Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію icon

Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію




Скачати 78.13 Kb.
НазваУрок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію
Дата конвертації09.02.2013
Розмір78.13 Kb.
ТипУрок
1. /Уроки/25.doc
2. /Уроки/26.doc
3. /Уроки/Урок 1.doc
4. /Уроки/Урок 10.doc
5. /Уроки/Урок 13.doc
6. /Уроки/Урок 15.doc
7. /Уроки/Урок 16.doc
8. /Уроки/Урок 17.doc
9. /Уроки/Урок 18.doc
10. /Уроки/Урок 19.doc
11. /Уроки/Урок 2.doc
12. /Уроки/Урок 21.doc
13. /Уроки/Урок 22.doc
14. /Уроки/Урок 23.doc
15. /Уроки/Урок 24.doc
16. /Уроки/Урок 27.doc
17. /Уроки/Урок 28.doc
18. /Уроки/Урок 29.doc
19. /Уроки/Урок 3.doc
20. /Уроки/Урок 30.doc
21. /Уроки/Урок 31.doc
22. /Уроки/Урок 32.doc
23. /Уроки/Урок 33.doc
24. /Уроки/Урок 34.doc
25. /Уроки/Урок 35.doc
26. /Уроки/Урок 4.doc
27. /Уроки/Урок 5.doc
28. /Уроки/Урок 6.doc
29. /Уроки/Урок 7.doc
30. /Уроки/Урок 8.doc
31. /Уроки/Урок 9.doc
32. /Уроки/Урок11.doc
33. /Уроки/Урок12.doc
34. /Уроки/Урок14.doc
35. /Уроки/Урок20.doc
Тема: Магній. Фізичні та хімічні властивості магнію та його сполук. Біологічна роль магнію
Тема : Твердість води Мета
Урок №1 Тема : Найважливіші класи неорганічних сполук( повторення основних питань курсу хімії основної школи)
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І)
Урок №13 Тема: Карбонатна кислота. Солі карбонатної кислоти, їх поширення в природі та застосування
Урок №15 Тема: Практична робота № Добування вуглекислого газу. Взаємоперетворення карбонатів та гідрогенкарбонатів. Демонстрація 9
Урок №16 Тема. Будівельні матеріали: скло, кераміка, бетон, цемент
Урок №17 Тема. Колообіг Оксигену, Нітрогену, Карбону в природі. Мета ввести поняття про колообіг Оксигену, Нітрогену, Карбону в природі
Урок №18 Тема: Підсумковий урок з теми «Неметалічні елементи та їхні сполуки» (ІІ). Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми
Урок №19
Урок №2 Тема: Періодичний закон та періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Будова атома та хімічний зв'язок
Урок №21 Тема : Загальні хімічні властивості металів. Мета : систематизувати
Урок №22 Тема : Корозія металів. Захист
Урок №23
Урок №24
Урок №27 Тема: Алюміній як хімічний елемент і проста речовина. Фізичні властивості алюмінію. Мета: Поглибити знання учнів про метали, про алюміній як один з
Урок №28 Тема: Хімічні властивості алюмінію
Урок №29 Тема: Амфотерні властивості алюміній оксиду та алюміній гідроксиду, Лабораторна робота №13. Добування алюміній гідроксиду та доведення його амфотерності
Урок №3 Тема. Загальна характеристика неметалічних елементів. Неметали як прості речовини. Явище алотропії, алотропні видозміни Оксигену. Значення озонового шару для життя організмів на Землі
Урок №30 Тема: Ферум як представник хімічних елементів побічних підгруп. Фізичні та хімічні властивості заліза. Демонстрація 15, 16
Урок №31 Тема: Сполуки Феруму ( II ) І Феруму (III ). Лабораторна робота №14. Добування ферум (III )гідроксиду та ферум (II ) гідроксиду. Демонстрація 14
Урок №32 Тема: Практична робота № Розвязування експериментальних задач
Урок №33 Тема: Металічні руди. Загальні способи добування металів
Урок №34 Тема: Метали та сплави в сучасній техніці. Розвиток металургії в Україні. Застосування алюмінію,заліза та їх сплавів. Лабораторний дослід №15
Урок №35 Тема: Інтелект-шоу «Еврика» з теми «Метали» Мета: Перевірити набуті на попередніх уроках знання учнів з теми
Урок №4 Тема. Поширення неметалічних елементів у природі, застосування неметалів. Алотропні видозміни Карбону. Поняття про адсорбцію. Лабораторний дослід №1
Урок №5. Тема. Основні фізичні та хімічні властивості неметалів. Сполуки неметалічних елементів з Гідрогеном: аміак та хлороводень. Демонстрація 2
Урок№6 Тема. Солі амонію. Якісна реакція на йони амонію та хлорид-йони. Демонстрація 1; 3, Лабораторний дослід №2, 3
Урок №7. Тема. Оксиди неметалічних елементів. Кислотний характер оксидів та гідратів оксидів неметалічних елементів. Демонстрація 5
Урок №8 Тема. Сульфатна кислота і сульфати. Найважливіші природні сульфати, якісна реакція на сульфат йон. Демонстрація 6, 7, Лабораторний дослід №4, 5
Урок№9 Тема. Застосування сульфатної кислоти і сульфатів. Охорона навколишнього середовища
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію
Урок №12
Урок №14 Тема: Принцип дії вогнегасника. Якісна реакція на карбонат-іон. Лабораторна робота № Дослідження властивостей карбонатів
Урок №20 Тема : Загальні фізичні властивості металів. Поширеність металічних елементів та їх сполук в природі

Урок №11

Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № 6. Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію.


Цілі уроку: вивчити властивості нітратної кислоти і нітратів; розширити уявлення про нітратну кислоту та її солі; вдосконалити вміння складати та пояснювати рівняння хімічних реакцій; розвивати навички обговорення проблем забруднення харчових продуктів хімічними речовинами; виховувати прагнення до здорового способу життя, виробляти в учнів екологічне мислення.


Обладнання: картки із завданнями, концентрована нітратна кислота, індикатори, колекції нітратів.


Методи роботи: фронтальна бесіда, виконання вправ, лабораторний дослід.


Девіз: Розум людський завжди прагне до діяльності і не терпить безперервного спокою.


Хід уроку.


І. Організаційний етап.

Ну що, почнемо з приємного? Як настрій? Намалюй його сам.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Уяви собі…

Ти потрапив у бібліотеку стародавніх манускриптів і там побачив книгу 1673 року видання, де йдеться про речовину, що має кілька назв: «міцна горілка», «селітрова димчаста горілка». Напевно ти здогадався, мова йде про найціннішу сполуку Нітрогену—нітратну кислоту. «Міцна горілка» це взаємодія нітратів з концентрованою Н2SO4 –HNO3. Цей процес запропонував І.І. Андрєєв у 1916 році в м. Донецьку Завод почав виробляти HNO3.

Перш ніж ми перейдемо до безперервного вивчення властивостей нітратної кислоти, повторімо вивчений раніше матеріал.


ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Робота з картками.

а) напишіть чотири рівняння, що характеризують способи одержання амоніаку.

б) складіть рівняння реакцій, що характеризують властивості Нітрогену.

в) амоній гідроген карбонат використовується у процесі випікання кондитерських виробів. На якій властивості цієї речовини це грунтуеться?

2. Задача (на переносній дошці).

Скільки нітратної кислоти (за масою) утворюється під час взаємодії нітроген (ІV) оксиду з водою?

69г х, г

NO2 + H2O = 2HNO3 +NO

138г 126г

х = 63г

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Розповідь учителя.

Однією з кислот, що відома з давніх-давен, є нітратна кислота. Про те, хто, де й коли відкрив її, ми вже не дізнаємося ніколи. Уже в ХІІ ст. арабські хіміки знали спосіб її одержання з мідного купоросу та селітри з додаванням гамусів. У цей спосіб чисту нітратну кислоту одержували протягом восьми століть аж до початку минулого століття. Читаючи опис методу, поданий у традиційній формі, майте на увазі, що це було в першій половині ХVІІ ст. «Спершу слід виготувати із заліза людину з двома довгими носами на голові та з ротом на маківці, який можна відкривати та знову щільно закривати. До кожного носу голови слід приєднати по скляній посудині для збирання парів, що піднімаються з розпеченого шлунка залізної людини»

Учитель записує на дошці:


Н2SO4 +2КNO3 =2HNO3 +K2SO4

  • Які ознаки хімічної реакції бачимо?

4HNO3 ==4NO2 +2H2O +О2

  • Електронна формула

  • Фізичні властивості.

  • Хімічні властивості.

  • Нітрати. Проблема їхнього вмісту в продуктах харчування.


2.Властивості нітратної кислоти.

2.1.Робота з підручником.

Фізичні властивості нітратної кислоти: рідина, температура кипіння +84оС, замерзання— - 41,5оС, має запах, добре розчиняється.

  1. 2. Рубрика «Коло ідей».

Хімічні властивості нітратної кислоти:

а) дисоціація HNO3 Н+ + NO3 -;

б) реакція з металами.

Нітратна кислота, взаємодіє майже з усіма металами, з багатьма неметалами та органічними сполуками. З металами поводиться по різному в залежності від активності металу та міцності кислоти. Захоплюючи електрони, Нітроген стає чотири-, три-, два- та однозарядним. Водень під час взаємодії з металами ніколи не виділяється. Концентрована нітратна кислота не реагує із залізом, хромом, алюмінієм (пасивний стан), отже, її можна зберігати в залізній або алюмінієвій тарі. Але варто лише додати туди води, як починається реакція й не залишається ні кислоти, ані металевої оболонки, в якій вона містилася. А суміш одного об’єму HNO3 та трьох об’ємів НСl називається царською горілкою. У такий спосіб можна розчинити золото і платину.

Нітратна кислота—дуже сильний окисник, що сприяє одержанню маси нових хімічних сполук.

1.Взаємодія HNO3 з Сu:

Сu + 4HNO3 = Сu(NO3)2 +2NO2 +2H2O

N+5 +1е -----N+4

Cu0 – 2 e-----Cu+2

2. Взаємодія HNO3 з оксидами металів:

СuО + 2HNO3 = Сu(NO3)2 +H2O

Сu +2H+ =Cu2+ + H2O

3. Взаємодія HNO3 з основами:

2H+ +Cu(OH)2 = Cu+2 + 2H2O

  1. Взаємодія із солями слабких кислот:

2H+ + CaCO3 = Ca2+ + H2O + CO2


2. 3. Хімічний калейдоскоп.

Датський учений Нільс Бор у 1943 році під час окупації території Данії німецькими фашистами вимушений був залишити батьківщину і, щоб врятувати Нобелівську медаль, розчинив її у царській горілці, а після повернення за допомогою метода електролізу виділив золото та замовив собі нову медаль.

2. 4. Особливі властивості:

а) розкладання:

б) взаємодія з неактивними металами;

в) ксантопротеїнова реакція.


V. Лабораторний дослід.

5. 1. Інструктаж з техніки безпеки.

5. 2. Рубрика «Експериментальна».

Виконай лабораторний дослід №6, заповнивши таблицю.




з/п

Назва добрива

Хімічна формула

Зовнішній вигляд(колір, агрегатний стан, розчинність у воді)

1.

Амоній нітрат







2.

Натрій нітрат







3

Калій нітрат







4.

Аргентум нітрат









Проблемне питання: Чому ж нітратна кислота—найцінніша нітратна сполука?

Доведення: Нітратна кислота найсильніший окисник, вона окислює речовини органічного та неорганічного походження, майже всі метали, багато які неметали, що сприяє її широкому застосуванню, одержанню нових речовин: нітросполук, амінів, ароматичних нітросполук, антибіотиків, барвників, інших кислот, у металургії—для травлення, у металокераміці.


VI. Продовження роботи над вивченням нового матеріалу.

6. 1. Рубрика «Інформаційна».

Нітрати. Проблема їхнього вмісту в продуктах харчування

Ви стикались з речовинами, що важливі для вас і оточуючих. До них належить N. Речовини, що містять Нітроген, вносяться в грунт для підвищення врожайності, називаються нітратними добривами.

6. 2. Рубрика «Вилучи зайве»

Вибери нітрати назви їх AgNO3, FeSO4, NaNO3, NH4NO3, Na3PO4 , Mg(NO3)2

6. 3. Рубрика «Взаємоперевірка».

Де більше міститься N у NaNO3 чи Mg(NO3)2?

Відповіді проектуються на екран.

6. 4. Робота в групах.

Поміркуй! 1. Чому бобові є нітратними органічними добривами?

2. Для чого потрібен азот? Як розвиваються рослини , якщо в ґрунті недостатня кількість нітратів?

3. Чи будуть накопичуватись нітрати в рослинах, якщо її багато в ґрунті? Наскільки це небезпечно?

6. 5. Робота з таблицею.

Припустима кількість нітратів у овочах.


Овочі

Нітрати, мг/кг




Овочі

Нітрати, мг/кг

Картопля

80




Огірки

150

Капуста

300




Кавун

45

Морква

300




Диня

45

Цибуля

60




Томат

60

Буряк

140




Цибуля «перо»

400


Зіставте цифри в таблиці та зробіть висновки.

6. 6. Рубрика «Потрібно знати».

  • Миття й очищення овочів знижує вміст нітратів приблизно на 10 %.

  • Під час відварювання овочів у відвар переходить до 50 % нітратів.

  • Під час консервування та квашення до 30% нітратів переходить у розчин



VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. 1. Рубрика «Хімічна розминка».

    1. Як називаються солі нітратної кислоти? (селітри)

б. Як називають суміш концентрованих нітратної та хлоридної кислот у співвідношенні 1: 3? (царська горілка)

в. Чим небезпечні нітрати та нітрити для організму? (утворенням нітрозо сполук—канцерогенних речовин)

г. Яким чином нітрати потрапляють в організм людини?

7. 2. Рубрика «Власні приклади».

Запропонуйте способи зменшення нітратів у продуктах.

а)_________________

б)_________________

в)_________________

г)_________________

7. 3. Рубрика «Перевір себе».

Під час взаємодії розбавленої НNO3 з магнієм утворюється нітроген (І) оксид. Напишіть рівняння окисно-відновної реакції.


    1. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання знань учнів.

Ти потрудився славно! Як твій настрій? Змінився?


ІХ. Домашнє завдання.

    1. Запишіть мінімум п’ять висновків за сьогоднішньою темою.

    2. Розшифруйте один із записів алхімічного тракту: «Якщо Марс у своєму блискучому обладунку впаде в обійми Венери, яка розтанула від пекучих сліз, він обов’язково почервоніє…».


Підказка: Під Марсом і Венерою алхіміки розуміли залізо і мідь, а пекучі сльози—концентровані кислоти (у тому числі сульфатна та нітратна).





Схожі:

Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconНітратна кислота І нітрати, їх поширення в природі фізичні властивості
Безводна нітратна кислота hn03 — безбарвна летка рідина, з різким запахом, на повітрі «димить», дуже добре розчиняється у воді, змішуючись...
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconДослідження якості фруктово овочевих соків за вмістом сухих речовин, нітратів, міді фізико-хімічними методами аналізу
Визначення вмісту нітратів у фруктово-овочевих соках йонометричним методом
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconМетали в природі. Способи добування металів. Електроліз
Мета : узагальнити знання учнів про поширення металів у природі, способи добування металів, удосконалити вміння складати схеми електролізу...
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію icon) І нітритної (hno
Ці сполуки називаються харчовими добавками. Нітрити та нітрати – входять до складу харчових добавок
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconВибір теми наукового дослідження Хімічні речовини в харчових продуктах

Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconТема Пiдручник
Солi амонiю. Фiзичнi та хiмiчнi властивостi солей амонiю: взаємодiя з лугами, солями, розкладання пiд час нагрiвання. Якiсна реакцiя...
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconБіологія. 5 клас
...
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconОцінювання презентації «Харчові добавки в продуктах харчування»
Презентація відображає взаємозв’язок між хімічним складом харчових добавок і впливом на організм людини
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconКонспект уроку Визначте головну тему уроку. Зазвичай тема випливає з тематичного плану і навчальної програми з конкретного предмета
Вкажіть тип уроку: урок ознайомлення з новою інформацією або урок закріплення пройденого матеріалу, комбінований урок, повторювально-узагальнюючий,...
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconПротокол оцінювання наукових робіт учнів з екології Всього 28 балів
«Розробка ефективної та економічно вигідної методики виявлення левоміцетину у харчових, зокрема, м’ясних продуктах»
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію iconРеферат на тему: «Здоровя населення»
В останній час екологічна ситуація на Україні визначається як наслідками аварії на Чернобильській аес, так І інтенсифікацією взагалі...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи