Комплексна програма профілактики злочинності у icon

Комплексна програма профілактики злочинності у
Скачати 149.34 Kb.
НазваКомплексна програма профілактики злочинності у
Дата конвертації06.12.2012
Розмір149.34 Kb.
ТипКомплексна програма


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням п’ятої сесії

районної ради

від " 11" березня 2011 року

№4-5/2011


Комплексна програма

профілактики злочинності у

Білогірському районі Хмельницької області

на 2011-2015 роки1. Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

Білогірська районна державна

адміністрація

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади

про розроблення Програми

__________________________________

3.

Розробник Програми

Білогірський РВ УМВС України в Хмельницькій області

4.

Співрозробники Програми

Білогірська районна державна

адміністрація

5.

Відповідальний виконавець Програми

Білогірський РВ УМВС України в Хмельницькій області

6.

Учасники Програми

Правоохоронні органи Білогірського району, Білогірська районна державна адміністрація, інші органи виконавчої влади, установи та організації

7.

Терміни реалізації Програми

2011 – 2015 роки

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Районний бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, всього:


У тому числі:1066925 грн.

9.1.

- коштів державного бюджету

-

9.2.

- коштів місцевих бюджетів

(районний бюджет)

1066925 грн.

9.3.

- коштів інших джерел

-


^ 2. Визначення проблеми, на розв’язання якої

спрямована Програма


Протягом останніх років органами внутрішніх справ району спільно з органами державної влади та управління, органами місцевого самоврядування, іншими правоохоронними органами здійснено ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на зміцнення законності та правопорядку, попередження і розкриття злочинів, захист особистої безпеки та майнових прав громадян, економічних інтересів держави, забезпечення охорони громадського порядку, боротьбу незаконним обігом наркотичних засобів, зброї, вибухових речовин, дитячою бездоглядністю та безпритульністю, протидії нелегальній міграції, забезпечення безпеки дорожнього руху, підвищення захищеності громадян від злочинних посягань на території проживання тощо.

Разом з тим, аналіз криміногенної ситуації, слідча практика та вивчення реального стану справ на місцях свідчить про тривожні факти і серйозні проблеми у сфері протидії злочинності, вирішення яких потребує мобілізації додаткових зусиль не лише правоохоронних органів, а й органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості. Криміногенна ситуація в районі є складною, реалізовані заходи організаційного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення залишаються недостатніми для подолання багатьох негативних чинників, що впливають на її дестабілізацію.

Протягом 2010 року Білогірським РВ УМВС України в Хмельницькій області вжито ряд організаційних та практичних заходів щодо профілактики злочинності, стабілізації криміногенної обстановки, розкриття та розслідування злочинів, розшуку злочинців та безвісти зниклих громадян, охорони громадського порядку та безпеки громадян в районі, ряду інших завдань, що стояли перед органами внутрішніх справ. Разом з тим, не зважаючи на прийняті заходи і проведену роботу криміногенна ситуація в районі залишається складною.

Так, за 2010 рік зменшилась загальна злочинність на 16,0% або на 32 злочини ( із 200 – 2009рік до 168 – 2010 рік ). В середньому на 10 тисяч населення по району становить близько 58,9 злочинів загальної злочинності.

Також протягом 2010 року в тричі зменшилась кількість матеріалів протокольного провадження, тобто на 61,3% (12 – 2010р, 31 – 2009р).

Зменшився ріст зареєстрованих з початку року тяжких та особливо тяжких злочинів на 11,8%, а саме 67 злочинів проти 76 злочинів за аналогічний період 2009 року, та становлять 45,3 % злочинів від загальної кількості злочинів загальнокримінальної спрямованості. З них 44 злочини розслідувано та пред’явлено звинувачення особам, які їх вчинили. Також містить собою 26 тяжких не розкритих злочинів за поточний період, в 2009 році 16 нерозкритих злочинів.

У загальній структурі злочинності 4,8% становлять злочини проти життя та здоров’я особи, а саме 8 злочинів проти 7 за 2009р; 40,5% - злочини проти власності, а саме 67 злочинів проти 57 за 2009р; 10,7% - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а саме 18 злочини проти 24 за 2009р; 1,2% - злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а саме 2 злочин проти 4 – 2009 року.

Як видно в загальній структурі злочинності кількість крадіжок державного та особистого майна громадян становить 63 злочини що на 26,0% збільшились в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року, з умовою того що 6 крадіжок приватного майна громадян із квартир (в 2009 р. – 12злочинів) , одна крадіжка мобільного телефону(в 2009 р. – 2 злочини).

Протягом поточного періоду було зафіксовано 4 крадіжки ВРХ та інших с/г тварин, тоді як в 2009 році - 5. Це говорить про те, що працівниками міліції не в повній мірі проводяться профілактичні бесіди з громадянами та керівниками організацій де мають в користуванні с/г тварини.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року відслідковується зниження вчинення умисних вбивств, яких в поточному році скоєно - одне (за 9 міс. 2009 року зафіксовано та розкрито 2 умисних вбивства), та відсутності розбоїв.

Кількість скоєння грабежів в порівняння з минулим роком становить 5 проти 3 злочинів цієї категорії, з яких 1 грабіж мобільного телефону. Чотири з яких (грабежі) в поточному році являються розкритими в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року, де 2 злочини (грабіж) залишилися не розкритими.

Задокументовано та розкрито два злочини за ст. 121 КК України (умисні тяжкі тілесні ушкодження), тоді як в 2009 році 1 такий злочин.

При проведені порівняння з поточним періодом минулого року можна зробити висновок, що злочинність в громадських місцях зменшилась на 52,9%, тобто з 17(2009р) до 8(2010р) виявлених злочинів. Так 4 злочини скоєних на вулицях, майданах, в парка іт.д. свідчить про покращення профілактики серед населення щодо, недопущення останніми вчинення злочинів та правопорушень.

Але мають місце обставини щодо проведення профілактичних бесід за особами які раніше вчиняли злочини та особами які стоять на профілактичних обліках райвідділу. Такими особами, а саме які раніше вчиняли злочини скоєно 22 злочин , в поточному періоді минулого року 18 злочинів.

В порівнянні з поточним періодом минулого року вчинення злочинів в стані алкогольного сп’яніння зросло на 47,8 %, а саме з 23 виявлених злочинів в 2009 році до 34 злочинів в 2010 році.

Відсутність надійних соціальних гарантій для осіб з кримінальним минулим значно сприяє процесу криміналізації населення. Не створено центру реабілітації осіб, які звільнились з місць позбавлення волі та не мають постійного місця проживання. Відсутній заклад, який сприявби соціальній адаптації осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі, лікуванню хворих на алкоголізм та наркоманію.

Недостатньо ефективними є заходи із проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо попередження злочинів в сімейно-побутовому середовищі. На території району скоєно 2 злочини означеної категорії. Умовами, що спонукають громадян до вчинення злочинів на сімейно-побутовому ґрунті, є сімейно-побутові конфлікти, майнові і земельні спори, спільне вживання алкоголю.

Потребують активізації профілактичні заходи щодо покращання оперативної обстановки в підлітковому середовищі, з питань правового та соціального захисту неповнолітніх, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності.

Аналіз злочинів, повязаних з економічною діяльністю свідчить про досить високий рівень криміналізації економічних відносин в окремих галузях господарювання району, а викриті у цьому році злочини не відображають реального стану криміногенної ситуації в економіці району, а лише підкреслюють гостроту проблеми.

Незважаючи на зниження, в цілому, стану аварійності, загибелі та травмувань людей у дорожньо-транспортних пригодах, робота щодо забезпечення безпеки дорожнього руху вимагає покращення. Однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод є незадовільне утримання вулично-дорожньої мережі, а питання ремонту проїжджої частини доріг та вулиць на рівні місцевих органів виконавчої влади вирішується вкрай повільно.

Здійснені Білогірським РВ УМВС України в області у 2005-2010 роках організаційні та практичні заходи досягли певного рівня впливу на упередження злочинів і правопорушень, проте для подальшого нарощування зусиль в цій сфері вони потребують ужиття додаткових заходів щодо утримання криміногенної ситуації під контролем, розв’язання невирішених проблем щодо протидії злочинності і корупції, забезпечення правопорядку на території району, у т.ч. фінансового, матеріально-технічного забезпечення профілактики злочинів і правопорушень.


^ 3. Визначення мети Програми


Програма розроблена на виконання Указу Президента України від 27 жовтня 2009 року №870/2009 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 вересня 2009 року «Про стан злочинності в державі та координацію діяльності органів державної влади у протидії злочинним проявам та корупції» та Плану Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 року щодо організації виконання цього Указу для зміцнення законності та правопорядку, попередження та розкриття злочинів, запобігання та протидії корупції, посилення боротьби з пияцтвом та алкоголізмом, захисту особистої безпеки та майнових прав громадян.

Метою даної Програми є забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення її зниження на основі чітко визначених пріоритетів, об'єднання зусиль органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів, громадськості у напрямку профілактики і протидії злочинності, корупції, порушенням громадського порядку та іншим антисоціальним проявам, які негативно впливають на рівень захисту конституційних прав і свобод громадян.

Програма спрямована на підвищення ефективності реалізації узгоджених заходів правоохоронними органами району, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо профілактики правопорушень та усунення причин, що зумовили їх вчинення, захист прав і законних інтересів жителів району, шляхом фінансування з районного бюджету, тих пріоритетних напрямів та заходів, які впливають на стан правопорядку в районі, але не фінансуються або частково фінансуються з державного бюджету.


^ 4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,

обсягів та джерел фінансування.

Строки виконання Програми


Програма розроблена на основі комплексного підходу до розв’язання проблем захисту суспільства, особи, майнових надбань від злочинних посягань та правопорушень; враховує необхідність вирішення актуальних завдань профілактичної та іншої правоохоронної роботи, а тому визначає досягнення специфічних для району цілей і завдань на шляху удосконалення системи профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю в районі, зміцнення технічної та ресурсної бази цієї роботи.

Реалізація Програми здійснюється шляхом пріоритетного фінансування визначених заходів з державного, районного бюджетів. Це дозволить протягом п’яти років здійснити правоохоронними органами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування комплекс узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин, що зумовили їх вчинення, створити в Білогірському районі сприятливі умови для діяльності правоохоронних органів та підвищити їх авторитет серед населення.

Програма розрахована на 5 років.

Шляхами досягнення мети Програми є:

- створення атмосфери суспільної нетерпимості до злочинності;

- послаблення дії криміногенних факторів;

- недопущення втягнення в злочинну діяльність нових соціальних груп, особливо неповнолітніх; витіснення злочинності з окремих сфер суспільного життя;

- викорінення корупції, зменшення кримінального тиску на економічні відносини;

- створення надійних перешкод посиленню кримінального насильства;

- обмеження незаконного обігу наркотичних засобів, кримінальних проявів пияцтва та алкоголізму, проституції та інших супутніх злочинності явищ.

У результаті посилення профілактичного впливу на злочинність очікується:

 • зниження рівня злочинності, послаблення суспільної напруги, викликаної її впливом;

 • зменшення впливу організованої злочинності на економічну сферу;

 • зменшення корупційних проявів;

 • підвищення рівня захисту економічних відносин від злочинних посягань, витіснення з економічної сфери кримінального елементу, скорочення обсягів «тіньової» економіки;

 • підвищення рівня захисту правоохоронними органами прав, свобод і власності громадян, створення безпечних умов життя;

 • мінімізація злочинного впливу на молодь та підлітків, усунення причин і умов, що сприяють втягненню їх у протиправну діяльність;

 • зниження рівня вживання населенням наркотиків, проникнення останніх на територію району;

 • створення системи ресоціалізації осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, хворих на наркоманію та алкоголізм;

 • підтримання громадського порядку та безпеки громадян на максимально високому рівні;

- підвищення рівня безпеки дорожнього руху.


^ 5. Перелік завдань, заходів Програми

та результативні показники


Програмою передбачені заходи, спрямовані на:

 • запровадження у практику нових форм і методів профілактики правопорушень, досягнень криміналістичної техніки та можливостей оперативно-розшукових обліків;

 • підвищення оперативності і якості реагування на заяви та повідомлення громадян про вчинені злочини та правопорушення, удосконалення проведення слідчих дій, оперативно-розшукових заходів, рівня взаємодії всіх служб, у тому числі з громадськістю у боротьбі зі злочинністю;

 • забезпечення активної наступальної протидії злочинним діянням, у першу чергу тим, що посягають на життя, здоров’я громадян та корисливо-насильницької спрямованості;

 • викриття та припинення злочинів у службовій сфері та корупційних правопорушень;

 • підвищення ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії організованій злочинності та корупції;

 • викриття та припинення діяльності організованих злочинних угруповань, пов’язаної з наркобізнесом, торгівлею людьми, контрабандою, легалізацією незаконно одержаних прибутків;

 • запровадження системи дієвого контролю за станом та результатами роботи з попередження і розкриття злочинних посягань на власність громадян, особливо осіб похилого віку, самотніх, хворих, що проживають, в першу чергу, в сільській місцевості;

 • концентрація зусиль, спрямованих на вжиття заходів щодо декриміналізації тіньового сектору економіки району, підтримку базових галузей, в першу чергу агропромислового комплексу, переробної промисловості, припинення фактів незаконних оборудок із землею та нецільового використання бюджетних коштів;

 • посилення контролю за недопущенням розповсюдження наркотичних засобів, психотропних речовин, сильнодіючих та отруйних лікарських засобів, викриття каналів їх надходження, припинення діяльності окремих осіб, які розповсюджують наркотики та організованих злочинних угруповань наркоділків;

 • запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до їх вчинення;

 • удосконалення роботи із соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;

 • забезпечення розвитку мережі соціальних закладів, зокрема для бездомних громадян і безпритульних дітей;

 • забезпечення захисту законних інтересів неповнолітніх, зокрема захисту від жорстокого поводження, експлуатації, насильства, втягнення у злочинну діяльність, до вживання наркотиків, пияцтва та тютюнопаління;

 • удосконалення форм і методів профілактичної роботи з особами криміногенних категорій та усунення причин і умов, що сприяють учиненню злочинів відносно одиноких осіб похилого віку;

 • активізація роботи з питань протидії незаконній міграції;

 • посилення контролю за станом забезпечення безпеки дорожнього руху;

- зміцнення кадрового потенціалу, підвищення боєготовності та навантаження на міліцію та інші правоохоронні органи, які забезпечують здійснення профілактичної роботи та боротьбу зі злочинністю та правопорушеннями;

- удосконалення інформаційно-аналітичного та матеріально-технічного забезпечення профілактичної діяльності, насамперед дільничних інспекторів міліції у сільській місцевості та громадських формувань з охорони громадського порядку, громадських помічників дільничних інспекторів міліції, патрульно-постову службу, державної автомобільної інспекції, карного розшуку, інших служб, які найбільше наближені до населення.

- досягнення належного рівня фінансового і матеріально-технічного забезпечення у цій сфері.

^ 5. Ресурсне забезпечення Програми
Обсяги коштів, які пропонуються залучити на виконання Програми (тис.грн.)
^

Строки виконання


Усього

витрат

на виконання

Програми

(тис.грн.)

2011

рік

2012

рік

2013

рік

2014

рік

2015

рік

1

2

3

4

5

6

7

Обсяг ресурсів, усього:


У тому числі

200,585

264,585

182,585

200,585

218,585

1066925

Державний бюджет

-

-

-

-

-

-

Районий бюджет

200,585

264,585

182,585

200,585

218,585

1066925

Бюджети сіл, селищ


-

-

-

-

-

-

Кошти небюджетних

джерел

-

-

-

-

-

-^ 6. Напрями діяльності і заходи Програми


Напрями діяльності і заходи Програми додаються (додаток).


7. Координація та контроль за ходом

виконання Програми


Контроль за ходом виконання заходів Програми здійснюють постійні комісії Білогірської районної Ради з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування, з питань праці та соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді, спорту і туризму, з питань планування бюджету і фінансів, відділ взаємодії з правоохоронними органами апарату районної державної адміністрації.

Інформація про хід виконання заходів Програми заслуховується на спільних засіданнях постійної комісії Білогірської Районної Ради з питань законності, правопорядку та місцевого самоврядування з іншими постійними комісіями два рази на рік і не рідше одного разу на рік вноситься на розгляд пленарних засідань сесій Білогірської Районної Ради.
Схожі:

Комплексна програма профілактики злочинності у iconНаказ №314 смт. Володарка Про затвердження плану заходів щодо профілактики злочинності і правопорушень серед учнівської молоді у Володарському районі
«Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту» та з метою удосконалення профілактичної роботи...
Комплексна програма профілактики злочинності у iconЗасади та рівні профілактики
Необхідність створення комплексної інноваційної моделі профілактики підліткової злочинності зумовлена передусім потребою в новій,...
Комплексна програма профілактики злочинності у iconРішення про Комплексну програму профілактики злочинності в Садгірському районі м. Чернівців на 2011 2013 роки від 25. 03. 2011року №24 м. Чернівці
Затвердити Комплексну програму профілактики злочинності в Садгірському районі міста Чернівців на 2011 2013 роки ( далі Програма),...
Комплексна програма профілактики злочинності у iconКомплексна програма „обдаровані діти”
Комплексна програма пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей та молоді „Творча обдарованість”
Комплексна програма профілактики злочинності у iconНаказ №468 Про затвердження плану заходів щодо профілактики злочинності і правопорушень серед учнівської молоді в Богуславському районі
Київській області та з метою удосконалення профілактичної роботи у навчальних закладах району з попередження злочинності, правопорушень,...
Комплексна програма профілактики злочинності у iconМатеріали щодо впровадження інноваційних методів превентивного виховання Досвід упровадження комплексної інноваційної моделі профілактики підліткової злочинності,
У 2007-2009 роках у містах Івано-Франківську, Жмеринці (Вінницька обл.), Вінниці та Дарницькому районі м. Києва реалізовувався проект...
Комплексна програма профілактики злочинності у iconРозпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 25. 10. 2005 №1018 "Про Комплексну програму профілактики злочинності у Львівській області на 2007-2010 роки", міська рада ухвалила
Про продовження на 2009 рік дії Комплексної програми профілактики злочинності у м. Львові на 2007-2008 роки
Комплексна програма профілактики злочинності у iconПрограма профілактики злочинності на 2012-2015 роки
Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату районної державної адміністрації
Комплексна програма профілактики злочинності у iconНаказ №298 Про посилення відповідальності щодо організації роботи з питань профілактики злочинності, попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнів
Взяти під особистий контроль питання профілактики злочинності, попередження вживання алкоголю та наркотичних речовин серед учнів
Комплексна програма профілактики злочинності у iconНаказ №256 Про затвердження плану заходів щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року
Затвердити план заходів районного відділу освіти щодо профілактики злочинності та правопорушень серед учнівської молоді у Борівському...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи