Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) icon

Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.)
Скачати 177.33 Kb.
НазваДовідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.)
Дата конвертації25.03.2013
Розмір177.33 Kb.
ТипДовідка

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р.р.)

Історія професійних союзів сягає в 18 ст. Це були масові організації, які об'єднували трудящих спільними інтересами по роду їх діяльності. Вперше виникли в Західноєвропейських країнах і США, як союз взаємодопомоги. З перших днів створення профспілок перед ними стояли такі основні завдання: захист трудових, соціально-економічних, професійних інтересів, охорона праці та здоров'я, правовий захист.

Проходили роки, змінювався політичний устрій держави, змінювалися і самі профспілки. Тяжкі випробування випали на долю профспілок: повоєнна відбудова, бідність. Після Великої Вітчизняної війни основним завданням профспілок була не заробітна плата, а робота по забезпеченню житлом і паливом членів профспілки. Всі літні канікули вчителі заготовляли собі паливо. Наймалися рубати ліс (хворост) в лісництві, щоб забезпечити членів профспілки дровами. Не вистачало палива, холоднеча переслідувала дітей та вчителів у школах і їхніх домівках.

В культурно-масовій роботі велика увага приділялася розвитку художньої самодіяльності в школах району. Щорічно райкомом профспілки організовувався огляд художньої самодіяльності в школах серед членів профспілки.

Особливо важко було восени та взимку 1947 р. коли посилився голод. Але профспілки працювали дружно, згуртовано, для тих хто бідував надавалося одноразове харчування. Становище було настільки тяжким, що не вірилося, що вдасться вижити.

Після війни було багато безпритульних дітей, яких необхідно було охопити навчанням. Тому стан навчально-виховної роботи постійно розглядався на засіданнях виробничо-масової комісії профспілки. За кожного учня, який не навчався доводилося відповідати.

В 60-70 рр. при профкомах починають діяти такі комісії: виробничо-масова; житлово-побутова; культурно-масова; ревізійна; комісія по охороні праці.

Значних успіхів у профспілковій роботі досягла культурно-масова комісія. Створюються драматичні гуртки, готуються різні вистави за п'єсами українських класиків. Серед них „Назар Стодоля" І.Карпенка-Карого, „Безталанниця" Т. Шевченка, „Калиновий гай" та „В степах України" О. Корнійчука. Зі своїми п'єсами вчителі виступили не тільки на місцевій сцені, а й виїжджали до сіл району. Майже в кожному колективі був створений хоровий колектив з числа вчителів та учнів, який користувався успіхом серед жителів міст та сіл району. Особливо слід відзначити хоровий колектив школи №1 м. Зінькова (керівник Мартиненко А. Г. 1947 - середина 50-х років, до 80-х р. незмінним керівником хору була Король Л. А.).

Профспілкова організація велику увагу приділяє літньому відпочинку, як власних дітей так і учнів шкіл. Ще у середині 50-х рр. щоліта великі групи вчителів і школярів вирушали в екскурсії до різних міст країни.

Пішки або на велосипедах у кількаденні походи по рідному краю: с. Куземен, с. Більськ, смт. Опішня.

Серед профспілкових комітетів розпочинаються змагання туристичних груп.

В школу району вливається післявоєнне покоління, сповнене сил і енергії.

Створюються цілі спортивні комплекси. Особливо слід відзначити молоде подружжя вчителів фізкультури Путрю О. О. і Путрю Г. І. У 1973 р. по закінченні Харківського педагогічного інституту приїхали за направленням працювати в сш №1. Молоді, енергійні вони створили цілу програму „Здоров'я", яка працює і зараз.

Чи не найголовнішою проблемою для вчителів району було забезпечення житлом. Тому члени житлово-побутової комісії спільно з адміністрацією школи та органами влади організували допомогу по отриманню квартир.

Упродовж; десятків років профспілки тісно співпрацювали з колгоспами. Вчителі та учні надавали посильну допомогу господарствам. Правління колгоспів в свою чергу виділяло продукти, транспорт, забезпечувало харчування за доступними цінами.

З 1978 р. головою райкому профспілки почав працювати Сенчишин Петро Йосипович. Його попередник Ф. Ф. Величко поєднував посаду інспектора районного відділу освіти і голови райкому профспілки. Федір Федорович зумів організувати роботу так, що піднялося значення профспілкової організації. З рішеннями, пропозиціями профспілкових комітетів почали рахуватися, до думок прислуховуватися. Вивчався досвід профспілки по питанню будівництва шкіл. Найкраще в цьому напрямку працювала Опішнянська сш №2 (випускалися „Блискавки", представник МК був присутній на нарадах будівельної організації).

В 70-х роках помічниками у проведенні різних заходів були члени райкому профспілки Богдан В. В., Вороненко А.О., Ярош І.Т., Біловол С. А. На високому рівні проводилася і фізкультурно-масова робота. Райком профспілки організовував міжрайонні змагання з легкої атлетики, футболу (дитяча футбольна команда була призером у обласних змаганнях), всеукраїнські змагання з гандболу. Велику допомогу у проведенні змагань такого рівня надавали В. П. Літвіиіко, О. О. Путря.

Дуже актуальними на той час було проведення соціалістичних змагань між школами. Відповідав за це Г. І. Софієнко (нині директор НВК смт. Опішня). На пленумі РК підводилися підсумки змагань, визначалися переможці, видавалися премії. Потрібно сказати, що першою в усіх змаганнях залишалася ЗСШ №1 м. Зінькова.

У 80-ч роках розпочинається період перебудови, розпочинається реалізація шкільної реформи. Виробничо-масова комісія очолює соціалістичне змагання в колективах за кращий навчальний кабінет, за зразкову роботу гуртків, за зразкову організацію робочого дня, за зразкову роботу по оздоровленню дітей. Через кожні три місяці підводяться підсумки змагань, визначаються переможці. Гортаючи протокол II пленуму райкому профспілки працівників освіти від 15 березня 1985 р. ми бачимо такі рядки: „... в змаганні на кращий навчальний кабінет переможцями стали середня школа №1 вчителі Величко М.С., Путря Г.І., Кочубей В.О., Литус Н.О., Шевченко О.І., Нагорний В. М.

На виробничих нарадах розглядаються досить актуальні питання: регламентування часу при самопідготовці в групах продовженого дня, робота класоводів по виконанню комплексної програми „Початкові класи", робота предметних гуртків.

Різні питання доводиться розв'язувати голові РК профспілки Фесенко С. Г. з 1979 р. по 1994 р. Основні завдання, а це соціальний захист працюючих, створення належних умов праці, спрямування на досягнення високих результатів у роботі, організація відпочинку та дозвілля.

Особливого авторитету профспілка району досягла в 1994-1999 рр., коли її очолила Пилипенко О. Г. Вона використовувала свій досвід для згуртування колективів району та досягнення високих освітніх завдань. Продовжувала ті хороші традиції, що склалися в профспілці. Незабутня поїздка до м. Умані у відому всьому світу Софіївку, екскурсії до Хмельницька, Києва, Харкова. Матеріальна допомога, путівки в оздоровчі табори все було під силу вирішити цій тендітній жінці. Трагічна смерть вирвала з життя прекрасного профспілкового лідера.Із 28 серпня 2000 року головою РК профспілок Зіньківщини стала Безпала Р. І. Всю свою роботу голова РК профспілки працівників освіти і науки, спрямовує на підвищення соціального статусу педагогічних працівників, посилення соціального захисту. В 2000-2002 рр. уряд зволікав з вирішенням корінного питання щодо достатнього бюджетного забезпечення освітянської галузі. Освітяни очолювані головою районного комітету профспілки брали активну участь в пікетуванні Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Всі масові акції підтримувалися листами, телеграмами, зверненнями районної організації до Адміністрації Президента, народних депутатів. Законом України „Про професійні спілки та їх права та гарантії діяльності (ст. 21) закріплені права профспілок та їх об'єднань на здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю". РК профспілки разом з Президією постійно контролює і перевіряє умови праці педагогічних колективів, надання відпусток, встановлення доплати за суміщення тощо. Одним з пріоритетних завдань профспілки є організація оздоровлення працівників галузі та їх дітей. В кожній профорганізації створені комісії з соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

В 2001 - році створена районна комісія по соцстраху з тимчасової втрати працездатності головою якої обрана Безпала Р.І.

Основним завданням роботи комісії стало оздоровлення страхувальників і їх дітей надання грошової допомоги при народженні дитини, грошової допомоги матері по догляду за дитиною по досягненні 3-х років, грошова допомога на поховання, оплата лікарняних. З того часу щорічно до 20 страхувальників охоплюються санаторно-курортним оздоровленням, 20-23 в санаторіях профілакторіях при Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти, до 15 дітей страхувальників оздоровлюються в позаміських піонерських таборах, до 140 дітей - в пришкільних таборах відпочинку.

Увагою та піклуванням з боку РК профспілки оточені ветерани праці і молодь. Матеріально підтримують одиноких та ветеранів праці. Іде вітання до професійного свята дня людей похилого віку, роздаються новорічно - різдвяні подарунки.

Недофінансування галузі зменшення учнівського контингенту призвело до низки скорочень педпрацівників, вивільнення пенсіонерів, скорочення і реорганізації окремих загальноосвітніх закладів. Поповнення армії безробітних вчителів, молодими спеціалістами які тільки закінчили ВУЗ.

Президія РК профспілки здійснює правовий захист при скороченні і реорганізації навчальних закладів. Допомагає і морально підтримує звільнених по скороченню. Основна мета роботи президії недопущення предвзятості і необ'єктивності при скороченні кадрів, дотримання трудового законодавства, заборгованості по виплаті заробітної плати, виплати оздоровчих , по виході педпрацівників у відпустку, виплата за вислугу років, виплата винагород за суспільну працю та зразкове виконання обов'язків підвищення рівня заробітної плати згідно чинного законодавства.

В усіх навчальних закладах між: адміністрацією і профспілковим комітетом і між; районним відділом освіти і райкомом профспілки укладено колективні договори та Угода праці між: районною державною адміністрацією і районними комітетом профспілки.

Значна увага приділяється створенню безпечних умов праці дітей і освітян району. Проведення атестації робочих місць. Іде доплати за шкідливі умови праці згідно колдоговору (розділ ІУ,У ,УІ)

Створена служба охорони праці і здоров'я людей.

Велику увагу приділяла голова РК Профспілки Безпала Р.І. захисту профспілки Опішнянського колегіуму мистецтв. І домоглися скасуванню контрактних умов праці, 8 годинного робочого дня, через суди і прокуратору 5 працівників поновлено на роботу, складено колдоговір наведено порядок у виплаті зарплати.

На протязі 2000-2009 р.р. голова РК Профспілки Безпала Р.І. спрямувала роботу всіх первинних профспілкових комітетів на вибори в депутати до місцевих, районної і обласної ради з метою розв'язки питань соціального заохочення освітян через депутатські групи. Депутатами сільських рад стали - 42 освітян, міської ради - 7, районної ради -12 освітян.

2004- 2008 роки - роки підвищення заробітної плати, пенсій, погашення заборгованості за компослуги, роки помаранчевих перетворень.

В цей час президією РК Профспілки проводиться підсумки роботи всіх первинних комітетів, проводиться конкурс „Профспілковий активіст». Переможцями яких стали: голова ПК ЗОШ №2 Липенко Н.В., ЗОШ №1 Пастернак Н.М., голова ПК дитячого садка №2 Вітренко Н.В. Вони нагороджені грошовими преміями від обкому профспілки, від РК Профспілки та туристичними поїздками в м. Хмельницьк, Київ, Полтаву.

Керівник закладу, Профспілковий лідер - це основна вісь шкільного колективу її життя і діяльності. За багаторічну сумлінну працю голів первинних профспілкових комітетів нагороджено Грамотами обкому, райкому профспілки та грошовими преміями:

Горопашну Галину Миколаївну - Удовиченківська загальноосвітня школа;

Юхименко Ольгу Григорівну - заступника голови РК профспілки;

Трепетун Світлану Миколаївну - Опішнянська спеціалізована школа;

Бузовського Володимира Дмитровича - інспектора відділу освіти з охорони праці;

Громову Валентину Миколаївну - колегіум мистецтв у Опішні;

Хоменка Миколу Михайловича - Проценківська загальноосвітня школа ;

Сивоконя Володимира Івановича - Шилівська загальноосвітня школа;

Британ Тетяні Василівні - голову ревкомісії РК Профспілки.

Традицією стало проведення професійного святкового вогника, новорічно-різдвяного святкування.6 лютого 2009 року Постановою пленуму РК профспілки (22.01.2010р.Постановою 26 конференції), за результатами виборів головою профспілкового комітету обрано Нерозю Любов Миколаївну.

Станом на 01.01. 2010 р. районна організація налічувала 37 первинних осередків, ( з них 9 профгруп) в яких зареєстровано 1009 членів профспілки.

Всю свою роботу РК профспілок спрямовує на підвищення соціального статусу педагогічних працівників, посилення соціального захисту. В 2008-2009 рр. уряд зволікав з вирішенням корінного питання щодо достатнього бюджетного забезпечення освіти. Під тиском освітян районний комітет підтримує звернення обкому профспілки до депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до чинних Законів галузі освіти, постанов та підзаконних актів на користь працівників освіти.

РК профспілки разом з Президією постійно контролює і перевіряє умови праці педагогічних колективів, надання відпусток, встановлення доплати за суміщення тощо. Одним з пріоритетних завдань профспілки є організація оздоровлення працівників галузі та їх дітей. В кожній профорганізації створені комісії з соціального страхування.

В минулому 2009 р. було оздоровлено 13 членів профспілки в санаторіях України, з них 2 вчителі отримали путівки матері і дитини. Оздоровлено 60 дітей членів профспілки, в оздоровчих таборах «Крилатий», «Горизонт», «Гренада», «Еколог». Все більшого поширення набуває організація оздоровлення на узбережжях Чорного та Азовського морів з залучених коштів соцстраху, профспілкових та батьківських коштів.

За період 2009 року в закладах району проведений огляд – конкурс з охорони праці. Стан виконання вимог охорони праці вивчався за участю інспектора Держгірпромнагляду та експерта фонду соціального страхування від нещасних випадків. Дейкалівська школа визнана переможцем на рівні області.

Колектив педпрацівників Зіньківської спеціалізованої школи №2 Фольклорна група «Мальви» взяв участь в обласному конкурсі художньої самодіяльності серед працівників освітянської галузі, отримав диплом ІІІ ступеня та премію у розмірі 350 грн.

Постійно на протязі року педагогічні працівники мали змогу відпочити та оздоровитись в санаторії – профілакторії Інституту післядипломної освіти під час проходження курсової перепідготовки, всього реалізовано 15 путівок .

За результатами діяльності на звітно- виборній конференції (22.01.2010 р.) відзначені профспілкові комітети М- Будищанської, Шилівської шкіл які організували поїздки по історичних та краєзнавчих місцях , колективи Ч- Федорівської, Л- Будищанської, Новоселівської шкіл під час організації загальношкільних та свят села.

На прикінці року преміями Районної ради були нагороджені педагогічні працівники:

Шкіль Валентина Валеріївна – вч. Англійської мови та заруб. Літ Зіньківської спеціалізованої школи №1,

Шапошник Вікторія Вікторівна – завідуюча ДНЗ смт. Опішня

Пошивайло Ганна Олексіївна – керівник гуртка Зіньківського БТ.

Сьогодні Профспілка освітян Зіньківщини - дружний колектив однодумців з власним баченням і розумінням освітянських проблем - здатний їх вирішувати.

Постійно проходять навчання профспілкових активістів. Питання занять досить різноманітні: юридичні і правові - висвітлюються спеціалістами обкому профспілки Олефіренко М.А., Скибою Н.В., соціальні і побутові проблеми вирішуються в ході консультацій зі спеціалістами пенсійного, земельного відділу районної державної адміністрації, управління праці і соціального захисту населення.

11березня 2010 року відбулася 19 обласна звітно-виборна профспілкова конференція працівників освіти району, на якій Нерозя Л.М. обрана членом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Співпрацюючи з роботодавцями - районним відділом освіти та райдержадміністрацією в рамках колдоговірної системи Профспілкою проводився громадський контроль по виконанню законодавства про працю також здійснювався правовий захист інтересів освітян.

Завдяки консолідованим діям Профспілки освітян відбулися деякі зрушення у встановленні прожиткових мінімумів та мінімальної заробітної плати. Проте ці збільшення були підставою для підвищення заробітної плати лише працівникам робітничих професій ( 1-5 розрядів ЄТС) педагогічним працівникам зарплату фактично «заморозили», а про встановлення її на рівні середньої зарплати промисловця навіть мова не йшла. Конституційні і законодавчі гаранти не забезпечували повної дії 57 статті Закону України „Про освіту".

Тому першим і найосновнішим завданням райком профспілки в числі багатогалузевої Профспілки України ставить вимогу про першочергове завдання профспілок - домогтися під час формування бюджету 2010 – забезпечити:

  • розміри посадових окладів за всіма розрядами ЄТС виходячи із встановленого розміру мінімальної зарплати,

  • про затвердження обсягів видатків, необхідних для підвищення престижності праці усіх категорій педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, професійно - технічних навчальних закладів та установ освіти в розмірі 20%,

- про гарантії сільським вчителям на безплатне житло з опаленням і освітленням, покращення ситуації житлово-побутових умов в реконструкції жител освітян які цього потребують;

  • про внесення змін до Закону « Про колективні договори і угоди » (щодо дії колективних договорів), які б поширювалися тільки на членів профспілок.^ ДОДАТКИ


Протокол

III Пленуму райкому профспілки

від 17 серпня 1985 р.

присутні - 68 чол.

з 77 членів-РК профспілки

запрошені:

від райкому Компартії України

секретар Лещенко Л. П.

Порядок денний:

1. Інформація про виконання постанови попереднього пленуму, (доповідає директор сш №1 Власенко О. С.)

2. Про роботу профкомітету Тарасівської сш по дальшому вдосконаленню стилю роботи в освіті вимог Політбюро ЦК Компартії України по звіту Укрпрофради і постанови президії Укрпрофради „Про стан і розвиток критики і самокритики в профспілкових організаціях освіти вищої школи і наукових установ". (Доповідач Лемешко А. Г. голова Тарасівської сш, співдоповідач Терещенков О. М. директор Л.-Будищанської сш.)


Протокол № 15

Засідання президії РК профспілки

від 5 квітня 1993 р.

Порядок денний:

1. Про виділення матеріальної допомоги Грибу Ю. Г.

2. Про перейменування фольклорних колективів.

1. Слухали заяву Гриб Ю. Г. Постановили: в зв'язку з тим, що на лікування Грибу Ю. Г. потрібно дефіцитні ліки виділити на їх придбання 15 (п'ятнадцять) тис. купонів. Голова РК профспілки Фесенко С. Г.

Секретар Кривицька Г. М.

2. По другому питанню слухали Фесенко С. Г. Постановили:

За підсумками фольклорних колективів серед середніх шкіл І місце присудити Бірківській та Л.-Будищанській школам. Преміювати по 5 тис. купонів. II місце - Шилівська та Ч.-Федорівська сш, преміювати по 4 тис. купонів. III місце -Опішнянська сш №2 та М. Будищанська сш. Вручити по 3 тис. купонів. Голова РК профспілки Фесенко С. Г.

^ ЖУРНАЛ РЕЄСТРАЦІЇ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН

05.10.1979 р.

Горопашний В. Г.

(Удовичанська 8-річна школа)

Про надання кредиту для

будівництва.

Наслідки заяви. Виділити кредит в

сумі 2 тис. крб..

24.10.1980 р.

Троцький К. І.

(Батьківська сш)

потрібно два складометри буд. лісу

Домовлено з райпланом.

05.10.1984 р.

Храпач О. І.

(Ч.-Федорівська сш)

Про оплату лікарняного листка.

Роз'яснено усно.

29.01.1988 р.

Кривошея А. В.

(Бірки д\с)

Про правильність нарахування

ком послуг.

Роз'яснено згідно інструкції.

02.12.1992 р.

Храпач Т. Ф.

Як правильно проводити запис у

трудовій книжці.

Роз'яснено усно.

01.12.1995 р.

Сенчишин П. И.

Про надання путівки в санаторій

Миргород".

На розгляд президії.^ Сенчишин Петро Йосипович

Почав працювати звільненим головою райкому профспілки в 1978 році. Його попередник, Федір Федорович Величко, поєднував посаду інспектора районного відділу освіти і голови райкому профспілки. Федір Федорович зумів організувати роботу так, що піднялося значення профспілкової організації. З рішенням, пропозиціями профспілкових комітетів почали рахуватися, до думок прислуховуватися. Петро Йосипович згадує, що Федір Федорович, вітаючи його з обранням на посаду голови райкому профспілки, сказав:

- Ти, Петре, молодший, енергійний, от і продовжуй розпочату справу.

Цікаво було тоді працювати! Вивчати досвід райкому профспілки по питанню будівництва шкіл. Найкраще в цьому напрямку працювали Опішнянська школа №2 (випускалися "Блискавки", представник МК профспілки був на нарядах будівельної організації).

Відбулося пожвавлення і в культурно-масовому напрямку. Організовувалиекскурсії до Ленінграду,

Москви, по Золотому кільцю, по ріці Ворсклі. Закуповувалися квитки на вистави обласного театру. Цікаво проходили вечори відпочинку, святкові "Вогники", огляди-конкурси художньої самодіяльності колективів шкіл. Помічниками у проведенні заходів були члени райкому профспілки Богдан

Валентина Василівна, Вороненко Алла Олексіївна, Ярош Іван Григорович та ^ Біловол Семен Андрійович.На високому рівні продалася і фізкультурно-масова робота.

Райком профспілки організовував міжрайонні змагання з легкої атлетики, футболу(дитяча футбольна команда була призером у обласних змаганнях), Всеукраїнські змагання з гандболу. Велику допомогу у проведенні змагань такого рівня надавали В.П. Літвішко, О.О. Путря.

Дуже актуальним в той час було проведення соціалістичних змагань між школами. Відповідав за це Г.І. Софієнко. На Пленумі РК підводилися підсумки змагань, визначалися переможці, видавалися премії.
На виконання Постанови 26 районної конференції Зіньківської районної профспілкової організації з метою посилення захисту трудових , соціально- економічних інтересів членів профспілки районний комітет підтримує звернення учасників Полтавської обласної конференції Профспілки працівників освіти і науки до Кабінету Міністрів та до Президента України щодо:


Кабінету Міністрів України

^ Звернення учасників

Полтавської обласної конференції Профспілки

працівників освіти і науки України

До Полтавського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки надходять чисельні звернення з приводу соціальної несправедливості, яку допущено Кабінетом Міністрів України при встановленні надбавки у розмірі 20 відсотків посадового окладу окремим категоріям педагогічних працівників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2009 року №1130 «Про встановлення надбавок вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форм власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників» з 1 січня 2010 року зазначеним у постанові категоріям педагогічних працівників встановлено надбавку в розмірі 20% посадового окладу.

Центральний комітет Профспілки ініціював перед Міністерством освіти і науки України та Верховною Радою України забезпечення виплат цієї надбавки всім педагогічним працівникам.

Позицію профспілок було враховано Міністерством освіти і науки України - відповідний проект Постанови було подано на погодження Мінфіну.

Враховуючи те, що вирішення цього питання явно затягується, наполягаємо на прийнятті змін до зазначеної Постанови з метою встановлення надбавки в розмірі 20% посадового окладу всім категоріям педагогічних працівників, посади яких передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000р. №963 «Про затвердження переліку посад педагогічних на науково педагогічних працівників».

11.02.2010 р. м. Полтава


Президенту України

Віктору Федоровичу Януковичу

Звернення

Шановний Вікторе Федоровичу!

Від імені 55 тисяч членів Полтавської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України просимо Вас розглянути питання соціально-економічного захисту працівників освіти і в першу чергу видати Укази про підтримку освітянської галузі, а саме:

- забезпечення бюджетних асигнувань на освіту щорічно в розмірі 10 відсотків внутрішнього валового продукту;

- встановлення посадових окладів науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів освіти третього і четвертого рівнів акредитації на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості;

- встановлення посадових окладів педагогічним працівникам вищих навчальних закладів освіти першого та другого рівнів акредитації, загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, професійно-технічних та інших навчальних закладів на рівні, не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості;

- надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі посадового окладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків;

- забезпечення педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, безоплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням згідно з нормами.

Визнати кредиторською заборгованістю Державного бюджету України виплати за житло з опаленням і освітленням, що здійснювалися самими педагогічними працівниками, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, за 2005-2009 роки і погасити протягом 2010-2011 років. Просимо також сприяти у вирішенні питань:

- забезпечення протягом двох років усіх педагогічних працівників безкоштовним державним житлом;

-встановлення пенсій педагогічним працівникам у розмірі 80-90 відсотків від їхньої заробітної плати відповідно до положень Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті;

- виплати обслуговуючому персоналу навчальних закладів усіх типів допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

Впевнені, що Ви, шановний Вікторе Федоровичу, будете активно дбати про розвиток нашої держави, освіти і духовності, заради благополуччя українського народу, кожної людини. За вашої підтримки буде гідно пошановано вчителя, науковця, ветерана педагогічної праці, студента та учня.

Звернення прийняте на XIX конференції Полтавської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України 11 березня 2010 року.Схожі:

Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconЗвіт про роботу райкому профспілки за період із 27. 11. 2009р по 09. 12. 2010р. Звіт ревкомісії за період із 27. 11. 2009р по 09. 12. 2010р
Згідно з планом роботи Жовтневої районної організації проф­спіл­ки працівників освіти і науки України 09 грудня 2010 року о 14 -00...
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconПостанова президії Полтавського обкому Профспілки працівників освіти І науки України № від „ " 2007 р. „Про досвід Миргородського районного відділу освіти та рк профспілки працівників освіти І науки України щодо організації роботи з охорони праці в закладах освіти району" з доповненням необхідними д
РК, мк профспілки працівників освіти І науки України, керівникам І головам профкомів закладів освіти, на яких накладено відповідальність...
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconФорма №1 Складається до 25 грудня щорічно профкомом за станом на кінець року І подається до мо профспілки затверджено
Найменування профспілки Мелітопольська міська організація профспілки працівників освіти і науки України
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconГалузева угода між Міністерством освіти І науки, молоді та спорту України та ЦК профспілки працівників освіти І науки України на 2011–2015 роки
Цк профспілки працівників освіти І науки України – повноважним представником найманих працівників (далі – Сторони) укладено відповідно...
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconГалузева угода між Міністерством освіти І науки, молоді та спорту України та ЦК профспілки працівників освіти І науки України на 2011–2015 роки
Цк профспілки працівників освіти І науки України – повноважним представником найманих працівників (далі – Сторони) укладено відповідно...
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconПрацівників освіти І науки україни яворівська районна організація профспілки працівників освіти І науки україни
Яворівська районна організація профспілки працівників освіти і науки України заявляє про своє глибоке обурення діями силових структур,...
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconЗвіт відділу освіти з виконання Угоди між відділом освіти Здолбунівської районної державної адміністрації та Здолбунівською районною радою профспілки працівників освіти І науки за 2007-2010 роки
Стосунки між відділом освіти та районною радою профспілки працівників освіти і науки України регулюються угодою між відділом освіти...
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconМельник Віктор Андрійович –голова рк профспілки
Склад президії В. Багачанського райкому профспілки працівників освіти і науки України
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconПротокол № к-2 від 29. 12. 2011 р. Засідання ради профспілки
Яворівською районною організацією профспілки працівників освіти і науки України на 2012-2015 роки
Довідка про діяльність Зіньківської профспілки працівників освіти ( 1960-2010р р.) iconСтатут профспілки працівників освіти І науки україни м. Київ, 2010 р. Статут профспілки працівників освіти І науки україни
України «Про об’єднання громадян», Кодексу законів про працю України, законодавства про освіту та прийнятих відповідно до них інших...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи