічується 389 навчальних програм: гуманітарний цикл – 130 програма, природничо-математичний – 259. Педагоги нашого району використовують ліцензійні програмно – педагогічні засоби навчання під час підготовки до уроків, на уроці, у позакласній роботі з обдарованими дітьми.. Наприкінці минулого року отримано ще 25 електронних навчальних посібників з алгебри, геометрії, фізики, біології та посібник «Першокласний портфель» для підготовки дитини до школи.

Але на сьогоднішній день загальноосвітні навчальні заклади недостатньо забезпеченні мультим6едійною технікою. В школах району є тільки 7 інтерактивних дошок, 9 проекторів. Вчителі – придметники майже не забезпечені комп’ютерами в навчальних кабінетах з різних дисциплін.

^ Виховна робота

Виховання гуманної, порядної, всебічно розвиненої особистості, формування чіткої громадянської позиції і патріотичних почуттів є складовими частинами виховної роботи у навчально-виховних закладах Віньковецького району.

У 2011-2012 н.р. впроваджувалася Програма "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів у загальноосвітніх навчальних закладах України", яка скеровує виховний процес на створення системного підходу до організації виховної діяльності та відображає сучасний зміст виховання в Україні

В освітній системі району реалізуються заходи, направлені на формування в підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, поваги до державних символів України

Протягом року значна увага приділялася заходам, спрямованим на широке залучення дітей, учнівської молоді до відзначення знаменних подій в житті всього українського народу та традиційних свят. У закладах освіти району відзначені: День знань, День самоврядування, День Соборності України, День здоров'я, День довкілля, День Перемоги, День Європи, День захисту дітей. Проведено комплекс заходів зі вшанування жертв та постраждалих від голодоморів в Україні та організації 66 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Значна роль у виховному процесі належить органам учнівського самоврядування. Ця робота постійно аналізується і спрямовується на використання потенціалу учнівського самоврядування для проведення превентивної роботи серед учнів, налагоджується співпраця органів учнівського самоврядування навчальних закладів району

Учні ЗНЗ протягом року брали активну участь у районних та обласних конкурсах. Активними учасниками конкурсів районного рівня є учні Віньковецького НВК (1м.), Зіньківського НВК (1м.), Майдано-Олксандрівська ЗОШ (2м.) Грим`яцької ЗОШ І-ІІІ ст. (3 м.), Охрімовецької ЗОШ І-ІІІ ст. (4м.), Дашковецького НВК (4м), Подолянської ЗОШ І-ІІ ст. (1 м.), Старонетечинецької ЗОШ І-ІІ ст. (2 м.), Калюсецької ЗОШ І-ІІ ст. (3м).

Одним з головних виховних напрямків роботи у закладах освіти є - превентивне виховання спрямоване на запобігання виникненню у молоді шкідливих звичок. Основою попередження шкідливих звичок серед учнів є проведення класних та загальношкільних заходів, зайнятість учнів у позаурочний час. Гурткова робота у школах організовується за різними напрямками, діють літературні, історичні, географічні гуртки, гуртки художньо-естетичного напрямку. Гуртковою роботою охоплено 1719 учнів району. Показники зайнятості учнів позакласною та позашкільною роботі на достатньому рівні. Але залишається запитання щодо якості проведення гурткових занять.

У школах району проводяться різноманітні заходи, спрямовані на збереження здоров’я дітей. В школах проводяться День фізкультурника, День здоров’я, шкільні спартакіади, спортивні змагання. Школярі беруть активну участь у районних та обласних спартакіада та спортивних змаганнях. З метою зміцнення фізичного здоров’я проводилась робота щодо залучення дітей та підлітків до спортивних гуртків і секцій.

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації «Про заходи з протидії ВІЛ-інфекції СНІДу» у навчально-виховних закладах проводиться інформаційно-просвітницька робота з питань профілактики ВІЛ-інфекції СНІДу. Постійно у школах відбуваються уроки та тижні здоров`я

У ЗНЗ району здійснюється ряд заходів з питань євроатлантичної та європейської інтеграції.

Певний досвід організації правовиховної роботи накопичено у всіх загальноосвітніх навчальних закладах. Профілактику злочинності і правопорушень визначено одним із пріоритетних напрямів виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, адже на внутрішкільному обліку перебуває 32 учні, на обліку в кримінальній міліції перебуває 6 учнів. З цими дітьми проводиться відповідна робота, контролюється проведення їх вільного часу. В даному випадку необхідна дієва співпраця школи, батьків, громадськості, виконкомів сільських рад, органів правопорядку. Сьогодні, на жаль, не налагоджена дієва співпраця з батьками, дуже часто батьки взагалі не цікавляться проблемами своїх дітей, не відвідують уроки

Проблемними питаннями у виховній роботі залишаються:

- зниження культури поведінки учнів;

- організація дієвої співпраці батьків зі школою;

- ведення здорового способу життя серед школярів;

- негативний вплив засобів масової інформації: реклами, пропаганда жорстокості і насилля, телебачення.

Оздоровлення

Пришкільними таборами з денним перебуванням влітку 2011 року було охоплено 1830 учнів, це всі учні загальноосвітніх шкіл району крім учнів випускних 9 і 11 класів. Відділ освіти, дирекції шкіл забезпечили в таборах цікавий і змістовний відпочинок. Основна увага зверталась на організацію походів, екскурсій, змагань, зустрічей.

Для забезпечення гарячого харчування в таборах сесією районної ради виділено 51417 тис. грн.

В лісі біля села Охрімівці було організовано наметовий табір. Відпочинком в ньому було охоплено біля сотні учнів загальноосвітніх шкіл району. Діти, що побували тут отримали незабутні враження про чудову природу місцевості де вони побували.

Для учнів були організовані екскурсійні автобусні поїздки в музей Анни Ахматової в селі Слобідка-Шелехівська Деражнянського району.

Кожна школа району на протязі року організовувала автобусні екскурсійні поїздки по містах України: Київ, Львів, Одеса, Вінниця. Екскурсійні групи дітей і працівників шкіл побували в Карпатах. Таким видом оздоровлення було охоплено понад 500 чоловік. Найбільш активними у поїздках були учні Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст., Говорівської, Калюсецької та Новонетечинецької ЗОШ І-ІІст.( до 100 % і більше).

83 дітей було оздоровлено в стаціонарних таборах нашої області і за її межами.

^ Фізичне виховання

Фізичне виховання школярів, організація спортивно – масової роботи – пріоритетний напрямок роботи відділу освіти, керівників навчальних закладів.

За наслідками районної Спартакіади школярів, найкращі результати показали команди Віньковецького, Зіньківського НВК серед шкіл І-ІІІ ст.., Карижинської, Подолянській ЗОШ серед шкіл І-ІІ ст..

Стабільно високі результати, призові місця здобувають щорічно на обласних змаганнях команди району з настільного тенісу (кер. Дурдас І.Г.), дзюдо (Громов І.І.) . У 2011 році гарно виступили команди ДЮСШ з волейболу (юнаки) кер. Скакун С.П.., з волейболу (дівчата) кер. Степанюк М.М.

Разом з тим успіхи наших команд в обласній спартакіаді школярів бажають бути значно кращими.

Харчування

На постійному контролі знаходяться питання щодо збереження здоров’я, створення належних умов для забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Усіма видами харчування охоплено 99 відсотків від загальної кількості учнів. Безкоштовне харчування отримували учні 1-4 класів (756 учнів – 100%), діти-сироти (24 учнів – 100%) та діти з малозабезпечених сімей (36 учнів – 100%). Решта дітей харчувалися за батьківську плату. Для поліпшення організації харчування в закладах освіти залучаються с/г продукція вирощена на пришкільних ділянках, позабюджетні кошти: спонсорська допомога, батьківська оплата.

Хочу зазначити, що раціональне використання наявних коштів районного бюджету дозволило забезпечити цілком нормальне харчування школярів. На харчування учнів 1-4 класів та пільгового контингенту використано – 426 417 грн. бюджетних асигнувань. В середньому на харчування 1 учня в день витрачалося 3,30 грн.

Безкоштовне одноразове харчування отримують усі учні початкових класів, діти-сироти та діти, що залишилися без батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей. Всі решта дітей харчуються за батьківську плату.

Про якість організації харчування свідчать надходження спецкоштів (батьківська плата). Так, у 2011 році на спецкошти Зіньківського НВК надійшло 31729 грн. (вартість одного обіду – 1,90 грн.), Грим`яцькій - 12194 грн. (1,78 грн. - вартість одного обіду ) ЗОШ І-ІІІ ст., Старонетечинецькій - 9126 грн.( 2 грн.- вартість одного обіду ), Вел.-Олександрівській - 9698 грн. (1,73грн. - вартість одного обіду ), Зорянській - 6513 грн. (1,69 грн.)ЗОШ І-ІІ ст. Проте є такі школи де вартість обіду становить 0, 32 грн. – Охрімовецька ЗОШ І-ІІІ ст.

Сьогодні залишається низьким показник охоплення дітей гарячим харчування у Віньковецькому НВК, Осламівській ЗОШ.

^ Матеріально-технічна база


На районному рівні забезпечується фінансування освітньої галузі. Вчасно виплачується зарплата вчителям, здійснюється преміювання педагогічних працівників шкіл за особливі досягнення. Бюджет районного відділу освіти райдержадміністрації на 2011 рік становив 25 млн. 866 тис. грн.. Левову частину коштів «з'їла» зарплата та енергоносії. Проте ми зуміли в минулому році за кошти районного бюджету втілити в життя 2 проекти – будівництво криниці в Грим'яцькій ЗОШ І-ІІІ ст. та капітальний ремонт теплотраси в Осламівській ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 44, 5 тис. грн. Основним освітянським здобутком минулого року стало введення з 1 вересня приміщення Сл.Охрімовецької ЗОШ І-ІІ ст. На реконструкцію закладу в 2011 році було виділено 466200 грн.з обласного і 322564 грн.- з районного бюджету.

Дякуючи енергійним зусиллям голови Віньковецької РДА, депутату обласної ради А.В. Панасевичу, розумінню і підтримці з боку голови Хмельницької облдержадміністрації В.С. Ядухи з обласного бюджету було додатково спрямовано для потреб шкіл району 275, 1 тис. грн. на заміну 118 – ти дерев’яних вікон на металопластикові у Віньковецькому НВК, 199 тис грн. на придбання 3 –х комп’ютерних комплексів, які було встановлено у Сл.-Охрімовецькій ЗОШ І-ІІ ст., Дашковецькому та Віньковецькому НВК, майже 300 тис. грн. на закупівлю автобуса, який підвозить дітей до Великолександрівської та Пил.-Олександрівської шкіл. За 47 тис. грн. придбано 110 парт для учнів 1-5 класів Зіньківського НВК, Женишковецької, Грим’яцької ЗОШ І-ІІІ ст., Подолянської та Говорівської ЗОШ І-ІІ ст.

В загальноосвітніх навчальних закладах проведені поточні ремонти в класних кімнатах, коридорах, майстернях, котельнях, їдальнях (в основному за позабюджетні кошти - учительський та батьківський фонди, спонсорська допомога).

В Петрашівській ЗОШ І-ІІІ ст. замінено 32 м2 дерев’яної підлоги на лінолеум та 36 м2 лінолеуму в Зорянській ЗОШ І-ІІ ст., відремонтована дерев’яна підлога в спортивних залах Дашковецького НВК, Ст.Нетечинецької, Карачіївецької школах І – ІІ ст.. та підлога в класних кімнатах Грим`яцької ЗОШ І-ІІІ ст.. та Яснозірської ЗОШ І-ІІ ст..

Замінено 2 вхідних дверей в шкільне приміщення та їдальню в Яснозірьский ЗОШ І-ІІ ст. та двері на еваковиході №2 Зіньківького НВК.

Однак в галузі освіти району наявні проблеми, що потребують подальшої роботи відділу освіти, керівників навчальних закладів, безпосередньої участі в їх вирішенні педагогічної громадськості.

Актуальними залишаються питання впровадження державних стандартів загальної середньої освіти, активізація роботи щодо профілізації старшої школи, моніторингу якості навчальних досягнень учнів, підвищення рівня управлінської діяльності відділу освіти та адміністрацій дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, методичного супровду навчально-виховного процесу, зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів, забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.

Таким чином, у 2011 році відділом освіти та навчальними закладами освіти реалізувалися заходи подальшого реформування дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, створення необхідних умов для рівного доступу громадян до якісної освіти, покращення умов праці педагогічним працівникам, підвищення їх кваліфікації, та соціального захисту.

Пріоритетними напрямами розвитку освітньої галузі в 2012 році визначено такі:

 • забезпечення права дитини на доступність і безоплатність здобуття якісної дошкільної освіти;

 • збільшення відсотку охоплення дітей від 3 до 6 років дошкільною освітою до 75%; забезпечення 100% охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку;

 • модернізація змісту дошкільної освіти згідно вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку, програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (для дітей 5-ти річного віку);

 • створення умов для особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей;

 • удосконалення методичного навчання та змісту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;

 • впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у розвиток освіти району шляхом комп’ютеризації шкіл, дошкільних та позашкільних закладів і підключення їх до мережі Інтернет;

 • продовження забезпечення навчальних закладів з профільним навчанням, ліцею, гімназії та колегіуму сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін;

 • з урахуванням демографічних і економічних реалій продовжити роботи по оптимізації мережі навчальних закладів з метою підвищення якості освіти шляхом призупинення, реорганізації закладів та створення освітніх округів;

 • залучення громад, фінансово активних суб’єктів господарювання до вирішення проблем функціонування навчальних закладів. Проведення роз’яснювальної роботи серед батьків, педагогів та громадськості з питань необхідності змін у мережі загальноосвітніх начальних закладів, вчасне їх інформування щодо зазначених питань;

 • створення належних умов для допрофільної підготовки та профільного навчання в освітніх округах (до 01.09.2012 року створити Охрімовецький освітній округ);

 • збереження мережі позашкільних навчальних закладів різних типів і форм підпорядкування, зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів;

 • збільшення відсотка охоплення дітей позашкільною освітою;

 • подальший розвиток фізичної культури і спорту, реалізація спортивно-масових заходів у рамках програм «Спорт протягом життя», «Євро – 2012»;

 • сприяння запровадженню здоров’язберігаючих технологій під час навчально – виховного процесу;

 • запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання для дітей з особливими потребами;

 • підвищення рівня забезпечення транспортними послугами учнів та вчителів сільської місцевості, які проживають на відстані понад 3 км від школи за рахунок реалізації програми “Шкільний автобус”;

 • 100% охоплення гарячим харчуванням школярів;

 • забезпечення належного стану матеріально-технічної бази начальних закладів та її модернізації;

 • проведення капітального ремонту корпусу №2 Віньковецького НВК;

 • реконструкція котельні Пил.-Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

 • заміна вікон на металопластикові в корпусі № 2 Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ст., головному корпусі Зіньківського НВК, Калюсецькій ЗОШ І-ІІ ст.;

 • влаштування внутрішніх санвузлів в Грим’яцькій ЗОШ І-ІІІ ст., Подолянській ЗОШ І-ІІ ст., Пил.- Олександрівській, Мд. –Олександрівській, Осламівській, Петрашівській ЗОШ І-ІІІ ст., Яснозірській ЗОШ І-ІІ ст..;

 • завершення роботи по виготовленню технічних паспортів шкіл та державних актів на землю.

За підсумками роботи навчально – виховних закладів в 2011 році найбільшу кількість балів отримали педколективи Віньковецького, Зіньківського, Дашковецького НВК, Подолянської, Калюсецької, Карижинської ЗОШ І-ІІ ст.. З даних ЗНЗ лише Калюсецька ЗОШ І-ІІ ст.. протягом минулого року немала жодного випадку правопорушень і травматизму.
Схожі:

Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПорядок денний колегії відділу освіти 16 лютого 2012року
Про підсумки роботи відділу освіти та навчальних закладів району у 2011 році і завдання на 2012 рік
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПротокол №4 засідання колегії відділу освіти Борівської районної державної адміністрації
Про підсумки роботи відділу освіти та закладів відділу освіти та закладів освіти району у 2011 році. Визначення пріоритетних завдань...
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПлан проведення засідання колегії відділу освіти 27. 02. 2013 року 1 «Про стан розгляду звернень і заяв громадян, що надійшли до відділу освіти за 2012 рік»
«Про стан травматизму серед учасників навчально-виховного процесу закладів освіти району у 2012 році»
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconНаказ №341 Про затвердження рішення колегії Відділу освіти від 30. 12. 2011 року
На виконання плану роботи відділу освіти на 2011 рік 30. 12. 2011 р відбулося засідання колегії відділу освіти, на якому були розглянуті...
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПлан колегії відділу освіти на 2012 рік
Про основні підсумки розвитку освіти Гребінківського району у 2011 році та оптимізація мережі навчальних закладів на 2012 рік
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПротокол №1 розширеного засідання колегії
Присутні: члени колегії відділу освіти райдержадміністрації у кількості 21 чоловік
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconНаказ №459 Про виконання рішень колегії відділу освіти від 13. 11. 2012 року
Відповідно до плану роботи на ІІ півріччя 2012 року 13. 11. 2012 року було проведено засідання колегії відділу освіти. На колегії...
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconРішення колегії відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації 16 лютого 2012 року №1 Про затвердження плану роботи
Заслухавши та обговоривши інформацію головного спеціаліста відділу освіти про виконання плану роботи відділу освіти Віньковецької...
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПлан роботи відділу освіти Кам`янської райдержадміністрації на 2012 рік
Про готовність навчально-виховних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період
Умки роботи відділу освіти та навчально-виховних закладів району в 2011 році та пріоритетні завдання на 2012 рік Шановні члени колегії, учасники засідання колегії! Сьогод iconПлан роботи відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради на 2012 рік
У 2011-2012 навчальному році у місті Каневі функціонує 6 навчально-виховних закладів, у яких навчається 2467 учнів. Серед них
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи