Увага icon

Увага
Скачати 41.83 Kb.
НазваУвага
Дата конвертації24.12.2012
Розмір41.83 Kb.
ТипДокументи
1. /Поради батькам/Как Вы можете обращаться с ребенком.doc
2. /Поради батькам/Как помочь ребенку).doc
3. /Поради батькам/Как поступать, если реб. плохо учиться.doc
4. /Поради батькам/Лист дружби.doc
5. /Поради батькам/Переход из дома в детский сад.doc
6. /Поради батькам/Поради батькам.doc
7. /Поради батькам/Реком родителям Как подготовиться к экзаменам.doc
8. /Поради батькам/Реком. род. Агрессивный ребенок.doc
9. /Поради батькам/Реком. род. Как правильно наказывать ребенка.doc
10. /Поради батькам/Реком. роди. Стеснительный ребенок.doc
11. /Поради батькам/Реком. родит. детей с синдромом дефицита вним..doc
12. /Поради батькам/Реком.род. Как нельзя говорить с ребенком.doc
13. /Поради батькам/Рекоменд.родителям 1 кл..doc
14. /Поради батькам/Рекомендац_х психолога батькам щодо розвитку п_знавальнох сфери д_тей.doc
15. /Поради батькам/Рекомендац_х щодо емоц_йно-особист_сних проблем.doc
16. /Поради батькам/Рекомендации для родителей по раннему возрасту.doc
17. /Поради батькам/Рекомендации родителям по общению с детьми.doc
18. /Поради батькам/Советы психолога (3-5 лет).doc
Как Вы можете обращаться с ребенком
Задача по математике, то вместо того, чтобы ругать его, окажите помощь и решите задачу вместе. Положительный результат не только придает уверенность в себе, но и повышает самооценку ребенка
Как поступать, если ребенок плохо учится
ПКр://уу\ууу// агщк ги под названием «День Дружбы»
Переход из дома в детский сад
Поради батькам Дослідження вчених свідчать, що можна допомогти малюку подо­лати труднощі звикання І навіть певною мірою запобігти їм, якщо заздалегідь підготувати дитину до майбутніх змін.
Как помочь подготовиться к экзаменам практические рекомендации для родителей
Памятка для родителей "Что не надо делать?" Нельзя унижать ребенка: придумывать клички, прозвища, зло высмеивать, иронизировать, акцентировать внимание на пропусках, просчетах, неудачах
Как правильно наказывать ребенка
Стеснительный ребенок
Рекомендации родителям детей с синдромом дефицита внимания в своих отношениях с ребенком придерживайтесь «позитивной модели»
Как нельзя говорить с ребенком
Рекомендации родителям первоклассника уважаемые родители! Ваш ребенок легче адаптируется к школьной жизни, если Вы будете использовать следующие рекомендации
Увага
Рекомендації щодо емоційно-особистісних проблем
Рекомендаций для родителей по раннему возрасту
Рекомендации родителям по общению с детьми в семье Негативная оценка деятельности ребенка. Ребенку нельзя говорить: «Ты не умеешь строить, рисовать и т д.»
Советы психолога Что должно беспокоить родителей ребенка в возрасте от 3 до 5

Рекомендації психолога батькам щодо розвитку пізнавальної сфери дітей

Увага


1. У кожне заняття включайте вправи, ігри на розвиток уваги, широко представлені в літературі для педагогів і батьків.

2. Включайте в заняття завдання, що потребують тривалого зосередження: намалювати місто, побудувати складний міст, прослухати і переказати казку тощо.

3. Частіше пропонуйте дітям, особливо з низьким показником розвитку уваги, вправи: у газеті, у старій книзі на одній зі сторінок закреслювати олівцем усі букви «а», намагаючись не пропускати їх (завдання поступово можна ускладнити, попросивши дитину закреслити всі букви «а», обвести у кружечок усі букви «к», підкреслити всі букви «о»).

4. Використовуйте дидактичні ігри з чітко вираженими правилами.

5. Регулярно включайте дітей у виконання завдань за попередньо розробленим планом дій: можна виконувати будівлі з конструкторів, малюнки, орнаменти, аплікації, вироби, форму яких ви задаєте словесно або за допомогою схеми.

6. Тренуйте дітей у переказі розповідей, казок за схематичним планом, складеним вами.

7. Пропонуйте дітям: повторювати слова, цифри, речення, сказані вами; незакінчені фрази, які потрібно закінчити; запитання, на які необхідно відповісти, заохочуючи тих дітей, хто намагається частіше відповідати на них.

8. Учіть порівнювати, аналізувати зразок і результати своєї або чужої роботи, знаходити і виправляти помилки.

9. На уроках у школі від дітей буде потрібно швидке переключення уваги з одного виду діяльності на інший. Цю властивість уваги можна формувати за допомогою рухових вправ. Дитина повинна починати, виконувати й закінчувати свої дії за командою дорослого, швидко переходячи від одного виду рухів до іншого: стрибати, зупинятися, крокувати тощо.

10. Періодичне переключення з одного виду роботи на інший, багатогранна структура заняття, активна пізнавальна діяльність, формування операцій контролю і самоконтролю — такий підхід зробить заняття цікавим для дітей, що саме по собі сприятиме організації їхньої уваги.

Пам'ять

1. Пояснюючи дітям новий матеріал і повторюючи пройдений, сполучіть словесне пояснення з наочністю або із зображенням тих предметів або явищ, про які йдеться, використовуйте малюнки, таблиці, схеми (особливо для дітей із доброю зоровою пам'яттю).

2. До дітей з недостатньо добре розвиненою слуховою пам'яттю необхідний індивідуальний підхід: опора не тільки на слух, а й на інші органи почуттів (зір, нюх, дотик).

3. Для поліпшення процесу пам'яті виховуйте в дітей прийоми осмисленого запам'ятовування і пригадування, уміння: аналізувати, виділяти у предметах зв'язки, ознаки, порівнювати предмети та явища між собою, знаходити в них подібності й відмінності; здійснювати узагальнення, поєднувати різні предмети за якимись загальними ознаками; класифікувати предмети та явища на основі узагальнення; встановлювати значеннєві зв'язки між пропонованими об'єктами для завчання й навколишніми предметами.

4. Включайте ігри і вправи для розвитку пам'яті в кожне заняття.

Мислення. Мовлення

Розумовий процес складається з низки операцій. Найпоширеніші з них — аналіз, синтез, аналогія, порівняння, узагальнення, класифікація. Найчастіше більшість із них не усвідомлюються. Тому для того, щоб дитина активно володіла розумовими операціями, їх треба виділити, довести до рівня усвідомлення і спеціально навчити.

1. Включайте в заняття завдання на: порівняння пари предметів або явищ — знаходження подібності й відмінностей між ними; класифікацію, узагальнення різних предметів за загальними ознаками; знаходження «зайвого» слова або зображення, не пов'язаного загальною ознакою з іншими; складання цілого з частин (розрізні картинки); послідовне розкладання картинок і складання розповіді за ними; усвідомлення закономірностей (розглянути орнамент, візерунок, продов­жити його); завдання на кмітливість, логічні міркування тощо.

2. Заняття з малювання, ліплення, виготовлення різних виробів повинні не тільки включати копіювання зразка і відпрацьовування окремих графічних навичок, а й розвивати вміння планомірно досліджувати предмети, фантазувати, уявляти.

3. Розширюйте кругозір дітей, їхні основні уявлення про природні, соціальні явища, нагромаджуйте в дітей знання і враження, обговорюючи з ними прочитані книжки, аналізуючи поведінку людей.

4. З метою розвитку мовлення: після читання вголос казок, розповідей, просіть дітей переказати почуте, відповісти на запитання, поставити свої; розвивайте в дітей уміння будувати розповідь за картинкою, за планом, за темою; допомагайте дітям будувати висновки, міркування, робити умовиводи; учіть дітей доводити свою думку, виражати її.

На занятті має звучати не монолог вихователя, а діалог із дитиною або групою дітей.

Дрібна моторика

Розвиток дрібної моторики перебуває у тісному зв'язку з розвитком мовлення й мисленням дитини. Тому бажано щодня робити якісь вправи: катати по черзі кожним пальцем камінчики, дрібні намистинки, кульки; розминати пальцями пластилін; стискати й розтискати кулачки, при цьому можна уявляти, начебто кулачок — пуп'янок квітки (уранці він прокинувся й розкрився, а ввечері заснув — закрився, сховався); робити м'які кулачки, які можна легко розтиснути й у які дорослий може просунути свої пальці, і міцні, які не розтиснеш; двома пальцями руки (указівним і середнім) «ходити» по столі: спочатку повільно, начебто хтось крадеться, а потім швидко, начебто бігти (вправа проводиться спочатку правою, а потім лівою рукою); показувати окремо тільки один палець — указівний, потім два — указівний і середній, далі три, чотири і п'ять, показувати тільки один великий палець окремо; тарабанити всіма пальцями обох рук по столі; махати в повітрі тільки пальцями; кистями рук робити «ліхтарики»; плескати в долоні тихо й голосно в різному темпі; збирати всі пальчики в пучку; нанизувати великі ґудзики, намистини, кульки на нитку; намотувати тонкий дріт у кольоровій обмотці на котушку, на власний палець; зав'язувати вузли на товстій мотузці, шнурівці; застібати ґудзики, гачки, блискавки, кнопки, замочки, закручувати кришки, заводити механічні іграшки ключиком.

Корисні такі види діяльності, як образотворча, конструктивна.Схожі:

Увага iconСвято останнього дзвоника в новопетрівській школі в увага! Увага! Увага!
В сьогоднішній день дійсно сповнений сонячного тепла, веселих посмішок друзів
Увага iconУвага! Увага! Увага! 15 листопада виходить черговий номер
Києва, на розкладках у метрополітені, супермаркетах «Фора», у відділеннях поштового зв’язку, у роздрібних точках по Україні або в...
Увага iconВипуск 2011!!! Слова за сценою
Увага! Увага! Увага! На пристані під назвою „Школа” розпочинаються урочисті й хвилюючі події. Працюють всі радіостанції та телестудії...
Увага iconСценарій останнього дзвоника в школі. Лунають фанфари. 1-й ведучий Увага! Увага! Увага! В цей весняний, незвичайний день Всім жителям країни Знань Ми щирих надсилаємо вітань
Це попереду. А сьогодні уся шкільна родина разом. Родина, яку об'єднує єдине,- любов І повага до школи
Увага iconПрограмовий зміст
Діти під марш заходять в спортивний зал і шикуються в одну шеренгу. Фізрук Увага, увага! Батьки і малята
Увага iconПрактична робота № Налагодження програм Увага!
Увага! Під час роботи з комп'ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм
Увага iconДокументи
1. /Увага/Всеукрахнська дитяча прем_я "ДИВО-ДИТИ.doc
2. /Увага/Обережно,...

Увага iconПрактична робота №2 Робота з редактором формул Увага!
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм
Увага iconНаказ №164 Про проведення місячника «Увага! Діти на дорозі» та Тижня знань з безпеки життєдіяльності
Спланувати та провести в школі з 02. 09 по 03. 10. 2013 року місячник «Увага! Діти на дорозі»
Увага iconВедучий. Увага! Увага! Спішіть, поспішайте! І зали святкової не проминайте. На вас тут чекає багато утіх. У гості нас казочка просить усіх. Ведуча
Добрий день, любі діти! Бачу, що ви дуже чемні і виховані школярики. Тому ми вам приготували справжній сюрприз
Увага iconОголошення Увага! Увага! Учні школи! Усі, хто любить пошук та пригоди. У школу надійшов загадковий лист. Просимо представників від 8-х класів отримати загадковий конверт
Дуже давно у нашій школі я заховав найцінніше – напій бадьорості. Я дарую Вам цей напій, але ви його повинні знайти!
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи