Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 icon

Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1
Скачати 201.58 Kb.
НазваШовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1
Дата конвертації05.05.2013
Розмір201.58 Kb.
ТипДокументи

Класний керівник 7 класу

Рогізненської СЗШ І-ІІІ ст..

Шовкун Тетяна

Володимирівна


Ведучий 1. Добрий день юні друзі. Сьогодні ми поведемо розмову про одного з підступних ворогів людства — тютюн.

Ведучий 2. Ви, напевно, не раз чули від дорослих, батьків та вчителів про шкідливість куріння.

Ведучий 1. Кожна людина сама обирає свій шлях у житті. Вибір має бути самостійним, але свідомим, треба усвідомлювати наслідки кожного вчинку.

Ведучий 2. Часто буває, що людина, раз зазнавши «втіхи» від куріння, назавжди залишається його рабом: хотіла б кинути сигарету, та вже не може. Недаремно його з давніх-давен називають викрадачем розуму і здоров'я. Але хто в юності замислюється над тими наслідками, до яких призводить куріння?

Ведучий 1. Період 12—16 років — найважливіший рубіж для кожного: ми стартуємо в доросле життя. Пам'ятаймо! Ми маємо право на вчинок, тільки добре усвідомлюючи його наслідки.

Ведучий 2.Сьогодні ми дізнаємось правду про куріння і тютюн. Для цього ми запросили на відкрите засідання наукової ради: лікаря, біолога, історика, соціолога, хіміка, юриста та інших спеціалістів.

Ведучий 1. Сподіваємся, що наше засідання допоможе вам зробити важливий вибір: курити чи не курити?

Історик. Як фахівець з історії, хочу познайомити вас з історією при-лучення европейців до куріння. В 1496 році знаменитий Колумб привіз тютюн в Іспанію з Америки. Де його вирощували спочатку як декоративну рослину, а потім як лікарську.

Швидкому поширенню тютюну сприяла його дивовижна властивість — виробляти в людині звичку до куріння, яку дуже важко перебороти. За тих далеких часів цим рослинам приписували надзвичайні властивості: вважалося, що тютюн цілющий, його дим виганяє хвороби, злих духів тощо. Це зілля використовували як лікувальну речовину.

Тютюн не скрізь проникав без перешкод. 3 релігійних питань в Італії його оголосили «травою д’явола». Римські папи пропонували відлучати від церкви тих, хто нюхав або курив тютюн. П'ятьох ченців, спійманих на курінні, замурували живцем у монастирській стіні. В Англії, за ука­зом Єлизавети I (1585), курців прирівнювали до злодіїв і водили вулицями з мотузкою нашиї.

У Росії за царювання Михайла Федоровича спійманих на курінні вперше карали 60 ударами палиць по ступнях, удруге відрізали носа або вуха. Після спустошливої пожежі в 1634 р. в Москві, причиною якої було курін­ня, його заборонили під страхом смерті. Дозволив курити в Росії Петро І бо сам був під впливом цієї залежності.

Ведучий 2. Серед курців існує переконання, що курять всі, і особливо – відомі люди! Така думка утверджується, якщо посидіти кілька годин перед екраном телевізора, коли улюблені актори ганебно затягуються сигаретою, курять бізнесмени, усі – хто досягає успіху. Ореол успішності створює тютюновий дим лише на екрані, а до чого доводить він у житті?

Ведучий 1. Наприкінці 2001 року помер Джордж Харісон – один із знаменитих «Бітлз». Курити він почав підлітком і не розлучався з сигаретою, навіть коли грав. Музикант визнав з гіркотою, що рак горла у нього – наслідок куріння. Він витрачав щоденно 14 тисяч фунтів стерлінгів, аби знайти ліки, які б відвернули фатальний кінець. В його останній пісні є такі слова: «Все це може бути просто перед вами, але це ще не змусить вас думати».

Ведучий 2. Статистика свідчить що курить лише третина землян, тобто лише кожен третій , а двоє обходяться без тютюну. Отже більшість людей не курять.

Біолог. Механізм дії цієї зрадливої, хоч і досконало опанованої, отрути такий, що спершу неприємна дійсність відпускає, оскільки відбувається сповільнення психічних процесів, притуплюються емоції, та незабаром розпочинається інший процес, менш приємний. З’являється па морочення, біль голови, слабкість. Людина стає роздратованою. Де подівсь приємний дурман?

Лікар. Дозвольте сказати! Маю суттеві доповнення! Упродовж кількох хвилин після першої затяжки реєструються негайні короткострокові негативні наслідки паління: посилення серцевого ритму; підвищення кров'яного тиску; подразнення тканин гортані; потрапляння оксиду вуглецю в кров; негайне потрапляння канцерогенів у легені; подразнен­ня очей; зниження температури тіла.

^ Біолог. Дуже дякую за своєчасне доповнення, колего.

Хімік. Сигарета – це справжня хімічна фабрика, де відбувається сухе перегоряння тютюну при температурі 700-800ºС. Внаслідок цього утворюється понад 4000 хімічних речовин, серед них – кілька сотень отрут, а понад 30 сполук провокують рак. А чого варті радіоактивні речовини тютюнового диму? Випалюєш пачку на день – одержуєш 500 ренген опромінення на рік, що в 12 разів перевищує норму безпечності, встановлену в США! То чи варто боятися якогось там Чорнобиля?

Нікотин найшкідливіший для здоров’я. Маленьку мишку він вбиває миттєво якщо капнути її в око цю отруту. Для людини смертельна одноразова доза – 80-120 мг. Одна ж красива трубочка сигарети містить убивчий заряд в 2-3 мг.

Біолог. Народна мудрость стверджує, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тому ми з колегою хіміком виготовили спеціальний прилад, щоб продемонструвати вам фізіологічні наслідки куріння.

(Демонструється дослід (див. додаток 1)

Хімік. Більшість курців переконані, що сигаретні фільтри, очищаючи дим від частинок, роблять його нешкідливим. На жаль, це не так. Застосовувані вбирачі поки що не виконують цієї функції. Фільтри, виготовлені із спецально оброблених сортів паперу, затримують не вбільш ніж 20 % речовин, що містяться в диму. Нещодавно вчені дійшли до висновку: фільтри поглинають приблизно 40 % нікотину, але на 28 % збільшують надходження в організм оксиду вуглецю . Таким чином, курець подібний до фаталіста, який тримає біля скроні наган. Курець натискає на курок, стріляє по беззахисному організму, нагороджуючи себе букетом смертоносних хвороб.

Соціолог. Прошу слова для статистичної довідки!

Якщо підліток викурив хоча б дві цигарки, то в 70 випадках із 100 він буде курити все життя. За даними радіологів, куріння з 12 років посилює ймовірність захворіти на рак легенів вже до 40 років.

Учень. Дівчата й хлопці слабаки,

Під вплив частенько попадають.

Спочатку все це наче сміх,

Та час летить, вони страждають.

Куріння це страшна біда.

І молодими помирають…

А вороття нема…. Шкода…

^ Біолог. Пропоную надати слово деяким системам органов курців.

Нервова система. Куріння викликає безперервне збудження, що по-слаблює гальмівний процес і призводить до мого виснаження. Англійське прислів'я стверджує: «Курець пускає в своі уста ворога, який викрадає його мозок». У мого хазяїна погіршилася пам'ять, він став робити в 1,5 раза помилок більше, ніж до куріння. Тепер він відстає у навчанні, а в молодших класах вчився дуже добре. Хлопець став вразливим, знервованим, у нього знизилася працездатність, конфліктує з учителями, сперечається з товаришами. Він зовсім змінився, а в мені порушився перебіг психічних процесів.

^ Опорно-рухова система. Мій господар став втомлюватися під час бігу або навітъ від тривалої ходьби. З’явилися сильні болі в ногах. Це симптоми захворювання на хворобу Рейнода — ураження кровоносних судин нижніх кінцівок.

Ведучий 1. Сьогодні до школи ми запросили двох старих шкільних друзів які після закінчення школи двадцять років не бачили один одного.

(Виходять на сцену два хлопці один бадьорий , інший згорблена немічна людина, спирається на палицю і ледве переставляє ноги)

1 товариш. Я навіть не посмію звертатися до тебе з традиційним вітанням: «Як справи, старий?»

2 товариш. Як бачиш, справи мої кепські: хвороба Рейнода. Ледве ходжу, а більше лежу в різних клініках, на курортах лікуюсь – і все марно. Гангрена починається, і, мабуть, не обійтись без ампутації стопи. Ось такі справи…

1 товариш. Але ж палити хоч тепер кинув?

2 товариш. Та тепер уже , звичайно, кинув. (Невпевнено)

1 товариш. Я пам’ятаю, як ще в 5 класі , ти потайки від батьків і вчителів курив у безлюдних місцях. У старших класах позичав гроші на сигарети або випрошував їх у перехожих.

2 товариш. Невже ти не викурив за все своє життя жодної сигарети?

1 товариш. Ні не викурив. І шкода , що ти курив із дитинства, адже твоя біда в основному й зумовлена багаторічним палінням.

2 товариш. Я це знаю, мені давно говорили, що палити шкідливо – ще коли хвороба була в самому зародку. Я втомлювався під час бігу або навіть від тривалої ходьби!? Лише після того, як з’явилися сильні болі в ногах, я звернувся до хірурга. Той сказав, що в мене на стопах погано промацується пульс. Але палити не кидав до останньої хвилини, коли мені запропонували ампутацію стопи. Та й то. Чесно кажучи, коло-не-коли та й викуриш сигарету…

^ Кепські справи…..

Травна система. Мій господар втратив апетит. Він так схуд, пожовтів, і в нього погані зуби. Систематично пропускає уроки, адже їздить до стоматолога лікувати зуби. А йому лише 15 років. Усе через те, що нікотин зі слиною потрапляє в організм. Після кожної викуреної цигарки різко підвищується кислотність шлунка. Їжа вчасно не перетравлюється, можлива загроза виразки дванадцятипалої кишки. Куріння притлумлює почуття голоду, порушується дія ферментів, їх розщеплення та всмоктування. Хлопець погано їсть, через те так відстав у розвитку від своїх однолітків.

Серце. Поки я не одержувало згубної отрути — нікотину, я було здорове. Серце могло скорочуватися 100 тис. разів за добу і перекачувати 100 тон крові. Мій серцевий м'яз працював легко, ритмічно, не втомлюючись, забезпечуючи клітини организ­му достатньою кількістю кисню, підтримуючи тиск крові 120/70 мм рт.ст. Але поганий хлопчисько почав курити. I останнім часом я відчуваю, що число серцевих скорочень під впливом куріння збільшилося на 30—40 ударів за хвилину. Це позначилося на серцевому м'язі, він став гірше працювати — і сурце за добу стало одержувати на 2—3 тони крові менше. Воно почало зношуватися, втом­люватися, старіти.

Шкіра. Нікотин звужує судини, це зменшує живлення шкіри обличчя киснем, поживними речовинами, тому з’являються передчасні зморшки. Дим осідає на шкірі, вона стає землистою. Темнішають від нікотину та смол біленькі зуби, кровоточать ясна. А голос – це вже не ніжна флейта, а хрипка труба.

3ір. Нікотин пошкоджує органи чуттів, знижує функції зорового нерва, У хлопця вже знизилася гострота зору, здатність розпізнавати кольори. А зовсім недавно я попросив його пересісти на передню парту, я погано бачу, що написано на дошці.

^ Травна система. Не куріть сигарети некуріть

І ніколи в руки не беріть,

Боце погано дуже-дуже,

Не кури ніколи друже.

Серце Людям курити не можна,

Бо дуже за них душа тривожна,

Не куріть ні тютюн, ні коноплю, ні маріхуану,

І киньте цю звичку погану.

Шкіра .Ми вас просимо, щоб ви не курили,

А лиш добрі справи робили,

Від сигарет ви відречіться,

І без них жити навчіться.

3ір. Куріння – це погана звичка,

Сигарета–це смерті маленька сестричка,

Треба про своє здоров’я дбати,

І розум в голові мати.


(Музика набат)

Ведучий 2. На кожен мільйон людей у світі, фатальний випадок в результаті авіакатастрофи припадає в середньому один раз в 50 років, при автомо-більних катастрофах — кожні 2—3 дні.

Смерть від куріння настає кожні 2—3 години! Згідно з останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щодоби у світі від хвороб, пов'язаних з курінням, помирають 2,5 млн. людей. Одна людина кожні 13 секунд!!!

Ведучий 1. Цей скорботний дзвін дзвонить за кимось у понеділок, Вівторок, середу, четвер, п'ятницю, суботу і неділю. Цілодобово! Щорічно! Думайте, курці, думайте! Ваше життя і ваше здоров'я у ваших руках.

Лікар. Коли мені доводилося відвідувати палати, у яких лежать хворі на рак легенів, які занедужали внаслідок багаторічного куріння, бачити їхні виснажені обличчя, чути надсадний кашель, бачити, як вони буквально задихаються, у мене виникало бажання вийти на вулицю, взяти за руку будь-якого молодика чи дівчину, що з таким шиком покурює цигарку, привести сюди і сказати: «Дивись, ось чим усе це може закінчитися!» Я впевнена, що після таких відвідин навряд чи знайшовся б хоч один курець, який би негайно не кинув курити. Але ми, медики, звичайно, не можемо піти на такий «експеримент» і тому змушені ось так звертатися до всіх, хто курить: повірте нам на слово, що все це дуже серйозно! Підступність тютюну полягає в тому, що розплата готуєгься поволі, непомітно, але вона неминуча!

Ведучий 1. Проведені дослідження свідчать про те, що, незважаючи на усвідомлення небезпечності куріння для здоров'я, учні продовжують курити. Чому ж вони свідомо наражають себе на небезпеку?

^ Мініатюра що до проблеми куріння

Юрко з Іринкою сидять за столом, щось пишучи. Хлопець, написав­ши, рве аркуш і клаптики кидає на долівку.

Іринка. Що ти собі дозволяєш? Хто це прибиратиме?

Юрко. Ага, болить, коли я смічу. А ти?

Іринка. Я охайна, мої речі завжди на місці, все чистеньке.

^ Юрко. Невже? Поміркуй добре.

Іринка. Що ж тут міркувати? Слова Чехова — це про мене.

Юрко. Що?.. Волосся смердить за кілометр нікотином, а вона уявляє се­бе ідеалом.

Іринка. Я не ідеал, але і не палю. Я була в компанії, де курили.

^ Юрко. Ти щодня буваєш у такій компанії, а я змушений дихати нікотином.

Іринка. Не дихай, іди в іншу кімнату готувати уроки.

Юрко. Іти я, звичайно, можу, але мені прикро, що ти говориш неправду.

Іринка. Я кажу неправду? Згадай, як ти в шостому класі пробував цього клятого зілля і мама після батьківських зборів допитувалася, чи ти з хлопцями крадькома куриш. А ти: «Ні, матусю, як ви могли таке про мене подумати? Це інші, це не я». А за кілька днів класний керівник упіймав тебе із цига­ркою. Чи, може, я кажу неправду?

Юрко. Авжеж, правду. Я дав слово матері, що ніколи в житті не візьму в руки цигарку. А згадай, як ти мене тоді виховувала. Де ж тепер твої переконання?

Іринка. Я не курю.

Юрко. Тільки купуєш цигарки і носиш їх у сумочці.

Іринка. Це неправда.

Юрко. Відчини бокову кишеню в сумочці. Я бачив, як ти купувала цигарки і клала туди. I зараз я про все розкажу мамі

Іринка. У тебе галюцинації.

Юрко. Відчини сумочку.

Іринка. Там нічого немає.

Юрко. Доведи.

Іриика. Не можу відчинити перед тобою, бо тобі не все можна знати, що я ношу до школи.

^ Юрко. У такому випадку мамі глянути можна. (Забирає сумочку.)

Іринка. Віддай!

Юрко. Ти кажеш, що я насмітив у кімнаті. Я це навмисно зробив, щоб довести тобі, що сміття у кімнаті можна прибрати. А чим ти виведеш брехню з душі, а нікотин із тіла? Чим?

Іринка. Віддай сумочку!

Юрко. Дай відповідь на запитання: «Чим?»

Сестра (вігдпускає сумочку). Не знаю, я вже втягнулася, мені вже важко не курити. Тільки, будь ласка, не кажи мамі.

^ Юрко. Але чому, чому це трапилося з тобою?

Іринка. Майже всі дівчата у класі курять, а мені не хотілося бути «білою вороною»...

Юрко. Значить, «білою вороною» бути ганебно, а засмічувати тіло нікотином, а душу брехнею, модно. Це підтримують твої однокласниці, так?

Іринка. Так.

Юрко. А де логіка? Треба було стільки літ іти до цивілізації, щоб навчитися засмічувати душу і тіло, а не рятувати чи удосконалювати їх. Завтра прийду у ваш клас і на дошці напишу: «Еврика! Винайдено пристрій, який здатен виявити нікотин в організмі. Перевірятимуть усіх учнів школи в найближчі дні. Просимо всіх протягом тижня не спілкуватися із тими, хто палить, щоб уникнути неприємностей».

Іринка. А було б непогано, якби такий пристрій винайшли. Це дало б можливість батькам проконтролювати підлітків, яких тягне до подвигів, за що вони потім шкодують.

Юрко. Знаєш, учитель початкових класів склав гру. Він оголосив нам, що бідні доволі часто голодують, і ми можемо допомогти їм. Якщо протягом дня нам довелося збрехати, і наша совість зафіксувала цей ганебний вчинок, то, щоб виправдатися, потрібно за кожен гріх заплатити, кинувши копійки у спеціальний ящик. Цікаво, скільки гривень за день назбирали б у вашому класі?

Іринка. Я завтра запропоную таку гру. Щоправда, не знаю, чи мене підтримають. Вони ж не пройшли через урок, який сьогодні влаштував мені мій братик.

^ Юрко. Недарма кажуть, що вчаться лише на своїх помилках, а не на чу­жих. Мій досвід з куріння тебе не навчив. Що ж ми робитимемо?

Іринка. Не кажи мамі, я не куритиму.

Юрко. Сподіваюся, ти не обманеш.

Іринка. Мені соромно, що я раніше не здогадалася, чим я забруднюю себе, я ж чепуруха, правда? У мене завжди і в кімнаті, і в сумці, і в зошитах, і в книжках порядок. Треба ж подбати про душу й тіло, а гроші, витрачені на ци­гарки, зберегти для корисніших цілей.

^ Юрко. Упізнаю свою сестричку і тішуся, що ти розумниця. Я зараз при­беру те, що насмітив.

Іринка. Не треба! Прибиратиму я. Це буде вдячністю тобі за урок і пер­ше сміття, яке я викидатиму зі свого організму.

^ Виймає із сумочки цигарку і кидає у смітник. Діти прибирають і ви-ходять.

Соціолог. Серед підстав, які змушують їх не розставатися із шкідливою звичкою, учні наводять такі: це їх розслаблює; розважає, коли вони нудьгують; рятує від зайвої ваги; усі друзі курять; це їм подобається; дає можливість відчувати себе більш дорослим, самостійним, курити — це шикарно.

Декому цигарка додає впевненостій, особливо у спілкуванні з дівчиною, у незнайомій компанії. Цигаркою притлумлюють хвилювання, неприємності, страх. Поширення куріння серед дівчат — певна данина моді. 60 % дівчат, які курять, вважають, що курити — «це красиво». Інші відповідають, що «сподіваються сподобатися», «хочуть привернути до себе увагу — мати самостійний вигляд».

Лікар. Дозвольте, колего! Кілька слів для доповнення.

У довчат-підлітків, що почали палити, крім всіх перелічених проблем, гірше розвиваються груди, вони частіше хворіють на застудні захворювання, особливо бронхіт, порушується гормональний стан, що негатив­но впливає на загальний розвиток, спостерігається затримка статевого дозрівання, частішають випадки запальних та передпухлинних процесів.

Учень. Дитя цигарку витягає,

Бо хочеться дорослим стать.

Та сильним, гарним він не стане!

Бо зріст вповільнюватися став.

Усе, що в світі є погане,

Хлопчина в організм запхав.

Та ще й в залежність від цигарки

Потрапив хлопець, як в капкан.

(Звучить запис «Бросай курить» групи «Отпетые мошенники». Учні розглядають плакат «Вибір за тобою».)

Ведучий 1. Настав час надати слово нашому шановному юристові.

Юрист. У законах деяких країн встановлена сувора відповідальність за отруєння оточуючих тютюновим димом. Наприклад, Норвегії ухвалили закон , за яким батьки не мають права курити в присутності дітей, інакше їм загрожує ув’язнення».Про молоде покоління подбали у Нідерландах. 1985 року тут почали досить оригінальну анти тютюнову компанію. Усім учням від 12до 16 років, які після спеціальних тестів довели, що вони не курять, щомісяця виплачували по 200 доларів. З початку 90-х років в Італії ввели штраф за куріння в громадських місцях, який нині сягає 2 тисячі євро. В Україні верховна рада прийняла закон про припинення реклами сигарет в денний час, але він постійно порушується. І ми вирішили створити свою рекламу сигаретам:

Реклама-антиреклама куріння.

 1. Якщо ви хочете зруйнувати своє здоров’я за допомогою чудової речовини – нікотину…

 2. Ви повинні спробувати новий засіб погіршення здоров’я –сигарета.

 3. Адже тютюновий дим містить в собі такі речовини:

 1. нікотин

 2. –його крапля вбиває коня.

 1. ацетон

 1. - за допомогою цигарки ви можете швидко стерти лак з нігтів

1.чадний газ

2. нафталін

3. –він є в будь-якій вибуховій речовині

1. арсенін

2. фенетол

1. толі мін

3. – він ще міститься у речовині , якою чистять туалети.

1. Отже, одна цигарка містить у собі багато необхідних речовин!

2. Уявляєте, ви можете не тільки курити сигарету, а й навіть чистити нею туалети та змивати лак з нігтів!

3. Телефонуйте нам зараз – і будете мати жовті зуби

1. облізле волосся

2. отосклероз

3. А якщо вже дуже пощастить , то й параліч.

1. Особливо запрошуємо дітей та тінейджерів!

2. Бо їх організм інтенсивно розвивається, потребуючи багато кисню та поживних речовин.

3. А оскільки нікотин діє безпосередньо на нервові клітини, спричиняє кисневе голодування, ви можете себе уявити на 1 метр зросту і з цигаркою в зубах!

1. Куріння – це мода нового покоління!

Ведучий 2. Шановні вчені, порадьте нам, чим можна замінити куріння.

Історик. Замість куріння краще стрибати, плавати...

^ Хімік ...вдихати пахощі квітів, грати в спортивні ігри...

Біолог. ...танцювати, кататися на велосипеді...

Лікар. ...слухати спів солов'я, говорити з друзями...

Юрист... .малювати, співати,..

Нервова система. закохуватись…

Опорно-рухова система. .. бігати …

^ Травна система. …винаходити різні пристрої….

Серце….займатися улюбленою справою…

Шкіра….допомагати батькам, розвиватися всебічно..

Зір... і просто нічого не робити!

Соціолог. Всім, хто бажає, ми даруємо пам'ятку «Поради, як кинути курити» (додаток 2).

Ведучий 1. Шановні учні від природи ви маєте досконале тіло, гнучкий розум, неповторний характер вам дано свободу вибору, щастя насолоджуватись принадами життя.

Ведучий 2.

Ми хочемо вам побажати, вистояти в цьому світі, обравши правильний для себе шлях. Будьте джерелом здоров’я і добра! Якщо кожен скаже шкідливим звичкам ні то ми будемо в майбутньому здоровим поколінням. Отже, вибір за вами! На все вам добре!

Ведучий 1. До побачення.


Додаток 1. Виготовлення приладу для демонстрації процесу куріння

Порядок роботи

 1. Сполоснути пляшку.

 2. Зробити отвір у кришці за діаметром трубки.,

 1. Вставити трубку в отвір та заклеїти клеєм. На дно пляшки покласти кульки вати.

 2. Закрутити кришку.

 3. Сильно стискаючи пляшку, витягнити з неї все повітря.

 4. Запаліть сигарету і повільно та рівно працюйте пляшкою, як насосом.

Ваші спостереження
 1. Як виглядає кулька з вати після експерименту?

 2. Як ви думаете, що відбувається в легенях під впливом сигаретного диму?Поряди, як кинути курити

 1. Оголосіть своїм друзям та родині, що ви кидаєте курити. Прилюдне прийняття обов'язання зміцнює силу волі. І рідні тобі з радістю допоможуть.

 2. Кидай курити відразу , не запевняй себе що зробиш це поступово.

 3. Призначте день «В» (день відмови від куріння) і киньте в цей день курити. Разом зі своїми друзями-некурцями знайдітъ якесь заняття на цілий день.

 4. Ліквідуйте будь-які нагадування про куріння — попільнички, сірни­ки тощо, щоб не згадувати про свою шкідливу звичку.

 5. Зробітъ запаси безцукрової жуйки, крапель від кашлю, моркви тощо.

 6. Нагадуйте собі про те, що після відмови від куріння ви зможете повністю керувати своїм життям. Крім того, після цього буде легше приймати й інші важливі ршення.

 7. Нагадуйте собі про свої життєві цілі та про те, що куріння тільки заважатиме вам у їх досягненні.

 8. Продумайте можливість створення групи для вашої підтримки. Працюйте над можливістю зміни своєї поведінки. Добре обміркована програма зміни поведінки може сприяти усвідомленню питания про те, як покинути палити.

 9. Пийте більше води. Вона виводить із організму нікотин.

 10. Робіть дихальну гімнастику декілька разів на день: повільно вдихайти через ніс, затримайте дихання на дві секунди, а потім видихнути.

 11. Якщо ви до цього не займалися спортом – якраз час щоб почати. Вправи знімуть стрес, піднімуть настрій, допоможуть організму відновитися від шкоди нікотину.

 12. Випишіть на листку паперу всі плюси життя без сигарет(здоров’я, краса….)., прикріпіть перед очима. І частіше перечитуйте їх.

 13. Робіть собі маленькі подарунки за кожний тиждень без сигарет. А коли бажання закурити пропаде зовсім, дозвольте собі великий подарунок.

Схожі:

Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconКласний курівник 7 класу Шовкун Тетяна Володимирівна
Якщо ви стали свідками дтп, у жодному разі не бігайте по проїжджій частині дороги, бо можна потрапити під колеса автомобіля
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconКласний керівник 7 класу Шовкун Тетяна Володимирівна
Людину за кермом, навіть з велосипедним, називають водієм. Отже велосипедист – водій. Він повинен додержуватись правил дорожнього...
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconБондарчук тетяна Сергіївна єсалова наталія Володимирівна

Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconКласний керівник Шовкун Т. В. Звучить пісня «Добрий вечір дівчино»
Ведучий Весна з кожним подихом теплого вітру наближається той момент, коли з під снігу з’являється перший пролісок, сповістивши про...
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 icon1 Дорогий друже!
Автор: Тетяна Володимирівна Безпалько — вчитель початкових класів Гусятинської зош І-ІІІ ст
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconСценарій фестивалю методичної творчості класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів Бориспільщини
Чигрин Тетяна Володимирівна, методист рмк відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconАвтор Ташпулова Тетяна Володимирівна, методист бдют згурівського району
Немає користі від слів: «Ми робимо все, що можливо». Ти повинен досягти успіху в тому, що необхідно
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconЯкушева Тетяна Володимирівна
Мета: розвиток концентрованої уваги, пам’яті, координації дрібної моторики та орієнтації в просторі; удосконалення мисленнєвих операцій;...
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 icon1-й ведучий. Добрий вечір, дорогі друзі! Надворі листопад, але нас зігріває тепло дружніх посмішок. 2-й ведучий
Й ведучий. А ще сонце мудрості видатного українського поета, мислителя, філософа, мандрівника Григорія Савича Сковороди
Шовкун Тетяна Володимирівна Ведучий 1 iconМазур Тетяна Володимирівна Вчитель початкових класів, «Старший вчитель»
Заохочує вихованців до співробітництва, вчить порівнювати, аналізувати, самостійно думати. Запроваджує диференційоване навчання,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи