Скачати 42.14 Kb.
|
11 класТема: Вказівка розгалуження (умовний оператор) та її опис мовою програмування. Запис алгоритмів з використанням умовних операторів.Мета: Закріпити навички роботи з мовою програмування, вміння виділяти з тексту задач умову і визначати типи даних, що використовуються в задачах та розрізняти види умовних операторів.Розвинути логічне мислення, увагу, спостережливість, кмітливість.Виховати інтерес до вивчення мови програмування та предмету.Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.Хід уроку^ (завантаження системи PASCAL, пояснення умов гри) Клас поділяється на дві групи (фірми) і з числа членів групи призначаються їх керівники. Щоб виключити очевидну перевагу однієї з фірм, поділ відбувається так, щоб в кожну групу потрапили як сильніші учні так і слабші. Один учень обирається для виконання функцій податкового інспектора. Завдання 1 "РОЗМИНКА".- Фірми, що швидко з’являються (і швидко зникають), як правило, займаються наданням посередницьких послуг. Такими будуть і фірми створені на нашому уроці. Фірми в конкурентній боротьби намагаються завоювати право розробки великого державного проекту. - Назви їх такі ж своєрідні, як і їхньої послуги. (Інспектор вручає назви фірм командам і керівник (бос) фірми оголошує всім цю назву.) За назвами фірм конкурентам необхідно визначити вид (напрямок – місце) діяльності фірми своїх супротивників (який пов'язаний з досліджуваним предметом). ^ - займається продажем обладнання та комп’ютерних програм до обчислювальних систем з відкритою архітектурою (Зразок вірної відповідь: “Програми та обладнання”) ^ - займається купівлею та продажем програм для комп'ютерної мережі "Інтернет". (Зразок вірної відповідь: “Програмне забезпечення для Інтернету”) Податковий інспектор ставить оцінку команді за відповідь за дванадцяти бальною шкалою. Завдання 2 "ПРОЕКТ"Фірмі необхідно розробити перспективний напрямок - написати програму з вигідної теми і як найдорожче продати її конкуренту. ^ Скласти програму купівлі моніторів або принтерів. Програма повинна запитувати "Що будете купувати? Принтери чи монітори?", "Скільки одиниць товару?", розраховувати і виводити на екран вартість покупки. Вартість одного монітора моделі “МВІ SVGA” - 850грн., принтера “МВІ LPT” - 650грн. ^ Системні блоки необхідно упакувати в картонні коробки. Існують коробки в які по висоті системний блок може поміститись. Скласти програму, що визначає чи розміститься корпус комп’ютера у коробку, якщо розміри коробки А,У, розміри системного блоку C,D. ^ Попередня вартість програми 10 балів, із зазначенням з боку продавця переваг програми, “збивається” покупцем, як що він вказує недоліки програми. Кожна перевага гаситься одним недоліком і якщо недоліків зазначено більше ніж достоїнств, кожен недолік знімає один бал від початкової вартості. Команда заробляє бали в кількості рівній вартості програми. Програміста теж можна оцінити за виконання завдання. Завдання 3 "ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК"Не відомо як (можливо через шпигунів) фірмам удалося одержати недопрацьовані програми конкурентів. Щоб пропажа не була помічена програми необхідно швидше зареєструвати, видавши за свої. Це можна зробити лише виправивши в них помилки і зрозуміти для чого вони призначені. ^ Program Drova; var Begin Write ( Скільки чоловік працює у Вашій фірмі?'); ReadLn (x); WriteLn; WriteLn ('Введіть середню заробітну плату за місяць'); Write ('працівників Вашої фірми:'); Readln (у); WriteLn; Write ('Який прибуток фірми за місяць?'); Readln(d); WriteLn; IF x*y<=d TNEN Write ('Ваша фірма банкрут!!!'); ELSЕ Wraite ('Чистий прибуток фірми =',d-x*y:15); End. (Програма призначена для бухгалтерії фірми.) Для другої фірми ^ var Begin; Write ('Введи три своїх оцінки з літератури:'); ReadLn a,b,c; WriteLn; Write ('Введи три своїх оцінки з інформатики:); ReadLn(d,e,f); WriteLn; IF a+b+c > d+e+-f TNEN Write('Tи гірше учишся з літератури! '); ELSO Wraite ('Підтягнися з інформатики'); End. (Програма призначена для учня не байдужного до навчання.) Завдання N4 "ЗБІР ВРОЖАЮ"Для розвитку фірми необхідно поповнити її фінансовий стан. Робиться це різними способами, наприклад: отриманням кредитів у банку, обдурюванням акціонерів, вирощуванням грошей на "Полі Чудес" і т.д. Спеціально до цього уроку, вночі було посаджено "таке дерево", на якому, на жаль виросли не монети, а різні типи даних. (Напевно, коли його саджали, забули посолити, чи не там де треба посадили). Збираючи ці дані, можна поповнити скарбничку фірми. Двом учасникам з кожної команди видаються три торбини з надписами INTEGER, REAL, CHAR. Вони повинні зривати листочок з дерева, на якому написана константа, і класти у відповідний пакет. Кількість зароблених балів = кількість правильно зібраних листочків мінус кількість неправильна покладених листочків. Час конкурсу 1 хвилина. ^ Завдання N5 "ШУКАЧІ УМОВ"Для представників фірм проводиться брифінг на який преса намагається з'ясувати їхні справжні здібності та вміння. Податковий інспектор зачитує попередньо підготовлені командами тексти у яких необхідно виділити умову і дії після виконання цієї умови. Представники фірм з гордістю піднімають руку і відповідають один одному. При неповній чи не правильній відповіді слово надається конкурентам. За правильну відповідь 2 бали, неповна відповідь - 1 бал, доповнення - 1 бал. Для першої фірми. Скорочений опис сюжету казки “Колобок”. Для другої фірми. Скорочений опис сюжету казки “Лис Микита”. ВИСНОВОКНа закінчення "податковий інспектор" оголошує бали, одержані учасниками команд і в журнал виставляються оцінки. |
![]() | Тема: Вказівка повторення та її опис навчальною алгоритмічною мовою та мовою програмування Вказівка повторення та її опис навчальною алгоритмічною мовою та мовою програмування | ![]() | Мова програмування Turbo Basic Зміст матеріалу Опис розгалуження на мові Turbo Basic. Операції відношення, логічні операції. Структура розгалужень (умовний та безумовний переходи).... |
![]() | Урок № Тема: Табличні величини та їх опис мовою тп. Алгоритми знаходження суми й добутку елементів таблиць Мета: ознайомити з поняттям табличних величин та формування навичок їх описування мовою програмування, введення елементів таблиць... | ![]() | Т. 1 Комп’ютерне моделювання. Основи алгоритмізації (6 год.) Базові структури алгоритмів: слідування, розгалуження, повторення. Графічні схеми базових структур алгоритмів |
![]() | Практична робота № Програмування алгоритмів розгалужених обчислювальних процесів з використанням оператору Select Case | ![]() | Тема: Поняття програмування та алгоритм. Властивості алгоритмів Програмування — процес створення комп'ютерних програм або програмного забезпечення. Програмування поєднує в собі елементи інженерії... |
![]() | Лекція №3 Тема: Програмування в Object Delphi: оператори циклу План 1 Оператора for 1 2 Оператор while 2 3 Оператор repeat 4 Алгоритми рішення багатьох задач є циклічними, тобто для досягнення результату певна послідовність дій повинна бути виконана кілька... | ![]() | Інформації в базі даних. Внесення змін до інформації в базі даних. Поняття про мову програмування. Алфавіт мови. Основні поняття мови: ідентифікатори, числа, рядки, описи. Основні вказівки та їх опис Базові структури алгоритмів. Основна властивість базових структур. Структурний підхід до конструювання алгоритмів |
![]() | Тема: Мова програмування як один із способів представлення алгоритму, класифікація мов програмування При підготовці алгоритмів для їх виконання на комп'ютері на перший план виходить необхідність точного запису команд, зрозумілих виконавцю,... | ![]() | Програма для запису алгоритмів; б спеціально створена мова для запису алгоритмів; в мова програмування Мова, призначена для запису алгоритмів розв’язування задач І вхідних даних для еом, – це |