Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе icon

Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе
Скачати 40.16 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе
Дата конвертації24.12.2012
Розмір40.16 Kb.
ТипМетодичні рекомендації

СПИСОК

публікацій на шпальтах фахових періодичних видань

з теми „Формування в учнів та дітей дошкільного віку мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до навчально-виховного процесу”


1.Дрожжина, Т.В. Суб’єктивний досвід учнів і процес навчання правильної поведінки в конфліктних ситуаціях:мотиваційно-орієнтаційний етап [Текст]/ Т.В.Дрожжина// Управління школою.- 2010.- №2.- С.24-27.

У даній статті представлено методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе”.


2.Ішкіна, Н.Х. Роль професіоналізму вчителя у формуванні мотивації навчальної діяльності школяра та його особистості (з досвіду роботи) [Текст]/ Н.Х.Ішкіна// Управління школою.-2003.- №33.- С.30-31.


Автор розкриває принципові шляхи мотивації навчальної діяльності школяра.


3. Калошин, В.Ф. Формування мотивації учнів до навчання[Текст] / В.Ф.Калошин, Д.В.Гоменюк // Управління школою.- 2010.- №32.- С.20-25.


Навчання є цілеспрямований педагогічний процес організації та стимуляції активної навчально-пізнавальної діяльності учнів щодо оволодіння знаннями, уміннями, навичками розвитку творчих здібностей. Із цих визначень виходить, що перед кожним педагогом постає завдання – постійно стимулювати активність учнів в організованій діяльності й формувати до неї позитивне відношення. Саме діяльність та ставлення до неї виступають як головні фактори виховання й навчання.


4. Марченко, Л. Мотиваційні ресурси життєвого та соціального успіху[Текст]/ Л.Марченко // Завуч.- 2009.- Лютий (№6).- С.3-5.


Європейські країни нині почали ґрунтовну дискусію навколо того, як озброїти людину необхідними вміннями та знаннями для забезпечення її гармонійної взаємодії з технологічним суспільством, що швидко розвивається. Саме тому важливим є усвідомлення поняття успіху в житті та суспільстві, що базується на знаннях.


5. Мєркіна, А.Л. Розвиток гімназійної освіти через реалізацію компетентнісно орієнтованого підходу в освітньому просторі [Текст] / А.Л.Мєркіна, Н.О.Філіпська // Управління школою.- 2009.- №31. ( Вкладка: „Методичний банкъ”)- №46.-С.16-39.


У статті представлено модель гімназії, орієнтовану на підготовку компетентного випускника. Детально описано організаційно-педагогічні умови освітнього процесу, педагогічні технології, методи, прийоми, форми організації навчання гімназистів. Авторами презентовано проект Школи проекції майбутньої життєдіяльності, експериментальну програму його впровадження, план заходів з реалізації проекту. Додатки містять організаційні структури навчального закладу та окремих його підрозділів.


6. Неприцький, О.А. Мотивація персоналу у сфері освіти [Текст] / О.А.Неприцький // Управління школою.- 2007.- № 14/15.- С. 61-63.


У народі здавна кажуть, що не хоче – це гірше, ніж не може. А чи хочуть найкращі педагогічні кадри працювати з повною віддачею для навчання і виховання дітей, чи достатньо вони вмотивовані до роботи?...


7. „Навіщо мені вчитися?”, або про мотивацію навчання [Текст] //Завуч.- 2009.- Грудень ( №34).- С.8-11.


Сама по собі мотивація до навчання в дитини сформуватись не може. Якщо вчителі й батьки не будуть уважними і не допомагатимуть, бажання вчитись так може і не з’явитись чи згаснути на самому початку навчання в школі.


8. Остапенко, І.В. Формування мотивації навчальної діяльності школярів середнього шкільного віку [Текст] / І.В.Остапенко// Завучу.Усе для роботи.-2011.- №1/2.- С.51-60.


У статті розглянуті теоретичні аспекти формування мотивації: визначення поняття „мотиви навчальної діяльності”, класифікація та характеристика мотивів навчальної діяльності, особливості мотиваційної сфери школярів середнього віку, формування стану мотивації навчання учнів і класифікація психологічних причин низької мотивації навчання.

Висвітлюється різниця між внутрішньо та зовнішньо мотивованою діяльністю, когнітивно-корекційна програма „скіл-терапія”, розроблена Д.Мейхенбаумом, яка допомагає переходити до навчального процесу, організованого з використанням діяльнісно-практичного способу навчання.


9. Підгребя, Н. Моделі сучасної педагогічної ради. Педагогічна рада на тему: „Проблеми формування мотивації навчальної діяльності школярів за сучасних умов” [Текст] / Н.Підгребя // Завуч.-2009.-Лютий (№5).- Наша вкладка .- С.8 (С.2-16).

Педагогічні ради можуть бути абсолютно різними, від передбачуваних та нудних , до цікавих та мотивуючих, залежно від форм та засобів, які використовуємо. Автор пропонує не готові рецепти, а можливість власної творчості на основі переосмислення досвіду інших.


10. Сахно, Н. Мотивація до навчання [Текст] / Н.Сахно // Психолог.-2009.- Червень (22/23).- С.61 – 63.


Автор, практичний психолог колегіуму „Лідер” , м.Гуляйполе, Запорізька обл., пропонує колегам запровадити таку форму роботи з громадськістю, як виступи шкільних психологів на місцевому радіо, в т.ч. з теми мотивації до навчання.


11. Скорик, Т. Вивчення мотивації творчої педагогічної діяльності [Текст] /Скорик Т.,Король С. // Управління школою. – 2006.- № 10/12.- С.58-71.


Авторами розроблено проект „Ефективний педагог”. Проект передбачає шість етапів. Перший етап – мотивація...


12. Понятійний словник організатора навчального процесу [Текст] // Управління школою.- 2010.- №34/36.- С.34-108.


У журналі на сторінках 55-56 надано такі поняття як мотив, мотиваційна сфера, мотивація навчання тощо.


13. Чудакова В.П. Технологія здійснення експертизи і корекції мотиваційного середовища загальноосвітнього навчального закладу [Текст] / В.П.Чудакова//

Управління школою.- 2008.- № 29.- С.2-14.


Автор статті знайомить з корекційними інтерактивними методами сприятливого мотиваційного середовища загальноосвітнього навчального закладу.


14. Шевченко Ю. Мотивація учителів як компонент розвитку освітньої установи [Текст]/ Ю.Шевченко // Директор школи.Україна.- 2008. - №12.- С.20-21.


Визначні досягнення освітянської діяльності завжди були пов’язані зі здійсненням радикальних змін в управлінському мисленні, підвищенні компетентності як керівників навчальних закладів, так і всього колективу.


Підготувала Холодуліна Н.І.,методист НМЦ.


Лютий 2011р.Схожі:

Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconГолосіївський район (участь навчальних закладів у ІХ етапі міської акції «Пізнай свій край пізнай себе» 23. 09. 12 р.)
Голосіївський район (участь навчальних закладів у ІХ етапі міської акції «Пізнай свій край – пізнай себе» 23. 09. 12 р.)
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconМетодичні рекомендації щодо організації діяльності соціальних педагогів і експертної діяльності психологічної служби у 2012-2013 н р
Про методичні рекомендації щодо організації діяльності соціальних педагогів і експертної діяльності психологічної служби у 2012-2013...
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconПізнай свій край – пізнай себе” 23. 09. 2012р. Схема руху учасників Акції

Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconДо Всесвітнього Дня туризму мцдют проводить 7 етап міської Акції учнівської молоді «Пізнай свій край – пізнай себе»

Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconМетодичні рекомендації для педагогів, батьків та учнів. № Назва розробки Анотація
Навчально-методичні, методичні розробки фахівця (навчально-методичні посібники, наукові статі, корекційно-розвивальні програми, методичні...
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconМетодичні рекомендації щодо застосування методу проектів у днз, перспективної педагогічної технології підвищення кваліфікації педкадрів
В діяльності, розв’язанні конкретних завдань і призводить до набуття компетентності проектувальника в опрацьованій сфері. Звернення...
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconМетодичні рекомендації щодо аналітичної діяльності заступника директора з виховної роботи
Методичні рекомендації сспр щодо розвитку закладу освіти в системі особистісно-орієнтованого навчання І виховання
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconМетодичні рекомендації щодо організації діяльності соціальних педагогів І експертної діяльності психологічної служби у 2012-2013 н р. (лист поіппо від 09. 08. 2012 р. №946)
Про особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2012-2013 навчальному році
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconПізнай свій край – пізнай себе”
До участі в Акції запрошуються учні 1-11 класів навчальних закладів м. Києва та гуртківці позашкільних закладів
Методичні рекомендації щодо діяльності педагогів на мотиваційно-орієнтаційному етапі реалізації завдань курсу „Пізнай себе iconПізнай свій край – пізнай себе”
До участі в Акції запрошуються учні 1-11 класів навчальних закладів м. Києва та гуртківці позашкільних закладів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи