1 клас № з/п icon

1 клас № з/п
Скачати 107.87 Kb.
Назва1 клас № з/п
Дата конвертації06.03.2014
Розмір107.87 Kb.
ТипДокументи
1. /вчител_в осн здоров/календарне планування основи здоровя 1 клас.doc
2. /вчител_в осн здоров/календарне планування основи здоровя 2 клас.doc
3. /вчител_в осн здоров/календарне планування основи здоровя 5 кл.doc
4. /вчител_в осн здоров/метод реком 2 кл осн здоров.doc
5. /вчител_в осн здоров/метод реком 5 кл осн здоров.doc
6. /вчител_в осн здоров/програми осн здоров 5 кл нова.doc
Основи здоров'Я 5 -9 класи загальноосвітніх навчальних закладів пояснювальна записка
Рекомендації щодо особливостей викладання основ здоров'я у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році відповідно до нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти
Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2-х класах загальноосвітніх навчальних закладах у 2 му класі за рішенням педагогічної ради навчальні досягнення учнів оцінюють в балах окрім предметів «Основи здоров’я»
Календарне планування з основ здоров'я
1 клас № з/п
2 клас № з/п


1 клас

з/п

Тема уроку

Мета уроку

Дата


Розділ І. Людина та її здоров’я

1

Що вивчає предмет «Основи здоров'я». Безпека першокласника. Практична робота № 1 «Школа мій другий дім».

Ознайомити учнів із змістом курсу «Основи здоров’я», його значенням у збереженні, формуванні та зміцненні здоров’я, підручником з «Основ здоров’я».

Формувати уявлення учнів про здоров’я та його ознаки; значення для людини. Практичне ознайомлення з територією та приміщенням школи.
2

Здоров'я та його ознаки. Порушення здоров'я (травми, захворювання) та їх профілактика.

Ознайомити учнів з ознаками здоров’я і хвороби, пояснити небезпеку вживання ліків без дорослих.
3

Ріст і розвиток людини. Практична робота № 2 «Вимірювання зросту і маси тіла» (за допомогою дорослих). Практична робота № 3 «Фізкультхвилинки для зменшення втоми та підвищення працездатності (розслаблення очей і м’язів рук,тулуба) (за допомогою дорослих).

Сформувати в учнів уявлення про те, як росте і розвивається людина, навчити вимірювати зріст і масу тіла, виховати бажання піклуватися про своє здоров’я. Практичне опрацювання техніки вимірювання зросту та маси тіла. Практичне ознайомлення з фізичними вправами для розслаблення очей і м’язів рук,тулуба.
Розділ ІІ. Фізична складова здоров’я.
4

Щоденне піклування про своє здоров'я. Розпорядок дня. Практична робота № 4 «Складання розпорядку дня» (з допомогою дорослих).

Ознайомити учнів із значенням розпорядку дня, вказати, що важливою умовою збереження здоров’я є правильно організована праця і відпочинок. Актуалізувати знання дітей про послідовність їхньої діяльності протягом дня. Відпрацювання практичних навиків складання розпорядку дня.
5

Постава. Як правильно сидіти за партою.

Формувати поняття про поставу та робоче місце школяра. Ознайомити з вправами для формування правильної постави та настанови щодо їх виконання. Розвивати бажання правильно обладнувати робочі місця у школі та вдома.
6

Робоче місце першокласника. Практична робота № 5 «Як складати портфель».

Формувати поняття про робоче місце школяра. Розвивати бажання правильно обладнувати робочі місця у школі та вдома. Відпрацювання практичних навиків складання портфелю.
7

Правила особистої гігієни. Догляд за руками. Практична робота № 6 «Як правильно мити руки».

Формувати в учнів уявлення про чистоту та охайність, правила особистої гігієни. Навчити правилам догляду за порожниною рота, руками та волоссям. Розвивати бажання дотримуватися чистоти та охайності. Відпрацювання практичних навиків правилам миття рук.
8

Харчування і здоров'я.

Ознайомити учнів із значенням правильного харчування для здоров’я дитини, розширити їхню уяву про різноманітність харчових продуктів. Формувати навички правильного поводження за столом.
9

Овочі, фрукти, молочні продукти, їх значення для росту та розвитку.

Вчити учнів розпізнавати корисні і шкідливі продукти та напої; пояснити чому дітям потрібно вживати овочі, фрукти, молочні продукти щодня; викликати інтерес до продуктів, що містять вітаміни та прагнення до збереження власного здоров’я.
10

Фізичні вправи та загартовування. Практична робота № 7 «Вправи для формування правильної постави та стопи».

Ознайомити учнів з впливом загартування на організм, про заходи і засоби загартування. Розкрити сутність поняття «загартування». Розвивати бажання учнів правильно загартовуватися у будь-яку пору року. Практичне ознайомлення з вправами для формування правильної постави та стопи.
11

Активний і пасивний відпочинок.

Навчити дітей розрізняти активний і пасивний відпочинок, пояснити необхідність чергувати працю і відпочинок та вчасно лягати спати.
Розділ ІІІ. Соціальна складова здоров'я

12

Піклування про здоров'я в сім'ї.

Дати поняття про життя як найвищу цінність і здоров’я як найважливішу умову щасливого життя; сформувати в учнів активну мотивацію щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я та життя.
13

Дівчатка і хлопчики. Уміння товаришувати. Практична робота № 8 «Розігрування діалогів знайомства».

Допомогти порадами учням вибирати друзів, товаришувати з ними у класі і сім’ї, підтримувати доброзичливі стосунки; розкрити значення дружби в житті людини. Практичне моделювання знайомства й розігрування діалогів.
14

Безпечні місця для ігор і розваг.

Практична робота № 9 «Спільні ігри для хлопчиків і дівчаток».

Навчити дітей обирати безпечні місця для ігор та розваг, відмовлятися від безпечних пропозицій. Практичне ознайомлення із спільними іграми для хлопчиків і дівчаток.
15

Поведінка в небезпечних ситуаціях.

Ознайомити учнів з обставинами, що призводять до виникнення небезпечних ситуацій; пояснити, що будь-яка діяльність (праця, навчання, гра тощо) є потенцій­но небезпечною; вчити наводити приклади небезпечних ситуацій у побуті (пожежа, несправність електроприладів, витік газу, порушення водопостачання); продовжити формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути небезпечних ситуацій удома; за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати обережність, вміння чинити розсудливо.
16

Телефони аварійних служб. Практична робота № 10 «Моделювання ситуації повідомлення про небезпеку за телефонами аварійних служб» (з допомогою дорослих).

Ознайомити учнів з правилами поведінки в екстремальних ситуаціях (пожежа, витік газу, порушення водопостачання); вчити називати свою адресу, номери телефонів батьків, аварійних служб, звертатися по допомогу до аварійних служб; спонукати учнів до виконання правил поведінки в небезпечних ситуаціях (пожежа, витік газу, порушення водопостачання). Практичне відпрацювання навичків повідомлення про небезпеку за телефонами аварійних служб.
17

Підсумковий урок.

Закріпити і перевірити знання учнів з вивчених тем курсу «Основи здоров’я», виховувати охайність, доброзичливість, порядність, любов до природи, бережливе ставлення до неї, спонукати учнів до виконання правил безпечної поведінки та закріпити знання про екстрені служби.
18

Поведінка дитини в автономній ситуації у населеному пункті (якщо заблукав, загубився, відстав від класу). Практична робота № 11 «Моделювання ситуації пошуку допомоги, якщо заблукав, загубився, відстав від класу» (з допомогою дорослих).

Навчити дітей, як діяти у випадку, коли загубився, і до кого можна звернутися за допомогою. Практичне відпрацювання дій у випадку якщо заблукав, загубився, відстав від класу.
19

Дитина вдома. Побутові небезпеки.

Навчити учнів вибирати місця і предмети для безпечної гри і відпочинку з урахуванням специфіки перебування дитини вдома у місті та в селі, уникати небезпечних ситуацій під час відсутності дорослих. Обговорити правила поведінки вдома.
20

Місця підвищеної небезпеки у школі. Практична робота № 12 «Визначення безпечних місць для ігор на шкільному подвір'ї».

Навчити учнів правилам безпечної поведінки у місцях підвищеної небезпеки у школі, на шкільному подвір’ї, як запобігати травматизму під час навчальної праці та рухливих ігор. Опрацювати практичні дії безпечного руху сходами, коридорами, виходу із школи. Практичне визначення безпечних місць для ігор на шкільному подвір'ї.
21

Мікрорайон школи.

Ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи, розвивати вміння орієнтуватися в шкільному мікрорайоні, виховувати культуру поведінки дітей на вулиці.
22

Вибір безпечного маршруту від школи додому.

Навчити учнів обирати безпечний маршрут дорогою до школи, пояснити небезпеку контакту з незнайомими людьми.
23

Складові дороги. Безпечний перехід проїзної частини дороги.

Ознайомити учнів з основними складовими дороги, безпечними місцями переходу вулиці, з їх облаштуванням, з дорожніми знаками для пішоходів. Дати поняття про основні відомості організації дорожнього руху.
24

Правила користування громадським транспортом.

Актуалізувати знання дітей про транспорт, який перевозить пасажирів в місті, в селі. Засвоїти правила користування громадським транспортом.
Розділ ІV. Психічна і духовна складові здоров'я

25

Унікальність людини.

Допомогти дітям усвідомити неповторність кожної людини, пояснити необхідність ставитися до людей з повагою.
26

Повага до себе та інших людей.

Вказати на значення поваги до себе та інших людей, розвивати почуття власної гідності й неповторності, вчити поважати всіх людей.
27

Народні традиції, родинні свята і здоров'я. Практична робота № 13 «Створення пам'ятки: «Як влаштувати веселе свято» (з допомогою дорослих).

Дати учням елементарні уявлення про духовне здоров’я; вказати на значення різних виявів краси поведінки людей. Практичне створення пам’ятки по влаштуванню веселого свята.
28

Емоції та настрій людини. Практична робота № 14 « Вправи «Вгадай емоцію», «Намалюй настрій» (з допомогою дорослих).

Вказати на значення позитивного настрою, усмішки для збереження здоров’я; навчити учнів створювати умови гарного і веселого настрою. Практичні навики розпізнання емоцій.
29

Як покращити настрій. Практична робота № 15 «Ігри, що сприяють гарному настрою».

Пояснити,як настрій впливає на здоров’я, і навчити учнів покращувати свій настрій. Практично ознайомитися з іграми, що сприяють гарному настрою.
30

Рішення і наслідки.

Пояснити учням, що люди щодня приймають багато рішень, усі рішення мають наслідки, формувати відповідальність при прийнятті рішень.
31

Уміння приймати рішення.

Пояснити учням необхідність приймати зважені рішення, навчити приймати рішення за допомогою «Правила світлофора».
32

Рішення для здоров'я. Практична робота № 16 «Перегляд та обговорення поведінки персонажів мультфільмів, їхнє ставлення до свого здоров'я та до здоров'я інших» (з допомогою дорослих).

Практично навчитися розпізнавати людей, дбайливих і байдужих до свого здоров’я; виховувати прагнення дбати про власне здоров’я на прикладах героїв творів для дітей.
33

Підсумковий

Закріпити і підсумувати знання дітей з вивчених тем курсу «Основи здоров’я»; формувати бажання вести здоровий спосіб життя, зміцнити своє здоров’я влітку.
34

Підготовка до Дня здоров'я.

Схожі:

1 клас № з/п iconПлан роботи гірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бориспільської районної ради Київської області на 2010/2011 навчальний рік
В 2009/2010 навчальному році в школі навчалося 358 учнів, в тому числі 1 клас 38 учнів, 2 клас 37 учнів, 3 клас 17 учнів, 4 клас...
1 клас № з/п iconВитяг 9 клас-і тур 9 клас-іі тур 9 клас заг 9 клас витяг 10 клас-і тур 10 клас-іі тур 10 клас заг 10 клас витяг 11 клас І тур 11 клас ІІ тур 11 клас заг 11 клас витяг
Всеукраїнської олімпіади з математики учнів шкіл Полтавської області в 2013-2014 н р
1 клас № з/п iconІнформація про підготовку до конкурсу у 2013-2014 н р
Конкурс проводився для учнів 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України з курсів: «Я і Україна» 3-4 клас, «Громадянська...
1 клас № з/п iconКвнз «Харківська академія неперервної освіти» рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у 2012/2013 навчальному році
Журі встановлено максимальний бал за паралелями: 7 клас – 51 бал; 8 клас – 50 балів; 9 клас – 55 балів; 10 клас – 36 балів; 11 клас...
1 клас № з/п iconДокументи
1. /9 клас/Поняття в_русу.doc
2. /9 клас/УРОК1.doc
1 клас № з/п iconРозклад уроків №1 Ромашківської зош І-ІІІ ступенів на І семестр 2010-2011 н р. Дні тижня № уроку 1 клас 2 клас 3 клас

1 клас № з/п icon10 клас Задача Див. Лабораторна робота №2 (10 клас). Задача Див. Задача 2 (9 клас) 11 клас
Кладемо диск на міліметровий папір і визначаємо внутрішній і зовнішній його діаметри. Тоді
1 клас № з/п iconМетодичні рекомендації щодо вивчення риторики в 3-4 класах
Програма з риторики і посібники для учнів ( Риторика, 1 клас, Риторика, 2 клас, Риторика, 3 клас, Риторика, 4 клас) одержали гриф...
1 клас № з/п iconСкробач Сергій Дмитрович зош №32 (8 клас) Пожарова Мілена Мирославівна пмг ( 6 клас) Месеча Сергій Андрійович гімназія №9 (9 клас) Масляна Світлана Олегівна гімназія №31 ( 7 клас) За рішення
За рішенням оргкомітету та журі оголошується подяка учням, які досягли значних результатів на паралелях. А, саме
1 клас № з/п iconНаказ №81 Про підсумки III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики
З них: 8 клас – 16 осіб; 9 клас – 27 осіб; 10 клас – 20 осіб; 11 клас – 42 особи. Учні виявили уміння розробляти алгоритми розв’язування...
1 клас № з/п iconНаказом по сютур положення
Учасники змагань. В змаганнях беруть участь гуртківці сютур за такими віковими групами: молодша 3 – 5 клас; середня 6 – 8 клас; старша...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи