Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц icon

Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц
Скачати 128.87 Kb.
НазваВитяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц
Дата конвертації07.04.2013
Розмір128.87 Kb.
ТипВитяг з протоколу

Витяг з протоколу № 3

розширеного засідання науково-методичної ради

НМЦ управління освіти Енергодарської міської ради

22.05.2012рік м. Енергодар


Голова: Букреєва С.М., директор НМЦ

Секретар: Глінська Т.В., методист НМЦ

Присутні члени методичної ради – 16 осіб, Ляшенко С.В., вихователь-методист «ДНЗ-ЗНЗ»№9; Бойко С.В., вихователь-методист ДНЗ№8, Степаненко В.А., вихователь-методист ДНЗ№ 15 Роман Л.С., директор ЕНВК «ЗНЗ-МНВК», Марієва І.Г., директор ЕЗОШ№6.


Порядок денний

1.Звіти навчальних закладів ЕЗОШ №6, ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9, ЕНВК «ЗНЗ-МНВК», ДНЗ №8, ДНЗ №15 та НМЦ про хід дослідно-експериментальної роботи.


СЛУХАЛИ:

Романюк Л.В., методиста НМЦ; Роман Л.С., директора ЕНВК «ЗНЗ-МНВК», Марієву І.Г., директора ЕЗОШ№6, Ляшенко С.В., вихователь-методист ДНЗ-ЗНЗ№9; Бойко С.В., вихователь-методист ДНЗ№8, Степаненко В.А., вихователь-методист ДНЗ№ 15 про хід дослідно-експериментальної роботи (додаток).


УХВАЛИЛИ:

1.Дослідно-екпериментальну роботу на базі НМЦ, ЕЗОШ№6, ЕНВК «ЗНЗ-МНВК», «ДНЗ-ЗНЗ»№9, ДНЗ №8, ДНЗ №15 вважати як таку, що проводиться на достатньому рівні.

2.Продовжити дослідно-експериментальну роботу у 2012-2013 навчальному році в цих навчальних закладах згідно з програмою експериментів.


Голова НМР НМЦ С.М.Букреєва


Секретар Т.В.Глінська


Додаток


Витяг із звітів навчальних закладів

ЕЗОШ №6, ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9, ЕНВК «ЗНЗ-МНВК», ДНЗ №8, ДНЗ №15 про хід дослідно-експериментальної роботи в 2011-2012 н.р.


ЕЗОШ №6

На базі загальноосвітньої школи №6 в листопаді 2010 року відкрито експериментальний майданчик обласного рівня з теми «Інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу методом моделювання» ( наказ обласного управління освіти від 02.12.2010 р. № 686 «Про організацію експерименту на базі ЕЗОШ № 6). Науковий керівник - завідувач кафедрою початкової освіти та реабілітаційної педагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук, доцент Лупінович Світлана Миколаївна.

Метою експериментальної роботи є розробка і реалізація механізму інтеграції дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітній навчальний заклад, ранньої інтеграції цих дітей в соціальне середовище з урахуванням їхніх типологічних та індивідуальних особливостей.

На даному етапі діяльності експериментального майданчика розпочата активна робота щодо створення рекреаційних зон пасивного та активного дозвілля учнів, які мають особливі освітні потреби; частково обладнані навчальні кабінети приладами, які сприяють регулюванню розумової працездатності учнів; придбані методичні посібники, які допомагають інтенсифікувати процес інтеграції учнів із особливими потребами та їхніх однолітків; створено методичний банк корекційних методик для використання їх у навчально-виховному процесі; розроблено декілька варіантів індивідуальних навчальних планів для роботи з дітьми із особливими освітніми потребами в загальноосвітньому закладі.

За цей період адміністрацією ЕЗОШ № 6 спільно з відділом шкіл управління освіти щорічно аналізуються списки дітей за медичними діагнозами, наданими відділом охорони здоров’я; відстежується кількість народжених у місті дітей-інвалідів, налагоджена співпраця з міською психолого-медико-педагогічною консультацією.

Тобто, відбулась позитивна динаміка змін в процесі експериментально-дослідницької діяльності школи. В ЕЗОШ № 6 здійснюється індивідуальний та комплексний підхід щодо створення належних умов для здобуття освіти дітей-інвалідів, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

Основні заходи міського, обласного рівня, проведені в період експериментально-дослідницької роботи в ЕЗОШ № 6:

1. Семінар з теми «Роль педагога у формування позитивного соціального досвіду дітей.

3. Педрада з теми «Особливості організації навчально-виховного процесу в інклюзивній школі».

4. Тренінг «Оволодіння педагогічним колективом технологіями навчання в інклюзивному класі» та інші.

Заклад презентував свою роботу на обласному семінарі з питання «Практичні аспекти впровадження інклюзивної освіти» та прийняв учать у дискусії «Інклюзивна складова освітнього простору»

Колектив ЕЗОШ № 6 є учасником Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2012 (нагороджений Дипломом учасника). Заклад прийняв участь у обдасному етапі конкурсу «Школа Майбутнього –Школа без обмежень» та посів І місце.


^ ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9

З грудня 2010 року навчально-виховний комплекс ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9 розпочав дослідницько-експериментальну роботу з теми «Інформаційне забезпечення освітнього процесу в системі наступності роботи дошкільної та початкової ланок освіти в умовах НВК» (наказ облуон від 24.12.2010 № 724, науковий керівник Дорошенко З.П., старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти ЗОІППО). Очікуваний результат дослідницько-експериментальної роботи закладу – створення інноваційного продукту – моделі оновленого освітнього середовища в НВК на основі інтегрування ІКТ.

Експериментальна діяльність в НВК здійснюється згідно з інноваційною програмою розвитку комплексу, в якій окреслені основні шляхи створення інноваційної моделі освітнього процесу з урахуванням принципів наступності, перспективності, спадкоємності між дошкільною та початковою ланками на основі інтегрування ІКТ.

В межах програми було організовано відповідну науково-методичну роботу в пед. колективі у напрямку формування мотиваційної та теоретичної готовності до проектування освітнього процесу. Було навчено педагогів основам комп'ютерної компетентності і роботі в мережі Інтернет; доукомплектовано заклад комп'ютерною технікою; створено сайт закладу; створено та систематично поповнюється медіатека. В рамках експерименту розпочала роботу творча група по конструюванню системи занять з дошкільниками на основі інтегрування ІКТ (поетапно за різними розділами програми); проведено психологічні дослідження і діагностика діяльності педагогів та дітей з метою визначення ступеня впливу ІКТ на особистісний розвиток учасників освітнього процесу. В адміністративній і управлінській діяльності закладу активно використовуються ІКТ, поповнюється інформаційний банк даних по різних напрямах.

На даному етапі в закладі створено систему роботи з формування природознавчої компетентності дошкільників в старшому дошкільному віці та учнів 1-4 класів з використанням ІКТ згідно з проблемою експериментальної роботи. Це дозволило оптимізувати освітній процес. Результати, які були отримані під час комплексного контролю (в березні 2012р.) в середніх групах, тематичного контролю (в квітні 2012р.), моніторингових досліджень якості природничої освіти в 4-х класах (в грудні 2011р., травні 2012р.) підтверджують результативність експериментальної роботи у напрямку вдосконалення освітнього процесу і підвищення якості освіти

В закладі в рамках експерименту проведено заходи міського, обласного рівнів:

1. Для вихователів дошкільних закладів міста організовано Школу педагогічної майстерності «Впровадження ІКТ в освітній процес в умовах ДНЗ».

2. Проведено майстер-клас для вчителів 2-х класів «Використання ІКТ на різних етапах уроку».

3. Організовано творчу групу вихователів та вчителів НВК з проблеми «Впровадження ІКТ в освітній простір».

Заклад прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі «Використання ІКТ в освітній діяльності дошкільного закладу» у Міжнародній виставці-конкурс «Сучасні навчальні заклади».

Педагоги закладу приймали участь у Третій Національній виставці-презентації "Інноватика в сучасній освіті" у номінації «Інновації у використанні інформаційно – комунікаційних технологій в освітньому процесі .


^ ЗНЗ ЕНВК «ЗНЗ ІІ-ІІІ ступенів-МНВК»

На базі навчально-виховного комплексу «ЗНЗ-МНВК» в квітні 2011 року розпочато експеримент обласного рівня з теми «Відпрацювання технології допрофесійного та профільного навчання за технологічним напрямом на базі ЕНВК «ЗНЗ ІІ-ІІІ ступенів – МНВК» Енергодарської міської ради Запорізької області та загальноосвітніх навчальних закладів міста Енергодара в умовах малого міста» (наказ облуон від 01.04.2011 № 282). Наукові керівники: Львов Віктор Миколайович, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області; Пересипкін Володимир Михайлович, заступник директора НМЦ ПТО у Запорізькій області.

Мета експерименту: забезпечення наступності освіти, формування теоретичних і практичних основ координації діяльності ЗНЗ ЕНВК «ЗНЗ ІІ – ІІІ ступенів – МНВК» в умовах профільного навчання; теоретичне обґрунтування і експериментальна перевірка ефективності організаційно – педагогічних умов координаційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів міста в умовах допрофесійного та профільного навчання (технологічний профіль).

Основні завдання дослідно-експериментальної роботи :

  • виявлення та аналіз стану проблеми в теорії та практиці роботи Комплексу і загальноосвітніх шкіл міста, сприяння активізації професійного самовизначення учнів;

  • запровадження практичного навчання учнів технології вибору професії, забезпечення інтеграції дітей у соціум шляхом підвищення рівня трудової та професійної підготовки;

  • розробка моделі координаційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів міста в умовах допрофесійного та профільного навчання (за технологічним профілем);

  • розробка науково-методичного комплексу забезпечення координаційної діяльності, створення сучасної матеріально-технічної бази з трудового навчання та професійної підготовки;

  • визначення алгоритму встановлення координаційних зв’язків між ЗНЗ ЕНВК «ЗНЗ ІІ – ІІІ ступенів – МНВК» та загальноосвітніми навчальними закладами міста: ЕНВК №1, ЕНВК №2, ЕБГ «Гармонія», ЕЗОШ №4, ЕНВК №5, ЕЗОШ №7.

  • здійснення моніторингу ефективності моделі координаційної діяльності в умовах допрофесійного та профільного навчання (за технологічним профілем) в освітній системі міста та аналіз його результатів. В період дослідно-експериментальної роботи було проведено діагностику учнів експериментальних класів шкіл міста, педагогічні ради з даної проблеми, тематичні профорієнтаційні заходи,творчої групи з дослідно-експериментальної роботи

В ході діяльності експериментального майданчика на даному етапі забезпечено організаційно-педагогічні умови координаційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів міста в умовах допрофесійного та профільного навчання (за технологічним профілем); запроваджено практичне навчання учнів технології вибору професії, забезпечена інтеграція дітей у соціумі шляхом підвищення рівня трудової та професійної підготовки.

Також в закладі оновлено матеріально-технічну базу з трудового навчання та професійної підготовки, що сприяє провадженню інноваційних технологій, спрямованих на підвищення ефективності педагогічного процесу та якості освітніх результатів.

Таким чином, вплив дослідно-експериментальної діяльності на розвиток освітнього простору міста, перш за все, в ранній професійній орієнтації учнів шкіл міста, яка ґрунтується на результатах моніторингу потреб міста у кваліфікованих робітничих кадрах та відповідно до запиту учнів та їх батьків; в забезпеченні потреб учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста у допрофільній і професійній підготовці, підвищенні ефективності профорієнтаційної діяльності щодо свідомого визначення свого професійного майбутнього. Навчальний заклад – переможець багатьох професійних конкурсів різних рівнів: «Кращий інноваційний урок в системі ПТО», «Композиція творчого уроку», «Краща організація профорієнтаційної роботи».

Заклад приймав участь у різноманітних конкурсах та конкурсах-виставках, розповсюджуючи досвід експериментальних досліджень, над якими працює педколектив.

Матеріали підготовчого етапу дослідно-експериментальної роботи були представлені на виставці «Освіта України ХХІ століття» у 2010р. в м.Києві та відзначені Дипломом за вагомий вклад у проведення роботи щодо оновлення змісту освіти, методичного забезпечення організації професійного навчання на основі новітніх технологій. За інноваційну роботу заклад було нагороджено Грамотою "За активну участь у розробках та презентаціях інноваційних проектів професійної технічної освіти Запорізької області", Почесною грамотою за оновлення змісту освіти професійного навчання на основі нових технологій, дипломами Запорізької обласної академії післядипломної педагогічної освіти за участь у виставках «Освіта Запорізького краю – 2011» та «Освіта Запорізького краю – 2012».

Діяльність експериментальної роботи закладу відображено на освітньому сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області та на веб-сайті ЕНВК «ЗНЗ-МНВК».


^ ДНЗ№8 «Веселка»

На базі дошкільного навчального закладу №8 «Веселка» у жовтні 2011 року розпочато експеримент обласного з теми: «Школа розумного руху: інноваційна програма з фізичного виховання дітей і підлітків у системі перспективності та наступності навчання» (наказ облУОН від 20.10.2011 р. № 740). Науковий керівник: Аксьонова Олена Петрівна, завідувач кафедри фізичної культури і спорту КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук, доцент.

Мета дослідно-експериментальної роботи полягає у експериментальній перевірці доцільності та ефективності інноваційної програми з фізичного виховання дітей і підлітків у системі перспективності та наступності їхнього навчання (дошкільний вік - молодший вік - середній шкільний вік - старший шкільний вік). Упродовж першого етапу дослідно-експериментальної роботи проведено первинне діагностування показників «рухового інтелекту» дітей експериментальної групи, які за програмою «Школа розумного руху» віднесено до групи «15 педагогічних ефектів». Зокрема, рухову пам'ять, рухове сприймання, рухову уяву, рухову фантазію. Поряд з цим, проводилася проба Ромберга з метою визначення гармонійності функціонування правої та лівої півкулі головного мозку. Індекс Кетле дозволив визначити рівень фізичного розвитку дітей. Метод валеометрії надав інформації про індекс здоров'я кожної дитини.

Результати, які були отримані в процесі первинного діагностування, дозволяють конста­тувати, що 73,9% із загальної кількості дітей мають поганий показник індексу здоров'я (більше 10). Це ще раз свідчить про низький рівень ефективності тренувального компоне­нту на заняттях з фізичної культури.

Наведені дані повинні націлити педагогів на посилення акценту щодо розвитку в дітях рухової ініціативи, яка дозволить усунути їх рухову скутість та обмеженість у просторі дій. Проблемою є недостатній рівень орієнтування педагогів у нових підходах до проведення відповідної роботи з дітьми. У вихователів груп, інструкторів з фізичної культури, які приймають участь в експерименті, змінюються підходи до проведення занять з фізичної культури, поступово відбувається оновлення методики фізичного виховання: відхід від авторитарного стилю, де діти шикуються «по вірьовочці», автоматично, бездумно повторюють рухи за педагогом, «хтось» вирішує рівень навантаження кожної дитини; відхід від регламентованого повчання «від підручника», заборон, примусів.

Основні заходи міського, обласного рівня, проведені в період експериментально - дослідницької роботи закладу:

1. Семінар - практикум для інструкторів з фізичної культури з елементами майстер - класу з теми «Школа розумного руху» .

2. Семінар - практикум для вихователів-методистів з теми «Аналіз заняття з фізичної культури: сучасний аспект»

3. Засідання на базі закладу обласної творчої групи інструкторів з фізичної культури на базі закладу «Школа розумного руху: інноваційна програма з фізичного виховання дітей в системі ДНЗ – початкова школа».

Заклад прийняв участь у третій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2012» з теми «Система роботи з безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку» та нагороджений дипломом «За активну роботу з модернізації системи освіти»

У обласному етапі Всеукраїнському конкурсу - захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров'ю» заклад отримав 1 місце. Матеріали надіслані на Всеукраїнський конкурс, підсумки якого будуть підведені в червні 2012 року.


Експериментально – дослідницьку розробку з елементами майстер-класу «Школа розумного руху: інноваційна програма з фізичного виховання дітей в системі дошкільної та початкової шкільної освіти» заклад презентував на Всеукраїнському семінарі - нараді з питань фізичного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку в травні 2012 року в м. Запоріжжя.


^ ДНЗ комбінованого типу «Джерельце»№15»

Дослідницько-експериментальна робота з теми «Впровадження дистанційної форми освітнього процесу з дітьми дошкільного віку» в ДНЗ № 15 проводиться згідно з наказом управління освіти Енергодарської міської ради від 24.10.2011 №379 «Про організацію та проведення експерименту на базі ДНЗ комбінованого типу «Джерельце»№15».

Метою експерименту є створення системи дистанційної форми освітнього процесу з дітьми дошкільного віку, спрямованої на підвищення якості та розширення кола споживачів освітніх послуг в ДНЗ, індивідуалізацію навчання та виховання.

Основні завдання дослідження:

  • створити інформаційне освітнє середовище закладу;

  • створити нову систему інформаційного забезпечення дошкільної освіти;

  • розробити навчально-методичні матеріали для дистанційної освіти дошкільників та їх батьків з урахуванням психологічних закономірностей сприймання, пам’яті, мислення, уваги, а також вікових особливостей дітей дошкільного віку.

Розроблена спільно з Науково-методичним центром програма «Впровадження дистанційної форми освітнього процесу з дітьми дошкільного віку» сприяє опануванню педагогами сучасним інформаційно-комунікаційним технологіями (ІКТ); збагачує знання педагогів про застосування ІКТ для підвищення ефективності освітнього процесу дошкільного закладу. Створюючи власні мультимедійні продукти, педагоги вчаться розробляти та впроваджувати мультимедійні програмні засоби навчання дітей дошкільного віку; у них виникають творчі педагогічні ідеї та знахідки, які сприяють професійній самореалізації; вони вчаться використовувати інтернет-ресурси .

ІКТ у дошкільному закладі використовується під час проведення різних форм роботи, а саме: заняття, різні методичні заходи та педагогічні ради, батьківські збори, свята та розваги. Це дає змогу підвищити мотивацію дітей до навчальної діяльності та саморозвитку, передавати інформацію швидше, ніж при використанні традиційних засобів, підвищувати ефективність сприйняття матеріалу за рахунок більшої кількості ілюстрованих матеріалів, створювати та поповнювати базу методичних і демонстраційних матеріалів для навчання, використовувати мультимедійні презентації

В рамках експерименту ДНЗ комбінованого типу „Джерельце” №15 Науково- методичним центром сформовані навчальні групи для проходження курсів теоретико-практичного оволодіння працівниками ДНЗ основами комп’ютерної грамотності та безпосередньо методистами НМЦ проведено вісім занять. Педагоги оволоділи роботою з документами, вмінням створювати презентації, відеоролики та розміщувати напрацьований матеріал в Інтернеті. Створивши інформаційну групу, колектив має змогу повідомляти батькам про події, які відбуваються у дошкільному закладі. Таке цільове спілкування надало можливість визначити питання, які найбільше хвилюють батьків, презентувати особливості роботи педагогічного колективу.

Експериментально-дослідницька діяльність всіх експериментальних закладів, безумовно, сприяє активізації роботи педагогічних колективів цих закладів в напрямку глибокого оволодіння основами впровадження інновацій та підвищенню якості освіти.


В цілому, хід дослідно-експериментальної діяльності в закладах освіти міста проходить на достатньому рівні. Всі заплановані згідно з програмами експерименту заходи проведено на достатньому рівні.Схожі:

Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconРішення засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради
Нмц управління освіти Енергодарської міської ради від 06. 10. 2009 року «Про щорічне звітування керівників закладів освіти за результатами...
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconВитяг з протоколу №3 засідання навчально-методичної Ради нмц пто у Миколаївській області
Барановська Т. В., заступник директора з навчально-методичної роботи Надбузького пал
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconВитяг з протоколу №3 засідання навчально-методичної Ради нмц пто у Миколаївській області
Барановська Т. В., заступник директора з навчально-методичної роботи Надбузького пал
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconПротокол №10 Розширеного засідання науково-методичної ради 16. 06. 2011 Голова: Роман Л. С. Секретар: Рубцова І. В. Присутні: Львов В. М
«Відпрацювання технології допрофесійного та профільного навчання за технологічним напрямом на базі енвк «знз ІІ-ІІІ ступенів – мнвк»...
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconУправління освіти енергодарської міської ради науково-методичний центр
Доводимо до Вашого відома, що 27. 09. 2010р. Нмц управління освіти здійснювалася вибіркова перевірка бд загальноосвітніх навчальних...
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconВитяг з протоколу №4 засідання навчально-методичної Ради нмц пто у Миколаївській області
Барановська Т. В., заступник директора з навчально-виробничої роботи Надбузького пал
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconУправління освіти енергодарської міської ради науково-методичний центр
«Курс» (модуль1), згідно з якою навчальні заклади міста зобов’язані щомісяця, 01 числа, до нмц управління освіти надсилати оновлений...
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconУправління освіти енергодарської міської ради науково-методичний центр
«Про функціонування Єдиного інформаційного освітнього простору» та з метою виявлення неточностей у бд навчальних закладів міста,...
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconДовідка за результатами моніторингу наступності мовного навчання дітей в м. Енергодар На виконання наказу управління освіти Енергодарської міської ради №476
Програма моніторингу передбачала узагальнення статистичної інформації щодо мови навчання учнів 1-х класів у загальноосвітніх та дошкільних...
Витяг з протоколу №3 розширеного засідання науково-методичної ради нмц управління освіти Енергодарської міської ради 22. 05. 2012рік м. Енергодар Голова: Букреєва С. М., директор нмц iconВитяг з протоколу №1 засідання навчально-методичної Ради нмц пто у Миколаївській області
Стан паспортизації комплексного методичного забезпечення предметів професій у професійно-технічних навчальних закладах та шляхи удосконалення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи