Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки icon

Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів "екологія" на 2006-2010 роки
Скачати 144.25 Kb.
НазваКомплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів "екологія" на 2006-2010 роки
Дата конвертації08.03.2013
Розмір144.25 Kb.
ТипКомплексна програма
1. /Додаток 25/Табл 1.doc
2. /Додаток 25/Табл 10.doc
3. /Додаток 25/Табл 11.doc
4. /Додаток 25/Табл 2.1.doc
5. /Додаток 25/Табл 2.2.doc
6. /Додаток 25/Табл 3.doc
7. /Додаток 25/Табл 4.doc
8. /Додаток 25/Табл 5.doc
9. /Додаток 25/Табл 6.doc
10. /Додаток 25/Табл 7.doc
11. /Додаток 25/Табл 8.doc
12. /Додаток 25/Табл 9.doc
13. /Додаток 25.doc
14. /решение 25.doc
Заходи з охорони земельних ресурсів
Орієнтовний обсяг витрат на проведення природоохоронних заходів, передбачених Програмою на період 2006-2010 років
Орієнтовний обсяг витрат на проведення природоохоронних заходів, передбачених Програмою на період 2006-2010 років в розрізі джерел фінансування
Заходи з охорони водних ресурсів
Протиповеневі заходи
Заходи з охорони атмосферного повітря
Заходи з охорони та відтворення рослинного світу
Заходи з охорони, використання та відтворення тваринного світу
Заходи з розвитку заповідної справи та формування регіональної екологічної мережі
Заходи поводження з побутовими, виробничими та токсичними відходами
Наукові розробки з питань екології
Заходи з екологічної освіти та виховання
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів "екологія" на 2006-2010 роки
Про затвердження Обласної комплексної програми з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів "Екологія" на 2006 -2010 роки

ЗАТВЕРДЖЕНО


рішенням 3-ї сесії обласної ради

V скликання

від 29 червня 2006 р. № 25-3/06
ОБЛАСНА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА З ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ
ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ “ЕКОЛОГІЯ” на 2006–2010 роки


Розділ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


Обласна комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів “Екологія” на 2006–2010 роки (далі – Програма) спрямована на реалізацію державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища, запобігання забруднення довкілля і зменшення його шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей, раціональне використання природних ресурсів, розширення, відтворення та збереження територій і об’єктів природно-заповідного фонду, лікувально-оздоровчих, рекреаційних, водозахисних та інших природних комплексів і унікальних територій, формування на їх основі регіональної екологічної мережі, дотримання екологічної та радіаційної безпеки на території Чернівецької області, створення умов для переходу до сталого розвитку регіону.


Розділ ІІ

ЕКОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ


Чернівецька область розташована в західній частині України на кордоні з Республікою Молдова та Румунією в передгір’ї Карпат, площа 8,1 тис.км2, що складає 1,3% території держави. Наявне населення на 1 січня 2006 року - 908,2тис.чол; середня кількість жителів на 1 кв.км - 112,1 чол.

В краї виражені, в основному, два типи рельєфу - гірський в Карпатах і рівнинний у Прут-Дністровському межиріччі. Перехідною зоною між цими головними типами рельєфу є горбисте передгір’я.

Фізико-географічні умови області, розвиток промисловості, транспорту, комунального та сільського господарств, залучення до господарського обороту все більшої кількості природних ресурсів визначають стан екологічної ситуації краю.

Із загальної площі області - 473,9 тис. га, або 58,5% її території, становлять сільськогосподарські угіддя. Враховуючи, що схилові землі займають близько 90% території, а розораність сільськогосподарських угідь становить 72%, при відсутності застосування ґрунтозахисних заходів ерозійні процеси прогресують. Всього еродовані землі займають 59,7% загальної площі сільськогосподарських угідь області.

Кількість кислих земель, що підлягають вапнуванню, складає 147,0тис.га (70% сільськогосподарських угідь) в т.ч. ріллі - 113,8 тис. га (54,2%). На площі 28 тис. га суттєво підвищилась їх кислотність.

При високому антропогенному навантажені на земельні ресурси, ігноруванні застосування ґрунтозахисних заходів і внесення органічних та мінеральних добрив за останні 15 років, площі змитих ґрунтів продовжували збільшуватись, погіршились агрохімічні, агрофізичні, мікробіологічні та біохімічні властивості ґрунту, порушилась агроекологічна рівновага.

На території області нараховується 1358 зсувонебезпечних ділянок площею до 1 тис. кв. км., з яких 15 знаходяться в своїй активній формі, 1,8 тис. карстонебезпечних дільниць, а також біля 100 селенебезпечних потоків.

Водні ресурси разом з транзитним стоком складають біля 10 куб. км. Найбільшими річками, які протікають на її території, є Дністер (1,1 тис. га), Прут (1,5 тис. га), Сірет (0,6 тис. га), Черемош (0,5 тис. га). На Дністрі створено водосховище Дністровського комплексного гідровузла площею 14,2 тис. га, з якого на території області - 6,0 тис. га ємністю повного об’єму 3,1 куб.км. Крім цього, на території області нараховується біля 4,5 тис. малих річок і потоків сумарною протяжністю 7,6 тис. км та 400 ставків. Всього водами покрито 18,6тис. га, або 2,3% загальної території області.

Незважаючи на те, що область має значні водні ресурси (4 місце в Україні), водна проблема залишається актуальною. Це пов’язано, насамперед, із забрудненням водних об’єктів, зокрема транскордонних річок Прут, Сірет, Дністер, недостатньо очищеними стічними водами. Основними джерелами забруднення є підприємства житлово–комунального господарства. Із 46 каналізаційно-очисних споруд області 26 (56,5%) працює неефективно.

Різкі кліматичні зміни, що спостерігаються за останні роки, породжують часті повені, які не тільки руйнують дороги, мости, будівлі, а й ведуть до порушень рельєфу та ерозії ґрунтів. Найбільш ймовірні паводки в травні-липні. В окремі роки за цей період спостерігається по 3-4 паводки. В низинних ділянках річок Прут, Дністер вода може підніматись до 5-6 м. Тому будівництво протипаводкових споруд було і залишається важливим напрямком в системі народногосподарських та природоохоронних заходів. Система протиповиневого захисту області включає 130 км захисних дамб і берегозахисних споруд, які охороняють від затоплення і руйнування понад 20 тис. га сільськогосподарських угідь, 80 населених пунктів, десятки кілометрів доріг і господарських об’єктів.

Щорічно, впродовж останніх років, у повітряний басейн області стаціонарними джерелами забруднення викидається в межах 5,0 тис.тонн шкідливих речовин, в тому числі в м. Чернівцях 1,4 - 1,8 тис. тонн. На особу населення у 2005 році в області викинуто 5,7 кг, в м. Чернівцях – 5,6 кг. Щільність викидів на 1 кв. км відповідно складає 0,6 і 8,9 тонни.

Найбільшими забруднювачами повітряного басейну Буковини є такі підприємства: ВАТ “Мамалигівський гіпсовий завод”, викиди забруднюючих речовин якого в рік становлять 333,2 тонни, ВАТ “Чернівецький олійно-жировий комбінат” – 204,3 тонни, ВАТ “Чернівецький цегельний завод № 3” та ВАТ “Чернівецький цегельний завод № 1” – відповідно 163,7 та 163,0 тонни.

Основним джерелом забруднення атмосферного повітря в Чернівецькій області є відпрацьовані гази автотранспорту, викиди якого в 2005 році склали 28,4 тис. тонн, що становить 84,5 % від загальної кількості викидів. Більше половини викидів (54,4%) припадає на м. Чернівці. На одну особу по області викинуто 31,2 кг, в м. Чернівцях – 63,5 кг. Щільність викидів на один квадратний кілометр відповідно становить 3,5 і 100,4 тонни.

Важливу роль в економічному і соціальному житті області відіграють лісові ресурси, площа яких становить 258,0 тис. га, або 31,7 %. Загальний запас деревини – 65,9 млн. м3, в тому числі стиглих і перестиглих насаджень – 16,9 млн. м3, що створює можливість рівномірного користування на перспективу.

Рубки проводяться в межах розрахункової лісосіки, але при заготівлі лісу завдається значна шкода природі - забруднення гірських річок і потоків та ерозія ґрунтів на гірських схилах.

У сфері тваринного світу основними факторами, що негативно впливають на чисельність та стан відтворення диких тварин, є погіршення умов їх мешкання у зв’язку з значним посиленням антропогенного фактору, паювання сільськогосподарських угідь, знищення місць відтворення диких птахів та звірів (повсюдне випалювання очерету в весняний період, випас худоби в сезон тиші, недостатня площа захисних реміз та інше), значне поширення такого явища, як браконьєрство.

Склались складні умови для відтворення водних живих ресурсів на Дністровському водосховищі, зокрема відсутність нерестових площ та коливання рівня води в нерестовий період. Є потреба в зарибленні гірських річок лососевими видами (форель струмкова, лосось дунайський).

Враховуючи, що для області характерне розмаїття ландшафтів, значні масиви хвойних лісів, помірний клімат, багатий рослинний і тваринний світ, численні водоспади, джерела мінеральних вод, які потребують збереження, природоохоронними органами проводилась робота щодо розвитку заповідної справи. Площа природно-заповідного фонду області динамічно зростала: з 18,2тис. га в 1993 році до 85,4 тис. га на сьогоднішній день. Це становить 10,0% від загальної території області, що майже в два з половиною рази більше середнього показника по Україні. Але структура та різноманіття видів природних ландшафтів і рослинних угрупувань не повною мірою відповідають міжнародним стандартам. Надмірна розораність ґрунтів, лісорозробки ускладнюють забезпечення територіальної єдності ділянок з природними ландшафтами. Та й в розрізі районів відсоток заповідності досить нерівномірний. Якщо в Путильському районі показник заповідності території складає понад 27%, в Сторожинецькому – 19,8%, у Заставнівському – 14,5%, то в Герцаївському - всього 0,3%, в Новоселицькому – 1,4%, в Хотинському – 1,8%, в Сокирянському – 2,3%. Враховуючи, що з наявного видового складу біологічного різноманіття області загрожує небезпека 124 видам тваринного та 109 – рослинного світу, є потреба активізувати роботу з розширення мережі природно-заповідного фонду та формування регіональної екологічної мережі.

На території області щорічно утворюється близько 270,0 тис. тонн побутових відходів, з них 135,0 тис. тонн припадає на м. Чернівці. В районах області відходи розміщуються на 10 міських, 7 селищних та 250 сільських сміттєзвалищах, з них паспортизовано 217. Площа земельних ділянок зайнятих сміттєзвалищами складає 140 гектарів.

Певна робота проводиться в напрямку повторного використання ресурсно-цінних відходів. В 2005 році заготовлено та перероблено 130 тонн відходів поліетилену, 10 тонн використаних поліетиленових пляшок, 128 тонн гумотекстильних відходів, 21,9 тис. тонн тирси деревини на виготовлення керамічних блоків та 2,6 тис. тонн її спалено в котельнях як енергетичну сировину.

Проте, стан збирання, транспортування, утилізації і знешкодження побутових відходів, знешкодження і захоронення трупів тварин, визначення територій для складування, зберігання та розміщення відходів відповідно до законодавства, територіальними органами самоврядування вирішується недостатньо.

На сьогоднішній день не впорядковані сміттєзвалища та полігони твердих побутових відходів відповідно до вимог природоохоронного законодавства в містах Чернівці, Новоселиця, Вижниця, Вашківці, в смт. Берегомет Вижницького району та у 84-х сільських населених пунктах області.

Щорічно в області утворюється 73 тонни відходів І та II класів небезпеки. Серед них значна кількість відходів нафтопродуктів, які збираються, зберігаються та утилізуються безпосередньо на об’єктах утворення. Вищезазначена діяльність підлягає регулюючому контролю, тобто ліцензуванню цього виду діяльності. На підприємствах ВАТ „Кварц", „Гравітон” зберігаються 41 тонн раніше утворених і законтейнеризованих гальванічних відходів та непридатних до використання хімреактивів. Але умови їх подальшого зберігання потребують остаточного впорядкування.

Викликає занепокоєння стан зберігання непридатних та заборонених до використання пестицидів на території області. За даними інвентаризації, таких налічується 28 тонн, які зберігаються в господарствах 6-ти районів (Кіцманському, Хотинському, Новоселицькому, Заставнівському, Глибоцькому, Сторожинецькому) та в м.Чернівцях.

Розділ ІІІ

МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИМетою Програми є розробка та реалізація заходів, спрямованих на запобігання зростанню антропогенного тиску на довкілля, захисту природних ресурсів від забруднення та виснаження, збереження і відтворення біологічного різноманіття, поліпшення екологічної ситуації та створення сприятливих умов для проживання, оздоровлення та відпочинку населення регіону.

Виконання завдань та заходів Програми здійснюється за такими напрямками:

  1. Охорона земель


Охорона земель передбачає реалізацію комплексу заходів (таблиця 1) щодо збереження продуктивності сільськогосподарських угідь, підвищення їх екологічної стійкості та родючості ґрунтів, протиерозійного і протизсувного захисту земель, дотримання вимог раціонального використання земель у процесі розміщення і будівництва об’єктів житлово-комунального, промислового, транспортного та іншого призначення, консервація та рекультивація земель.

Для охорони та ефективного використання деградованих земель, підвищення родючості ґрунтів на Буковині, варто застосувати українську модель відновлюваного землеробства, як комплекс організаційних і агротехнічних заходів з екологічно збалансованого і ощадливого ведення господарства з максимальним залученням і оптимальним використанням природних місцевих органічних і мінеральних ресурсів, відходів тваринницької і вторинної продукції рослинництва, атмосферного азоту для мінерального живлення рослин за рахунок симбіотичної і асоціативної дії бульбочкових штамів мікроорганізмів, використання мінімально оптимальних доз мінеральних добрив, залучення біопрепаратів інсектицидної та фунгіцидної дії замість штучних пестицидів.


  1. Охорона водних ресурсів


Завданнями Програми в цій сфері є забезпечення екологічно безпечних умов господарської діяльності, створення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення та недопущення засмічення водоохоронних зон, очистка стічних вод (таблиця 2.1), а також запобігання шкідливій дії води і ліквідація її наслідків (таблиця 2.2).


  1. Охорона атмосферного повітря


Запропоновані заходи пов’язані із збереженням та поліпшенням стану атмосферного повітря, запобіганням і зниженням рівня його забруднення та впливу на нього хімічних сполук, фізичних та біологічних факторів. Передбачено здійснення організаційно-господарських та технічних заходів щодо зменшення викидів стаціонарними джерелами забруднення, встановлення та забезпечення ефективної роботи устаткування та апаратури для очищення викидів (таблиця 3), відвернення і зменшення забруднень викидами транспортних засобів, переведення їх на менш токсичні види палива.  1. Охорона, використання та відтворення рослинного світу


Організація та проведення даних заходів ставить за мету запобігання негативного впливу господарської діяльності на рослинний світ, забезпечення невиснажливого використання рослинних ресурсів, охорони об’єктів рослинного світу від пожеж, захист від шкідників та хвороб, проведення робіт щодо відновлення об’єктів рослинного світу (таблиця 4).


  1. Охорона, використання та відтворення тваринного світу


З метою підвищення оптимальної чисельності мисливських тварин, передбачено роботи із забезпечення якісного поліпшення мисливських угідь, підвищення їх кормових та захисних властивостей (таблиця 5). Проводитимуться роботи із збереження та відтворення генофонду рідкісних, зникаючих видів тварин, зокрема зубра.

Ряд заходів будуть проведені з відтворення цінних видів риб в річках Карпатського регіону та на Дністрі.


  1. Розвиток заповідної справи та формування регіональної екологічної мережі


Розділом передбачено провести необхідний комплекс заходів зі створення нових об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема, національних природних парків “Черемошський” та “Хотинський”. Спрямовуватиметься діяльність на збільшення заповідності території області, особливо в тих районах, де відсоток заповідності нижчий середньодержавного показника (таблиця 6). Здійснюватимуться організаційні заходи зі створення регіональної екологічної мережі.


  1. Поводження з побутовими, виробничими та токсичними відходами


Діяльність у даній сфері буде спрямована на запобігання та зменшення обсягів утворення відходів, розробку та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, відведення та узаконення земельних ділянок під полігони твердих побутових відходів та сміттєзвалища, їх будівництво та облаштування (таблиця 7), а також експлуатація відповідно до вимог чинного законодавства.


Розділ ІV

МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ


Реалізація Програми здійснюється на підставі щорічних заходів даної Програми, рішень та розпоряджень органів виконавчої влади, прийнятих відповідно до наявних асигнувань і визначених пріоритетів.

Фінансування виконання комплексу заходів, передбачених Програмою, проводиться за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, фондів охорони навколишнього природного середовища у складі бюджетів усіх рівнів, власних коштів підприємств та установ, а також інших джерел, в тому числі грантів міжнародних екологічних організацій.

Орієнтовна вартість Програми складає 88100,8 тис. грн, в тому числі кошти державного бюджету – 41754,1 тис. грн, обласного – 3222,8 тис. грн, місцевих бюджетів – 4360,0 тис. грн, власні кошти підприємств – 37828,9 тис. грн, інші (гранти, спонсорська допомога) – 935,0 тис. грн. Орієнтовний обсяг витрат на проведення природоохоронних заходів по напрямках та роках і в розрізі джерел фінансування наведені в таблицях 10, 11.

У загальному обсязі фінансування Програми значно зросте частка фондів охорони навколишнього природного середовища. Це пов’язано з тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 626 „Про внесення зміни у додаток 1 до Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору” з 2006 року у 2,2 рази збільшено норматив збору за забруднення навколишнього природного середовища, з якого формуються фонди.

Враховуючи, що в передбачених заходах вказана орієнтовна вартість робіт, тому необхідною умовою включення їх для фінансування на визначений бюджетний рік є наявність розроблених проектів та кошторисів, які разом з іншими документами в установленому порядку подаються відповідальними за реалізацію заходів органу, що забезпечує організацію виконання Програми.

Органом, що забезпечує організацію виконання Програми, є державне управління екології та природних ресурсів у Чернівецькій області, яке:

- щорічно подає Головному управлінню економіки та Головному фінансовому управлінню обласної державної адміністрації пропозиції щодо фінансування природоохоронних заходів, передбачених Програмою, для врахування їх у проектах програм економічного і соціального розвитку області та обласного бюджету;

- проводить відбір природоохоронних заходів та забезпечує подання в установленому порядку необхідних документів для фінансування їх з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища та інших джерел;

- координує діяльність місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів міністерств та відомств, підприємств, установ і організацій в забезпеченні виконання природоохоронних заходів, передбачених Програмою;

- щорічно організовує збір інформацій про виконання природоохоронних заходів від відповідальних за їх реалізацію і не пізніше 15 січня наступного за звітним роком інформує обласну державну адміністрацію і постійну комісію обласної ради з питань охорони навколишнього середовища, природокористування, земельних відносин та надзвичайних ситуацій (далі – Постійна комісія ) про хід виконання Програми.

Постійна комісія на підставі поданої інформації, при необхідності, здійснює коригування програмних заходів, їх змісту та обсягів фінансування і подає на затвердження обласній раді.

Для обґрунтування актуальних природоохоронних заходів та прийняття оптимальних рішень Програмою передбачено провести ряд досліджень та наукових розробок з екологічної тематики (таблиця 8).

З метою формування екологічної культури населення як важливого фактора залучення широкої громадськості до проведення природоохоронних робіт та акцій, буде проведено ряд заходів з екологічної освіти та виховання, систематичне оприлюднення інформацій про екологічну ситуацію в області (таблиця 9).


Розділ V

СОЦІАЛЬНІ, ЕКОНОМІЧНІ ТА ЕКОЛОГІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ


Реалізація Програми забезпечить збалансованість процесів використання і відтворення природних ресурсів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, зменшення шкідливого впливу забруднюючих речовин та відходів на навколишнє природне середовище і здоров’я людей.

За умови виконання передбачених заходів стане можливим:

- зменшення кислотності ґрунтів до оптимальної, підвищення їх родючості та стійкості протиерозійних процесів, перехід агропромислового виробництва на модель сталого, конкурентноспроможного й екологічнобезпечного розвитку;

- зниження ризиків для здоров’я людей, пов’язаних із забрудненням водних об’єктів, особливо в густонаселених пунктах та в місцях рекреаційного і оздоровчого водокористування. Більш надійний захист населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії води;

- повсюдне дотримання нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря;

- ефективне загальне та спеціальне використання природних рослинних ресурсів, впровадження екосистемного підходу в лісокористуванні – розширення об’ємів рівномірнопоступових рубок головного користування, відновлення корінних деревостанів;

- якісне поліпшення мисливських угідь, що забезпечить збільшення чисельності мисливської фауни: оленів до 900 голів, кабанів – 1500, козуль – 4000, зайців – 30000 голів. Покращення умов для відтворення водних живих ресурсів, зокрема лососевих видів риб в гірських річках та цінних промислових видів на Дністрі;

- створення реальних можливостей для формування регіональної екологічної мережі, що забезпечить збереження і відновлення ключових екосистем та середовищ існування багатого різноманіття видів рослин та тварин краю;

- досягнення умов екологічно безпечного поводження з відходами, розширення їх використання як вторинної сировини у господарській діяльності;

- на базі проведених наукових досліджень розробити рекомендації, впровадження яких дозволить забезпечити народногосподарський комплекс області сировинними ресурсами та будівельними матеріалами без порушення екологічної рівноваги;

- наближення екологічної освіти і виховання до вироблення у людей навиків гармонійного взаємовідношення з природою для забезпечення здорового і стабільного довкілля.

В результаті виконання запропонованих заходів, область стане більш привабливою для інвестицій у виробничу та соціальну сфери, зокрема в індустрію туризму, відпочинку та оздоровлення людей, у виробництво і реалізацію екологічно чистих продуктів харчування. Поліпшення інвестиційного клімату позитивно позначиться на зайнятості населення.


Керуючий справами обласної ради А. Моісей
Схожі:

Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconРішення №4 «27» жовтня 2011р. ХІІ сесія 6 скликання копія про хід виконання програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів І забезпечення
Заслухавши інформацію про хід виконання програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів і забезпечення екологічної...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconРозпорядження №183 30 серпня 2013 р. Про фінансування коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища
Комплексної програми з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів «Екологія» у Чернівецькій області на 2011-2015...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconРозпорядження 04 березня 2013 року смт Близнюки №102 Про забезпечення виконання повноважень районної державної адміністрації в галузі використання та охорони природних ресурсів І охорони довкілля
Керуючись ст ст. 13, 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09. 04. 1999 року (зі змінами), з метою забезпечення...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconПроект рішення №7 «21»
Заслухавши інформацію про хід виконання програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів і забезпечення екологічної...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconРішення про звіт Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області щодо виконання Програми моніторингу довкілля Львівської області на 2006-2010 роки
Львівської області на 2006-2010 роки, відповідно до пункту 28 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconСтан довкілля Хмельницької області за результатами моніторингових спостережень у 2013 році
Вища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з небезпечними...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconXi міжнародна науково-практична конференція ресурси природних вод карпатського регіону /Проблеми охорони та раціонального використання
Мета конференції: Розгляд проблем раціонального використання та охорони природних вод Карпатського регіону і кооперація інтелектуально-фахового...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconПорядок видачі дозволів на спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення на території Воловецької селищної ради
«Про рослинний світ», статей 15, 19, 43 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» з метою посилення контролю...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconНові етапи реалізації основних напрямів держави у галузі охорони довкілля
Основні етапи реалізації основних напрямів державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconРішення 22. 11. 2013 №5 Про Програму з впровадження заходів щодо збереження, охорони, відтворення та раціонального використання земельних ресурсів у Чернігівському районі на 2013-2014 роки
Глянувши клопотання Чернігівської районної державної адміністрації про затвердження Програми з впровадження заходів щодо збереження,...
Комплексна програма з охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів \"екологія\" на 2006-2010 роки iconОсновні етапи реалізації основних напрямів державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки
На першому етапі (1997-2000 рр.) необхідно завершити і реалізувати невідкладні заходи щодо обмеження шкідливого впливу на довкілля...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи