Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р icon

Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р
Скачати 55.27 Kb.
НазваІнформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р
Дата конвертації18.09.2013
Розмір55.27 Kb.
ТипДокументи

Інформаційно – методичне консультування

щодо організації та проведення апробації ЕЗНП в закладах освіти в 2009 н.р.

Підготувала та провела

Методист ММК

Каліта В.В.

На виконання Кабінету Міністрів України від 1.03.1999р. № 348 „Про затвердження комплексного плану заходів щодо розвитку загальної середньої освіти в 1999-2012 роках” та з метою впровадження в практику ЗНЗ сучасних інформаційно-комунікативних технологій і забезпечення їх високоякісними педагогічними програмними засобами здійснюється організація та проведення апробації електронних засобів навчального призначення (ЕЗНП).

Слайд 1

На виконання наказу УОН ДОДА від 16.12.2008р. № 805 в області проводиться робота по апробації ЕЗНП. 3 диски навчального призначення надано і в наше місто. Апробації підлягають засоби навчання, що зберігаються на цифрових або аналогових носіях даних і відтворюються на електронному обладнанні. До них можно віднести:

 • Імітаційні, моделюючі, контролюючі, комп’ютерні програми;

 • Бази даних та бази знань;

 • Електронні підручники та посібники;

 • Електронні словники, публікації у комп’ютерній мережі тощо.

Слайд 2 -3

Апробація здійснюється на базі навчальних закладів, затверджених наказами МОНУ та УОН ДОДА. Організація та проведення апробації ЕЗНП в кожному з Ваших навчальних закладів здійснюється на основі нормативно-правового супроводу.

Слайд 4

Мета та завдання проведення апробації визначаються в програмі дослідження. З примірниками визначення мети та завдань ви ознайомитесь в папці «Примірники програм дослідження». За основу Ви маєте можливість використовувати цей слайд. (№3)

Слайд 5

Слід зазначити, як експериментальне дослідження проведення апробації ЕЗНП має 3 етапи: організаційний, поточний і заключний.

Слайд 6

В організаційний етап проведення апробації входить складання наказу в закладі освіти. На цьому слайді Ви бачите примітку - формат *.PDF. Це означає, що коли Ви будете складати електронний порт фоліо апробації, накази в електронному варіанті повинні бути з мокрими печатками, тобто синього кольору. Щоб це зробити Вам потрібно

Слайд 7

Апробацію ЕЗНП в навчальному закладі здійснює вчитель – предметник, рівень кваліфікаційної категорії якого повинна бути не нижче першої категорії. В навчальному закладі створюється творча група, до складу якої входять:

 • методист ММК, який керує відповідний навчальний предмет

 • вчитель – предметник

 • вчитель інформатики

 • заступник директора з НВР, який відповідає за апробацію

Творчою групою складається план роботи творчої групи та програма дослідження.

Слайд 8

Проведення апробації – це научно-дослідницька робота, яка повинна мати чітку програму. Звернемо увагу на основні складові програми дослідження:

1. Розробка концепції дослідження, до цього етапу входить визначення:

 • об’єкта дослідження

 • предмета

 • проблеми

 • мети

 • завдань

 • гіпотези

2. Здійснення самого дослідження за робочим планом апробації та використання різноманітних методів педагогічного дослідження:

 • аналіз змісту і обсягу навчального матеріалу, розташованого на диску та його відповідність діючій програмі ;

- аналіз можливостей використання даного ППЗ на уроках з конкретною темою;

- аналіз можливостей використання даного ППЗ на різних етапах уроку;

- спостереження за роботою учнів на уроках при впровадженні ППЗ;

- анкетування учнів з метою визначення доцільності використання даного ППЗ на уроках та позаурочній діяльності;

- тестування знань учнів з тем, які викладалися з використанням даного ППЗ;

- бесіди з учнями, їх батьками щодо використання даного ППЗ на уроках та позаурочній діяльності;

Примірники складання Програми дослідження та Плану роботи творчої групи Ви знайдете в матеріалах нашої наради. У Вас виникне питання – скільки учнів мають бути задіяні в апробації. Відповідь – один клас. Обов’язкова кількість учнів не встановлюється.

Повернення до Слайду 6

Як Ви вже бачили, одним з елементів організаційного етапу становить складання робочого плану проведення апробації в навчальному закладі. Якщо узагальнити матеріали, надані облІППО, то отримаємо наступне: етапи експериментального дослідження (організаційний, поточний та заключний) і є цим робочим планом, який створює творча група. Якщо Ви відкриєте документ з назвою „План заходів” (не папку), Ви маєте можливість ознайомитись із його структурою та порядком складання Робочого плану. План заходів складає заступник директора з НВР разом з вчителями, які беруть участь в апробації ЕЗНП.

Слайд 10

Наступним етапом навчально-пошукової роботи становить проведення дослідження вчителем. На цьому слайді Ви маєте можливість ознайомитись із основними його компонентами.

 • Організація та проведення моніторингу якості ЕЗПС (проведення контрольних зрізів, тестувань на заняттях з використанням ППЗ на предмет засвоєння учнями навчального матеріалу);

 • Проведення відповідних форм роботи з батьками, учнями та вчителями щодо апробації ЕЗПС (анкетування, тестування, співбесіди) інформаційного характеру. Для здійснення цього кроку пропонуємо скласти анкети для учнів та їх батьків, за допомогою яких Ви зможете отримати цікаві та об’єктивні оцінки незалежних спостерігачів та учасників апробації. Анкети Ви можете провести на класних годинах та на батьківських зборах. Результати узагальнити та надати їх додатком до електронного порт фоліо.

 • Проведення експериментальної роботи передбачає оприлюднення матеріалів, тому одним із заходів є Презентація ЕЗНП на засіданнях МО вчителів - предметників (за напрямками)

 • Апробація ЕЗНП вимагає від вчителя складання індивідуальних планів роботи та адаптацію їх до програмного матеріалу. Одним з елементів електронного порт фоліо, яке надається до облІППО, і розробка уроку з використанням ППЗ або з його елементами. Урок оформлюється за допомогою програми Screen Short, та до нього додається фотографічний матеріал.

 • Під час проведення апробації не забудьте сфотографувати яскраві моменти пошукової роботи (засідання ТГ, фрагменти уроків, презентацій) та включити їх до електронного порт фоліо (формат *.JPG).

Слайд 11

Заключний етап проведення навчально-пошукової роботи передбачає:

 • Оцінювання якісних параметрів електронних засобів навчального призначення загально дидактичного спрямування та практичного спрямування, заповнення Анкет № 1А* та № 1Б*. На місто було роздано 3 ЕЗНП і оцінювання буде проводитись згідно анкети № 1А, тобто анкетою 1Б Ви не керуєтесь при оцінюванні. Вам пропонують оцінити якість ЕЗНП за питаннями – 60, які поєднані в 8 груп. (Давайте ознайомимось з цією анкетою.)

  • Узагальнення матеріалів дослідження, складання вчителем звіту про проведення апробації ППЗ (формат *.DOC). В папці „Примірники звітів ” Ви ознайомитесь із звітами, які складали вчителі інших міст. Також в документі „Рекомендації щодо написання звіту” є 12 пунктів за якими Ви маєте скласти свій звіт про проведення апробації Вашого ППЗ. (Зупинитись, якщо будуть питання.)

 • Заступник директора з НВР наприкінці складає відгук про проведення апробації ЕЗНП в конкретному навчальному закладі, в якому визначає як була налагоджена робота щодо апробації ЕЗНП, визначає роль вчителя інформатики, методичної служби міста, враховує результати анкетування учнів та їх батьків.

Слід зазначити, що наприкінці терміну проведення апробації ЕЗНП видається наказ міськво, в якому оголошується подяка заступникам директорам за супровід научно-дослідницької роботи. Участь вчителя-предметника в апробації ЕЗНП враховується при підвищенні кваліфікаційної категорії в черговій атестації вчителя.

Слайд 12

Наприкінці, ознайомимось із складом електронного порт фоліо апробації. Кожен з пунктів в електронному варіанті Ви заносите в одну папку на диск, а паперовий варіант проведення апробації надаєте в ММК. І саме головне, матеріали надаються до 27.04.2009р. в ММК, а в облІППО до 1.05.2009р.Схожі:

Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconНаказ №453 Про створення творчої групи щодо проведення апробації навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2009-2010, 2010-2011 навчальних роках
Будьоннівської районної у м. Донецьку ради від 06. 11. 2009р. №444 “Про проведення апробації навчальної літератури для загальноосвітніх...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconПоложення про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів
Про затвердження комплексного плану заходів щодо розвитку загальної середньої освіти в 1999-2012 роках” та з метою впровадження в...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconПлан роботи відділу освіти на вересень 2009 року І. Організаційно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в закладах освіти району № п/п
Організаційно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в закладах освіти району
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconНаказ №419 Про проведення заліків щодо визначення рівня володіння основами інформаційно-комунікаційних технологій педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-493 від 24. 06. 2011 «Щодо організації навчання вчителів з використання...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconНаказ №464 Про підсумки проведення в закладах освіти району місячника "Всеобуч"
Про проведення в закладах освіти району місячника „Всеобуч” в закладах освіти району проведено місячник “Всеобуч”. Під час проведення...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconМетодичні рекомендації щодо організації навчання вчителів основ інформаційно-комунікаційних технологій
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 24 червня 2011 р. №1/9-493 «Щодо організації навчання вчителів з використання інформаційно-комунікаційних...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconНаказ №805 Про проведення апробації електронних засобів навчального призначення у загальноосвітніх навчальних закладах, інституті післядипломної педагогічної освіти та його впровадження в навчально-виховний процес у 2008/2009 навчальному році
Міністерства освіти і науки України від 02. 06. 2004 р. №433 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21. 06. 2004 р за...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconМетодичні рекомендації щодо організації учнівського самоврядування в загальноосвітніх навчальних закладах [Текст] // Інформаційно-методичний збірник. 2007. № С. 45-56
Белікова Р. Учнівські самоконтроль і самооцінка знань [Текст] / Р. Белікова // Завуч. – 2009. № – С. 5-7
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconПоложення про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів Наказ Міністерства освіти І науки України від 2 червня 2004 року n 433
Про затвердження Положення про порядок організації та проведення апробації електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх...
Інформаційно – методичне консультування щодо організації та проведення апробації езнп в закладах освіти в 2009 н р iconПро окремі питання завершення 2009-2010 навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах
До Міністерства освіти і науки України надходять звернення педагогічної громадськості щодо питань організації проведення державної...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи