Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти icon

Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти
Скачати 284.51 Kb.
НазваНаказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти
Дата конвертації06.03.2014
Розмір284.51 Kb.
ТипНаказ
Україна
КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


НАКАЗ28 жовтня

2013 року

смт Куликівка №

238
Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти

Відповідно до статті 31 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2011 р. № 1283 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості освіти», наказів Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995 «Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти», від 10.10.2013 №1412 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 №995», наказу обласного управління освіти і науки від 22.10.2013 № 348 «Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти», з метою оцінювання стану системи освіти й отримання об'єктивної інформації про якість освіти

НАКАЗУЮ:

1. Провести з 12 листопада по 12 грудня 2013 року моніторинг якості загальної середньої освіти за результатами навчання у початковій та основній школі серед учнів 5 і 10 класів.

2. Відповідальним за проведення моніторингового дослідження у відділі освіти призначити завідуючу РМК Орсагош О.В..

3. Районному методичному кабінету (Зав. рмк Орсагош О.В.):


3.1. Забезпечити проведення з 12 листопада по 12 грудня 2013 року моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.

3.2. Довести до відома директорів шкіл методичні рекомендації з проведення моніторингового дослідження (Додаток 1).

3.3. Систематично надавати консультативну та методичну допомогу відповідальним за проведення моніторингового дослідження у навчальних закладах.

3.4. Здійснювати контроль за організацією і проведенням моніторингового дослідження.

3.5. Узагальнені матеріали моніторингу надіслати до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України до 25.12.2013.

4. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів:

4.1. Створити умови для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.

4.2.Визначити відповідальних за проведення моніторингового дослідження у навчальних закладах.

4.3. Узагальнені матеріали моніторингу надсилати до районного методичного кабінету не пізніше наступного дня після проведення моніторингу з предмета за формою (додаток 4) Е-mail: orsagosh.oksana@yandex.ua (в разі відсутності Інтернет зв’язку повідомляти в телефонному режимі за номером 2-15-29 ).

5. Контроль за виконанням наказ покласти на завідуючу районним методичним кабінетом Орсагош О.В.


Начальник відділу освіти

районної державної адміністрації Л. П. Анюховська


Додаток 1

до наказу відділу освіти

від 28.10.2013 №238

^ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі


Методичні рекомендації розроблені з урахуванням законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,наказів Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995 «Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти» та від 10.10.2013 № 1412 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 995», наказу обласного управління освіти і науки від 22.10.2013 № 348 «Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти», інших нормативних документів, що регламентують діяльність Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання стану системи освіти, якими необхідно керуватися під час проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.


^ Загальні положення

Освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.

Загальна середня освіта спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості учня методом його навчання та виховання, які ґрунтуються, зокрема, на принципах доступності, науковості, системності, наступності тощо. Це цілеспрямований процес оволодіння учнями систематизованими знаннями, уміннями та навичками з метою досягнення рівня навчальних досягнень, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти, Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та навчальними програмами.

Моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться серед усіх учнів 5 та 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності (далі – моніторинг) з метою оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про її якість за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.

Структура, обсяг та інші параметри контрольних робіт визначено на основі вимог до загальноосвітньої підготовки учнів відповідно до чинних навчальних програм для початкової і основної школи з урахуванням відповідного для цього часу – 45 хвилин.


^ Проведення моніторингу

Моніторинг проводиться згідно з графіком, наведеним у додатку 2, за збірниками завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі (далі – збірники завдань), що видані ТОВ «Центр навчально-методичної літератури» у 2013 році і на сторінці 1 мають захисну марку (голографічний елемент).

Звертаємо увагу, що до проведення моніторингу з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою долучаються лише ті учні 5 класів, які вивчали даний предмет у початковій школі.

З метою організованого проведення моніторингу адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів перебудовують навчально-виховний процес на цей день таким чином, щоб провести моніторинг з певного навчального предмета.

Бажано, щоб під час проведення моніторингу в навчальних кабінетах знаходилися два вчителі: вчитель, який організовує виконання тестів моніторингу, та його асистент.

За погодженням з органами управління освітою в окремих навчальних закладах під час проведення моніторингу можуть бути присутні представники Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти або Національної академії педагогічних наук України. Про їх участь органам управління освітою буде додатково повідомлено листами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Організовують виконання учнями тестів моніторингу вчителі, які викладають даний навчальний предмет у 5-х та/або 10-х класах. Якщо вчитель викладає у кількох класах паралелі 5-х та/або 10-х класів, то за дорученням керівника навчального закладу замість нього виконання тестів моніторингу організовує інший вчитель даного або іншого навчального предмета.

Асистентом може бути вчитель даного або іншого навчального предмета.

Перед початком кожного уроку, на якому проводитиметься моніторинг, учні повинні дати відповіді на запитання анкети, розміщеної у бланку відповідей з відповідного навчального предмета. Час для заповнення анкет не враховується до 45 хвилин, відведених учням для виконання тесту.

Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. Номери чотирьох із запропонованих 10, що містяться у збірниках завдань варіантів тестів, між учнями розподіляє вчитель, який проводить моніторинг.

Електронні версії цих збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями будуть розміщені за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).

Кожен учень виконує один з чотирьох оголошених варіантів тесту і для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань. Окремого зошита (листків) учню для виконання роботи не потрібно.

Бланки відповідей можна використовувати з офіційних збірників матеріалів або роздруковувати із вищезазначених сайтів. Не дозволяється їх ксерокопіювати, оскільки передбачена їх комп’ютерна обробка.

Учні дають відповіді на питання закритого типу безпосередньо в збірниках завдань і самостійно переносять їх до бланка відповідей. У завданнях на вибір однієї правильної відповіді пропонується це зробити з чотирьох або п’яти запропонованих. Завдання розгорнутого типу виконуються на спеціально відведеному для цього місці в бланку відповідей.

Учні 5-х класів самостійно або за допомогою вчителя заповнюють бланк відповідей. Учителі, які організовують проведення моніторингу та/або перевіряють тести, можуть пояснити їм, як це треба оформити.

Окрім цього, умовами моніторингу передбачається заповнення анкети кожним вчителем, що викладає відповідний предмет у 10-х класах, та вчителями початкової школи, які викладали в нинішніх 5-х класах у попередні роки. Бланк анкети вчителя розміщений у збірнику інструктивно-методичних матеріалів.

Бланки відповідей, анкети учнів і вчителів заповнюють кульковими ручками з чорнилами синього, фіолетового або чорного кольорів. Використання олівців, фломастерів, маркерів для цього не дозволяється.

Учителі організовують виконання тестів протягом 45 хвилин. У класних журналах фіксується дата проведення заходу, а в графі «Зміст уроку» робиться запис «Моніторинг якості загальної середньої освіти». Оцінки в класні журнали не виставляються, оскільки оцінювання моніторингу здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів, але інформація про результати моніторингу кожного учня з усіх навчальних предметів доводиться класним керівником у письмовій або електронній формі до відома його батьків або осіб, які їх замінюють (додаток 3).

За бажанням батьків можна буде здійснити порівняльний аналіз навчальних досягнень учня з відповідними середніми показниками по Україні з метою вдосконалення подальшої навчальної роботи школяра. Для цього необхідно після 01.03.2014 звернутися за допомогою електронної пошти на відповідну сторінку сайтів Міністерства освіти і науки України(www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua), Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).

^ Перевірка тестів та узагальнення матеріалів моніторингу

Правильні відповіді до завдань тестів з відповідних навчальних предметів будуть розміщені на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua) після завершення заходу.

Кожний учень (або його батьки чи особи, які їх замінюють) матиме можливість попередньо самостійно визначити рівень своїх навчальних досягнень з кожного навчального предмета, порівнявши правильні відповіді до завдань тестів, розміщених на сайті, з особистими відповідями у збірниках завдань, які залишилися після проведення моніторингу.

Роботи учнів 5-х класів перевіряють учителі початкової школи. У загальноосвітніх навчальних закладах ІІ-ІІІ ступенів роботи учнів 5-х класів перевіряють учителі, які викладають даний навчальний предмет у 5-х класах або організовують виконання тестів.

Роботи учнів 10-х класів перевіряють учителі відповідного предмета.

Учителі в день проведення моніторингу перевіряють виконані учнями тести та передають бланки відповідей усіх учнів зі своїми підписами разом із заповненими анкетами вчителя й учня керівнику загальноосвітнього навчального закладу, який зберігає їх до відправлення до відділу освіти райдержадміністрацій. Оцінювання робіт здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій до кожного навчального предмета, зміст яких відображено в пояснювальних записках до кожного збірника завдань.

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів організовують пакування матеріалів (бланки відповідей усіх учнів, їхні анкети та анкети вчителів) та разом з узагальненою статистичною звітністю (додаток 4) передають їх до 16.12.2013 до відділу освіти райдержадміністрацій.


Додаток 2

до наказу відділу освіти

від 28.10.2013 №238


Графік

проведення моніторингу якості загальної середньої освіти

за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

Дата

5 клас

10 клас

12.11.2013
Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням іншими мовами національних меншин)

13.11.2013

Математика

Історія України

14.11.2013
Геометрія

19.11.2013
Біологія

20.11.2013

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням іншими мовами національних меншин)
21.11.2013
Алгебра

26.11.2013
Фізика

27.11.2013

Російська мова (для загально-освітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою)

Російська мова (для загально-освітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)
28.11.2013
Іноземна мова

03.12.2013
Хімія

04.12.2013

Я і Україна (громадянська освіта), Основи здоров’я – комбінований тест

Технології

(обслуговуючи види праці)

Технології

(технічні види праці)

05.12.2013
Всесвітня історія

10.12.2013
Українська література (для за-гальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою)

Українська література (для за-гальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин)

11.12.2013

Іноземна мова
12.12.2013
ГеографіяДодаток 3

до наказу відділу освіти

від 28.10.2013 №238


Результати моніторингу якості загальної середньої освіти

учня/учениці ___ – ___ класу

__________________________________________________________________

(назва навчального закладу)

__________________________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові учня/учениці)

Навчальний предмет

Рівень навчальних досягнень

(початковий, середній,

достатній, високий)

Класний керівник _____________________

(підпис) (ПІБ)


Директор _____________________

(підпис) (ПІБ)


(печатка)

Додаток 4

до наказу відділу освіти

від 28.10.2013 №238


^ Звіт

про результати моніторингу якості загальної середньої освіти

учнів __ класів загальноосвітнього навчального закладу з ________________________________

(навчальний предмет)
Область (місто) ________________________________
Район (місто) ________________________________
Загальноосвітній навчальний заклад ____________________________________________________________________________

Кількість учнів, які брали участь у моніторингу ______________

їх відсоток від загальної кількості учнів даної паралелі навчального закладу ____________

Таблиця 1
Результати оцінювання у 2012/2013 н.р.

за рівнями навчальних досягнень

Результати моніторингу

за рівнями навчальних досягнень
Початковийрівень, %

Середнійрівень, %

Достатнійрівень, %

Високийрівень, %

Початковийрівень, %

Середнійрівень, %

Достатнійрівень, %

Високийрівень, %

Загальноосвітні класи

Класи, в яких тижневе навантаження з данного навчального предмета більше, ніж у загальноосвітніх класахТаблиця 2

Номер завдання

Відсоток правильних відповідей

Відсоток учнів, які не приступали до виконання завдання
Директор ________________________________________________

(назва загальноосвітнього навчального закладу) (підпис) (ПІБ)

«____»_____________ 2013 року (печатка)

^ ЛИСТ ЗАМОВЛЕННЯЗамовлення на збірники привезти 31.10.2013 року на нараду директорів ЗНЗ з копіями квитанцій про оплату.

Назва навчального закладу:______________________________________________________________________________
Контактний телефон: ___________________________________________________________________________________

Автор

Назва

Клас

Замовлення

ціна

шт..

1

Пономарьова К.І.

Українськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямукраїнськоюмовою)

5

7,00

 

2

Йолкіна Л.В.

Українськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямросійськоюмовою)

5

7,00

 

3

Хорошковська О.Н.

Українськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчанняммоваминаціональнихменшин)

5

7,00

 

4

Курач Л.І.

Російськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямросійськоюмовою)

5

7,00

 

5

Курач Л.І.

Російськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямукраїнськоюмовою)

5

7,00

 

6

Шопулко М.Н.

Англійськамова

5

7,00

 

7

Клименко Ю.М.

Французькамова

5

7,00

 

8

Редько В.Г.

Іспанськамова

5

7,00

 

9

Басай Н.П.

Німецькамова

5

7,00

 

10

Онопрієнко О.В.

Математика

5

7,00

 

11

Онопрієнко О.В.

Математика ,рос.мова

5

7,00

 

12

Бібік Н.М.

Я і Україна, основиздоров’я (комбінований тест)

5

7,00

 

13

Бібік Н.М.

Я і Україна, основиздоров’я (комбінований тест) .рос.мова

5

7,00

 

14

Голуб Н.Б.

Українськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямукраїнськоюмовою)

10

8,00

 

15

Михайловська Н.А.

Українськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямросійськоюмовою)

10

8,00

 

16

Квітень Є.Д.

Українськамова (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчанняммоваминаціональнихменшин)

10

8,00

 

17

Паламар С.П.

Українськалітература (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямукраїнськоюмовою

10

8,00

 

18

Паламар С.П.

Українськалітература (для загальноосвітніхнавчальнихзакладів з навчаннямросійською та іншимимоваминаціональнихменшин

10

7,00

 

19

Пасічник О.С.

Англійськамова

10

8,00

 

20

Редько В.Г.

Іспанськамова

10

8,00

 

21

Басай Н.П.

Німецькамова

10

8,00

 

22

Клименко Ю.М.

Французькамова

10

8,00

 

23

Глобін О.І.

Алгебра

10

7,00

 

24

Глобін О.І.

Алгебра ,рос.мова

10

7,00

 

25

Глобін О.І.

Геометрія

10

7,00

 

26

Глобін О.І.

Геометрія ,рос.мова

10

7,00

 

27

Непорожня Л.В.

Фізика

10

8,00

 

28

Непорожня Л.В.

Фізика ,рос мова

10

8,00

 

29

Дубовик О.А.

Хімія

10

8,00

 

30

Дубовик О.А.

Хімія,рос.мова

10

8,00

 

31

Матяш Н.Ю.

Біологія

10

8,00

 

32

Матяш Н.Ю.

Біологія,рос.мова

10

8,00

 

33

Надтока О.Ф.

Географія

10

8,00

 

34

Надтока О.Ф.

Географія,рос.мова

10

8,00

 

35

Пометун О.І.

Всесвітняісторія

10

8,00

 

36

Пометун О.І.

Всесвітняісторія,рос.мова

10

8,00

 

37

Пометун О.І.

ІсторіяУкраїни

10

8,00

 

38

Пометун О.І.

ІсторіяУкраїни,рос.мова

10

8,00

 

39

Тарара А.М.

Технології (технічнівидипраці)

10

8,00

 

40

Тарара А.М.

Технології (технічнівидипраці),рос.мова

10

8,00

 

41

Мачача Т.С.

Технології (обслуговуючівидипраці)

10

8,00

 

42

Мачача Т.С.

Технології (обслуговуючівидипраці),рос.мова

10

8,00

 

 

 

Всього:

 

 

 Шановні колеги,


Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013р. №995 «Про деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти», наказу МОН України №1412 від 10.10.2013 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 №995», статті 31 Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2013 р. №1283 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості освіти»


в термін з 12 листопада по 12 грудня 2013 року буде проведено моніторинг якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі в 5 та 10 класах ЗНЗ.


Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти були розроблені та надіслані разом із

листом від 11.10.2013 №14.1/10-3300 методичні рекомендації з проведення моніторингу, де зокрема зазначається, що моніторинг проводитиметься за збірниками завдань, що видані ТОВ «Центр навчально-методичної літератури». Перелік збірників, що отримали гриф «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах» із зазначенням авторських колективів подано у додатку до листа ІІТЗО від 11.10.2013р. №14.1/12-Г-577.

Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. Кожен учень виконує один із чотирьох оголошених варіантів тесту, для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань.

За два дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua), Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua) будуть розміщені електронні версії збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями. При використанні електронних версій бланки відповідей слід роздрукувати із вищезазначених сайтів для кожного з учнів.

Крім того, вийдуть також друковані версії збірників, що міститимуть варіанти тестів, та бланк відповідей. Учні дають відповіді на запитання закритого типу безпосередньо в збірниках завдань і самостійно переносять їх у бланку відповідей, завдання розгорнутого типу виконуються на спеціально відведеному місці в бланку відповідей. Зверніть увагу, що друковані версії посібників для проведення моніторингу на першій сторінці мають захисну марку (голографічний елемент).


^ Друковані версії посібників можна замовити в Центрі навчально-методичної літератури. Вартість збірників складатиме:

для 5-го класу – 7 грн. за один збірник з одного предмета;

для 10-го класу – 8 грн. за один збірник з одного предмета.


Доставка комплектів збірників до районів здійснюється безкоштовно, згідно з попереднім замовленням, що має бути оформлене до 31.10.2013 р. Бланк попереднього замовлення додається до листа.

Оплата замовлених комплектів здійснюється за безготівковим розрахунком. Реквізити для надіслання коштів:

р/р 26003237928100 у АКБ «Укрсиббанк» у м. Києві, МФО 351005, код ЄДРПОУ 36538551.


Всіх бажаючих придбати друковані версії збірників, а також отримати додаткову інформацію щодо замовлення та доставки комплектів просимо звертатися у ЦНМЛ за телефоном: 050 443 0072 та електронною поштою за адресою: vaskul@cnml.com.ua.


З повагою,

Директор ЦНМЛ Шевченко І.І.Схожі:

Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconМетодичні рекомендації щодо моніторингу якості освіти
України від 17. 07. 2013 №995 «Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти», від 10. 10. 2013 №1412 «Про внесення...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconМетодичні рекомендації з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі
Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання стану системи освіти, якими необхідно керуватися під час проведення моніторингу...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconМетодичні рекомендації з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі
Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання стану системи освіти, якими необхідно керуватися під час проведення моніторингу...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconМетодичні рекомендації з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі
Міністерства освіти і науки України щодо оцінювання стану системи освіти, якими необхідно керуватися під час проведення моніторингу...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconНаказ №995 від 17 липня 2013 року Деякі питання моніторингу якості загальної середньої освіти
Закону України "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2011 р. №1283 "Про затвердження...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconНаказ №150 смт. Мангуш Про проведення моніторингового дослідження стану якості загальної середньої освіти у загальноосвітніх школах Першотравневого району
Донецької облдержадміністрації від 22 жовтня 2013 року №632 «Про проведення моніторингового дослідження стану якості загальної середньої...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconМетодичні рекомендації з проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі

Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconПро результати моніторингу якості загальної середньої освіти

Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconНаказ №113 Про проведення моніторингу якості підручників для 9-го класу в загальноосвітніх навчальних закладах Харківського району
Харківської області, з метою реалізації завдань щодо реформування системи загальної середньої освіти, підвищення якості навчальної...
Наказ №238 Про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти iconНаказ №137 м. Київ Про проведення моніторингу якості підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
України «Про про­ведення мо­ні­торингу якості підручників для 9 класу (2009 року видання) загальноосвіт­ніх навчальних закладів»...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи