Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом icon

Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом




Скачати 71.58 Kb.
НазваУрок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом
Дата конвертації08.12.2012
Розмір71.58 Kb.
ТипУрок
джерело

Урок з основ здоров’я

4 клас

асистента вчителя-реабілітолога

Кушнір Вікторії Олександрівни

груповий з Пасічником Богданом,

Байдою Олександром


Тема: Попередження шкідливих звичок.

Мета:формувати в учнів уявлення про згубний вплив на дитячий організм шкідливих звичок; розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки і приймати рішення відповідно до ситуації; виховувати в учнів здатність протидіяти пропозиціям щодо куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин.


Обладнання: ілюстрації до теми, плакати з лозунгами.


Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

1) Мотивація

    • Які риси людини важливі для досягнення успіху?

    • Як ви думаєте, що таке звичка?

    • Які бувають звички?

    • Які звички вважають корисними?

    • Які звички вважають шкідливими?

    • Що означає вислів “ керувати собою”?



2.Оголошення теми та очікуваних результатів.

- Сьогодні ми говоритимемо про вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я людини.

Англійський філософ Томас пен вважав, що у людства є три вороги, які забирають більше життів і приносять більше лиха, ніж усі війни разом узяті.

Це – алкоголізм, тютюнопаління і наркоманія. Тепер з’ясуємо завдання, які стоять перед нами на уроці.

- Чого він навчить кожного з нас?

Діти по черзі читають записи на дошці.

Цей урок навчить мене:

  • Негативно ставитись до паління, алкоголізму, наркоманії.

  • Оцінювати свої вчинки і приймати рішення відповідно до ситуації.

  • Рішуче давати відповідь “ Ні” на пропозицію щодо куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин.

3.Надання необхідної інформації.

Куріння – шкідлива звичка. Тютюновий дим містить понад 1200 шкідливих речовин, найсильнішою з яких є нікотин. У людини, яка закурила вперше, Виникає гостре отруєння: слинотеча, нудота, збліднення, прискорення пульсу, шум у вухах, посилене потовиділення, задишка, тремтіння рук і ніг. Внаслідок систематичного паління виникає подразнення слизової оболонки ротової порожнини, з’являється запалення дихальних шляхів, розлади пам’яті, погіршується зір. Курці частіше хворіють на рак легень.


У людини, яка вживає спиртні напої, з дії постійно виходять мільйони клітин і капілярів – цілі частини мозкової тканини перестають існувати. Алкоголь згубно впливає на здоров’я людини. Серед причин смертності алкоголізм на третьому місці.

Наркоманія – хворобливий потяг до вживання наркотиків.

Інколи підліткам хочеться відчути себе дорослим. Цікавість, недостатність знань про шкідливість наркотиків, пустощі приводять до рабської залежності від наркотиків.

При цьому з’являється занепад сил, безсоння, втрата апетиту, схуднення.

Шкіра стає жовтувато-сірою. Обличча вкривається зморшками. Слабшають розумові здібності. Звужується коло інтересів, знижується працездатність, погіршується пам’ять, зникає почуття відповідальності. Наркоман починає обманювати, краси.

Наркоманія – важка хвороба, яка викликає серйозні зміни у здоров’ї, стає причиною інвалідності або смерті у молодому віці. Наркомани живуть в середньому на 20-25 років менше, ніж нормальні люди.

Алкоголь, тютюн, наркотики – викрадачі людського здоров’я.

Одного прекрасного дня не сказав “ні”, а безвільно закурив. Випив, чи вколовся – став залежним від наркотиків.

Китайський філософ Лао-То говорив: “ Той, хто може подолати себе, - могутній”.


4.Фізкультхвилинка.


5.Інтерактивна вправа.

Учні отримують картки, у яких зазначено чотири етапи роботи.

1.Позиція: “ Я вважаю, що...”

2.Обгрунтування:” ... тому, що...”

3.Приклад: “ ... наприклад...”

4. Висновки: “ Тому я вважаю...”

Можливі результати.

  • Я проти того, щоб люди курили в приміщеннях.

  • Тому, що куріння шкідливе як для курців, так і для людей, які перебувають у цьому приміщенні.

  • Наприклад, дослідження показали, що пасивне куріння призводить до раку.

  • Тому я проти того, щоб люди курили в приміщеннях.




  • Я проти того, щоб діти вживали алкоголь.

  • Тому, що алкоголь гальмує їх розвиток і ріст.

  • Наприклад, люди не можуть адекватно себе поводити в стані алкогольного сп’яніння.

  • Тому я вважаю, що діти і люди не повинні вживати алкоголь.




  • Я проти того, щоб люди вживали наркотики .

  • Тому що під впливом наркотиків знищується особистість.

  • Наприклад, людина не контролює свої емоції, втрачає волю.

  • Тому я вважаю, що люди не повинні вживати наркотики.



Малювання плакатів.

Дано завдання намалювати плакати на альбомному листі, з такими лозунгами.

1.” Ні алкоголю!”

2.” Ні наркотикам!”

3.” Ні курінню!”


6.Підбиття підсумків уроку.

- Чи потрапляли ви самі в ситуації пропонування наркотиків, сигарет, алкоголю?

- Чи змогли ви відмовитись від запропонованого? Як?

- Яку пораду ви дали б людям, які мають шкідливі звички?


Запам’ятайте, любі діти!

Здоров’я бережіть, доки малі,

І мудрим ідіть по цій землі.

Хай кожен з вас запам’ятає,

Що без здоров’я щастя не буває.


^

Урок рідної мови


4 клас

асистента вчителя-реабілітолога

Кушнір Вікторії Олександрівни

індивідуально з Осмолян Валерією


Тема: Повторення й узагальнення вивченого про займенник.


Мета: повторити вивчене про займенники, поглибити знання учня; формувати вміння визначати особу, число і відмінок займенників, ставити займенники в початковій формі; розвивати мовлення і мислення учня; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до вивчення рідної мови.


Обладнання: карта для подорожі морем Займенників, опорні схеми; підручник з рідної мови.


^

Хід уроку


І. Організаційний момент.

Ось дзвінок нам дав сигнал-


Працювати час настав.

Тож, часу не гаймо,

Урок починаймо.


^ Каліграфічна хвилинка..

- Відгадайте загадки.

Прийшла до нас бабуся

У білому кужусі.

Поля причепурила-

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте хто вона-

Бабуся чепурна?

(Зима.)

Біжить він по долині

В біленькій кожушині.

(Заєць.)


    • То яку букву ми сьогодні будемо писати?( Букву “ зе”. )

    • Який звук вона позначає ? ( [ з ] , [ з’] )

    • Запиши три великих і три маленькі букви “зе” і з’єднайте їх між собою та з іншими буквами.
^
З З З з з з Зз Зз Зз за зу зи

    • Запишіть речення, зробіть розбір за частинами мови та за членами речення.

Зима літо з’їдає, хоч перед ним і тікає.


ІІ. Актуалізація опорних знань.
^
Мовна розминка цікавинка

    • Який займенник складається з двох звуків, але з однієї букви? (Я.)

    • Назви займенники, що вказують на особу до якої звертаються.

( Ви, ти )

    • Назви іменники, що вказують на особу чи предмет, про які розповідають. ( Він, вона, воно, вони.)

    • Яку частину мови ми зараз вивчаємо? (Займенник.)

    • Що таке займенник?

    • Назви займенники 1-ї, 2-ї, 3-ї особи.



ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми й далі працюватимемо над темою “ Займенник” – визначатимемо число, рід, особу займенників.

Щоб веселіше нам було працювати, здійснимо уявну подорож морем Займенників. Посеред моря є острови, біля яких зупинятиметься наш корабель для виконання завдань.

Отже, у путь.

- Перший острів на нашому шляху – острів Випробувань.

^ Вибірковий диктант.

- Випишіть з тексту займенники, а через риску напишіть їх число, особу, відмінок.

Українська ніч.

Чи знаєте ви українську ніч? Ні, ви не знаєте її. Розповім вам. Пригляньтесь до неї. З середини неба дивиться місяць. Він говорить, наче дихає.

Чудова ніч. Нерухомо сплять гаї, ставки. Вони тихі і спокійні. Нічний вітер, закравшись зненацька, цілує їх.


- Підпливаємо до острова Дружба.

Допишіть, замість питань, займенники, узгоджуючи їх з іншими словами ( речення записані на дошці).

Дивився ( на кого ? ) я, ти.

Розмовляв ( з ким? ) я, він.

Сміявся ( з кого? ) я, вона.

Зайшов ( після кого? ) ти, ми.

Вибачився ( перед ким? ) ми, він.

Прийшли ( до кого? ) ми, я.

Привітався ( з ким? ) вони, я.

Перевірка виконаного завдання.


Фізкультхвилинка.


Я до тебе усміхнусь

І з тобою подружусь.

Усміхнись і ти в одвіт:

Ми з тобою - цілий світ,

Всі сміються навкруги –

Він, вона, воно, вони.

Бо усмішка всіх єднає,

Жити в дружбі помагає.

- А зараз конкурс на уважність. Скажи, скільки особових займенників є у цьому вірші? (10)

- Наш шлях проліг до острова Творчий.

Склади прислів’я, поясни його значення, визнач усно особу, число та відмінок займенників.

як, з водою, риба, з тобою, Ми.

( Ми з тобою – як риба з водою.)

ніхто, має, коли, усміхнутись, не знає, йому, щастя.

( Ніхто не знає, коли йому щастя усміхнутись має.)


- Разом нам легко було працювати, а зараз ти покажеш, як треба працюватисамостійно, тому що ми на острові Я – сам.

Виконання вправи 70.

- Подорожуючи островами, ми трішки стомилися, тому відпочинемо на острові Відгадай.

Виконання вправи 69.


IV. Підсумок уроку.

- Ось і закінчилася наша подорож морем Займенників. Яка частина мови називається займенником?

- Якими членами рачення бувають займенники?

- Як пишуться займенники з прийенниками?

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconУрок математики з використанням дидактичної черепахи асистента вчителя-реабілітолога Маланчій Валентини Олександрівни індивідуально з Стадніком Дмитром
Мета: Ознайомити учня із цифрою1, із співвідношенням одного предмета та даної цифри, вчити учня писати цифру 1; повторити співвідношення...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconУрок Інтегрований урок фізкультури та основ здоров’я
Орієнтувати на формування, збереження і зміцнення здоров'я, збільшення рухової активності
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconЧеркаська обласна державна адміністрація головне управління освіти І науки
Надсилаємо для ознайомлення та керівництва у роботі листи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28. 09. 2012...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconІльїна Любов Василівна, методист міського методичного кабінету. Вправи з розвитку життєвих навичок на урок
Укладач: Сатанівська Оксана Дмитрівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель основ здоров’я Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconЗ в І т голови районного методичного об’єднання вчителів основ здоров’я
Вказано, що було досягнуто передового в роботі учителів району та на що ще потрібно звернути увагу. Ознайомлено з методичними рекомендаціями...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconУрок із основ здоров’Я на тему „Вогнехвостикˮ
Мета. Повторити правила пожежної і протипожежної безпеки. Розвивати творче мислення, уяву, увагу. Виховувати дисциплінованість, прагнення...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconРозпорядження 21 травня 2013 року смт Близнюки №275
Снегерьової Вікторії Олександрівни для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель колишнього ксп ім. Богдана...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconКритерії оцінювання навчальних досягнень учнів з основ здоров’я
При оцінюванні рівня навчальних досягнень учнів з основ здоров’я враховується знання та дотримання школярами правил збереження власного...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconОрієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів з основ здоров’я
При оцінюванні рівня навчальних досягнень учнів з основ здоров’я враховується знання та дотримання школярами правил збереження власного...
Урок з основ здоров’я 4 клас асистента вчителя-реабілітолога Кушнір Вікторії Олександрівни груповий з Пасічником Богданом iconУрок з курсу «Основи здоров’я» Підготувала: Гасенко Антоніна Григорівна, вчителька основ здоров’я Вирішальненської зош І-ІІІ ступенів Лохвицького району 2010 рік
Обладнання і матеріали: таблиці, схеми, плакати, дитячі малюнки, що дозволяють демонструвати правила пожежної безпеки
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи