Сценарій тематичного вечора для старшокласників icon

Сценарій тематичного вечора для старшокласників
Скачати 81.33 Kb.
НазваСценарій тематичного вечора для старшокласників
Качалка Т.В
Дата конвертації20.09.2013
Розмір81.33 Kb.
ТипСценарійІ вірую знову у щастя, і кличу його!

Сценарій тематичного вечора для старшокласників

Автор: Качалка Т.В.,

Заступник директора з виховної роботи

Карлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3


Мета: виховувати в учнів почуття прекрасного, любов до української вишивки, рідного слова, повагу до людей праці, розвивати інтерес і бажання до вивчення й відродження народних звичаїв та традицій.


Оформлення: виставка робіт члена клубу « Господарочка» Т.Смородінової, плакати, вислови про щастя, дерево щастя, моделі щастя.


Обладнання: музичний центр, мікрофони, диски


Музичний матеріал: національна музика України, пісні про щастя, пісня « На березі життя», пісня « Мы желаем счастья вам»


^ Кількість задіяних учнів: 50


Тривалість проведення заходу: 60 – 80 хвилин


Підготовча робота: підготовути сценарій, запитання з теми, запросити гостей, подбати про їхній підвіз до школи, зробити сувеніри запрошеним на згадку.


Хід свята


Ведучий 1. І на білій пухнастій галявинці жило Воно. Тепле і самотнє. Воно мало неймовірні здібності любити все навколо! Воно було загадковим і добрим. А жило тоді, коли ще не було жорстокості і страху, убивств і неневисті. Воно жило в часи, коли всі любили один одного. Зараз інші часи. І, може, тому в нього з'явилося ім'я – Щастя!

Ведучий 2. Щастя! Яке воно? Багато людей задумуються над значенням і змістом цього слова. Що вкладають у нього. Це ми і спробуємо з'ясувати зараз. І не дивуйтеся, якщо у розмові про щастя ви знайдете більше запитань, ніж відповідей, та й відповіді іноді вам здадуться суперечливими. А допоможуть нам у розв'язанні цієї проблеми старшокласники та наші гості – експерти з питань щастя:

 1. Хоменко Анатолій Іванович – завідуючий відділом внутрішньої політики Карлівської райдержадміністрації

 2. Гладир Катерина Іванівна – працює ТРК « Контакт»

 3. Голуб Тетяна Іванівна - директор краєзнавчого музею.

 4. Шматченко Ольга Василівна – пенсіонерка, у минулому – вчителька початкових класів.

 5. Смородінова Тамара Іванівна – член клубу « Господарочка»

 6. Слободчикова Галина Іванівна – пенсіонерка, учасниця жіночого ансамблю « Берегиня» районного будинку культури.

 7. Отець Володимир


Ведучий 1.Так, щастя – сенс і мета життя, його барви і звуки. Жоден словник не дасть нам чіткого означення цього поняття. Але все – таки наші учні спробують це зробити.

( Школярі заздалегідь малюють моделі щастя, а тепер захищають їх, аналізують)

Ведучий 2. А зараз ми звертаємося до Вас, Анатоліє Івановичу. Скажіть будь – ласка, чи змінилися у людей погляди на щастя у зв'язку зі змінами у суспільстві?

- Що було метою життя колись? Що зараз необхідно людині для щастя? Мета стала більш високою чи навпаки?

- Коли було легше досягти щастя – раніш чи зараз?

- Чому зараз багато людей не знаходять свого щастя в житті?

(^ Запитання до експерта ставлять учні)

Ведучий 1. Чи можемо ми самі збудувати своє щастя, чи воно дається нам від Всевишнього? Як людина досягає того, щоб стати щасливою? ( докласти багато зусиль)

Ведучий 2.Так, багато зусиль, щоб досягти мети. А якщо і сааме ця робота, зусилля – щастя для людини. Як ви гадаєте, може людина знайти своє щастя в роботі? ( одна з думок – робота – це лише шлях до мети)

( Учні відповідають на запитання)

Ведучий 1. Сьогодні у нас в гостях людина, яка справді закохана у свою професію. Займатися журналістикою – ось справжнє щастя для Катерини Іванівни Гладир, яка працює у телерадіокомпанії « Контакт». Тож надаємо їй слово.

( Виступ Катерини Іванівни )

( Питання до експерта ставлять учні)

Ведучий 2. Нет, далеко не все и не всегда

Могли б сказать: « Люблю свою работу.

Готов трудится до седьмого пота

И счастлив от любимого труда!»


Ведучий 1. А зараз ми пропонуємо творчий доробок Катерини Іванівни

( Діти читають новели Катерини Іванівни Гладир)

Ведучий 2. Я від щирого серця бажаю вам у дорослому житті знайти таку справу, яка, нехай і не зробить вас щасливими, то хоч принесе задоволення. Бо, дісно, не кожному щастить знайти справу до душі.

Ведучий 1. Як ви гадаєте: можна навчити іншу людину бути щасливою чи ні? Як ? ( бути поряд з нею іншій щасливій людині, ділитися своїм щастям)

- Де ми можемо знайти людей готових поділитися своїм щастям? ( у родині)

- Тоді і ми поділимося своїм щастям. Адже школа - то теж велика сім'я.

( Школярі обмінюються моделями щастя)

Ведучий 2. Приємно отримати частинку тепла, затишку, злагоди, любові. Чи для вас приємніше було б дарувати щастя іншому.

- А, може, щастя – це і є сім'я, родине гніздо.

( Дискусія між старшокласниками « Щастя – це родина»)

Ведучий 1. Сьогодні до нас завітала людина, якій добре знайомі і легенький вітерець почуттів, і море квітів, і любові. Бо все це поселилося у її родині. До слова запрошуємо Шматченко Ольгу Василівну.

( Виступ Шматченко Ольги Василівни.)

Запитання школярів до експерта

Ведучий 2. Нехай вічною буде сімейна ідилія, не гаснуть святі почуття.

( Звучить пісня « На березі життя»)

Ведучий 1. Одні люди надають перевагу умінню, спокійній послідоній діяльності, інші покладають надію на фортуну. А треті живуть натхненням в польоті творчості, фантазії, намагаючись втілити все це у звуки, образи, віршовані рядки. Хто вам ближчий?

( Дискусія між школярами)

Ведучий 2. А ось для Тамари Іванівни щастя – це створення краси. Сьогодні у нас в гостях рукодільниця, майстер своєї справи, член клубу « Господарочка». Її роботи відомі не тільки в межах Карлівщини, жодна урочистість у районі не проходила без виставки її робіт. Тож вам слово, Тамаро Іванівно.

( Виступ Тамари Іванівни Смородінової.)

(Запитання учнів до експерта.)

Ведучий 1. Хвала тобі, хвала твоїм рукам,

Що можем з твого дива дивуватись.

І ніжністю по вінця наливатись,

Твоїм творінням завжди милуватись.

( Танець з рушниками)

Ведучий 2 Я чув не раз казали: « Щастя – гроші!»

Можливо, й гроші, та не в них же суть.

Буває: гроші справи нехороші

Пожадливим господарям несуть.

Ведучий 1. Своїми думками з вами поділиться Голуб Тетяна Іванівна.

( Виступ Тетяни Іванівни).

(Запитання учнів до експерта)

Ведучий 2 За гроші можна купити ліжко, Але не можна купити сну, за гроші можна купити ліки, але не можна купити здоров'я, за гроші можна купити подарунок коханій, але не купиш її любов, за гроші можна купити прикраси, та не купиш красу, за гроші можна купити книгу, але ніколи не купиш розуму.

За гроші можна купити багато, але ніколи не купиш щастя.

Ведучий 1. Може, щастя – це не окремі частинки життя, а їх гармонія, поєднання? Можливо, щастя – це все одразу?

Ведучий 2. Чи кожен, на вашу думку, може бути щасливим? Чи може бути людині, яку час від часу спіткають негаразди, невдачі, труднощі, хвороби, знайоме це почуття?

Ведучий 1. Ми довго відшукували людину, яка була б просто щаслива, у якої очі сіяли б від цього почуття, для якої радість – кожен день, кожен крок, кожен подих. Для якої щастя – це стан душі. І знайшли. Ця Людина – Галина Іванівна Слободчикова. То в чому ж ваше щастя?

( Виступ Галини Іванівни.

Запитання учнів до експерта)

Ведучий 2. Узагалі, щаслива людина на землі – не рідкість: щасливі діти, закохані, творці, майстри своєї справи. Та й чи можна всіх перерахувати ?

Та всі ми, зазвичай, щасливі буваємо епізодично. А ось стан душі – щастя – це рідкість… У щастя, як і в мистецтві, акторів багато, та не всі талановиті.

Ведучий 1. Як ви гадаєте: щастя – річ вічна, чи вона руйнується від найменших незлагод, непорозумінь, вагань?

( Діти обмінюються думками)

Ведучий 2. У руках кожного з вас чуже щастя. Уявіть собі на мить, що ви не змогли його зберегти, зруйнували. Чому це могло трапитись? Покажіть усе це на плакатах. Від чого руйнується щастя?

( Учні руйнують моделі щастя, пояснюють їх)

Ведучий 1. Зробити щасливою людину, яка троєкратно заслуговує щастя, виправити жорстоку помилку – на це не жаль витратити і все життя. Коли людина допомагає іншій, щасливими стають обоє. З цього питання наш експерт отець Володимир

( Виступ отця Володимира.

Запитання учнів до експерта)

Ведучий 2. Дякуємо отцю Володимиру. Бо тепер кожен із нас зрозумів: ніколи не пізно зробити крок назад, відновити втрачене . Тож спробуйте відновити моделі щастя, які ви так безжалісно руйнували.

( Діти відновлюють моделі щастя)

Ведучий 1. Поки діти працюють, до вашої уваги стара легенда

В одному королівстві в царських палатах стояла дерев’яна скринька, а в ній лежав, на перший погляд, звичайнісінький камінь. Однак мав цей камінь чарівну властивість. Поки він знаходився у скриньці, усі дівчата королівського роду народжувалися тільки красунями. Але камінь приховував у собі і небезпеку: якщо раптом він зникне, кожна наречена королівського роду повинна буде вмерти в першу ж шлюбну ніч. А ще він міг перетворити залізо в золото.

У короля була донька незвичайної краси, її палко покохав принц із сусідньої держави. І навіть дата весілля вже була призначена. Та наївна принцеса розповіла про чарівний камінь подрузі, і та із заздрості вкрала його. Та дівчина не знала про чудодійну властивість каменю перетворювати залізо в золото, не стала зберігати його, а просто викинула геть.

Весілля ж, звичайно, відклали. Подруга зізналася у всьому. Та її сльози не могли зарадити.

Принц присягнувся, що на перекір всьому знайде камінь. Повісив на шию залізний обруч і вирушив у далеку дорогу. До кожного каменю прикладав його і з надією дивився, чи не перетворився він в золото.

Пройшло багато років. Принцеса постаріла, та й померла в дівках. Принц, усіма забутий, майже зовсім осліп. Та він продовжував пошуки.

Одного разу в якомусь селі він попросив хліба і води. Та люди прогнали його геть і кричали навздогін: « Як не соромно просити милостині, коли на шиї у тебе золотий обруч»

Принца жаль, а нам усім урок. Коли шукаєш щастя, треба бути особливо уважним. Не знайти свій камінь – шкода, але, як кажуть, не судилося. А от знайти і не помітити…

Ведучий 2. А тепер ми звертаємося до наших опонентів. Чи вдалося вам повністю відновити моделі щастя? Чи мають вони первинний вигляд?

( Виступи дітей)

Ведучий 1. Отже, щастя – річ досить крихка, його дуже легко зруйнувати. Тож бережіть його.

Ведучий 2. Щастя… Добре з ним і погано без нього. У душі щасливої людини лунає музика. Коли людина щаслива, то кожен помітить це. Важко пояснити це почуття. Та хіба ж можна описати його? Хіба можливо описати щастя?


Что же такое счасте?

Одни говорять: « Это страсти,

Карты вино, увлеченье,

Все острые ощущенья»

Другие верят, что счастье –

В окладе большом и власти,

В глазах секретарш плененных

И трепете подчиненных.

Третьи считают, что счастье –

Это большое участье:

Забота, тепло, внимание

И общность переживание

По мненью четвертых, это –

С милой сидеть до рассвета,

Однажды в любви признаться

И больше не расставаться

Еще есть такое мнение,

Что счастье – это горение.

Поиск, мечта, работа

И дерзкие крылья взлета.

А счастье, по – моему, просто

Бывает разного роста:

От кочки и до Казбека –

В зависимости от Человека

Ведучий 1. Ми дякуємо усім тим, хто допоміг нам у проведенні цього вечора. Спасибі вам велике, що ви знайшли час прийти до нас, поділитися своїми думками. А ще ми хочемо, щоб ви для всіх нас: для учнів, учителів написали на цих яблуках рецепт щастя. І хай ці плоди ростуть у нашім домі – школі, нехай несуть радість, затишок , щастя.

( Гості пишуть на яблуках рецепти щастя і прикріплюють їх на дерево)

( Звучить пісня « Мы желаем счастья вам»)


Список використаних джерел


 1. Збірник поезій Е. Асадова

 2. Новели Катерини Іванівни Гладир ( вирізки із районної газети )

 3. Легенда про щастя

 4. Пономаренко В.М. Уроки морфології в школі. – К.: Партнер, 1999 – с. 252Схожі:

Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій тематичного вечора/ За столиком сидять ведучі. Біля нього книжкова виставка «Повір у себе». У вазі роза
...
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій тематичного вечора присвяченого вшануванню жінки-матері Ми матір називаємо святою
У святі беруть участь ведучі, учасники фольклорно-етнографічного ансамблю, співаки, хор. На вечір запрошуються матері-героїні, багатодітні...
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій математичного вечора для учнів 8-х класів «Математики та романтики в країні Паралелограмії»
Сцена прибрана як палац королівства Паралелограмії. На троні король Паралелограм 3, поряд крісло для принцеси Математики
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій математичного вечора для учнів 8-х класів «Математики та романтики в країні Паралелограмії»
Сцена прибрана як палац королівства Паралелограмії. На троні король Паралелограм 3, поряд крісло для принцеси Математики
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій літературного вечора по творчості українського поета Олександра Олеся. Для читачів учнів 8 9 класів
Яскравою зорею спалахнула творчість Олександра Олеся на небосхилі української поезії перших десятиліть ХХ століття
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій випускного вечора
Доброго і щасливого, бо ним закінчуються шкільні роки і ним же починаються стежки в
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій літературного вечора по творчості письменників гумористів Прикарпаття, для учнів 8 9 х класів
Український народ протягом багатовікової історії дав силу – силенну чудових витворів словесного мистецтва, в яких відобразилися його...
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій літературного вечора для 6-9 класів
Невтомна трудівниця на ниві шкільництва Уляна Кравченко пропрацювала вчителькою понад сорок років. Вона одна з перших серед галицького...
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій вечора, присвяченого Дню Збройних Сил України (6 грудня) Ведучий
Ведуча. Дозвольте ще раз від всієї душі привітати наших юнаків та чоловіків з Днем захисника Вітчизни
Сценарій тематичного вечора для старшокласників iconСценарій випускного вечора у нас випускний шкільний останній бал
Дозвольте нам запросити в цей зал нашу гордість та надію, тих, для кого цей вечір перша сходинка у самостійне життя – 17 випуск нашої...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи