Четверта світова війна і Україна icon

Четверта світова війна і Україна
Скачати 113.55 Kb.
НазваЧетверта світова війна і Україна
Дата конвертації26.11.2012
Розмір113.55 Kb.
ТипДиплом

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ


Вінницький обласний інститут

післядипломної освіти педагогічних працівників


Четверта світова війна і Україна.


Курсова робота


Вчителя історії та правознавства

Бронницької СЗШ І-ІІ ст..

Могилів-Подільського району

Вінницької області

Ужицького Андрія Вікторовича


2011 рік

Четверта світова війна і Україна.


Зміст.


 1. Вступ. Визначення термінів.
 1. Коротка характеристика сучасного світу та міждержавних відносин.
 1. Суть Четвертої світової війни та методи, що в ній використовуються.
 1. Прояви війни в Україні.
 1. Висновок.
 1. Вступ. Визначення термінів.


Напевне всіх нас хвилюють такі болючі запитання: чому ми так погано живем? Чому відсутні робочі місця? Чому в нас мізерні зарплати і пенсії? Чому маленька купка багатіїв володіє величезними багатствами, а переважна більшість українців ледь-ледь зводить кінці з кінцями? Чому наші політики та можновладці обіцяють золоті гори, проте нічого не роблять для покращення становища українського суспільства? Коли, врешті-решт, така ситуація скінчиться і чи скінчиться взагалі?

Спробуємо пошукати відповіді на вищезазначені та схожі з ними запитання.

Проте перш ніж говорити про щось, необхідно з’ясувати що воно таке.

Отже, чому світова?

Вперше даний термін було вжито до війни, котра тривала з 1914 до 1918 року у зв’язку з тим, що в ній брали участь 38 держав світу та 1,5 млн. чол., що на той час становило ¾ населення планети. Тобто втягнутим у вир війни був, практично, весь світ.

Наступні війни такого ж масштабу теж називають світовими.

Чому Четверта?

Першою світовою вважається війна, що тривала між двома військово-політичними блоками – Антантою (Франція, Велика Британія, Російська імперія) та Троїстим союзом (Німеччина, Італія, Австро-Угорщина) з поступовим втягненням все більшої кількості держав і тривала, як уже зазначалось, в 1914-1918рр.

Другою світовою є війна, що розпочалась 1 вересня Німеччиною та 17 вересня 1939 року Радянським Союзом нападом на Польщу і завершилась капітуляцією Японії 2 вересня 1945 року. Загалом Друга світова була наймасштабнішою “відкритою” війною в історії людства. Бойові дії велись на трьох континентах (Європа, Азія, Африка) та в трьох океанах (Північний Льодовитий, Тихий, Атлантичний).

Третя світова війна тривала з 1946 (початком прийнято вважати промову прем’єр міністра Великої Британії Уінстона Черчілля, в якій він оголосив про наступ на комунізм) по 1991 рік (розпад Радянського Союзу і крах соціалістичної системи). Її ще називають “холодною” чи дипломатичною війною, оскільки відкритого збройного конфлікту між головними супротивниками не відбулось. Причиною прийнято вважати конкуренцію між двома суспільно-економічними устроями – капіталістичним, який уособлювали США та країни Західної Європи, та соціалістичним, на чолі з СРСР та країнами соціалістичного табору. Закінчилась війна розпадом СРСР і, відповідно, перемогою капіталізму.

Тому наступна війна світового масштабу буде четвертою.

Ключовим і найбільш змістовним поняттям нашої теми є “війна”. Незважаючи на те, що дане поняття широковідоме та загальновживане, все ж не завадить звернути увагу на те, як ми його розуміємо.

Війна – це рішучі дії, спрямовані на зміну поведінки супротивника у потрібному напрямку. Також можна сказати, що війна – це дії, спрямовані на захоплення чужої території та підкорення її жителів з метою їх використання у власних інтересах – корисні копалини, робоча сила тощо.

Закономірно, що разом із розвитком людства і змінами умов життя змінювались і розвивались війни. Так в залежності від методів та засобів ведення війн їх поділяють на сім поколінь (8):

 • Перше покоління – контактні війни – врукопаш та з використанням холодної зброї і обладунку (меч, спис, сокира, щит, шолом, панцир тощо);

 • Друге покоління – дистанційні війни – з використанням зброї, що дозволяла знешкодити противника на відстані (лук, арбалет, перша вогнепальна зброя);

 • Третє покоління – дистанційні окопні війни – характерне використання нарізної багатозарядної зброї, підвищені скорострільність, дальність, точність стрільби (гармати, кулемети, снайперські гвинтівки);

 • Четверте покоління – дистанційні високотехнологічні війни – важливу роль відіграє використання новітньої техніки і технологій (автоматична, реактивна зброя, танки, авіація, флот, транспорт, зв’язок). До війн четвертого покоління зараховують Другу світову війну.

 • П’яте покоління – ядерна війна – використання ядерної, хімічної, біологічної зброї. В чистому вигляді ядерної війни не було, принаймні відкрито про це не говорять. Проте ядерна зброя у військових цілях використовувалась. Зокрема бомбардування Спорлученими штатами Америки Хіросіми і Нагасакі 6 та 9 серпня 1945 року.

 • Шосте покоління – війна технологій – застосування високоточної самонавідної зброї, засобів радіоелектронної боротьби, техніки з дистанційним управлінням без участі людини.

 • Сьоме покоління – інформаційна війна й інформаційна зброя. Інформаційною можна вважати частково Третю світову та повною мірою Четверту світову війну, характеристику якої наведемо нижче.2. Коротка характеристика сучасного світу та міждержавних відносин.


Оскільки мова йде про сучасну світову війну, то необхідно зупинитись на, бодай короткому описі сучасного світу.

Так на сьогоднішній день на шести континентах та багатьох островах налічується близько 200 держав. Всі вони в сучасних умовах величезної інформаційної та досить високої транспортної швидкості тісно пов’язані.

Враховуючи те, що характерною властивістю сучасного світогляду є накопичення матеріальних багатств, а також те, що в наш час досить стрімко зростає кількість населення Землі, що потребує все більше і більше ресурсів, котрі вже чітко територіально розподілені, взаємовідносини між державами набирають все більш конкурентних, навіть конфліктних форм.

Крім того історія свідчить, що процес історичного розвитку людства – це процес постійної боротьби, постійних конфліктів та воєн, котрі не припиняються до сьогодні. Саме можливість бути сильнішим відкриває доступ до використання ресурсів, котрі тобі не належать.

Прагнення бути сильнішим, щоб могти дати відсіч ворогові або й самому ефективно здійснити агресію, спонукає до швидкого розвитку методів та засобів ведення війни – гонки озброєнь. Цікаво, що розвиток військової техніки та технологій досяг такого рівня, що у разі розв’язання війни дозволяє знищити все людство. Тоді сам агрессор може стати жертвою.

Така ситуація передбачає два можливі виходи. Перший – відмовитись від воєн та конфліктів, змінити світогляд і жити в мирі. Другий – винайти такі методи ведення війни, щоб жертва не знала, що її атакують. Тобто вести приховану війну, війну через відсутність інформації або неправдиву інформацію – обман.

На жаль, ми пішли другим шляхом.


3. Суть Четвертої світової війни та методи, що в ній використовуються.

І ось тепер ми підійшли до характеристики Четвертої світової війни.

Коли і ким вона розпочалась та проти кого спрямована?

Оскільки війна є прихованою, то й однозначних відповідей немає. Проте дослідники таки вказують конкретні дати. Так Микола Іванович Сенченко вважає, що її відлік можна вести з 1991 року, коли президент США Джордж Буш оголосив про необхідність створення нового світового порядку (5).

Логічно, що після розпаду Радянського Союзу (фактично перемоги в Третій світовій війні) з’явилась можливість використовувати природні ресурси та робочу силу нових та нездатних захистити себе держав.

Проте тут потрібно вирішувати дві задачі одночасно. Перша – якнайшвидше та найефективніше перекачувати всі можливі види багатства. Друга – максимально довше зберігати державу-жертву в приниженому стані, не дати можливості розвиватись і нарощувати силу.

Саме такі задачі вирішуються за допомогою основних видів зброї в Четвертій світовій війні (5). А саме:

 1. Матеріальна зброя. Вона в свою чергу поділяється на:

 • Звичайну зброю (кулемети, артилерія, флот, танки, авіація…).

 • Зброю геноциду (алкогольний, тютюновий, наркотичний геноцид).

 • Економічну зброю. Вмонтування фінансово-кредитної системи країни в світову фінансову систему, побудовану на лихварському відсотку, що втягує в боргову яму, з якої майже неможливо вибратись. А також поглинання або доведення до банкрутства економічних структур противника.

 • Психотропну та психотронну зброю (генератори, опромінювання, гіпноз, НЛП, зомбування, телепатія).

 1. Інформаційна зброя. Суть інформаційної зброї полягає в тім, щоб домогтись потрібної поведінки в противника через маніпуляції з інформацією – просування вигідної і замовчування невигідної. Іншими словами обман чи брехня.

Інформаційну зброю також можна класифікувати, зокрема за якістю інформації:

 • Концептуально-методологічна. Її ще можна схарактеризувати як світоглядну. Суть її полягає в тім, що жертві різними методами нав’язується хибний світогляд як єдино правильний. Наприклад матеріалістичний, чи – “демократія – це найкращий спосіб організації суспільства”. Відповідно для досягнення світоглядного ідеалу та з позицій даного світогляду формується набір методів. Скажімо досягнення комунізму через побудову соціалізму, чи побудова демократичного суспільства через вільну ринкову економіку. При цьому альтернативні концепції, можливо більш ефективні, піддають критиці з позицій світогляду, що нав’язується.

Концептуально-методологічна зброя дає можливість спрямувати жертву по хибному шляху – “ми його і так намагаємось побудувати, і так – а воно ніяк не будується!”

 • Хронологічна зброя. Це опис послідовності явищ і фактів. При чому головна увага приділяється окремим історичним явищавм і фактам, котрі допомагають вирішити поставлені цілі, інші ж замовчуються або перекручуються. Для прикладу: “слов’яни – це раби”, Україна – це “окраїна”, наша історія – це трагедія ворожнечі та самознищення українців, наша наука – це постійні запозичення зі Сходу й Заходу, що серед українців найбільша кількість зрадників тощо.

Хронологічна зброя дозволяє тримати людину в покорі шляхом переконання її в тому, що її батьки, діди і прадіди завжди були рабами, людьми нижчого сорту, тож їй не лишається нічого іншого, як змиритися і самій все життя бути рабом (1).

 • Фактологічна зброя. Передбачає інтерпретацію поточних подій. А саме – введення в обіг інформації, що не відповідає дійсності, однобоке трактування певних подій, явищ (проголошення позитивним ядерне роззброєння України, створення ідеалу з Європейського Союзу, НАТО чи СОТ), замовчування, ігнорування фактів, які можна і потрібно використовувати для зміцнення нації і держави (досягнення українських спортсменів, науковців, винахідників, яскраві історичні факти тощо).

Такі способи дозволяють переключати увагу з головної, важливої інформації на другорядну.

 1. ^ Модельно-організаційна зброя. Грунтується на підриві ефективності діяльності всіх форм організації суспільного життя. Для цього за допомогою різних міжнародних фондів, благодійних установ, соціологічних центрів, радників, консультантів збирається база даних (компромат) на держслужбовців, бізнесменів, політиків. За допомогою даної інформації здійснюють залякування а також підкуп, зокрема у формі спонсорської допомоги чи інвестицій з наступними вимогами виконати конкретну вказівку. Також здійснюється сприяння проосуванню по службовій драбині своїх “агентів”, які виконують волю своїх “патронів”. Таким чином за потреби паралізується робота державних, політичних, економічних, культурних, освітніх інших структур.

Також різновидом модельно-організаційної зброї є нав’язування непритаманної народові системи управління. Так традиційна для України виборна гетьманська модель з персональною відповідальністю за свою діяльність замінена системою горизонтального поділу влади (при чому не повною – має бути п’ять – концептуально-світоглядна, ідеологічна, законодавча, виконавча, судова, а не три) з повною безвідповідальністю і безкарністю (1).

Модельно-організаційна зброя дає можливість зробити владу неефективною, недієвою.


 1. Прояви війни в Україні.


Чи можна побачити прояви Четвертої світової війни в житті українського суспільства? Напевне що так.

Яку інформацію ми отримуємо через засоби масової інформації – бойовики, трилери, серіали, сумнівні політичні програми, неправдиві новини, постійна реклама, зокрема алкоголю, особливо пива, цигарок, ролики про СНІД.

Відбувається формування позитивних образів повій, осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, злочинців, садистів, демонструються занадто відверті сцени, жахи, вбивства, розчленування людей.

Пропагуються аборти, протизаплідні засоби, ранні шлюби і поряд з тим безшлюбність.

Підтримуються фемінізм, котрий налаштовує жінок проти чоловіків, пацифізм, фактично юнаків відовчають від обов’язку захищати Батьківщину.

Практично розвалена охорона здоров’я, суть якої зводиться до приписування якнайбільшої кількості і найдорожчих ліків. Культивується віра в єдино можливе спасіння ліками і відсутня інформація про їх шкідливий вплив.

Масово впроваджується харчування з харчовими, вітамінними, генетичними добавками, замінниками і консервантами.

Створюються в лабораторіях штучні хвороби – нетипова пневмонія, курячий, свинячий грип. Розкручуються неіснуючі хвороби – близько 6 тисяч вчених світу говорять про відсутність вірусу, що викликає синдром імунодифіциту людини, є дані про смерть близько 50 000 людей від прийому препаратів проти СНІДу.

Підтримується важка економічна ситуація, котра змушує людей весь свій час, свої переживання спрямовувати на пошуки засобів для виживання сім’ї, що призводить до негативного духовно-психологічного стану.

Вченими доведено, що головними причинами вимирання є депресія, втрата сенсу життя, відсутність покарання зла, моральна деградація від всевладдя грошей, культу насилля і розпусти.

Ще більш вражаючими будуть результати війни, якщо навести короткий аналіз показників статистичної звітності щодо стану економіки України за період з 1990 по 2000 рік.

1. Промислове забезпечення сільського господарства: зменшилося виробництво: тракторів у 26,3 раза; тракторних сівалок у 28,6; рядових жаток у 65,3; кормодробарок у 21,3; автонапувалок для великої рогатої худоби у 26,9; мінеральних добрив у 2,1; хімічних засобів захисту рослин у 45,9 раза.

2. Виробництво автомобілів зменшилось у 6,1 раза, металорізальних верстатів у 28,1; ковальсько-пресових машин у 30,4; вугільних очисних комбайнів у 7,4; рудникових електровозів у 14,6; велосипедів у 148,1; мотоциклів у 567,3; фотоапаратів у 375.

3. Виробництво радіоприймальних пристроїв зменшилось у 21,3 раза; телевізорів у 60,5; магнітофонів у 352; персональних комп’ютерів у 5,1.

4. Виробництво бавовняних тканин зменшилось у 15,3 раза; вовняних тканин у 11,1; лляних тканин у 29,8; шовкових у 41; панчішно-шкарпеткових виробів у 11,1; білизняного трикотажу у 37,3; верхнього трикотажу у 9,9; взуття у 14,6.

До цього слід додати, що паралельно зі спадом виробництва відбувалось спрощення його структури, тобто почало різко скорочуватись виробництво продукції обробної промисловості та високотехнологічних виробництв. В Україні проводиться політика деіндустріалізації та руйнації наукомістких виробництв та відповідної інфраструктури. Здійснюється підрив самих основ суверенного існування і шансів на самостійний розвиток (6).


5. Висновок.


Враховуючи вищевикладене можна констатувати, що Україна є однією з головних мішеней у Четвертій світовій війні. І що найгірше – більшість з нас про це навіть не підозрює. На жаль.


Література.

 1. Каганець Ігор. Тотальна війна//sd.org.ua/news.

 2. Мироненко Володимир. Інформаційна агресія й інформаційне протистояння// Персонал.-2006.- №7.- с.16-20.

 3. Мусієнко Григорій. Головні парадигми перманентної світової війни навколо України// Персонал.- 2006.- №7.- с.6-9.

 4. Сенченко Н.И. Общество истребления – стратегическая перспектива «демократических реформ».- К.: МАУП, 2004.-224с.- Библиогр.:с.219-220.- (Б-ка журн.»Персонал»).

 5. Сенченко Микола. Стратегія «керованого хаосу» - головний складник інформаційно-економічної війни в Україні// Персонал-плюс.-2006.- №22 (173).- с.4-5.

 6. Сенченко Микола. Вашингтонський консенсус для «третього світу»// sd.org.ua/news.

 7. Тулєєв Павло. «Солодка війна» або в чому сутність Четвертої світової// Персонал.- 2006.- №7.- с.16-20.

 8. Чікін О., Чікін О. Ескалація розвитку збройних конфліктів// Персонал.- 2006.- №9.- с.48-51.


Читати всім!!!!

 • Дуже цікавий і корисний сайт «Народний оглядач»

 • Книги Ігоря Каганця «Пшениця без куколю», «Арійський стандарт».

 • Книга Джона Перкінса «Сповідь економічного вбивці»

 • Книги Миколи Сенченка – всі.

* все можна безкоштовно скачати з інтернету.


Мою роботу дозволяю використовувати всім. Змінювати, редагувати, добавляти тощо. Прохання лише згадати автора.Схожі:

Четверта світова війна і Україна iconСтоять обеліски й на них імена, які вкарбувала навіки війна
Срср. 22 червня 1941 р гітлерівська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз. Її союзниками виступили Фінляндія,...
Четверта світова війна і Україна iconДруга світова війна у дзеркалі літератури Г. Белль 1917 1985 рр
У 1939 р став солдатом німецько фашистської армії. У 1944 р дезертирував з фронту
Четверта світова війна і Україна icon-
«Друга світова війна: крізь призму подолання стереотипів» (Матеріали науково-практичної конференції, 7 травня 2009 року) / Укл. Зінчук...
Четверта світова війна і Україна iconВідкритий урок. Тема: «Перша світова війна …очима людини». Вчитель: Коноваленко Л. П
Назвати країни-учасниці військово-політичних блоків – Троїстого блоку та Антанти. Визначати стратегічні плани противників
Четверта світова війна і Україна iconКонтрольна робота №1 3 Вступ 3 Голодомор 1932-1933 р р. 3 Висновки 6 контрольна робота №2 8 Вступ 8 Перша світова війна 1914-1918 р р. 8 Висновки 12 використана література 13
Очевидно одне — голод в Україні виник не внаслідок стихійного лиха, а був організований штучно
Четверта світова війна і Україна iconТема уроку: «Лев Толстой І читачі ХХІ століття»
...
Четверта світова війна і Україна iconРеферат на тему: "Перша світова війна" План І. Початок першої світової війни: а привід к війні та розв’язання війни; ІІ. Причини першої світової війни
Антанти, що об"єднувала Англію, Францію, Росію та "Троїстого союзу", до складу якого входили Німеччина, Австро-Угорщина та Італія....
Четверта світова війна і Україна icon«Затверджую» Директор школи Вислянська В. П
Мета: ознайомити учнів з однією з найтрагічніших сторінок історії; виховувати пошану до тих хто став свідком і учасником воєнних...
Четверта світова війна і Україна iconМетодичні матеріали до семінарських занять та самостійної роботи студентів 1- х курсів усіх спеціальностей Дніпропетровськ 2010 Робоча тематична програма курсу «Історія України»
Національно-визвольна війна українського народу з кін. Хуі-серед. Хуіі ст. Україна у другій половині хуіі-хуііі ст
Четверта світова війна і Україна iconРеферат на тему: Визвольна війна українського народу (1648-1676 рр.)
Визвольна війна, що спалахнула в середині ХVII ст в український землях, мала на меті визволення України з-під панування шляхетської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи