Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій icon

Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій
Скачати 105.74 Kb.
НазваРішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій
Дата конвертації26.03.2013
Розмір105.74 Kb.
ТипРішення
УКРАЇНА
САДГІРСЬКА РАЙОННА У м. ЧЕРНІВЦЯХ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ


58025 м.Чернівці, вул. І. Підкови, 2; тел. 560-275

РІШЕННЯ
від 21.12.2011 № 91/12


м. Чернівці


Про стан призначення та надання

населенню Садгірського району

житлових субсидій


Розглянувши інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення районної ради Федорової В. В. «Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій» виконком районної ради зазначає, що управлінням проводиться відповідна робота, спрямована на виконання чинного законодавства з питань призначення житлових субсидій, здійснення контролю за цільовим використанням бюджетних асигнувань.

За 10 місяців 2011 року до управління праці та соціального захисту населення звернулось ^ 1272 громадян з питань призначення житлових субсидій, із них 476-ти надано усні роз’яснення, призначено субсидій 438-ми на загальну суму 395,8 тис. грн. та по 316-ти зареєстровано заяв на перерахунок попередньої субсидії. За звітний період проведено 3644 перерахунків діючих та попередніх субсидiй. В результаті проведених 1641 розрахунків фактичного використання енергоносіів, які вимірюються засобами їх обліку, повернуто до бюджету 167,9 тис.гривень. Із зниженим розміром обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги внаслідок економного використання енергоносіїв призначено субсидії 354 сім’ям, що дало змогу громадянам зекономити свої кошти на 56,8 тис.грн., а витрати Державного бюджету зменшити на 69,9 тис.гривень.

В звітному році програмою житлових субсидій було охоплено 573 сiм”ї, що складає 6,3 відсотки від загальної кiлькостi сiмей в районi. Продовжена практика призначення житлових субсидій в порядку виключення. За рішенням комісії призначено житлові субсидії 29 сім’ям на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сімей.

Профінансовані нараховані субсидії на суму 564,0 тис.гривень. Кредиторська заборгованість на 01.11.2011 року становила ^ 40,9 тис.гривень.

Проведеними спеціалістами управління 1734-ма перевірками цільового використання бюджетних асигнувань виявлено, що внаслідок подання громадянами та юридичними особами недостовірної інформації є переплата в нарахуваннi субсидiй на суму 13,8 тис. грн. по 37 справах. Станом на 01.11.2011 року повернуто до районного бюджету надміру виплачених субсидій, з врахуванням боргів минулих років, 11,7 тис.гривень.

Враховуючи вищевикладене, виконком районної ради


вирішив:


1. Інформацію «Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій» взяти до відома.

2. Управлінню праці та соціального захисту населення районної у місті ради (Федорова В.В.):

2.1. Забезпечити і в подальшому дотримання працівниками управління вимог “Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 із змінами і доповненнями та інших нормативних документів.

2.2. Вжити суворі заходи щодо цільового використання бюджетних коштів і спільно з державною податковою інспекцією в м. Чернівці, управлінням державної автоінспекції УМВС України в Чернівецькій області, Чернівецьким комунальним обласним бюро технічної інвентаризації, правоохоронними та контролюючими органами проводити і надалі щомісячні зустрічні перевірки повноти і достовірності інформації, наданої громадянами та юридичними особами для призначення житлових субсидій.

2.3. Забезпечити стовідсоткове повернення до районного бюджету надміру виплачених субсидій громадянами та посадовими особами, винними у наданні недостовірної інформації.

3. Про хід виконання даного рішення проінформувати виконком районної ради у червні 2012 року.

4. Рішення набирає чинності з дня його прийняття та підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті районної у місті ради в мережі Інтернет за винятком інформації, яка містить персональні дані громадян.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови районної ради з питань діяльності виконавчих органів ради, начальника фінансового управління Данілову Т.В.

^ Голова районної ради Ю. Бурег


І Н Ф О Р М А Ц І Я

про стан призначення та надання населенню

Садгірського району житлових субсидій


Відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, управлінням праці та соціального захисту населення Садгірської районної у м. Чернівцях ради проводиться відповідна робота по забезпеченню мешканців району житловими субсидіями.

З часу дії Програми житлових субсидій (березень 1995 року) до порядку надання субсидій внесено понад 100 змін і доповнень, спрямованих на посилення соціального захисту малозабезпечених верств населення та спрощення процедури оформлення субсидій. Тільки за останніх півтора року прийнято шість постанов Кабінету Міністрів України, а саме: від 14 липня 2010 року № 621, від 08 вересня 2010 року № 861, від 23 березня 2011 року № 295, від 06 липня 2011 року № 728, від 06 липня 2011 року № 774, від 07 вересня 2011 року № 968, якими передбачено:

 • Зниження порогу обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги з 20 до 15 відсотків середньомісячного доходу сімей для працюючих громадян та з 15 до 10 відсотків для сімей, які складаються із пенсіонерів, інвалідів і дітей до 18 років. Таким чином, програмою соціальної підтримки охоплено більш широкі верстви населення.

 • Надана можливість проведення автоматичного перерахунку розміру субсидій, виходячи з нових розмірів відсотків обов’язкової частки плати, без звернень громадян.

 • Дозволено громадянам надсилати заяву та необхідні документи для призначення субсидії поштою.

 • Громадянами подаються тільки заява, декларація про доходи та майновий стан та працюючими – довідка про доходи. Довідки з організацій - надавачів житлово-комунальних послуг надаються цими організаціями в п’ятиденний термін на запити управління.

 • Дано дозвіл призначати житлові субсидії при наявності у громадян заборгованості за житлово-комунальні послуги без укладення ними договору про реструктуризацію.

 • Дозволено за рішенням комісії призначати житлові субсидії на загальну площу житла сім”ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин, без додаткового розгляду справи на комісії при призначенні субсидії на наступні періоди.

 • За наявності засобів обліку комунальних послуг дозволено призначати субсидії, виходячи з фактичної кількості проживаючих зареєстрованих осіб, в разі подання підтверджуючих документів про тимчасову відсутність окремих зареєстрованих осіб.

 • Під час призначення субсидій не враховуватимуться транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації більш як 15 років з дати випуску.

Спеціалісти управління чітко дотримуються вимог чинного законодавства, в тому числі і щодо своєчасного розгляду заяв на призначення субсидії (10-ти денний термін). Прийом громадян проводиться щоденно, надана можливість попереднього запису на прийом в зручний для населення час. В управлінні працюють два телефони «гарячої лінії».

За 10 місяців поточного року з питань призначення житлових субсидій звернулось ^ 1272 мешканців району. Із них зареєстровано 796 письмових заяв, в тому числі 480 заяв на призначення субсидії, що на 274 або 36,3 відсотків менше ніж за відповідний період 2010 року (754) та 316 заяв на перерахунок субсидії. Зменшення кількості поданих заяв на призначення пояснюється тим, що в 2010 році зареєстровано 310 заяв, надісланих через Укрпошту в серпні-вересні місяцях, по 250-ти з яких було відмовлено в призначенні субсидії, так як на літній період субсидія не виходить по розрахунку. Вперше за субсидією в поточному році звернулось 24 мешканця району. Крім цього, працівниками управління розглянуто 476 усних звернень громадян з питань призначення житлових субсидій.

^ За звітний період призначено субсидiй 438 сім”ям на житлово-комунальні послуги, що на 44 або 11,1 відсотка більше ніж за відповідний період минулого року та 20 субсидій готівкою на тверде паливо і 16 – на скраплений газ. Вперше призначено субсидiй 21 сiм’ї (діаграма 1).

^ Нараховано субсидій на загальну суму 395,8 тис. грн., в т.ч. на житлово-комунальні послуги - 384,2 тис. грн. та на тверде паливо і скраплений газ - 11,6 тис. гривень, що на 80,1 відсотка більше ніж за 10 місяців минулого року (219,7 тис. грн.). Щомісяця управлінням формуються реєстри одержувачів субсидій, які надаються організаціям надавачам житлово-комунальних послуг для зарахування суми субсидій на особові рахунки громадян. Готівка на тверде паливо та скраплений газ виплачується населенню через поштове відділення зв’язку. Профінансовано субсидії за рахунок субвенції з Державного бюджету на суму 564,0 тис. грн. з врахуванням заборгованості на 01.01.2011 року. Станом на 01.11.2011 року заборгованість перед організаціями - надавачами житлово-комунальних послуг становить 40,9 тис. грн., в тому числі прострочена – 1,2 тис. гривень.

Середнiй розмiр субсидiї на житлово-комунальнi послуги склав 181,29 грн. на мiсяць, на вугiлля та скраплений газ – 595,97 грн. на рік.

^ Відмовлено в призначенні субсидій 15 мешканцям у зв’язку з перевищенням 15 або 10 вiдсоткiв доходу сiм’ї над витратами за житлово-комунальнi послуги і паливо та згідно п. 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, що становить 3,1 відсотка від зареєстрованих заяв на призначення. В 2010 році відмовлено 261 заявнику (34,2%).

Діаграма 1
В 2011 році загальна кількість перехідних субсидій, призначених і відмов становила 968. Виплачувались житлові субсидії 573 сім”ям, що складає 6,3 відсотка від загальної кiлькостi сiмей в Садгiрському районi (9058). За час дії Програми житлових субсидій оформлено 4099 особових справ заявників на субсидію, що складає 45,3 відсотка сімей району, які звертались за житловою субсидією. В середньому 98 відсотків сімей, які отримують субсидії, проживають у приватних будинках та приватизованих квартирах та 2 відсотки сімей – у державному житловому фонді. За кількісним складом сім’ї, які отримували субсидії, розподіляються таким чином: 64 відсотки становлять одинокі, 24 відсотки - сім’ї із двох осіб, 9 відсотків - із трьох-чотирьох і 3 відсотки - із п’яти та більше осіб.

Iз тих сiмей, якi отримують житловi субсидiї, 86 вiдсотків сплачують за житлово-комунальнi послуги та паливо всього 10 вiдсоткiв і менше вiд свого середньомiсячного сукупного сiмейного доходу в межах норми володiння i тiльки 14 вiдсотків сiмей плотять за послуги 15 вiдсоткiв вiд доходу.

За звітний період проведено 3644 перерахунки попередніх та діючих субсидій, що вдвічі більше ніж за відповідний період минулого року (1731). Із них автоматизовані перерахунки по тепло-водо-газопостачанню – 1454. Решта перерахунків в кількості 2190– ручні. Перераховані субсидії в зв’язку із:

 • розрахунком фактичного використання енергоносiїв за попередній період дії субсидії. За рахунок проведених 1641 розрахунків донараховано громадянам субсидій на 35,0 тис. грн., а повернуто до бюджету 167,9 тис. гривень;

 • змінами цін і тарифів на послуги;

 • змінами в наданні громадянам пільг;

 • змінами в складі сім’ї та інш.

Крім цього, проведені розрахунки понижуючого відсотка обов’язкової частки плати за використані житлово-комунальні послуги. Державною програмою житлових субсидій передбачено заохочення сімей до економного використання енергоносіїв та стимулювання встановлення засобів їх обліку, шляхом зменшення обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги. Так, за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг проти суми їх вартості по нормі зменшується на 2 відсотки обов’язкова частка плати громадян за послуги на наступний термін отримання субсидії, але не більше ніж на 6 відсотків. Внаслідок проведених 306 таких розрахунків за звітний період право сплачувати за житло менш як 15%, або 10% отримали 354 сім’ї, що становить 61,8 відсотка від загальної кількості одержувачів субсидії (діаграма 2). Внаслідок економного споживання енергоносіів отримувачами житлових субсидій витрати бюджету на надання субсидій зменшились на 69,9 тис. грн., а громадяни зекономили свої кошти на 56,8 тис. гривень.

Діаграма 2
Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають можливість посилити соціальний захист деяких сімей. Так за рішенням комісії з розгляду питань, пов’язаних з призначенням усіх видів державної соціальної допомоги, пільг та компенсацій (проведено 11 засідань комісії) на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сімей було призначено 29 субсидій, як виняток, виходячи з конкретних обставин, які склалися в сім’ях, що складає 6,6 відсотка від загальної кількості призначених субсидій. Із них призначено субсидії 13 сім’ям одиноких пенсіонерів на загальну площу житла, 2 сім’ям – за відсутності доходів у працездатних осіб, 10 особам – не власникам житла, 2 сім’ям – які мають у своєму володінні у сукупності більше ніж одне житлове приміщення та 2 заявникам - з інших причин.

Крім загальноприйнятої Державної програми житлових субсидій спеціалісти управління виконали делеговані міською радою повноваження з призначення та щомісячного нарахування пільг по оплаті житлово-комунальних послуг восьми категоріям малозабезпечених громадян, яким призначенi субсидiї, що вiдшкодовуються за рахунок фонду соціально-економічного розвитку міста. Дані пільги призначені 7 сім’ям на загальну суму 3,1 тис. грн., в тому числі: міська рада на 100% відшкодовує всю обов’язкову часту плати за ЖКП 4-ом інвалідам 1 групи (лежачим), що обслуговуються “Турботою”; на 50% зменшується оплата обов’язкової частки плати одній неповній сім’ї, в якій є діти-інваліди з дитинства та 2-ом багатодітним сім’ям, що виховують 5-7 неповнолітніх дітей.

З метою забезпечення цільового використання бюджетних коштів проведено 1281 перевірок повноти і достовірності інформації, наданої громадянами та юридичними особами для призначення житлової субсидії, суцільну перевірку справ. Для чого було:

^ Подано 6 запитів до державної податкової інспекції м. Чернівці по 820 справах на 1126 громадян; 11 запитів в Чернівецьке комунальне обласне бюро технічної інвентаризації по 181 справі на 294 громадян; 14 запитів у ВДАІ УМВС України в Чернівецькій області по 188 справах на 305 громадян та в інші організації.

Опрацьовано 33 відповіді на попередні запити по ^ 1196 справах.

Проведено зустрічні перевірки в 12 організаціях по 85 справах (КЖРЕП-15, міська лікарня №4, ПАТ «Олійно-жировий комбінат», Чернівецький геріатричний пансіонат, Управління освіти міської ради, ОДПС „Садгора”, ВАТ «Чернівецький емальзавод «Карпати», ОТСББ «Вітязь», ТзОВ «Боянівка», ТзОВ «Адвентіс», ТзОВ «Колор», ТзОВ «Дефіс»).

^ Проведено перевірку правильності розрахунку субсидій по 453 справах.

По результатах перевірок порушення виявленi по 37 справах, в тому числі по 36 справах з вини громадян, по 1 справі – з вини юридичної особи (ПАТ «Чернівецький олійно-жировий комбінат»), що становить 6,4 відсотки від діючих субсидій (573), що призвело до переплат в нарахуваннi субсидiй на суму 13,8 тис. гривень. Станом на 01.11.2011 року на рахунок управління повернуто надмiру виплаченi субсидii на суму 11,7 тис. грн. із них по порушеннях, виявлених в поточному році – 8,7 тис. грн., за минулі роки – 3,0 тис. гривень (графік 1).

Залишились неповернутими кошти по 3 громадянах на загальну суму 5,0 тис. грн. По порушеннях, виявлених в поточному році. По 1 справі укладено угоду про поступове повернення коштів.

Графік 1
Графік 2
Діаграма 3
З метою недопущення переплат в нарахуванні субсидій необхідно в подальшому посилити контрольно-ревізійну роботу по зустрічних перевірках повноти і достовірності інформації, наданої громадянами та юридичними особами для призначення житлових субсидій.

На особистих прийомах, у засобах масової інформації проводяться роз’яснення норм чинного законодавства, що дозволяє підвищити інформованість населення району з питань призначення житлових субсидій.


Голова постійної комісії з питань праці та

соціального захисту населення, охорони

здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту В.Прегар


Начальник управління праці та

соціального захисту населення В.Федорова

Схожі:

Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconІнформація про хід виконання рішення виконкому районної ради від 21. 12. 2011 року №91/12 «Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій»
Нням праці та соціального захисту населення Садгірської районної у м. Чернівцях ради в поточному році проведена відповідна робота...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення від 20. 06. 2012 №43/6 Про хід виконання рішення виконкому районної ради від 21. 12. 2011 року №91/12
Садгірського району житлових субсидій виконавчий комітет районної у місті ради зазначає, що управлінням проводиться відповідна робота,...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconЗатвердити оновлений склад комісії з питань надання населенню житлових субсидій та державної соціальної допомоги, утворений розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 липня 2002 року (додається)
Про оновлений склад комісії з питань надання населенню житлових субсидій та державної соціальної допомоги
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення від 23. 06. 2011 року №31 м. Чернівці Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати у виробничій сфері Садгірського району м. Чернівці
Ної ради Федорову В. В „Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати у виробничій сфері Садгірського району м. Чернівці”...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconПояснювальна записка до проекту рішення районної ради «Про надання згоди на централізоване перерахування субвенцій на надання пільг та житлових субсидій населенню»
Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 року №20 «Про затвердження Порядку перерахування у 2011 році деяких субвенцій...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення від 29 грудня 2011 року смт. Краснокутськ Про надання згоди на централізоване перерахування субвенцій на надання пільг та житлових субсидій населенню
Розглянувши лист Харківської обласної державної адміністрації від 27. 12. 2011р. №01-47/9883, відповідно до статті 43 Закону України...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення 25. 12. 2012 № м. Чернівці Про пролонгацію договорів на фінансування пільг окремим категоріям громадян та житлових субсидій населенню на оплату за комунальні послуги на 2013 рік
«Про пролонгацію договорів на фінансування пільг окремим категоріям громадян та житлових субсидій населенню на оплату за комунальні...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення 26. 01. 2011 р. №4/1 Про стан проведеної роботи щодо надання субсидій з оплати за житлово комунальні послуги
Призначено 3362 субсидії на загальну суму 366,7 тис грн., в т ч вперше – 332 на загальну суму 36,1тис грн,, повторно 3030, з них...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення 27. 12. 2011 №823/22 м. Чернівці Про пролонгацію договорів на фінансування пільг окремим категоріям громадян та житлових субсидій населенню на оплату
«Про проведення централізованих розрахунків на оплату електроенергії, послуг з тепло-, водопостачання і водовідведення», виконавчий...
Рішення від 21. 12. 2011 №91/12 м. Чернівці Про стан призначення та надання населенню Садгірського району житлових субсидій iconРішення від січня 2014 року смт Краснокутськ «Про надання згоди на проведення централізованого перерахування в 2014 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню»
Повідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 №20 «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи