Корисні поради Готуватися потрібно icon

Корисні поради Готуватися потрібно
Скачати 30.06 Kb.
НазваКорисні поради Готуватися потрібно
Дата конвертації20.10.2013
Розмір30.06 Kb.
ТипДокументи

Корисні поради

      1. Готуватися - потрібно. Чомусь далеко не всі випускники усвідомлюють необхідність підготовки як такої. Хтось сподівається на авось, мовляв, навчався же він якось в школі всі ці роки, значить і тестування здасть. Хтось покладається на запевнення вчителів у тому, що тестування можна успішно пройти і без додаткової підготовки.
Але вчителі не завжди дбають про долю власних учнів, і шкільна оцінка не завжди об'єктивно відбиває рівень знань. Досить сісти і виконати завдання минулого року по вибраних предметах, дотримуючи всі умови (не використовувати довідкову літературу, калькулятор і т.п.), щоб побачити реальні перспективи скласти ЗНО.

     ^ 2. Не тягніть кота за хвіст. Починати готуватися потрібно якомога раніше. Якщо говорити про такі предмети, як історія України, географія та біологія, то, як правило, матеріал, пройдений в п'ятому чи шостому класах, геть забувається до одинадцятого.
Фізика, хімія і математика вимагають не тільки теоретичних знань, але і практичних навичок, які можна придбати за один день. Мови ж, у свою чергу, «не терплять» довгих перерв у вивченні.
Що стосується української літератури, то всі твори шкільної програми просто неможливо перечитати в ніч перед іспитом.

     ^ 3.Необхідно встановити режим підготовки. Чому це важливо? Та тому що підготовка до будь-якого предмета вимагає систематичності. Вирішіть, в які дні і як довго ви будете готуватися і прагніть не відступати від наміченого. Дотримання суворого графіка не дасть вам лінуватися і без-дельнічать, весь час підшукуючи нові виправдання власної ліні, а також дасть можливість контролювати свої успіхи і виявляти теми, які даються важче інших. Оптимальний режим занять - це 2 рази на тиждень по 1-1,5 години.

     ^ 4. Не потрібно плутати ДПА та ЗНО. Державна підсумкова атестація (ДПА) проводиться і перевіряється в школі, і жоден вчитель не поставить учневі оцінку за ДПА нижче річної. Таким чином, проблем зі здачею ДПА зазвичай не виникає. Але успішна здача атестації в школі зовсім не гарантує високий бал на ЗНО. До зовнішнього тестування необхідно готуватися окремо.

     ^ 5. Не потрібно штурмувати книжковий ринок завчасно. Нові збірники для підготовки до тестування з'являються найчастіше після новорічних свят, а те, що продається зараз - це не більше ніж передруку минулорічних видань.
За ним теж можна готуватися, але вони не враховують останніх змін, внесених Міністерством, і можуть не цілком відповідати вимогам поточного року.

     ^ 6. Необхідно враховувати специфіку завдань здаваного предмета. Щоб отримати високий бал, недостатньо просто зазубрити формули або іноземні слова. Треба ще вміти ними скористатися і знати, як їх можна між собою поєднувати. У цьому може допомогти тільки велика практика. Що стосується історії України, то тут, наприклад, мало знати дати та історичні факти на пам'ять. Треба ще вміти простежувати логічні зв'язки між подіями.

     ^ 7. Повторювати треба з початку. Завдання тестування охоплюють всю шкільну програму з п'ятого по одинадцятий клас.
Навчальний план будь-якої дисципліни будується за принципом «від простого до складного», а тому починати потрібно саме з матеріалу п'ятого класу. Щось може показатися простим і само собою зрозумілим, а щось, давно забуте, навпаки може викликати труднощі. При цьому, природно, потрібно враховувати, які теми входять в завдання ЗНО.

     ^ 8. Готуйтеся наввипередки. Знайдіть собі «суперника» і готуйтеся разом. Готуючись до одного і того ж предмету, задавайте один одному питання, відповідайте на них, обговорюйте незрозумілі моменти і виниклі розбіжності.
Таким чином ви швидше запам'ятаєте необхідний матеріал, а навчання не буде обмежуватися нудьгуючи-ним читанням підручника або рішенням задачок. Якщо ж з'являються «нерозв'язні» розбіжності, то бажано звернутися до вчителя або репетитора-консультанту за допомогою. Адже за законом підлості на іспиті попадається саме те, що було недоучився або недопонятости в ході підготовки.

     ^ 9. Ведіть короткий конспект. На прилавках можна знайти купу різноманітної довідкової літератури, але вона не завжди включає в себе все те, що необхідно саме вам. Немає нічого краще, ніж конспект, написаний своєю рукою, тому що, переосмислюючи і записуючи інформацію, ми краще її запам'ятовуємо. Безпосередньо перед тестом ви зможете перечитати свій конспект і відновити в пам'яті все, над чим корпіли цілий рік. Якщо раптом у вас виникне питання, то знайти правило або навіть відповідь у своєму конспекті набагато легше, ніж перегортати всілякі довідники.

     10. Не панікуйте. Ні в якому разі не піддавайтеся запевненнями, що всі тести надзвичайно складні і ви їх ні за що не здасте. Не вірте своїм знайомим, які від «перевірених людей» почули, що саме в цьому році тести ускладнять до неможливості. Це все нісенітниця. Всі завдання вирішуються, всі питання мають відповіді, а значить, якщо підходити з усією відповідальністю до підготовки, то хороший результат вам забезпечений.Схожі:

Корисні поради Готуватися потрібно iconКорисні поради для турботливих батьків
На початку,як і все нове та незвичне, вчитись було дуже захопливо, матеріал був легкий, і все було гаразд. Та ось з’являються перші...
Корисні поради Готуватися потрібно iconКолонка головного редактора
Слідкуйте за власним здоров’ям та добре навчайтеся, а в нашій газеті Ви знайдете корисні поради
Корисні поради Готуватися потрібно iconДрукований орган Вільнянської гімназії «Світоч» Вогнем «Світоча» горіти
Слідкуйте за власним здоров’ям та добре навчайтеся, а в нашій газеті Ви знайдете корисні поради
Корисні поради Готуватися потрібно iconПоради для батьків першокласника
Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом (як і звикання до нового статусу школярика), готуватися слід заздалегідь. Психологи...
Корисні поради Готуватися потрібно iconЗно: чи варто боятися?
Ми живемо в час змін та нововведень. Одним з таких є зовнішнє незалежне оцінювання. У багатьох з вас воно викликає безліч негативних...
Корисні поради Готуватися потрібно iconПоради психолога батькам випускників
Намагайтеся уникати сварок, конфліктів і сімейних скандалів перед іспитами дитини. Дитині передається хвилювання батьків і якщо батьки...
Корисні поради Готуватися потрібно iconПоради психолога батькам майбутніх першокласників Як часто потрібно взаємодіяти з вчителем в період адаптації?

Корисні поради Готуватися потрібно iconВиховна година «Ключі від здоров’я»
Мета: Формувати у дітей валеологічний світогляд,вчити свідомо ставитися до свого здоров’я, дати корисні поради щодо збереження і...
Корисні поради Готуватися потрібно iconОсінь завжди пов’язана із загостренням застудних захворювань І грві у школярів. Батьки постійно ведуть біологічну війну за здоров’я своїх дітей, підготовку до непростого сезону необхідно починати заздалегідь.
Лікарі можуть дати чотири корисні поради, які допоможуть захистити сім’ю від небезпечних вірусів
Корисні поради Готуватися потрібно iconПоради педагогічному працівнику
Учитель не повинен вихваляти кращого учня. Не потрібно вирізняти обдаровану дитину за індивідуальні успіхи, краще заохотити спільні...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи