Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом icon

Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом
Скачати 50.21 Kb.
НазваТема. Виховна година. Сила, що рухає світом
Дата конвертації20.09.2013
Розмір50.21 Kb.
ТипКнига

Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом.


Мета : з’ясувати особливості появи книги, підвищити інтерес учнів до вивчення історії книжності; усвідомлення великого значення книги у житті людей; виховувати бережливе ставлення до книги.


загнутый угол 100Обладнання : Біблія, ілюстративний матеріал з зображенням книг-плиток, книг-стрічок, книг із воску, книг із шкіри.

Хід заняття


Трихвилинка швидкісного читання.

І. Актуалізація опорних знань.

Бесіда за запитаннями.

  1. Як ви розумієте слово «книга» ?

  2. Чому Біблія є і нині однією із найголовніших книг ?

  3. Що називається літописом ?


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.


ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

^ Слово учителя.

23 квітня 1996 року в пам’ять померлих у цей день у 1661 році письменників світового масштабу – Мігеля Сервантеса, Уільяма Шекспіра і Лопе де ла Вега, ЮНЕСКО оголосила 23 квітня Всесвітнім днем книги. А давайте замислимося, що таке книга, яку деякі з вас уже полюбили, а на деяких читання наводить тільки сон. Книга – це просто папір з буквами. І все. А якщо ви її прочитаєте – станеться диво : книга вам відкриє свою таємницю. Одна – подарує нові знання, інша – дасть пораду, третя – втішить і дасть віру, четверта – розвеселить. Книги відкривають перед людьми безмежний світ. Протягом усього життя ми звертаємося до книжки. З дитячих літ вона допомагає зрозуміти світ, що вас оточує. Вона відкриває вам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя.

Книга допомагає вам у навчанні, збагачує знаннями, зміцнює волю. Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розповідає вам про незвичайні пригоди і подорожі. Книга потрібна людині як повітря, як світло.

А були ж часи, коли на нашій землі не було книжок, не було паперу, не винайшли ще алфавіт. І щоб щось пам’ятати або передати іншому – люди робили зарубки на деревах, на стінах печер, на сокирах та вояцьких щитах – це і були перші книжки. Так первісна людина почала передавати нащадкам свої набуті знання.

Папером люди почали користуватись у Китаї в ІІ ст. до н. е. і довго тримали у секреті рецепт його виготовлення. В інших країнах писали паличками на глиняних дощечках, потім їх обпалювали – це були сторінки книги. 2- 3 такі книги займали віз.

У Європі користувалися пергаментом – особливо обробленою козячою чи телячою шкірою. На одну книгу йшло стадо телят. Писали книги від руки і коштували вони дуже дорого. Лише в Х ст. В Європі з’явився папір. А в середині XV сторіччя в Німеччині запрацював перший друкарський станок Гутенберга. 19 квітня 1560 року в Москві Іван Федорович і Петро Мстиславець почали друкувати першу російську книгу «Апостол».


^ IV. Робота в групах.

Порядок проведення.

  1. Учні об’єднуються у групи. Для цього можна використовувати лічилки, наприклад «зима, весна, літо, осінь». «Зима» - перша група, усі «Весна» - друга і т. д. У кожній групі вибирають доповідача і спікера (керівника).

  2. Учні об’єднуються у шість груп. Кожна група одержує картку з інформацією.

  3. Групам виділяється 10 хвилин для ознайомлення з інформацією і підготовку виступу.

  4. Представники груп виступають із повідомленнями.


Заслуховуючи повідомлення, учні можуть ставити питання, уточнювати незрозумілі моменти.


Інформаційна картка 1

Книги-плитки

Існували цілі бібліотеки, зроблені з плиток. Кожна «книга» складалася з кількох десятків чи навіть кількох сотень плиток, як наша книга з багатьох сторінок. Плитки нумерували як сторінки і на кожній проставляли назву.

Писар креслив свої знаки на м’якій глиняній плитці тригранною загостреною паличкою. Вдавивши паличку в глину, він тут же виймав її. На плитці залишався слід. Після цього плитку обпалював гончар.


Інформаційна картка 2


Книги-стрічки

Придумали такі книги древні єгиптяни (ІІІ ст. до н. е.) Вони були виготовлені у вигляді довгої-предовгої стрічки. Робилася ця книга з паперу, тільки дуже дивного. Папірус виготовляли з рослини, яка називалася папірусом.

Папірус – це рослина , вдвоє вища за людину і зі стовбуром товщиною з руку. Росте вона в Африці, на берегах річок і боліт. Із кори цієї рослини робили сандалії, із волокон – тканину. Але найбільше славився папірус тим, що з нього робили книги. Серцевину очерету – папірусу різали на смуги, смуги клали одна на одну, придавлювали вагою, сушили на сонці. Отримували аркуші, на яких можна було писати.


Інформаційна картка 3


Книги з воску

Воскові книжечки були винайдені ще за часів древніх римлян.Воскова книжечка мала такий вигляд декілька табличок-довідок, охайно витесаних всередині, скріплялися шнурками через дірочку, які були пророблені у двох кутках дощечки. Квадратну виїмку кожної дощечки заповнювали воском – жовтим чи пофарбованим у чорний колір. Писали на такій книзі стальною паличкою.


Інформаційна картка 4


Книга із шкіри

У папірусу і воску з’явивя суперник – пергамент. Матеріал для книг виявився значно кращим за папірус. Шкіру можна було різати, згинати, фальцювати в зошити, зшивати в книги. На пергаменті почали писати по обидва боки.

Така книга була величезною, дуже важкою. Палітурка робилася з двох дощечок, обтягнутих шкірою.

У бібліотеках такі книги приковували залізними ланцюгами до стовпів, щоб ніхто не міг її украсти.


Інформаційна картка 5


Берестяна книга

За свідченням учених берестяні книги виникли на Русі в ХІ солітті на бересті дряпали гострим залізним стрижнем. Написи на берестяних грамотах виконувались кирилицею. Поступово у міру зростання майстерності обробки бересту, з нього стали робити книги. Пройшовши обробку, берест ставав еластичним, м’яким.


Інформаційна картка 6
^ Книги з паперу

На Русь папір завезли італійські купці. Спочатку папір був непопулярним. Книги, як і раніше, робилися з пергаменту. Але згодом дорогий пергамент поступається місцем дешевому паперу.


V. Закріплення нових знань.

Групи виступають із підготовленими розповідями, учитель коментує результати їхньої роботи.


VI. Підсумки заняття.

загнутый угол 106У книгах зібрані всі знання, надбані людством за часи його існування. Книга – це пам’ять людства.


загнутый угол 108


загнутый угол 110Схожі:

Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година Виховна година
Зазвичай виховна година проходить у формі лекції, бесіди або диспуту, але може включати в себе і елементи вікторини, конкурсу, ігри,...
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconТема : «Ми знаємо, ми вміємо, ми вчимося» (Виховна година для учнів 9 11 класів. Проводиться спільно з психологом)
Тема: «Ми знаємо, ми вміємо, ми вчимося» (Виховна година для учнів 9 – 11 класів. Проводиться спільно з психологом)
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година раннє кохання вчитель: Міц Валентина Луківна Тема
Мета: вироблення імунітету до негативних впливів соціального оточення, проводити профілактику і корекцію асоціальних проявів у поведінці...
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година 10 клас Тема: Здоров’я потрібно цінити. Шкідлива звичка – паління Мета
Мета: довести учням шкідливість паління та його негативний вплив на організм людини; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих...
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconТема: Дія магнітного поля на провідник зі струмом. Сила Ампера Мета уроку
Оскільки навколо провідників зі струмом виникає магнітне поле, природно припустити, що в магнітному полі на них діє сила
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година на тему: «Людина починається з добра»
Картки для гри,музичні записи,уривок з української народної казки «Названий батько»
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом icon8 клас 1
Сили, що діють на тіло: – сила тяжіння, – сила пружності, –сила реакції опори, яка чисельно рівна силі тиску вантажу на опору
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година на тему: «Славутич – наш дім, а ми господарі в нім»
«Кодексу етики, честі, порядності, добросовісного та ефективного управління Славутицької територіальної громади»
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година “Ключі здоров’я “
До вашоi уваги 8-а клас. Вiн дружнiй, з великими спортивними досягненнями у нас у нас
Тема. Виховна година. Сила, що рухає світом iconВиховна година «Хай буде міцною вся наша сім’я!»
Комунальний заклад „Вижницька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів імені Назарія Яремчука”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи