Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська icon

Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська




Скачати 87.74 Kb.
НазваПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Дата конвертації06.03.2013
Розмір87.74 Kb.
ТипУрок


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ПРОФЕСІЙНИЙ ГІРНИЧИЙ ЛІЦЕЙ М.КОМСОМОЛЬСЬКА





Розробила викладач

математики

Скрипник С.Ф.


м. Комсомольськ, 2010 рік


Тема уроку: Тіла обертання


Мета уроку:

Навчальна: узагальнити і систематизувати основні відомості про тіла обертання, удосконалити вміння і навички у застосуванні цих знань при розв’язуванні задач, показати практичне значення простих фігур обертання, перевірити рівень знань з даної теми.

Розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння висловлювати та обґрунтовувати свою думку, формувати вміння вирішувати проблемні ситуації.

Виховна: виховувати ерудованість, наполегливість, самооцінку, почуття колективізму, культуру поведінки.


Обладнання: моделі тіл обертання: циліндр, конус, куля; фішки, комп’ютерний комплекс

^ Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань.


Метод роботи на уроці: Урок-конкурс.

Міжпредметні зв’язки: алгебра, організація обслуговування, фізика

^

Хід уроку


І. Організаційний момент. Перевірка наявності учнів, готовність учнів до уроку, оголошення завдань уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.


Пропоную учням розв’язати кросворд на екрані








1

 




 

 

 
















2

 

 

 

 

 

 



















3

 

 

 

 

 

 













4

 

 

 

 

 

 






















5

 

 

 

 













6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




7

 

 

 

 

 

 
















8

 

 

 

 

 

 

 






















9

 

 

 

 













10

 

 

 

 

 

 

 













  1. Тіло, яке складається з круга, точки, яка не лежить у площині цього круга і всіх відрізків, що сполучають вершину з точками основи. (Конус)

  2. Два круги, з яких складається циліндр. (Основи)

  3. Будь-який відрізок, що сполучає центр кулі з точкою кульової поверхні. (Радіус)

  4. Перпендикуляр, опущений з вершини конуса на площину основи. (Висота)

  5. Тіло, що складається з усіх точок простору, які знаходяться від даної точки на відстані, не більшій за дану. (Куля)

  6. Осьовий переріз циліндра. (Прямокутник)

  7. Відрізок, що сполучає вершину конуса з точкою кола основи. (Твірна)

  8. Тіло, що складається з двох кругів, які не лежать в одній площині і суміщаються паралельним перенесенням, і всіх відрізків, що сполучають відповідні точки цих кругів. (Циліндр)

  9. Пряма, яка містить висоту конуса. (Вісь)

10.Площина, яка проходить через твірну циліндра і перпендикулярна до площини осьового перерізу, що містить цю твірну. (Дотична)


ІІІ. Узагальнення та систематизація знань

Для проведення конкурсів група ділиться на дві команди. Кожна команда обирає собі капітана. Викладачу на допомогу обираються 2 сильних учні.

І-й конкурс “Всі для кожного”

Кожна команда готує противникам запитання. За кожну правильну відповідь вручається фішка. Найактивніші учасники оцінюються.

Запитання 1-ї команди:

  1. Що називається циліндром?

  2. Що таке основи циліндра?

  3. Що називається висотою циліндра?

  4. Що таке радіус циліндра?

  5. Чому дорівнює площа бічної поверхні циліндра?

  6. Чому дорівнює площа повної поверхні циліндра?

  7. Чому дорівнює об’єм циліндра?

  8. Що таке вісь циліндра?

Запитання 2-ї команди

  1. Що називається конусом?

  2. Що таке висота конуса?

  3. Що таке вісь конуса?

  4. Що називається радіусом конуса?

  5. Що таке твірна конуса?

  6. Що є осьовим перерізом конуса?

  7. Чому дорівнює площа бічної поверхні конуса?

  8. Чому дорівнює площа повної поверхні конуса?

  9. За якою формулою обчислюється об’єм конуса?


Запитання командам

  1. Що таке куля?

  2. Що таке кульова поверхня або сфера?

  3. Що таке радіус кулі?

  4. Що називається діаметром кулі?

  5. Які точки кулі називаються діаметрально протилежними?

  6. Чому дорівнює об’єм кульового сегмента?

  7. За якою формулою обчислюється об’єм кульового сектора?

  8. Чому дорівнює об’єм кулі?

9.Чому дорівнює площа сфери?

Оцінка конкурсу викладачем та учнями-помічниками.


ІІ-й конкурс “Один за всіх”

Кожна команда завчасно отримала завдання: підготувати вдома твір. На уроці капітани озвучують ці твори.


^ Твір 1-ї команди: “Циліндрам зелена вулиця”



Огляньтеся навколо і ви помітите, що світ наповнений речами. І всі вони потрібні. А я живу вже так давно на світі і вважаю, що я просто існую. Скажімо, книжка, зошит так потрібні учневі. А я собі всього-на-всього якесь математичне тіло.

Але стривайте! Здається, і без мене іноді не можна обійтись. Ви усі, що тут сидите, збираєтесь водити машину, трактор. А уявляєте двигуна без циліндра, потрібної деталі, що так і називається, бо позичив мою форму. Спробуйте надати йому іншої форми. Що з того вийде. А поршень? Теж із моєї родини. Хіба у нього може бути інша форма.

А отой історичний “циліндр”, що його носять на голові. Хай це атрибут минулого, але людина у такому капелюсі виглядає справжнім інтелігентом. Нарешті я заспокоївся, бо немає гірше нічого, коли ти нікому не потрібний. Геть песимізм! Зелену вулицю циліндрам!

^ Твір 2-ої команди: “Я – конус”.




Я – конус. Я особливе тіло обертання, в мене лише одна основа. Для того, щоб створити мене, крім основи, вам необхідна ще точка, яка не лежить в площині основи. Ця точка буде моєю вершиною. Відрізки, що сполучають мою вершину з точками кола основи, називаються твірними. А ще мене можна утворити обертанням прямокутного трикутника навколо одного із катетів. У мене є рідний брат. Це зрізаний конус, осьовим перерізом якого є рівнобічна трапеція. А скільки конічних фігур ви бачили на своїй кухні! Турка для варки кави, миска, тарілка, фужер, стакан.

Оцінка творів викладачем та учнями-помічниками.

ІV. Розв’язування задач.
^

ІІІ-й конкурс “Кожен за себе”


Тестова перевірочна робота. Отримує кожен учень.

Варіант 1

  1. Осьовим перерізом циліндра є квадрат із стороною 8 см. Обчислити бічну поверхню циліндра.

А) 32π см2; б) 32 см2; в) 32 см2; г) 32 π см2; д) інша відповідь.


  1. Осьовим перерізом конуса є правильний трикутник. Твірна конуса дорівнює 6 см. Знайти висоту конуса.

а) 3 см; б) 3 см; в) 18 см; г) 9 см; д) інша відповідь.


  1. Твірна конуса – 10 см. Знайти об’єм конуса, якщо його висота – 8 см.

а) 96 π см3; б) 288 π см3; в) 96 см3; г) 288 см3; д) інша відповідь.

  1. ^ Підвищ. складності. У циліндрі на відстані 8 см від його осі і паралельно до неї проведено переріз, діагональ якого дорівнює 13 см. Обчислити радіус основи циліндра, якщо висота дорівнює 5 см.

а) 10 см; б) 10 см; в) 36 см; г) 3см.

Варіант 2


  1. Осьовим перерізом циліндра є квадрат, площа якого дорівнює 16 см2. Обчислити повну поверхню циліндра.

а) 48 см2; б) 48 π см2; в) 24 π см2; г) 96 π см2; д) інша відповідь.

  1. Осьовим перерізом конуса є правильний трикутник. Висота конуса дорівнює 9 см. Знайти довжину твірної конуса.

а) 18 см; б) 6 см; в) 18 см; г) 6 см; д) інша відповідь.

  1. Твірна конуса 10 см. Знайти об’єм конуса, якщо діаметр основи дорівнює 16 см.

а) 64 π см3; б) 192 см3; в) 192 π см3; г) 128 π см3; д) інша відповідь.

  1. ^ Підвищ. складності. У циліндрі паралельно до його осі проведено переріз, діагональ якого дорівнює 17 см. Висота циліндра – 15 см, а радіус основи – 5 см. На якій відстані від осі проведено цей переріз?

А) 10 см; б) 3 см; в) 4 см; г) 3 см.

Перевірка тестів викладачем та учнями-помічниками.

шляхом оголошення відповідей.

Час, що залишився до кінця уроку можна використати на виявлення труднощів, які виникли при розв’язуванні задач. Найскладнішу колективно розв’язати.


V. Підсумок уроку.

Учні, які були активні на уроці відповідно оцінюються.

Оцінка творів викладачем та учнями-помічниками.


VІ. Домашнє завдання. Скласти 2-3 задачі професійної спрямованості на циліндр, конус чи кулю.



Схожі:

Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Ознайомитися з асортиментом гарячих напоїв підприємств громадського харчування м. Комсомольська
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Розвиваюча: розвивати в учнів мислення, спостережливість, навики порівняння і аналізу складу, властивостей і застосування різних...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська Дипломна робота на тему: «Рабочее оборудование экг-10»
Горнорудная промышленность является сырьевой базой металлургической промышленности. Без металла не может существовать ни одна отрасль...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна: ознайомити учнів з умовами руху в гірських умовах, із заборонами, які діють на гірських дорогах, пов’язавши їх із умовами...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрес-реліз м. Тернівка, 30 серпня 2012 року Олександр Вілкул: «Тернівський професійний гірничий ліцей – приклад успішної модернізації системи професійно-технічної
...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconПрофесійний гірничий ліцей м. Комсомольська
Навчальна – розкрити світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра на основі поезій «Чого являєшся мені...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний гірничий ліцей м. Комсомольська розробила викладач історії Лопушенко І. П
Навчальна простежити хід І суть реформ другої половини 50-х першої половини; 60-х років XX ст., виявити причини суперечливого характеру...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний гірничий ліцей м. Комсомольська розробила викладач української літератури Андрусишена Галина Миколаївна
Навчальна: познайомити учнів з біографією письменника, поглибити поняття про новелу; допомогти учням розкрити погляди письменника...
Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська iconГоловне управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Професійний гірничий ліцей м. Комсомольська Методрозробка уроку з технології приготування їжі на тему: «Фігурна нарізка овочів»
Навчальна: Познайомити учнів з новим видом фігурного нарізання овочів та фруктів – карвінгом. Навчити нарізати грибочки з редиски...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи