Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» icon

Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність»
Скачати 36.19 Kb.
НазваТема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність»
Дата конвертації30.03.2013
Розмір36.19 Kb.
ТипПлан роботи

Тема: Толерантність врятує світ

Мета:

  • вміти пояснювати поняття «толерантність»;

  • розповідати про значення толерантності в житті людей;

  • засвоювати навички толерантної поведінки.

Обладнання: малюнки до теми, вислови, маркери, ватмани, відеофільм, комп’ютер.

Вік учасників: 10-16 років.

Форма організації: виховне заняття з елементами тренінгу.


«Ваша думка для мене глибоко ворожа,

але за ваше право її висловити,

я готовий віддати своє життя»

(Вольтер)


«Гідність людини полягає в тому,

щоб поважати тих, хто її ображає»

(Марк Аврелій)


^ План роботи


Вступ.

Вчитель розповідає коротко учням про трагічні події, які сталися в Бабиному яру під час ВВВ, вибухи, які пролунали 10 років тому в США. Акцентує увагу дітей, що ці події забрали десятки тисяч людських доль просто так. Комусь не подобався американський спосіб життя, політика американського уряду, те, що люди народилися єврейської національності. На жаль, і сьогодні зустрічаються приклади людської неповаги, безжалісності, нетерпимості в нашому суспільстві.

Питання:

  • А чи стикалися ви в своєму життя з випадками нетерпимого, поганого ставлення до себе? (аналіз ситуацій, які сказали діти).

Наша сьогоднішня тема «толерантність врятує світ».


^ Вправа «толерантність, що це?

Учням пропонується підібрати асоціації, риси до кожної з букв толерантності і записати на заздалегідь приготовленому ватмані у такій формі:

Т

О

Л

Е

Р

А

Н

Т

Н

І

С

Т

Ь

Повідомлення. Поняття «толерантність» є синонімом слова «терпимість», саме так воно звучить латинською мовою. Воно вперше зустрічається в XVIII столітті в працях французького філософа і письменника Вольтера. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві. Адже соціальні взаємовідносини постійно змінюються, породжуючи то гармонію, то однобічну перевагу, а то й зіткнення безпосередніх інтересів. У різних людей – різні погляди на життя, працю, кохання.

Розуміння толерантності різне. У англійців це розуміється як готовність беззаперечно сприймати індивідуальність, у французів – повна воля людини, її думок, поведінки, політичних і релігійних поглядів. На китайській мові бути толерантним означає бути великодушним по відношенню до інших. У арабів – терпеливість, співчуття до інших, на персидській мові – готовність до примирення.

Питання:

Чи завжди ми поважаємо думки, погляди інших?

Чи треба прагнути, щоб інша людина сприймала ваші погляди?

Проявляти нетерпимість чи бути толерантним?


^ Вправа «Притча про аксакала»

Помирає в одному поселенні старий аксакал. Прийшли до нього люди попрощатися, та й говорять: «скажи нам, мудрий старий, як вдалося тобі створити такий порядок у сім’ї, що усі сини й невістки, дочки і зяті жили разом у мирі та злагоді». Не може вже говорити старий – подають йому папір та олівець, і він довго пише. І коли випадає з рук вмираючого аркуш, дуже здивувалися усі – там сто раз було написане одне слово. Вгадайте, яке? (терпимість)


^ Вправа «Чим ми схожі?»

Об’єднати учасників у підгрупи по троє. Завдання: знайти і записати 5 спільних і відмінних рис між ними. Далі зачитують.

Питання:

Чи можемо ми бути всі між собою однаковими?

Як нам відноситись до того, що всі ми відрізняємося один від одного.


^ Гра «Лабіринт»

Декілька учасників натягують нитку так, щоб один учень з зав’язаними очима пройшов по створеному лабіринту. Інші учні допомагають йому, підказуючи, як рухатися. Коли гравець дійшов до фінішу, висновок: учасник досягнув бажаного результату тільки завдяки тому, що ви всі допомагали йому, тобто діяли толерантно.

Питання:

Чи завжди ми прислухаємося до думки іншого?

Чи завжди поважаємо її?


^ Гра з плакатом «Що це?»

На плакаті намальовано дві людини, між ними - цифра. Вона виглядає як 6, перевернувши – 9.

Питання:

Яка ж це цифра: 6 чи 9?

Висновок: в життєвих ситуаціях між людьми дуже часто виникають різні конфлікти, суперечки. І якщо люди толерантні, з повагою відносяться один до одного, вони спокійно вирішують будь-яку проблему.


^ Вправа «Емблема»

Об’єднати учнів у групи. За 10 хвилин намалювати емблему толерантності.

Представлення емблем, пояснення символів, чому так намалювали.


^ Підведення підсумків.

Прокручення фрагменту відео (заставка) з мелодією. В цей час декламується вірш.

Толерантність врятує світ.

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний Всесвіт побудуй.


Діти давайте наше заняття закінчимо фразою: «Від нашого заняття з зрозумів, що …»Схожі:

Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconФормування толерантної особистості підготувала: Коваленко Л. Л., завідувач відділу пмз нвп бдют м. Кіровоград Останнім часом слово „толерантність”
Толерантність в собі і до себе”. Керівники гуртків проводили бесіди, виховні заходи, відкриті заняття, години спілкування з тем:...
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconТолерантність врятує світ Перед великим розумом я схиляю голову, Перед великим серцем я стаю навколішки. Гете Мета: розкрити поняття «толерантність»
...
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconПоложення Конвенції ООН «Про права дитини» Учні мають уміти: цінувати права людей. Основні поняття: толерантність, ратифікація, репатріація, біженець
...
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconТолерантність. Позитивне значення толерантності у формуванні цілісної особистості молодої людини ” (Для учнів 8-9 класів) Мета: розкрити поняття „толерантність”
Толерантність. Позитивне значення толерантності у формуванні цілісної особистості молодої людини ”
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconВіртуальна виставка «Мистецтво жити поруч»
Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру. Толерантність це здатність...
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconПоболь Тетяна Володимирівна, вихователь дитячогобудинку Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток»
Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток», «розвинена людина», «задатки», «здібності», «дозвілля»; формувати переконання...
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconПідготувала і провела: Поболь Тетяна Володимирівна 2011 рік Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток»
Мета. Навчити дітей розуміти і пояснювати поняття «розвиток», «розвинена людина», «задатки», «здібності», «дозвілля»; формувати переконання...
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconТема: Що означає бути громадянином демократичної держави. Мета
Очікувані результати: учні зможуть пояснювати поняття «громадянська позиція»
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconУрок толерантності Мета уроку
«толерантність» як принципу людського буття, коли замість боротьби за існування пропонують любов до ближнього
Тема: Толерантність врятує світ Мета: вміти пояснювати поняття «толерантність» iconТренінг: «Толерантність – необхідність у спілкуванні серед підлітків» Мета
Здійснення спільної діяльності, сприяє розхитуванню стереотипів сприйняття і поведінки
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи