Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) icon

Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять)




Скачати 43.35 Kb.
НазваУрок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять)
Дата конвертації06.12.2012
Розмір43.35 Kb.
ТипУрок

Урок 41 (2-клас)


Тема: Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять).

Мета: виховувати у дітей бережливе ставлення до природи; привчати їх ро­зумно використовувати природні багатства; удосконалювати навички виразного читання; збагачувати словниковий запас.

хід уроку

I. Орфоепічна розминка. Загадка.

— Відгадайте загадку: Летів птах на дванадцяти ногах, та одне яйце зніс. (Рік.) Повторіть слово-відгадку. Яким звуком починається це слово? Доберіть слова з цим звуком у різних позиціях.

2. Чистомовки.

Рі-рі-рі — на деревах снігурі.

Ір-ір-ір — горобців повен двір.

Ар-ар-ар — відкриваєм календар.

Рік-рік-рік — незабаром Новий рік!

II. Повідомлення теми й мети уроку.

Сьгодні ми вирушимо назустріч веселому святу, а якому, ви дізнаєтеся, коли складете слова.

^ НОМ-М+ВИ+Й РУ-У+ІК

Усі діти люблять новорічні та різдвяні свята. У ці дні окрасою наших осель стають ялинки. Зараз ви послухаєте оповідання С. Носаня «Ялинка», запам’ятайте дійових осіб.


^ III. Робота над оповіданням.

1. Після слухання називають дійових осіб твору. Перед самостійним чи­
танням працюють із пірамідками слів («Читайлик», с. 35):

ми на це

аби тут два

вона хоче жаль

краса після вікно

кілька ялинка дядько

2. Читання тексту за логічно закінченими частинами і виявлення головного змісту.

- Коли відбулася розмова автора з дядьком Карпом?

- Чому лісник був незадоволеним?

- Прочитайте виділені слова. Як ви розумієте їх?

- Що вирішив,робити автор після розмови з Карпом Івановичем?

3. Складання кінцівки розповіді.

Школярі ще раз перечитують текст
складають своє продовження.

Визначають головну думку твору.

Переказують зміст за опорними реченнями, записаними на дошці:

-Ось уже кілька років ми не ...

- Сталося це після зустрічі з ...

- Жаль отаку красу

- Якби моя воля...

4. Бесіда.

— Ліс завжди був і залишається другом людини: він захищав її в лиху
годину, дарував свої запаси. Життя кожної людини на землі пов'язане з життям лісу: меблі, папір, розчинники для фарб, ліки, вітаміни, гриби, ягоди
лікарські рослини — все це його дарунки. Ось чому в народі ліс називають зеленою скарбницею. Для багатьох тварин ліс — рідний дім. Тому обов'язок кожного — берегти ліс.

^ IV. О. Олесь «Ялинка».

1. Розповідь учителя.

— Вірш «Ялинка» відомий не одному поколінню дітей і дорослих. Написав його чудовий майстер слова Олександр Олесь. Олександр Іванович Кандиба
(О. Олесь) народився на Сумщині. Писати твори для дітей він почав «тоді, коли у нього народився синочок Олег (згодом він теж став поетом, який
ми знаємо під псевдонімом Олег Ольжич). Батько у віршованій формі розповідав Олегові про абетку, про математичні премудрості, а ще про зайчика,
курей, качок, гусей. Народ ніколи не забував творів О. Олеся, хоча 27 років
вони не друкувалися на Україні, а сам автор змушений був жити на чужині


2. Виразне читання вірша вчителем.

— Уважно прослухайте вірш і скажете, чи сподобався він вам.
Після слухання, учні відповідають на запитання:


—Чим вам сподобався вірш? (Він написаний, як казочка. Зайчик відбирає у хлопчика ялинку, висловлює свій протест.)

-А від чийого імені ведеться роз­повідь у вірші? (Від імені хлопчика.)

-Чи стосується малюнок на с. 97 у підру­чнику рядків вірша? Чим саме?

3. Голосне читання вірша учнями в особах (оповідач і зайчик).
Після кількаразового читання вчитель запитує:

— Чи правильно вчинив зайчик, коли почав відбирати у хлопчика ялин­
ку? (Так, правильно, ялинок не слід вирубувати для прикрашення новорічних

свят.)

— Подумайте і скажіть, чи подібний цей вірш своїм змістом до опрацьо-
ваного нами оповідання Сергія Носаня «Ялинка»? (Так, подібний. В оповіданні-

^ Карпо Іванович висловлює думку, що не слід вирубувати ялинок для по­бічних прикрас, а у вірші таку думку підтверджує зайчик, відбираючи у хлопчика ялинку).

Якими словами така думка виражається у вірші? («Ти ялинку посади, а і тоді рубай, ледащо!.... цяцьками можна гратись...»)

Отже, не слід вирубувати ялинок для новорічних прикрас.

4. Хвилинка відпочинку.

Зимно зайчику стоять, Треба трошки пострибать: Скік-скік, скік-скік, скік-скік. Треба трошки пострибать, Пострибавши, відпочить.


Вийшов зайчик на лужок- скок-скок, скок-скок.

Туди -сюди подивився (повороти вліво-вправо)

Кругом себе покрутився,(покрутитися)

Ладоньками помахав (махаємо ручками

І у ліс поскакав(діти підскакують на місці)

5. Виразне читання вірша.

— Прочитайте вірш мовчки. Уявіть себе тим хлопчиком, що розповідає
про зустріч із зайчиком, а при читанні слів зайчика — зайчиком, і на запитання спробуйте відповідати словами вірша, не дивлячись у підручник.

6. Вибіркове читання.

— Прочитайте, що зробив одного разу хлопчик. Як зайчик відбирав ялинку? Що кричав зайчик?

7. Пояснення засобів виразності читання.

— У процесі читання в окремих випадках ви не робили пауз на місці розділових знаків. Не треба робити паузи після слів не віддам перед словом кричить. Воно й наголошується, і читається висхідною мелодикою. Не робимо паузи також після слова рубай перед ледащо. Це слово наголошується і читається спадною мелодикою, бо завершує думку.

—З якими почуттями читатимете слова зайчика? (З почуттям роздратування

Чому ви так вважаєте? (Бо зайчик говорить не спокійно, а кричить.)

Ледве я зрубати встиг, ледве став ялинку брати, а на мене зайчик — плиг!

V. Мовно- Логічні вправи (читайлик с35)

VI.Підсумок уроку . Оцінки.



Схожі:

Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconТема: С. Носань «Ялинка», о олесь «Ялинка». (слайд 1) Мета
Мета: вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, добирати правильну інтонацію, збагачувати словник...
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconСергій Носань «Ялинка»
Виховувати почуття бережливого ставлення до природи,привчати дітей до мудрого використання природних багатств
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconСценарій свята у 2 класі
По-новорічному прибраний клас. Скраю стоїть ялинка. Грає мелодія «Тиха Ніч». На середину
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconДійові особи: Святий Миколай, 1 Ангел, 2 Ангел, 3 Ангел, Ангелики, Тарасик, Яринка, дівчинка, Вітер. На задньому плані сцени вогні великого міста, збоку росте ялинка, вечір. 1 Ангел
Ангели виходять, з протилежного боку виходить чортик і хухає на пальці рук, робить зігріваючі рухи
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconДокументи
...
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) icon2 клас Читання Ст 62-73 напам’ять ст 64, 65, 67 – на вибір Рідна мова

Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconТема. Зима-білосніжка. Загально розвивальні цілі
Вівальді "Зима"; фонограми до пісень "Зимонька", "Новорічна пісенька", "Ой ти, снігу-сніженьку", "У лісі, лісі темному"; прибрана...
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) icon8 клас. Контроль за прочитанням кожним учнем визначених програмою творів та читанням напам’ять
Контроль за прочитанням кожним учнем визначених програмою творів та читанням напам’ять
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconГлавная ёлка Украины
Головною дитячою виставою нашої країни по праву вважається Новорічна ялинка в Національному палаці мистецтв «Україна»
Урок 41 (2-клас) Тема : Доки рослина росте, доти очі милує С. Носань «Ялинка», О. Олесь «Ялинка» (Напам’ять) iconКонкурс аплікацій та витинанок 5 7 16. 12 Камликова Л. Г. 2 Конкурс: «Ялинка своїми руками»

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи