Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення icon

Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення
Скачати 38.13 Kb.
НазваІнклюзивна освіта: вимоги сьогодення
Дата конвертації16.12.2012
Розмір38.13 Kb.
ТипДокументи

Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення


Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті чітко визначено, що рівний доступ до якісної освіти є національним пріоритетом і передумовою виконання міжнародного та національного законодавства щодо реалізації прав громадян (незалежно від національності, статі, соціального походження і майнового стану) на отримання якісної освіти.

Світовою тенденцією сучасності є прагнення до деінституалізації та соціальної адаптації осіб з особливостями психофізичного розвитку, починає формуватися нова культурна і освітня норма – повага до людей фізично та інтелектуально неповносправних. Сьогодні дедалі наполегливіше порушуються питання про спільне навчання дітей з обмеженими можливостями здоров’я зі здоровими ровесниками – інклюзивна освіта.

Метою введення інклюзивної освіти є формування нової філософії ставлення до дітей з особливостями психофізичного розвитку, забезпечення конституційних прав і державних гарантій на здобуття якісної освіти, здійснення комплексної реабілітації цієї групи дітей, набуття ними побутових та соціальних навичок, розвиток здібностей.

Інклюзія (включення) – це процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціальному житті. Це політика і процес, що дає можливість усім дітям брати участь у всіх програмах.


^ Етапи становлення інклюзивної освіти в світовій практиці

Історичний період (роки)

Ключове визначення періоду

^ Домінуюча освітня тенденція

Рання історія

Ексклюзія (повне виключення)

Елітарність здобуття освіти, особи з порушеннями розвитку повністю виключені із системи освіти

1800–1900

Інституалізація

Окремі благодійно-навчальні установи для дітей із сенсорними і моторними порушеннями

1900–1950

Сегрегація

Зорганізовується незначна кількість спеціальних та класів для дітей з порушеннями розвитку

1950–1970

Диференціація

Зростає кількість категорій, за якими диференціюються діти з порушеннями психофізичного розвитку. Значно збільшується кількість спеціальних шкіл та спеціальних класів.

1970–1980

Інтеграція

Тенденції до сумісного навчання дітей з особливостями психічного розвитку та їхніх здорових однолітків.

1980–1990

Мейнстремінг (загальний потік)

Соціальні та навчальні потреби дітей з особливостями розвитку задовольняються в середовищі з мінімальними обмеженнями (в масових школах за місцем проживання)

1990– до сьогодні

Інклюзія (включення)

Об’єднання спеціальної освіти та масової освіти в єдину систему. Потреби дітей з особл. Розвитку задовольняються в процесі навчання в інклюзивному середовищі.


Інтеграція та інклюзія: понятійно-термінологічні визначення

Інтегроване навчання – це навчання і виховання дітей з відхиленнями розвитку в установах загальної системи освіти разом із дітьми, які розвиваються нормально. Інтегроване навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку у масових загальноосвітніх навчальних закладах може здійснюватися за моделями (формами) повної інтеграції, комбінованої, часткової та тимчасової.

Повна інтеграція, як форма навчання, рекомендована тим дітям, які за рівнем психофізичного розвитку відповідають віковій нормі і психологічно готові до спільного навчання зі здоровими однолітками.

Комбінована інтеграція – для тих дітей, у яких психофізичний розвиток наближений до вікової норми, але їхнє навчання в умовах масового закладу обов’язково має супроводжуватися корекційною допомогою відповідних фахівців, зокрема вчителя-дефектолога спеціального класу.

Часткова інтеграція передбачає перебування дитини з обмеженими можливостями здоров’я серед своїх здорових однолітків у масовому навчальному закладі лише частину дня (найчастіше другу половину).

Тимчасова інтеграція – за якої всі школярі спеціального класу (закладу) незалежно від стану психофізичного розвитку об’єднуються кілька разів на місяць для проведення спільних заходів.

Інклюзивне навчання – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу. За повної інклюзії (включення) всі учні є повноправними членами дитячого колективу, забезпечуються безбар’єрним доступом, підтримкою, за необхідності медико-соціальним і психолого-педагогічним супроводом.

Інклюзивне навчання відіграє важливу роль в досягненні гуманітарного, соціального та економічного розвитку дітей. Спільна освіта дітей з обмеженими можливостями та їх здорових однолітків є основою їхньої інтеграції та спеціальної адаптації.Схожі:

Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconПлан постійнодіючого семінару для вчителів, що навчають дітей з особливостями розвитку тема: Інноваційні підходи до забезпечення якісною освітою дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного та індивідуального навчання
Формування понять «спеціальна освіта», «інтеграція», «інклюзія», «інклюзивна освіта», «інклюзивна школа», ексклюзія»
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconІнклюзивна освіта інклюзивна
В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, що виключає будь-яку дискримінацію дітей, що забезпечує рівне відношення до всіх...
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconОголошення конкурсу інноваційних мікропроектів «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні»
«Громадянське суспільство» Канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні» оголошується...
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconСтавлення до інклюзивної освіти Чи знаєте Ви, що таке «інклюзивна освіта»
Чи вплине, на Вашу думку, спільне проведення дозвілля дітей різних категорій на покращення морального виховання особистості?
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconГоловне управління освіти, науки Львівської обласної державної адміністрації
Львівський національний університет імені І. Франка Канадсько-український проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами...
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconЛекторій для батьків «Що таке інклюзивна освіта?»
Метою інклюзивного навчання є реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізація...
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconПоложення про атестацію бібліотекарів навчавльних закладів Кваліфікаційні вимоги до посад бібліотекарів навчальних закладів Назва посади Освіта Вимоги до стажу роботи

Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconПоложення про атестацію бібліотекарів навчавльних закладів Кваліфікаційні вимоги до посад бібліотекарів навчальних закладів Назва посади Освіта Вимоги до стажу роботи

Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconРоль методичних кабінетів у научно-методичному супроводі інклюзивної освіти в містах та районах
Але разом з цим більш широкого розвитку набуває й інклюзивна освіта, яка передбачає, що діти з особливими освітніми потребами відвідують...
Інклюзивна освіта: вимоги сьогодення iconСпівпраця з родинами, діти яких потребують інклюзивного навчання та виховання
Як відомо, інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи