Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми icon

Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми
Скачати 106.37 Kb.
НазваНаказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми
Дата конвертації05.05.2013
Розмір106.37 Kb.
ТипНаказ


УКРАЇНА

НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УПРАВЛІНЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

НАКАЗ

«29» листопада 2012
№ 364


Про підсумки проведення районного семінару

заступників директорів з навчально-виховної

роботи Новоселицького району з проблеми

«Роль методичної діяльності заступників директорів

з навчально-виховної роботи в розвитку професійної

компетентності молодих педагогів»

на базі Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів


На виконання плану роботи відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації на 2012-2013 н.р. та з метою вдосконалення фахової майстерності педагогів, підвищення результативності навчально-виховного процесу, впровадження інноваційних форм роботи, створення умов для формування в учнів мотивації до навчання 22 листопада 2012 року на базі Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено районний семінар заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи з проблеми «Роль методичної діяльності заступників директорів з навчально-виховної роботи в розвитку професійної компетентності молодих педагогів».

У роботі семінару брали участь завідувач районним методичним кабінетом Дисар Я.В., керівник районної школи молодого вчителя «Майстерність» Борисевич І.В. та 35 заступників директорів шкіл району з навчально-виховної роботи.

Відповідно до вищезазначеного


НАКАЗУЮ:


 1. Затвердити інформаційну довідку «Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи» на базі Рокитненської ЗОШ.

2. Затвердити рекомендації районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи з проблеми «Роль методичної діяльності заступників директорів з навчально-виховної роботи в розвитку професійної компетентності молодих педагогів».

 1. Відзначити якісну роботу щодо підготовки та проведення семінару, нагородити грамотами управління освіти, молоді та спорту Новоселицької райдержадміністрації:- Борисевич Ірину Василівну, методиста РМК, керівника районної школи молодого вчителя «Майстерність»;

- Ткача Івана Володимировича, директора Рокитненської ЗОШ;

- Данілову Аллу Олексіївну, заступника директора з навчально-виховної роботи Рокитненської ЗОШ;

- Дісар Оксану Михайлівну, педагога-організатора Рокитненської ЗОШ;

- Цуркана Леоніда Миколайовича, вчителя біології Рокитненської ЗОШ;

- Кирилюк Марту Василівну, вчителя хімії Рокитненської ЗОШ;

- Кирилюк Аліну Семенівну, вчителя української мови та літератури, Рокитненської ЗОШ;

- Букатар Наталію Василівну, вчителя географії Рокитненської ЗОШ;

4. Наказ розмістити на сайті відділу освіти.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на завідувача районним методичним кабінетом Дисар Я.В.


Заступник начальника управління освіти,

молоді та спорту О.І.Обершт


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ управління освіти,

молоді та спорту

райдержадміністрації

29.11.2012 № 364


Інформаційна довідка

про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з

навчально-виховної роботи на базі Рокитненської ЗОШ


22 листопада у Рокитненській ЗОШ I-III ступенів відбувся районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Роль методичної діяльності заступника директора з навчально-виховної роботи у розвитку професійної компетентності молодих педагогів».

У семінарі брали участь: завідувач районним методичним кабінетом – Дисар Я.В., керівник районної школи молодого вчителя «Майстерність» – Борисевич І.В., заступники директорів з навчально-виховної роботи 35 шкіл району.

У шкільному фойє відбулося ознайомлення гостей з основними відомостями про історичну долю села Рокитне, про колишню та сучасну школу, про здобутки та перемоги учнівських колективів.

Презентував навчальний заклад Ткач І.В., директор школи, який наголосив на визначальній ролі заступника директора з навчально-виховної роботи у роботі з молодими кадрами.

Теоретичний блок відбувся у вигляді круглого столу. На початку засідання Дисар Я.В. виступила із презентацією «Педагогіка співпраці» та визначила основні пріоритети методичної та практичної підготовки заступників директорів з навчально-виховної роботи у роботі з молодими педагогами, озвучила алгоритм роботи навчального закладу з молодими спеціалістами.

Із презентацією «Школа зростання педагогічної майстерності» виступила Борисевич І.В., яка звернула увагу присутніх на шляхи вирішення актуальних проблем та удосконалення діяльності ЗДНВР в організації роботи школи молодого вчителя.

Заступник директора Рокитненської ЗОШ - Данілова А.О. ознайомила присутніх із системою роботи школи з молодими вчителями, яка ґрунтується на досягненнях психолого-педагогічної науки, перспективного педагогічного досвіду і спрямована на підвищення фахової майстерності педагогічних працівників, на розвиток творчого потенціалу кожного вчителя; дієва система роботи прискорює процес швидкої адаптації молодих вчителів, значно скорочує час швидкого періоду оволодіння основами педагогічної майстерності, створює атмосферу співпраці молодих спеціалістів та досвідчених вчителів

Після круглого столу гостей було запрошено на відвідування відкритих уроків: української мови у 6-му класі (вчит. Кирилюк А.С.), географії у 7-му класі (вчит. Букатар Н.В.) та хімії у 9-А класі (вчит. Кирилюк А.С.). Уроки проводилися молодими фахівцями школи та були цікавими, змістовними та методично наповненими.

Після проведених уроків, вчителі Кирилюк А.С., Кирилюк М.В. та Букатар Н.В. виступили із самоаналізом, а учасники семінару зробили аналіз відвіданих уроків.

У рамках практичного блоку семінару відбулося засідання школи молодого вчителя на тему: «Методи навчання». Засідання проводив Цуркан Л.М., керівник ШМВ, у вигляді гри «Самий розумний молодий вчитель», що дало змогу присутнім ознайомитись з інноваційними формами проведення ШМВ у Рокитненській ЗОШ.

Практично спрямованою була ділова гра «П’ять кроків, які зможуть привести молодого вчителя до успіху», яку проводила Данілова А.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Рокитненської школи. Під час гри заступниками директорів з НВР було створено 3 команди. Учасникам гри на початку запропонували скласти портрет сучасного вчителя, а потім зробити п’ять кроків, які б допомогли молодому вчителю стати сучасним вчителем. Пропонувались різноманітні завдання: скласти мету роботи ЗДНВР з молодими вчителями; обрати необхідні форми і методи роботи; прикрасити дерево інтерактивними технологіями, які може використовувати ЗДНВР у роботі з молодими фахівцями; сформулювати основні умови співробітництва; розтлумачити значення слів «творчість, майстерність, новаторство» та проаналізувати відеоматеріали. У ході гри ЗДНВР району проявили себе обізнаними і компетентними, були активними та зробили висновок, що «успішними не народжуються, а успішними становляться».

На завершенні семінару, учасники обмінялися думками та враженнями.

За результатами семінару були прийняті відповідні рекомендації .


Завідувач районним методичним кабінетом Я.В.Дисар


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ управління освіти,

молоді та спорту

райдержадміністрації

29.11.2012 № 364


^ Методичні рекомендації

до семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи,

щодо організації роботи з молодими вчителями ЗНЗ району


Сучасні тенденції гуманізації змісту, методів і форм педагогічного процесу, впровадження нових підходів до становлення, розвитку і саморозвитку професійних компетентностей вчителя загальноосвітнього навчального закладу вимагають активної співпраці, опрацювання нових форм навчання, розробки нових технологій професійного зростання вчителя до рівня педагогічної майстерності.

Визначивши одним з пріоритетних напрямів роботи з педагогічними кадрами саме роботу з молодими спеціалістами, учасники семінару опрацювали модель роботи навчального закладу з молодими спеціалістами, вирішили актуальні проблеми та шляхи удосконалення діяльності ЗДНВР в організації роботи школи молодого вчителя, розробили систему управління цією діяльністю, яка включає чіткий алгоритм дій адміністрації закладів, шкільних психологів, методичних об'єднань, наставників, методичного кабінету, спрямований на успішну адаптацію молодих спеціалістів до сучасних освітніх вимог і стандартів.

Виходячи з вище викладеного та враховуючи досвід, який мають навчальні заклади району, учасники семінару рекомендують:

  1. ^ Адміністраціям ЗНЗ району:

  1. Ознайомити вчителя-стажиста з правилами внутрішкільного розпорядку школи, з основними правами і обов’язками педагога ( Закон України « Про загальну середню освіту », статут школи, освітні державні стандарти та ін..), з оплатою праці та ін..

  2. У ході вступної бесіди виявити нахили, здібності, потенційні можливості молодого вчителя.

  3. Провести анкетування для виявлення запитів молодого спеціаліста на початок стажування та на його кінець.

1.4 Включити вчителя – стажиста до роботи шкільної школи молодого вчителя.

1.5 Скласти і затвердити план роботи шкільної школи молодого вчителя.

1.6 Визначити вчителів-наставників.

1.7 Створити куточок „На допомогу молодим вчителям” (рекомендовані матеріали для куточка на ст.2 «Порадника»).

1.8 Скласти і затвердити індивідуальний план роботи з молодими спеціалістами.

1.9 Заповнити діагностичні картки молових вчителів.

1.10 Оранізувати роботу науково-методичних кафедр щодо вдосконалення професійної майстерності молодого вчителя.

1.11 Організувати самоосвіту молодого вчителя.

1.12 Провести діагностування молодого вчителя (в кінці першого року роботи).

1.13 Затвердити графік взаємовідвідування молодого вчителя – і його наставника.

1.14 Включити молодого вчителя в роботу майстер-класів, творчих груп.

1.15 Організувати, здійснити внутрішкільний контроль за роботою молодого вчителя.

1.16 Організувати і провести «Дебют молодого вчителя».

1.17 Провести місячник молодих вчителів (згідно окремого плану).

1.18 На засіданні педради заслухати звіт вчителя-наставника про стажування молодого спеціаліста та звіт молодого спеціаліста в якому повинно бути відбито виконання індивідуального плану.


  1. Наставникам молодих вчителів:

2.1 Надавати допомогу молодому вчителю у плануванні його роботи.

2.2 Скласти програму з підвищення рівня загально-педагогічної і методичної підготовки молодого вчителя.

2.3 Скласти пам’ятки на допомогу вчителю – початківцю.

2.4 Ознайомити вчителя з передовим педагогічним досвідом.

2.5 Розробити графік взаємовідвідування.

2.6 Ознайомити молодого вчителя зі специфікою викладання предмету.

2.7 Скласти графік та тематику консультацій.

2.8 Провести демонстраційний урок для молодого вчителя

2.9 Залучити молодого вчителя до проведення предметних тижнів


  1. Шкіьним психологам:

3.1 Провести вхідну діагностику потреб молодих вчителів.

3.2 Провести психологічний тренінг по адаптації вчителів-початківців.

3.3 Провести практикуми для молодих вчителів на тематику успішної взаємодії з колективом та поведінки у конфліктних ситуаціях.


  1. Керівникам шкільних методичних об'єднань:

4.1 Включити молодих вчителів до роботи шкільних методичних об'єднань

4.2 Ознайомити молодих вчителів з передовим педагогічним досвідом, зі здобутками і напрацюваннями колег.

4.3 Провести з молодими вчителями систему практичних занять:

- „Стилі та моделі педагогічного спілкування”;

- „Як виховати особистість?”;

- „Як визначити навчальні цілі?”;

- „Як активізувати й інтенсифікувати діяльність учнів?”;

- „Як здійснювати пошукову діяльність?” тощо.


  1. Заступникам директорів з виховної роботи:

5.1 Ознайомити молодих вчителів з організацією виховної роботи у школі.

5.2 Надати допомогу і організації предметних тижнів та інших позакласних заходів.


  1. Методистам з базових дисциплін районного методичного кабінету:

6.1 Скласти банк даних молодих вчителів.

6.2 Ознайомити молодого спеціаліста зі структурою методичної роботи району.

6.3 Підготувати методичні рекомендації, пам’ятки, списки рекомендованої літератури.

6.4 Скласти графік і тематику індивідуальних консультацій.

6.5 Провести тиждень діагностики серед молодих та малодосвідчених педагогів

6.6 Спланувати та організувати роботу з молодими вчителями на навчальний рік.

6.7 Розробити графік роботи консультпункту

6.8 Включити молодих вчителів у роботу районних методичних об'єднань.

6.9 Запланувати та провести семінари для молодих вчителів.

6.10 Організувати творчі звіти молодих вчителів.

6.11 Організувати презентацію творчих здобутків молодих вчителів.

6.12 Провести засідання школи молодого вчителя «Шлях до майстерності» (згідно графіку)


^ АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ

до наказу управління освіти, молоді та спорту Новоселицької райдержадміністрації

«Про проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи»

Виконавець:


1.

Завідувач районним методичним кабінетом
^ Я. В.Дисар
Погоджено:


2.

Заступник начальника управління освіти, молоді та спорту
О.І.Обершт
3.

Юрисконсульт управління освіти, молоді та спорту
М. Г.Миглей
Схожі:

Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconПрограма проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи «Створення цілісної системи виховання»
Рубан Т. П., заступник директора з навчально- виховної роботи Гадяцької сш І-ІІІ ст. №2
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconПрограма районного семінару-наради директорів загальноосвітніх навчальних закладів та заступників з навчально-виховної роботи з проблеми
...
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconПрограма районного семінару заступників директорів шкіл із виховної роботи «Формування громадянина-патріота з використанням новітніх технологій та еколого- краєзнавчого матеріалу»
Учасники: методист, заступники директорів шкіл із виховної та навчально виховної роботи, вчителі Радивонівської зош І – ІІІ ступенів,...
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconМетодичні рекомендації районного семінару заступників директорів з виховної роботи
Сватківської зош І-ІІІ ст щодо створення виховної системи навчального закладу, ознайомившись із досвідом створення виховного простору...
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconПлан проведення семінару-практикуму директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Дата проведення : 26. 08. 2011 року. Місце проведення: Катеринопільська зош І-ІІІ ступенів № Початок роботи : 09. 00 год
Тренінг: Роль методичної роботи в підвищенні рівня професійної підготовки вчителя (Череватюк В. М., директори, зднвр знз)
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconПлан проведення семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи
«Управління процесом підвищення педагогічної майстерності вчителів загальноосвітнього закладу»
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми icon23. 01. 2013 р на базі Богуславської зош №3 відбувся семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів Проблеми виховання
«Проблеми виховання. Формування педагогічної культури батьків за програмою «Батьківська твердиня». Учасники семінару-практикуму взяли...
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconНавчальний заклад
Банк даних заступників директорів з виховної та навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району на 2012 – 2013...
Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconДо уваги директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, вихователів дитячого садка навчально-виховних комплексів!

Наказ №364 Про підсумки проведення районного семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи Новоселицького району з проблеми iconМетодичні рекомендації учасників районного постійно-діючого семінару для заступників директорів з навчально-виховної роботи «Основні завдання та пріоритетні напрямки виховного процесу у 2013-2014 н р.»
Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ Міністерства освіти, молоді та спорту України від...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи