Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення icon

Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення
Скачати 56.49 Kb.
НазваПоложення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення
Дата конвертації13.12.2012
Розмір56.49 Kb.
ТипПоложення

Затверджую

(О.І Цимбал)

Начальник відділу освіти Богуславської райдержадміністрації


ПОЛОЖЕННЯ

про логопедичний пункт відділу освіти

Богуславської райдержадміністрації

 1. Загальні положення

Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення.

Основна мета діяльності логопедичного пункту надання допомоги дітям, що мають мовленнєві вади, усунення порушень усної і писемної мови, пропаганда логопедичних знань серед педагогів і батьків.

Логопедичний пункт відкривається районним відділом освіти з дозволу органів місцевої виконавчої влади та самоврядування в межах асигнувань, передбачених у бюджеті для цієї мети.

Основний документ, що регламентує діяльність логопедичного пункту, – Положення про логопедичні пункти системи освіти, затверджене наказом Міністерства освіти України від 13.05.1993 р. №135.

 1. Організація логопедичної роботи

  1. На логопедичний пункт зараховуються учні загальноосвітніх шкіл, вихованці старших груп ДНЗ, що мають різні відхилення мовленнєвого розвитку, виявлені вчителем-логопедом, психоневрологом та педіатром районної поліклініки, районною ПМПК (психолого-медико-педагогічною консультацією).

На логопедичний пункт насамперед приймають дітей, мовленнєві вади яких перешкоджають успішному навчанню.

Мова навчання на логопедичному пункті визначається відповідно до Закону України про мови.

Прийом дітей з вадами мовлення на логопедичний пункт проводиться протягом усього навчального року в міру звільнення місць.

  1. Обстеження дітей для зарахування їх на логопедичний пункт проводиться з 1-го по 30 вересня і з 1 по 30 травня.

Вчитель – логопед веде список дітей з вадами мовлення. Вчителі-логопеди обстежують направлених до логопедичного пункту дітей, які зараховуються у перші класи шкіл, а також дітей старших груп дошкільних закладів. З дітьми, що мають мовленнєві порушення вчителі –логопеди проводять корекційні заняття.

Відомості про дітей зарахованих на логопедичний пункт, вчитель-логопед занотовує в мовну карту.

  1. Початок та закінчення навчального року встановлюється відповідно до Положення про навчальний виховний заклад України.

  2. На логопедичному пункті одночасно працює 25-30 дітей. Заняття з ними, як правило, проводять у години вільні від занять та уроків.

Основна форма організації корекційної роботи – групові заняття. Наповнюваність груп 4-5 чоловік.

  1. На логопедичному пункті комплектують такі групи дітей: з вадами вимови окремих фонем, з відхиленнями фонематичного і лексико-граматичного розвитку (нерідко виражене загальне недорозвинення мовлення), з вадами читання і письма, зумовленими порушеннями мовленнєвого розвитку, з дизартрією, алалією, ринолалією.

По можливості до груп добирають дітей з однорідними порушеннями мовлення й одного віку. Допускається комплектування груп дітей з різних класів та груп.

  1. Заняття з кожною групою дітей на логопедичному пункті проводять по можливості через день і відмічають у журналі обліку відвідування.

Тривалість логопедичних занять для кожної групи – 35-45 хвилин.

З дітьми, у яких наявні дизартрія, ринолалія або інші мовленнєві дефекти, спричинені порушенням будови артикуляційного апарату, проводять індивідуальні заняття по можливості 2-3 рази на тиждень по 15-20 хв. з кожною дитиною.

  1. Навчальний матеріал, що використовується для виправлення мовлення має відповідати навчально-корекційним завданням, вікові та рівню підготовки дітей.

  2. Результати логопедичних занять відмічають у мовній картці та доводять до відома батьків, вихователя, класовода.

  3. У разі потреби дітей з важкими вадами мовлення вчитель-логопед направляє на обстеження районною ПМПК, до районної поліклініки на обстеження лікарями-спеціалістами (невропатологом, психоневрологом, отоларингологом, педіатром та ін.). Висновки лікарів-спеціалістів зберігаються на логопедичному пункті.

  4. Випуск дітей з логопедичного пункту проводиться протягом усього навчального року після усунення дефектів мовлення.

 1. Вчитель-логопед

  1. Вчителями-логопедами логопедичного пункту призначають осіб, які мають вищу дефектологічну освіту зі спеціальності «Дефектологія» або «Логопедія».

  2. Вчителі-логопеди призначаються та звільняються в порядку, встановленому для вчителів загальноосвітніх шкіл.

  3. Праця вчителів-логопедів, які працюють на логопедичному пункті, оплачується в установленому порядку відповідно до чинного законодавства.

Порядок нарахування заробітної плати вчителям-логопедам визначено Інструкцією про обчислення заробітної плати педагогічних працівників, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102.

Тривалість робочого тижня вчителя логопеда логопедичного пункту становить 18 годин на тиждень (наказ Міністерства освіти і науки від 24.02.2005 року № 118 «Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти»)

  1. Учитель-логопед логопедичного пункту проводить заняття з дітьми з виправлення дефектів усної та писемного мовлення, сприяє подоланню зумовленої ними неуспішності з рідної мови; здійснює систематичний зв’язок з вихователями, класними керівниками, батьками дітей, що відвідують логопедичний пункт, відвідує заняття та уроки в роботі з дітьми що мають вади мовлення; складає щорічний звіт про роботу та подає його в районний відділ освіти; бере участь у засіданнях методичних об’єднань вчителів-логопедів; здійснює зв'язок з дошкільними закладами, школами для дітей з важкими порушеннями мови, логопедами та лікарями-спеціалістами дитячих поліклінік; веде пропаганду логопедичних знань серед батьків; періодично виступає на батьківських зборах з доповідями про завдання та специфіку логопедичної роботи щодо підвищення успішності учнів; надає батькам консультації, які занотовує у журналі обліку консультацій.

Учитель-логопед логопедичного пункту зобов’язаний систематично підвищувати свою кваліфікацію. Логопед проходить перепідготовку та атестацію у порядку, передбаченому для вчителів дефектологів.

  1. Відповідно до п.3.6. Положення про логопедичні пункти системи освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 13.05.1993р. № 135, для вчителів-логопедів логопедпунктів передбачено всі пільги та переваги встановлені для вчителів спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами фізичного або розумового розвитку.

 1. Керівництво і контроль за логопедичною роботою.

  1. Безпосереднє керівництво і контроль за роботою учителів-логопедів логопедичного пункту здійснює районний відділ освіти, у віданні якого перебуває логопедичний пункт.

  2. У разі наявності в районі, місті кількох логопедичних пунктів при дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, інших закладах для дітей з вадами мовлення створюються методичні об’єднання вчителів-логопедів.

Керівництво методичним об’єднанням вчителів-логопедів покладається на одного з найдосвідченіших учителів-логопедів.

 1. ^ Приміщення, обладнання та фінансування логопедичного пункту.

  1. Логопедичний пункт може розміщуватись у приміщенні дошкільного закладу, однієї із загальноосвітніх шкіл або у приміщенні районного відділу освіти.

  2. Логопедичний пункт, розміщений у школі, вважається класом-комплексом при встановленні штатів школи тільки стосовно кількості ставок робітничого та обслуговуючого персоналу.

  3. Для логопедичного пункту виділяється кабінет площею не менше 20 м2, який відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Логопедичний пункт забезпечується спеціальним обладнанням.

На районний відділ освіти покладається відповідальність за обладнання логопедичного пункту, санітарне утримання і ремонт приміщення. Логопед пункт фінансується відділом освіти у віданні якого він перебуває.

На логопедичному пункті ведеться така документація:

 • список дітей з вадами мовлення;

 • мовленнєва картка;

 • журнал обліку відвідування;

 • журнал обліку консультацій.
Схожі:

Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconПоложення логопедичного пункту відділу освіти Богуславської райдержадміністрації
Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconПоложення про логопедичний пункт дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №7 «Оленка» І. Загальні положення
Логопедичний пункт при дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №7 «Оленка» (далі днз №7),організовується для надання допомоги...
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconПоложення про логопедичні пункти системи освіти Загальні положення Логопедичні пункти при загальноосвітніх школах, дошкіль­них закладах організовуються для надання допомоги дітям з вада­ми мови
Основним завданням логопедичних пунктів є усунення різних порушень усного і писемного мовлення, запобігання різних відхилень мов­ного...
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconПоложення про господарську групу відділу освіти Богуславської районної державної адміністрації Загальні положення
Господарська група – є структурним підрозділом відділу освіти, яка здійснює централізоване господарське обслуговування відділу освіти,...
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconПоложення про атестацію педагогічних працівників I. Загальні положення
Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти І науки, молоді та спорту №1473 від 20. 12. 2011
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconДіяльність логопедичної служби гребінківського району
Діяльність районного логопедичного пункту спрямована на виявлення та надання допомоги дітям з вадами мовлення (діти-логопати)
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconЗатверджено кучерява Т. О. начальникок відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації (піб та посада керівника структурного підрозділу) (підпис) мп 20 р стандарт надання адміністративної послуги
Виплати одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconПоложення про мобільний соціально-психологічний пункт освітнього округу №6 Загальні положення
Про позашкільну освіту”(1841-14), Декларацією прав людини, Конвенцією прав дитини, іншими законодавчими актами, Положенням про освітній...
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconРішення щодо перспектив і найважливіших напрямів діяльності відділу освіти. Розглядає пропозиції щодо
...
Положення про логопедичний пункт відділу освіти Богуславської райдержадміністрації Загальні положення Логопедичний пункт організовується для надання кваліфікованої допомоги дітям з вадами мовлення iconВідомост І про кількість дітей з вадами мовлення та форми надання логопедичної допомоги

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи