Урок №28 (5 клас) Тема уроку icon

Урок №28 (5 клас) Тема уроку




Скачати 20.09 Kb.
НазваУрок №28 (5 клас) Тема уроку
Дата конвертації23.07.2013
Розмір20.09 Kb.
ТипУрок
1. /урок 28.docУрок №28 (5 клас) Тема уроку

УРОК № 28

(5 клас)

Тема уроку. Рівняння.

Мета: формування поняття рівняння, кореня рівняння (розв'язку); вироблення навичок розв'язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання і віднімання.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: таблиця-схема «Рівняння».

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Запитання до класу

  1. До якого числа треба додати 17, щоб отримати 50? Як знайти це число?

(х + 17 = 50; х = 50 – 17; х = 33)

  1. Від якого числа треба відняти 14, щоб отримати 66? Як знайти це невідоме число? (х – 14 = 66; х = 66 + 14; х = 80)

  2. Яке число треба відняти від 100, щоб отримати 35? Як знайти це чис­ло? (80 – а = 35; а = 80 – 35; а = 45)

  3. Прочитайте вираз, використовуючи слова «сума», «різниця»:

1) х + 34; 2) х – 54; 3) 206 – у; 4) (134 + х) – 583; 5) (х – 506) + 215;

6) (942 – а) – 126; 7) 475 – (х – 671); 8) 987 – (х + 364).


II. Формування знань

На основі розв'язаних усних вправ (невідомий шуканий компонент дії позначали буквами х, у, а) вчитель формулює поняття рівняння як рівності, в якій невідоме число позначене буквою. Після чого вчитель вивішує таблицю-схему «Рівняння» і подальші пояснення робить, спи­раючись на неї.

Рівняння

х + 78 = 100; х – 34 = 82 – рівняння;

х + 78 = 100; х = 22 — корінь, бо 22 + 78 = 100 — правильна рівність.

х = 23 — не є коренем, бо 23 + 78 = 100 — неправильна рівність.

Розв'язання рівнянь

1) , х = 100 – 78;

2) , х = 82 + 34;

3) , х = 108 – 96.

 Під час розглядання правил розв'язання рівнянь слід звернути увагу на те, що якщо замість якого-небудь компонента додавання або віднімання поставити не число, а вираз, то названі правила треба буде застосувати не один раз. Після цього зауваження за підручником розби­рається розв'язання рівнянь такого вигляду (приклад 4 і 5 п. 10, с. 75).

На закріплення розібраних понять (корінь рівняння тощо) учні вико­нують усно № 281, 282.


III. Вироблення навичок

 Для успішного оволодіння навичками розв'язування рівнянь слід обов'язково вимагати від учнів формування правил знаходження невідомих компонентів дій.

Для фронтальної роботи пропонується № 284, 286 (1-6) і додаткові задачі 1 і 2.

Додатково

  1. Знайдіть різницю коренів рівнянь:

1) (х + 320) – 243 = 454 і 912 – (р + 39) = 625;

2) (x – 120) – 763 = 610 і (1900 – k) – 279 = 1268.

  1. 1) На автостанції було х машин. Коли з неї поїхали 27 машин і при­їхали 19, то стало 63 машини. Скільки машин було на автостанції спо­чатку?

2) Якщо до числа а додати 13, то ця сума на 27 буде менша за число 50. Знайдіть а.


IV. Підсумок уроку

Після закінчення розв'язування вправ учитель ще раз нагадує учням зміст основних понять уроку (рівняння, корінь рівняння).


V. Домашнє завдання

§ 2, п. 10, №№ 283; 285 (1, 3); 287 (1, 2,4); 292.






Схожі:

Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconКонспект уроку Визначте головну тему уроку. Зазвичай тема випливає з тематичного плану і навчальної програми з конкретного предмета
Вкажіть тип уроку: урок ознайомлення з новою інформацією або урок закріплення пройденого матеріалу, комбінований урок, повторювально-узагальнюючий,...
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок №33 ( 9 клас) Модуль (тема): Волейбол
Тип та форма уроку: комбінований комплексний урок (повторення та вдосконалення вивченого матеріалу, розвиток фізичних якостей)
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок №33 ( 9 клас) Модуль (тема): Волейбол
Тип та форма уроку: комбінований комплексний урок (повторення та вдосконалення вивченого матеріалу, розвиток фізичних якостей)
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок алгебри у 8 класі. Тема уроку. Квадратні рівняння Мета уроку: формувати уміння розв'язувати квадратні рівняння. Тип уроку: комбінований. Хід уроку
Повідомлення теми і мети. Здійснення мотивації навчаль­но-пізнавальної діяльності учнів. Урок проводиться в формі подорожі до Єгипетської...
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconТема уроку. Урок одного рівняння Мета уроку
Ми з вами вивчили тему „ Тригонометричні рівняння і способи їх розв’язання”, а сьогодні я хочу, щоб ви свої знання проявили під час...
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconГ. В. Тема уроку : " Складання тексту опису "Лисичка". Урок
Українська мова 4 клас Вчитель : Завада Г. В. Тема уроку : " Складання тексту опису "Лисичка"
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок №1 Тема уроку
Тема уроку: Поняття основного та допоміжного алгоритму. Алгоритми-процедури. Формальні та фактичні параметри
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconНомер уроку Тема уроку
Тема Життя людей за первісних часів (8 годин, у тому числі 1 урок узагальнення, 1 тематичного оцінювання)
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок №9 Тема уроку
...
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок алгебри та початків аналізу в 11 класі. Тема уроку
Тема уроку: „Застосування визначеного інтегралу до розв’язування задач геометричного, фізичного та економічного змісту”
Урок №28 (5 клас) Тема уроку iconУрок №1 Тема уроку
Тема уроку : Поняття про інформацію та способи її подання. Інформаційні процеси: отримання, збирання, зберігання, пошук, обробка...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи