Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) icon

Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І)




Скачати 69.97 Kb.
НазваУрок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І)
Дата конвертації09.02.2013
Розмір69.97 Kb.
ТипУрок
1. /Уроки/25.doc
2. /Уроки/26.doc
3. /Уроки/Урок 1.doc
4. /Уроки/Урок 10.doc
5. /Уроки/Урок 13.doc
6. /Уроки/Урок 15.doc
7. /Уроки/Урок 16.doc
8. /Уроки/Урок 17.doc
9. /Уроки/Урок 18.doc
10. /Уроки/Урок 19.doc
11. /Уроки/Урок 2.doc
12. /Уроки/Урок 21.doc
13. /Уроки/Урок 22.doc
14. /Уроки/Урок 23.doc
15. /Уроки/Урок 24.doc
16. /Уроки/Урок 27.doc
17. /Уроки/Урок 28.doc
18. /Уроки/Урок 29.doc
19. /Уроки/Урок 3.doc
20. /Уроки/Урок 30.doc
21. /Уроки/Урок 31.doc
22. /Уроки/Урок 32.doc
23. /Уроки/Урок 33.doc
24. /Уроки/Урок 34.doc
25. /Уроки/Урок 35.doc
26. /Уроки/Урок 4.doc
27. /Уроки/Урок 5.doc
28. /Уроки/Урок 6.doc
29. /Уроки/Урок 7.doc
30. /Уроки/Урок 8.doc
31. /Уроки/Урок 9.doc
32. /Уроки/Урок11.doc
33. /Уроки/Урок12.doc
34. /Уроки/Урок14.doc
35. /Уроки/Урок20.doc
Тема: Магній. Фізичні та хімічні властивості магнію та його сполук. Біологічна роль магнію
Тема : Твердість води Мета
Урок №1 Тема : Найважливіші класи неорганічних сполук( повторення основних питань курсу хімії основної школи)
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І)
Урок №13 Тема: Карбонатна кислота. Солі карбонатної кислоти, їх поширення в природі та застосування
Урок №15 Тема: Практична робота № Добування вуглекислого газу. Взаємоперетворення карбонатів та гідрогенкарбонатів. Демонстрація 9
Урок №16 Тема. Будівельні матеріали: скло, кераміка, бетон, цемент
Урок №17 Тема. Колообіг Оксигену, Нітрогену, Карбону в природі. Мета ввести поняття про колообіг Оксигену, Нітрогену, Карбону в природі
Урок №18 Тема: Підсумковий урок з теми «Неметалічні елементи та їхні сполуки» (ІІ). Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми
Урок №19
Урок №2 Тема: Періодичний закон та періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва. Будова атома та хімічний зв'язок
Урок №21 Тема : Загальні хімічні властивості металів. Мета : систематизувати
Урок №22 Тема : Корозія металів. Захист
Урок №23
Урок №24
Урок №27 Тема: Алюміній як хімічний елемент і проста речовина. Фізичні властивості алюмінію. Мета: Поглибити знання учнів про метали, про алюміній як один з
Урок №28 Тема: Хімічні властивості алюмінію
Урок №29 Тема: Амфотерні властивості алюміній оксиду та алюміній гідроксиду, Лабораторна робота №13. Добування алюміній гідроксиду та доведення його амфотерності
Урок №3 Тема. Загальна характеристика неметалічних елементів. Неметали як прості речовини. Явище алотропії, алотропні видозміни Оксигену. Значення озонового шару для життя організмів на Землі
Урок №30 Тема: Ферум як представник хімічних елементів побічних підгруп. Фізичні та хімічні властивості заліза. Демонстрація 15, 16
Урок №31 Тема: Сполуки Феруму ( II ) І Феруму (III ). Лабораторна робота №14. Добування ферум (III )гідроксиду та ферум (II ) гідроксиду. Демонстрація 14
Урок №32 Тема: Практична робота № Розвязування експериментальних задач
Урок №33 Тема: Металічні руди. Загальні способи добування металів
Урок №34 Тема: Метали та сплави в сучасній техніці. Розвиток металургії в Україні. Застосування алюмінію,заліза та їх сплавів. Лабораторний дослід №15
Урок №35 Тема: Інтелект-шоу «Еврика» з теми «Метали» Мета: Перевірити набуті на попередніх уроках знання учнів з теми
Урок №4 Тема. Поширення неметалічних елементів у природі, застосування неметалів. Алотропні видозміни Карбону. Поняття про адсорбцію. Лабораторний дослід №1
Урок №5. Тема. Основні фізичні та хімічні властивості неметалів. Сполуки неметалічних елементів з Гідрогеном: аміак та хлороводень. Демонстрація 2
Урок№6 Тема. Солі амонію. Якісна реакція на йони амонію та хлорид-йони. Демонстрація 1; 3, Лабораторний дослід №2, 3
Урок №7. Тема. Оксиди неметалічних елементів. Кислотний характер оксидів та гідратів оксидів неметалічних елементів. Демонстрація 5
Урок №8 Тема. Сульфатна кислота і сульфати. Найважливіші природні сульфати, якісна реакція на сульфат йон. Демонстрація 6, 7, Лабораторний дослід №4, 5
Урок№9 Тема. Застосування сульфатної кислоти і сульфатів. Охорона навколишнього середовища
Урок №11 Тема: Нітратна кислота і нітрати, їх поширення в природі. Проблема вмісту нітратів у харчових продуктах. Лабораторний дослід № Ознайомлення зі зразками нітратів та солей амонію
Урок №12
Урок №14 Тема: Принцип дії вогнегасника. Якісна реакція на карбонат-іон. Лабораторна робота № Дослідження властивостей карбонатів
Урок №20 Тема : Загальні фізичні властивості металів. Поширеність металічних елементів та їх сполук в природі

Урок №10

Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І)".

Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми „ Неметалічні елементи та їх сполуки (І)".

Обладнання: картки із різнорівневими завданнями, таблиця розчинності, періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва.

Тип уроку: урок корекції й контролю знань.

Форма проведення уроку: гра.

Методи проведення уроку: фронтальне опитування, робота біля дошки, письмова індивідуальна самостійна робота, виконання дослідів, робота в групах, ігрова ситуація.

Прийоми:частково-пошуковий, репродуктивний, словесно-ілюстративний.

Девіз уроку: Знання лише тоді стають переконливими, коли їх досягають зусиллям думки.


Хід уроку.

  1. Організаційний етап.

Учитель з хімії оголошує план мандрівки.

Клас поділений на чотири команди, в кожній по чотири учні.

Кожна команда має назву та емблему. За кожною командою закріплений контролер – консультант. Контролери впродовж гри перевіряють роботу учнів. Для оцінювання знань учнів заздалегідь готується картка обліку для кожної команди. Під час переходу від однієї станції до іншої лунає сигнал вирушення потягу, записаний на плівку.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми уроку та його основних завдань

Девізи уроку: «Питай та відповідай – це девіз пізнання та навчання», «Знання лише тоді стають переконаннями, коли їй досягають зусиллям думки».

Учитель. Ми проведемо цей урок у формі мандрівки по Країні сполук Оксисену і Карбону з якої вам потрібно привезти якнайбільше трофеїв (балів). Шлях буде нелегким, вам потрібно буде докласти певних розумових зусиль, знань, вмінь і навичок.

Елементи рефлексії

Скажіть чого ви очікуєте від цього уроку?

(Учні висловлюють свої думки.)

Зобразіть за допомогою малюнка свій настрій та емоції.

(Учні малюють)

Отже, я бачу, що настрій у вас гарний. Сподіваюся, що після нашої мандрівки він ще більше поліпшиться. Отже, вирушаймо!

ІІІ. Актуалізація опорних знань

І станція « Фронтальна»

На цьому етапі проводиться фронтальне опитування за запитаннями:

  1. Яке місце Оксигену та Карбону у періодичній системі?

  2. Що спільного в будові атомів Оксигену та Карбону?

  3. До якої родини елементів належать Оксиген та Карбон?

  4. Напишіть електронні формули для атомів Оксигену та Карбону.

  5. Зобразіть графічно електронні формули зовнішнього енергетичного рівня атомів Оксигену та Карбону.

  6. Що таке алотропія, алотропні видозміни? Наведіть приклади.

  7. Які властивості подібні у кисню та озону?

  8. Які властивості відмінні у кисню та озону?

  9. Охарактеризуйте фізичні властивості алмазу та графіту. Вкажіть відмінні ознаки.

  10. Напишіть структурну формулу карбіну та опишіть його властивості.

  11. Охарактеризуйте фізичні властивості фулеренів, вкажіть галузі застосування.

  12. Яку реакцію проявляє водний розчин аміаку? Поясніть з точки зору дисоціації речовин.

  13. Яку реакцію проявляє водний розчин хлороводню? Поясніть з точки зору дисоціації речовин.

  14. Напишіть рівняння реакції добування в лабораторії аміаку.

  15. Напишіть рівняння реакції добування в лабораторії хлороводню.

  16. Дайте визначення солей амонію.

  17. Що є реактивом на солі амонію?

  18. Що таке електроліти? Чи є сульфатна кислота електролітом?Напишіть структурну формулу сульфатної кислоти.

  19. Напишіть два ступені дисоціації сульфатної кислоти.

  20. Як називаються солі: Na2SO4 та NaHSO4 ?

  21. Якими є особливості властивостей концентрованої сульфатної кислоти?

  22. За яких умов реакції йонного обміну в розчинах електролітів можливі та протікають до кінця ?

  23. З речовинами яких класів неорганічних сполук сульфатна кислота вступає в реакції ?

  24. Де застосовується сульфатна кислота?

  25. Що таке кристалогідрати? Де використовуються такі кристалогідрати: мідний купорос , гіпс, глауберова сіль? Напишіть формули даних кристалогідратів.

  26. Що є реактивом на сульфат-йон?

За кожну правильну відповідь діти отримують червону фішку, за відповідь з виправленням або доповненням – зелену (червона фішка – оцінка 12, зелена – 10 ). Учень, який набрав три фішки певного кольору, отримує відповідну оцінку.

Закріплення та поглиблення знань

ІІ станція « Індивідуальна»

Четверо учнів працюють біля дошки, одержавши попередньо конверт із завданням. Решта членів команди виконують індивідуальні завдання на картках.

Письмові відповіді відразу ж на уроці перевіряють контролери – консультанти, які заздалегідь виконують усі контрольні завдання. Учитель також заздалегідь має перевірити їх. Розв’язання з відповідями, виконані контролерами, залишаються в учителя до початку гри для запобігання витікання інформації і видаються лише на уроці.

Вагон №1

  1. Реакцією нейтралізації одержіть натрій сульфат. Напишіть молекулярне рівняння, повне та скорочене йонні рівняння.

  2. Напишіть рівняння реакції у молекулярному та йонному вигляді між такими речовинами: амоній хлоридом і кальцій гідроксидом.

  3. Обчисліть масу сульфатної кислоти, що міститься в 25 мл 10% - го розчину сульфатної кислоти з густиною 1,066 г/мл.

  4. Допишіть рівняння реакції.

HCl + NaOH =


Вагон №2

1.Реакцією нейтралізації одержіть магній сульфат. Напишіть молекулярне рівняння, повне та скорочене йонні рівняння.

2. Напишіть йонні рівняння.

? + ? = Ba SO4 + KCl

3.Допишіть рівняння реакції, складіть повне та скорочене йонні рівняння між алюміній сульфатом і барій нітратом.

4.Обчисліть об’єм амоніаку (н. у.) , який виділиться при дії на амоній хлорид масою 20 г кальцій гідроксидом.

Вагон №3

1.Реакцією нейтралізації одержіть алюміній сульфат. Напишіть молекулярне рівняння, повне та скорочене йонні рівняння.

2. Допишіть рівняння реакції, складіть повне та скорочене йонні рівняння.

CuSO4 + BaCl2 =

3.Напишіть рівняння реакції взаємодії кальцію з концентрованою сульфатною кислотою, якщо при цьому виділяється нітроген (І) оксид. Напишіть схеми електронного балансу, вкажіть окисник та відновник.

4.Обчисліть об’єм аміаку (н. у.) що виділиться при взаємодії амоній сульфату кількістю речовини 2 моль з натрій гідроксидом.

Вагон №4

1.Визначте ступінь окиснення кожного елемента в молекулах нижченаведених сполук: О3 , Н2О, Na2S, Na2SO4, HCl, CO2.

2. Реакцією нейтралізації одержіть цинк сульфат. Напишіть молекулярне рівняння, повне та скорочене йонні рівняння.

3. Допишіть рівняння реакції, складіть повне та скорочене йонні рівняння.

? + ? = Ba SO4 + NaCl

4.Чи вистачить 14 м3 кисню для окиснення 30 м3 сульфур (IV) оксиду за нормальних умов?

V. Закріплення вмінь та навичок

ІІІ станція «Якісна»

Команди отримують завдання – визначити реактив на певну речовину ( NaCl, Na2SO4 , написати рівняння реакції, вказати ознаку реакції.

Перемагає та команда, яка першою правильно виконає завдання.

ІV станція «Хімічна галявинка» з переходом на станцію «Тестова»

По одному члену кожної команди виконують тест .

  1. Реактивом на сульфат – йон є:

А) арґентум сульфат;

Б) барій хлорид;

В) метилоранж;

Г) луг.

2. Безбарвна оліїста рідина, може обвуглювати органічні речовини. Це кислота:

А) нітратне;

Б) хлорид на;

В) Сульфатна.

3. Газ, що виділяється внаслідок взаємодії концентрованої сульфатної кислоти їз міддю:

А) водень;

Б) амоніак;

В) сірчистий;

Г) вуглекислий.

4. Унаслідок розчинення концентрованої сульфатної кислоти у воді:

А) виділяється теплота;

Б) поглинається теплота;

В) випадає осад.

5. Алотропні видозміни – це:

А) азот і кисень;

Б) кисень і озон;

В) алмаз і крейда;

Г) алмаз і графіт.

6. Реактивом на амоній – йон є:

А) йон гідрогену;

Б) гідроксид – йон;

В) йон барію.

7. Реактивом на хлорид – йон є:

А) йон аргентуму;

Б) гідроксид – йон;

В) йон барію.

8. Неметали в хімічних реакціях є:

А) відновниками;

Б) окисниками.

Решта учнів одержують письмові завдання для групової роботи.

Завдання оформлені на картках у вигляді квітки ромашки. В центрі квітки написано формулу сульфатної кислоти, на пелюстках – формули речовин: СиО, HCl, NaOH, Cu, HNO, KOH. Потрібно написати рівняння можливих реакцій сульфатної кислоти з цими речовинами.

Контролери перевіряють роботи учнів. Кожне правильне рівняння оцінюється в 1 бал.

VI. Підбиття підсумків уроку.

Виставляються оцінок.

Рефлексія

Чи справдились ваші очікування від уроку? (учні висловлюють думки).

VII.Домашнє завдання:

Повторення вивченого матеріалу.





Схожі:

Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУрок в 11 класі
Тема: Урок узагальнення і систематизації знань, умінь та навичок учнів при вивчені теми «Елементи комбінаторики»
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconІнформаційний бюлетень №8
Бухно Л. В. «Узагальнення знань з теми «Синтетичні високомолекулярні органічні сполуки». 11 клас. Рівень стандарту»
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconВ I семестрі 62 год № Дата Тема урок
Узагальнення і систематизація знань з теми «Числові та буквені вирази. Порівняння»
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconРозробка уроку: Узагальнення і систематизація знань з
Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття.(Частина перша)». 7 клас
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУзагальнення і систематизація знань учнів з теми «Починаймо вивчати фізику» Урок-змагання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій
Тема уроку. Узагальнення і систематизація знань учнів з тем «Починаймо вивчати фізику»
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУрок хімії (11 листопада 2010 року)
Тема. Узагальнення знань з теми «Електролітична дисоціація. Реакції йонного обміну між розчинами електролітів»
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУрок №3 Тема. Узагальнення та систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук"
З учнів класу формується чотири групи – команди “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”. У кожній команді обирається капітан
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУрок узагальнення знань і вмінь з теми «Інформаційна система»
...
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУроку. Історичні відомості про спроби класифікації хімічних елементів. Поняття про лужні елементи. Історичні
До середини XIX ст вже було відомо 63 хімічні елементи, які утворювали сотні тисяч хімічних сполук. Нагромадження знань про хімічні...
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУрок узагальнення і систематизації знань
У статті подається типологія уроків та методика проведення уроку узагальнення і систематизації знань учнів з української мови
Урок №10 Тема: Узагальнення знань з теми „Неметалічні елементи та їх сполуки (І) iconУрок узагальнення знань і вмінь з теми «Службове програмне забезпечення»
Мета: узагальнити знання та вміння учнів з теми «Службове програмне забезпечення»; розвивати пам'ять, мислення, увагу, інтерес до...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи