Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району icon

Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району
Скачати 94.48 Kb.
НазваДовідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району
Дата конвертації13.12.2012
Розмір94.48 Kb.
ТипДовідка

Колегії відділу освіти

Недригайлівської районної

державної адміністрації


Довідка

про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків

шкільного віку у навчально-виховних закладах району


На виконання плану відділу освіти районної державної адміністрації з 01 по 15 листопада 2011 року у навчально-виховних закладах району проведено дослідження організації медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку.

Питання вивчалося через призму виконання статті 24 Закону України «Про освіту», статті 34 Закону України «Про дошкільну освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 14 червня 2002 року № 826 «Про порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» та від 08 грудня 2009 року № 1318 «Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», а також відповідних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України.

Варто зазначити, що педагогічні та медичні працівники, керівники освітніх установ спрямовують свою роботу на збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя.

Враховуючи важливість даного питання відділом освіти районної державної адміністрації до початку навчального року в штатний розпис усіх закладів освіти району введені посади медичних сестер.

Забезпечені медичними працівниками 10 загальноосвітніх шкіл та 5 дошкільних установ. У Великобудківському, Деркачівському, Червоно слобідському навчально-виховних комплексах, Іваницькій, Комишанській загальноосвітніх школах, Іваницькому, Курманівському, Комишанському дитячих садках дане питання не вирішене, угоди з Недригайлівською ЦРЛ про залучення до роботи їх спеціалістів відсутні.

Для організації медичного обслуговування дітей в 6 школах та 7 дитячих садках функціонують медичні кабінети, у Гринівському, Томашівському, Козелянському, Маршалівському навчально-виховних комплексах обладнано робоче місце медичного працівника. Дирекцією Великобудківського, Деркачівського навчально-виховних комплексів, Курманівської, Іваницької, Комишанської загальноосвітніх шкіл така робота не проведена.

Скоординовані дії адміністрації та медичних працівників навчально-виховних закладів сприяли забезпеченню медичних кабінетів необхідним обладнанням. Краще організована дана робота в Недригайлівському, Тернівському ясла-садках (94 відсотки), Недригайлівській СЗОШ І-ІІІ ст. (81 відсоток), Хоружівському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ ( 60 відсотків) керівники Мелешко А.П., Пересадько Т.А., Колоусова Н.І., Ющенко В.Г.

В більшості закладів укладки для невідкладної медичної допомоги сформовані у межах Переліку лікарських засобів. Наявні медичні аптечки в спортивних залах, навчальних кабінетах загальноосвітніх установ.

Проводиться робота по підвищенню професійного рівня медичних працівників. Щорічно медичні сестри проходять курси підвищення кваліфікації при Сумському ОІППО. Так, у 2009 році направлений на курси 1 чол., 2010 році – 2 чол., 2011 році – 1 чол. При цьому медичні сестри Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ст. Бехало С.І. та Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. Крупська В.В., працюючи в закладах тривалий час, жодного разу на курси не направлялись. Директори вказаних шкіл замовлення на проходження курсів медичними працівниками не подавали. Атестована в районі лише одна медична сестра Недригайлівського ДНЗ Щербак Т.В., за результатами атестації їй встановлена І категорія.

Посадовою інструкцією медичної сестри навчального закладу передбачено такі основні напрямки роботи, як:

 • контроль за станом здоров’я, нервово-психічним та фізичним розвитком дітей;

 • нагляд за санітарно-гігієнічними умовами у закладі;

 • організація якісного харчування дітей;

 • робота з батьками та персоналом закладу.

Аналіз діяльності медичних працівників показав, що в усіх закладах налагоджена система своєчасного проходження учнями профілактичних оглядів, медичних оглядів дітьми дошкільного віку, про що свідчать записи в індивідуальних медичних картках.

Здійснюється контроль за станом здоров’я дітей. За результатами медичних оглядів складені Листки здоров’я та картки розсаджування. В більшості закладів проводиться облік дітей, що віднесені до диспансерної групи.

Тримається на контролі питання проходження медичних оглядів працівниками освітніх установ.

Для забезпечення якісного харчування дітей на осінньо-зимовий період розроблені перспективні меню, які узгоджені з Недригайлівською рай СЕС, ведеться бракераж готової продукції. В частині закладів систематично здійснюється вітамінізація страв.

Санітарно-просвітницька робота у навчальних закладах в основному забезпечується через випуск санітарного бюлетеня та виступу медичних працівників на батьківських зборах. Питання медичного обслуговування дітей розглядається на нарадах при директору, педагогічних радах.

Заслуговує на увагу досвід роботи Недригайлівського ДНЗ (завідуючий Мелешко А.П., старша медична сестра Щербак Т.В.) щодо медичного супроводу дітей. Медичний кабінет має відповідне оформлення, достатнє обладнання, стовідсотково забезпечений медичними препаратами. Вирішене питання обладнання ізолятора. В наявності вся необхідна медична документація. Забезпечено якісне харчування дітей, виконання норм основних продуктів харчування становить 86 відсотків. Систематично проводиться медико-педагогічний контроль фізичного виховання дітей, про що свідчать наявні протоколи. Проведення профілактично-оздоровчих заходів сприяло зменшенню кількості дітей на диспансерному обліку на 17 відсотків, частохворіючих – на 16 відсотків. Захворювання органів зору знизилось у 1,7 рази; органів дихання – 4,4 рази; органів опорно-рухового апарату – в 1,9 рази.

Поряд з цим в роботі навчально-виховних закладів району прослідковується ряд суттєвих недоліків.

Керівниками закладів допускається порушення при встановленні тижневого навантаження медичним сестрам. Так, при потребі 38,5 годин у Вільшанській ЗОШ І-ІІІ ст. час роботи медичної сестри становить 36 годин, у Коровинській ЗОШ І-ІІІ ст.- 40 годин.

Недостатній контроль з боку керівників за роботою медичних сестер. Під час перевірки у медичних сестер Вільшанської, Коровинської загальноосвітніх шкіл, Маршалівського НВК відсутні річні плани роботи, циклограма діяльності, облік проведеної роботи. В більшості загальноосвітніх шкіл медична документація має непривабливий вигляд, не прошита, відсутні печатки та підписи керівників. В школах, де відсутні медичні працівники, медична документація майже не ведеться.

Існуючі медичні кабінети не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, забезпеченість необхідним обладнанням становить лише 20-40 відсотків. У Коровинській ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Шило В.С., медична сестра Саранча Л.М.) медичний кабінет не забезпечений медичними препаратами та лікарськими засобами.

Медичними працівниками не в повному обсязі виконуються вимоги наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16.08.2010 № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» в частині забезпечення щорічної перевірки зору, слуху, постави та плантографії. При проведенні медичних оглядів порушується періодичність оглядів учнів лікарями-спеціалістами, про що свідчать записи в індивідуальних медичних картках. Як наслідок несвоєчасно виявляються захворювання дітей, не проводиться їх оздоровлення. З дітьми, віднесеними до диспансерної групи, оздоровча робота також не планується і не проводиться, робота медичної сестри зводиться лише до відповідних записів у журналі. Поряд з цим стан здоров’я учнів у школах викликає стурбованість. Так, у Томашівському НВК із 62 учнів мають відхилення у здоров’ї 53 чол., у Хоружівському НВК із 127 учнів – 71 чол., у Гринівському НВК із 54 учнів - 33 чол. У 2 класі Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ст. із 13 учнів після медичного огляду 10 чол. направлені на консультацію до лікарів-спеціалістів.

Особливе занепокоєння викликає відсутність у всіх загальноосвітніх школах медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів, що передбачено спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674 «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. Керівниками не проведено навчання медичних та педагогічних працівників шкіл, не налагоджена відповідна робота. Лише частково виконується Інструкція про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури. В Листок здоров’я медичною сестрою не вносяться рекомендації щодо організації роботи з учнями підготовчої, спеціальної груп. Списки учнів, віднесених до підготовчої та спеціальної груп, не затверджені наказом по школі. В Коровинській ЗОШ І-ІІІ ст. виданий такий наказ лише для учнів 3-8 класів.

Вказані недоліки негативно впливають на оздоровчий ефект занять фізичною культурою, так як у школах не забезпечується відповідність фізичного навантаження функціональним можливостям дитячого організму.

Потребує значного поліпшення організація харчування учнів. Директорами загальноосвітніх шкіл допускаються порушення при затвердженні посадових обов’язків. Організацією харчування учнів в школах займаються комірники, а не медичні сестри. А тому при складанні перспективного меню не прораховується виконання норм основних продуктів харчування. В закладах відсутні діючі технологічні картки. Приготування їжі здійснюється без дотримання технологічних норм. Облік виконання норм продуктів не аналізується, не проводиться корекція, меню. Відсутній аналіз калорійності їжі. Не проводиться контроль за кількістю відходів.

Медичними працівниками не забезпечується належний контроль за дотриманням у школі санітарно-гігієнічних вимог, так як будь-які записи з даного питання відсутні.

В школі не налагоджений дієвий взаємозв’язок класоводів, класних керівників з медичною сестрою. В картках розсаджування учнів відсутні дані про підбір меблів по групам росту, не простежується врахування зниження слуху, гостроти зору, потреб дітей, що часто хворіють. Робота медичної сестри в школах зведена до надання першої медичної допомоги та бракеражу готової продукції на харчоблоці.

Вказані недоліки є наслідком недостатнього рівня обізнаності керівників з нормативною базою, що регламентують діяльність закладів та низьким рівнем контролю за роботою педагогічних та медичних кадрів.


Методист райметодкабінету О.П. Олійник


Колегія відділу освіти районної державної адміністрації


РІШЕННЯ


Протокол № 6 від 23 листопада 2011 року


Про стан медичного обслуговування дітей

дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку

у навчально-виховних закладах району


Колегія відзначає, що педагогічні колективи навчально –виховних закладів району спрямовують свою роботу на реалізацію державної політики щодо забезпечення збереження та зміцнення здоров`я дітей.

В штатний розпис усіх закладів освіти району введені посади медичних сестер.

Для організації медичного обслуговування дітей в 6 школах та 7 дитячих садках функціонують медичні кабінети.

Скоординовані дії адміністрації та медичних працівників навчально - виховних закладів сприяли забезпеченню медичних кабінетів необхідним обладнанням.

Налагоджена система своєчасного проходження учнями профілактичних оглядів, медичних оглядів дітьми дошкільного віку.

Заслуговує на увагу досвід роботи Недригайлівського ДНЗ щодо медичного супроводу дітей.

Поряд з цим в роботі навчально - виховних закладів району прослідковується ряд суттєвих недоліків.

Медичними працівниками допускаються порушення ведення медичної документації у закладах освіти.

При проведенні медичних оглядів не дотримується періодичність огляду учнів лікарями - спеціалістами. Як наслідок несвоєчасно виявляються захворювання дітей, не проводиться їх оздоровлення.

В усіх загальноосвітніх школах відсутня система медико –педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів.

Потребує значного поліпшення організація харчування учнів.

Мають місце недоліки в здійсненні управлінської діяльності керівників навчально –виховних закладів району.

Ураховуючи зазначене,

к о л е г і я у х в а л ю є:

1. Роботу керівників та педагогічних колективів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів району по організації медичного обслуговування дітей вважати недостатньою.

2. Визнати роботу Недригайлівського ДНЗ по організації медичного обслуговування дітей задовільною.


 1. Керівникам навчально-виховних закладів району:

  1. До 01 грудня 2011 року проаналізувати причини виявлених під час перевірки недоліків, ужити конкретних заходів до їх усунення. Посилити контроль за станом організації медичної роботи в закладі.

  2. До 25.11.2011 року привести у відповідність до законодавчих документів тижневе навантаження медичних працівників, затвердити графіки роботи.

  3. З 01.12.2011 року відповідальність за організацію якісного харчування дітей у навчально-виховних закладах, ведення відповідної документації покласти на медичних сестер.

  4. До 15.01.2012 року забезпечити проведення навчання медичних та педагогічних працівників, перевірку знань з питань організації та здійснення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей.

  5. До 01.01.2012 року заповнити кадрами існуючі вакансії посад медичних працівників.

  6. До 01.04.2012 року вжити заходів щодо покращення оснащення медичних кабінетів відповідно до діючих вимог.

 2. Методичному кабінету відділу освіти районної державної адміністрації:

  1. До 20.12.2011 року підготувати методичний бюлетень щодо проведення медико-педагогічного контролю фізичного виховання учнів.

  2. До 01.01.2012 року спланувати методичну роботу з медичними працівниками освітніх установ.

  3. Протягом 2012 року забезпечити проходження курсів підвищення кваліфікації медичними сестрами Вільшанської ЗОШ І-Ш ст. (Бехало С.І.) та Тернівської ЗОШ І-Ш ст. (Крупської В.В.).

 3. Хід виконання даного рішення розглянути на засіданні колегії відділу освіти райдержадміністрації в листопаді 2012 року.

 4. Контроль за виконанням рішення покласти на спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації згідно розподілу посадових обов’язків.В. о. голови колегії В.О.Захарченко


Секретар О.О.СокрутаСхожі:

Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №84/01-03 Про проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку
«Про затвердження Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку», розпорядження голови районної державної адміністрації №427...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №73 Про закріплення територій обслуговування та проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку
Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», розпорядження голови райдержадміністрації №139/2011-р від...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №87 Про закріплення територій обслуговування і проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку
«Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», розпорядження голови райдержадміністрації №178/2012-р від...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №101 Про закріплення територій обслуговування і проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку, що проживають у м.Ізяслав
«Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», рішення виконавчого комітету Ізяславської міської ради №60...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №100 Про закріплення територій обслуговування та проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку, що проживають у м. Ізяслав
«Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», рішення виконавчого комітету Ізяславської міської ради №59...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconРозпорядження 15. 04. 2013 Валки №88 Про закріплення території обслуговування за загальноосвітніми навчальними закладами Валківського району Харківської області
Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку” та з метою якісного проведення щорічного обліку дітей і підлітків...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ № Про стан виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку керівниками знз району протягом 2010-2011 н р
Кабінету Міністрів України від 12. 04. 2000р. №646 відділ освіти Ізяславської рда проаналізував інформацію загальноосвітніх навчальних...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №128 Про стан виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку керівниками знз району протягом 2011-2012 н р
Кабінету Міністрів України від 12. 04. 2000 №646 відділ освіти Ізяславської райдержадміністрації проаналізував інформацію загальноосвітніх...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconПро затвердження списків дітей і підлітків шкільного віку
Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року №646 та розпорядження голови райдержадміністрації від 06. 05. 2011 року №308/2011-р...
Довідка про стан медичного обслуговування дітей дошкільного та дітей і підлітків шкільного віку у навчально-виховних закладах району iconНаказ №142 Мала Виска Про проведення щорічного обліку дітей шкільного віку
Про організацію обліку дітей і підлітків шкільного віку та затвердження первинних списків дітей і підлітків віком від 5 до 18 років...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи