Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета icon

Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета




Скачати 46.29 Kb.
НазваТема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета
Дата конвертації21.12.2012
Розмір46.29 Kb.
ТипДокументи

Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка).

Мета. Ознайомити з поняттям рівняння, вчити розв'язувати рівняння з невідомим доданком на підставі взаємозв'язку між частиною та цілим; закріплювати навички швидкої лічби у межах 9, розв'язувати складені задачі; розвивати мислення; виховувати співчуття, бажання допомагати.

Обладнання: картки для усного рахунку та математичного диктанту, схеми до задач, фішки-промінці, коли для розшифровування слів, малюнки-рівняння, плакати із зображеннями Весни і Сонця, музичний супровід.

^ Тип уроку: відкриття нового знання

Хід уроку

I Самовизначення учнів.

а) перевірка готовності учнів до уроку;

б) налаштування на роботу

Продзвенів уже дзвінок –

Починаємо урок.

в) (тихо звучить музика)

- Діти, ви любите, коли вам сняться сни? Сьогодні мені наснився дивний сон: ніби переді мною стоїть крижана гора, а в ній - жінка. Просить допомоги. Коли я прислухалась і придивилась, то зрозуміла, що то Весна. Вона розповіла, що Зима не хоче йти від нас, і щоб не прийшла Весна, заховувала її у крижану гору. Щоб ЇЇ визволити, треба розтопити лід. Зможе це зробити тільки Сонечко. От Весна і просить, щоб ми його покликали. Прокинувшись, я не зважала на сон, але ось що знайшла: завдання від Весни, які допоможуть припросити Сонечко.

Ну, то що, допоможемо? У пригоді нам стануть фішки-промінці, які одержуватиме кожен за правильну відповідь чи виконане завдання. Отже, почнемо.


^ II Актуалізація знань і фіксація утруднення діяльності.

1. Усний рахунок

а) лічба від 1 до 20; від 5 до 12; від 19 до 10; від 10 до 20.

б) - Весна просить розігнати біля Сонечка хмарки, а для цього потрібно обчислити приклади, які написані на хмарках .

в) - Дайте відповіді на такі запитання:

Що значить +1?

Що значить - 1 ?

Вправо числа ...

Вліво числа...

Назвіть число, яке іде за числом а.

Назвіть число, яке іде перед числом а.

Як знайти ціле?

Як знайти частину?

Що дізнаємося, коли порівнюємо, на скільки одне число

менше або більше від іншого?

Як знайти різницю?

Як знайти більше число?

Як знайти менше число?

2. Каліграфічна хвилинка

  • Весні дуже сподобались ваші відповіді і вона хоче знати, скільки вам років, що так добре працюєте?

  • Отже, майже всім по 7 років. Якою цифрою позначається число сім?

  • Згадаємо її написання.

3. Математичний диктант

а) - Ви любите таємниці? Ось тут якийсь шифр. Але якщо ми його розкодуємо, у теплих краях почнуть збиратись до нас перелітні птахи і своїм щебетом вони розбудять Сонечко. За роботу!

Запишіть число, що йде за числом 7. (8)

Запишіть число, що йде перед числом 8. (7)

На скільки 7 менше від числа 9? (2)

Яке число стоїть між числами 5 і 7? (6)

Запишіть найбільше натуральне число. (9)

  • Запишіть ці числа у порядку зростання.

  • Спробуємо розкодувати слово, яке тут сховалось, (школа)

б) - Наступне завдання математичного диктанту: усно розв'язати задачу, попередньо дібравши до неї схему із запропонованих на дошці. Відповіді записувати однією цифрою у наступному рядку.

  1. На галявині розпустились 4 підсніжники і 2 проліски. Скільки всього квітів розпустилось? (6)

  2. Від зимового сну прокинулось 7 комашок, 3 полетіли. Скільки комашок залишилось? (4)

  3. Розпустилось 3 берізки, а верб на 2 більше. Скільки верб розпустилось? (5)

  4. На весняних канікулах було 5 сонячних днів і 2 похмурих. На скільки менше було похмурих днів, ніж сонячних? (на 3)

  5. З теплих країв прилетіло 9 зграй гусей, а качок на 2 зграї менше. Скільки зграй качок прилетіло? (7)

  6. Я задумала число. Коли до нього додати 3, стане 6. Яке число я задумала? (3)

  1. Зменшуване 9, від'ємник 6. Яка різниця? (3)

  2. Перший доданок 4, другий доданок 3. Яка сума? (7)

- Спробуйте за нашим ключем-розгадкою відгадати закодоване слово. (рівняння)

Фізхвилинка

III Виявлення утруднення і постановка навчальної задачі.

- Діти, у нас вийшло слово, з яким ми ще не зустрічались. Спробуємо пояснити його значення. З якими словами воно схоже? (рівні, рівність).

- Нам Весна хоче допомогти. Ось такі рівності з „віконцями" вона нам приготувала.

(демонстрація рівностей з невідомими частинами із зображенням предметів, геометричних фігур, чисел)

  • Спробуємо заповнити „віконця".

  • То яке завдання сьогодні перед нами? (знаходження невідомого компонента рівності)

IV Побудова проекту виходу з утруднення.

  • Що невідомо у рівняннях? (частина)

  • Як знайти частину? (від цілого відняти відому частину)

  • Відтепер рівності, у яких невідомий один із компонентів, ми називатимемо рівняннями. У них невідомий компонент позначається буквою, найчастіше це латинська буква х, бо вона дуже любить таємниці. А щоб розв'язати рівняння, треба знайти, що „сховалось" за х , або, як кажуть вчені-математики, знайти корені рівняння.

^ V Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

- Спробуємо розв'язувати рівняння, які приготував нам підручник, (алгоритм виконання кожного завдання проговорюється учнями)

1. Завдання 1 (с.44)

  • Що невідомо у рівнянні? (частина)

  • Як знайти невідому частину?

2. Завдання 2 (с.44)

VI Самостійна робота із самоперевіркою у класі.

Завдання 3.

VII Включення у систему знань і повторення.

Завдання 4 (с.44)

- Зараз навчимося не тільки розв'язувати рівняння, а й правильно їх записувати.

  • Молодці! Дуже добре попрацювали. Закрийте очі і порахуйте до 10. Погляньте, з'явилось Сонечко! (на дошці плакат із зображенням Сонечка)

  • Воно нам допоможе визволити із крижаного полону Весну. Щоб його порадувати розв'яжемо задачу №5 (с. 45)


VIII Рефлексія діяльності на уроці.

(тихо звучить музика)

  • Чуєте мелодію? Весна зовсім близько. Підніміть угору промінці, які ви отримували за правильні відповіді, (на дошці з'являється малюнок Весни)

  • Отже, Весна до нас прийшла. Вона дуже вдячна за допомогу.

  • Тож, з чим новим ми зустрілись на уроці?

  • Що таке рівняння?

  • Що невідоме було у рівняннях, які ми розв'язували?

  • Як знайти невідому частину?

  • За вашу допомогу Весна дарує вам ці маленькі сонечка, які завжди вас зігріватимуть.



Схожі:

Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема уроку. Урок одного рівняння Мета уроку
Ми з вами вивчили тему „ Тригонометричні рівняння і способи їх розв’язання”, а сьогодні я хочу, щоб ви свої знання проявили під час...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема. Формула коренів квадратного рівняння. Мета
Мета. Освітня: домогтися засвоєння формули коренів квадратного рівняння; сформувати вміння розв’язувати квадратні рівняння за допомогою...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема уроку. Рівняння
Мета: узагальнити, закріпити і поглибити знання учнів про рівняння та способи їх розв’язування; вчити розв’язувати рівняння з використанням...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема уроку: Рівняння
Учні мають наводити приклади рівнянь, описувати поняття рівняння, розв’язок рівняння, пояснювати, що означає «розв’язати рівняння»,...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема: Квадратні рівняння Мета: Навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Квадратні рівняння»
Навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Квадратні рівняння», закріпити вміння та навички учнів розв’язувати...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconДруге рівняння ділимо на 0,2 і отримаємо: Перше рівняння множимо на -19, отримаємо
Помножимо перше рівняння на 2 та додамо і віднімемо до другого рівняння, використавши формули суми і різниці квадратів отримаємо...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема: Показникова функція. Показникові рівняння. Мета: систематизувати і узагальнити знання і уміння учнів з теми «Показникова функція. Показникові рівняння.»
Мета: систематизувати і узагальнити знання і уміння учнів з теми «Показникова функція. Показникові рівняння.», розвивати логічне...
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема: Полярні рівняння лінії
Скласти рівняння прямої, яка проходить через точку і відтинає від координатного кута трикутник площиною 2 кв од
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема. Квадратні рівняння. Розв’язування неповних квадратних рівнянь. Мета
Ви повинні зрозуміти, яке важливе значення мають квадратні рівняння. Їх уміли розв’язувати ще 4 тисячі років тому вавилонські математики....
Тема. Прості рівняння з предметами, фігурами, числами. Рівняння на знаходження невідомої частини (доданка). Мета iconТема: Проект «Квадратне рівняння»
Задайте розмір і заголовок форми «Квадратне рівняння». Збережіть створену програму у власній папці (File Save All)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи