Вимоги до сучасного уроку icon

Вимоги до сучасного уроку
Скачати 32.99 Kb.
НазваВимоги до сучасного уроку
Дата конвертації20.09.2013
Розмір32.99 Kb.
ТипДокументи

ВИМОГИ ДО СУЧАСНОГО УРОКУНедоліки, які трапляються в практиці роботи школи

Сучасні вимоги до уроку

Захоплення плануванням окремого уроку без достатнього зв'язку з іншими; слабкі знання типології уроку призводять до їхньої одноманітності; протиставлення творчості програмно - методичним вимогам.

Творче виконання програмно — методичних вимог до уроку; грамотне визначення типу уроку ї його змісту в темі, бачення особливостей кожного уроку.

Слабкі знання особистості учнів та класного колективу і, як наслідок цього, уроки - близнюки в різних класах, слабка опора на можливості учнів, необґрунтованість диференціації в навчанні, відсутність спрямованої роботи з ліквідації прогалин у знаннях.

Облік реальних можливостей різних класів або груп; цілеспрямована ліквідація прогалин у знаннях.

Недоліки спеціального формування мети уроку, неповне її планування, нечіткість формування мети.

Продумування й розв'язання єдності завдань навчання та психологічного розвитку.

Шаблонна структура уроку. Прагнення до накопичення великої кількості оцінок є причиною перебільшення ролі опитування.

Вибір раціональної структури і темпу проведення уроку. Забезпечення виконання поставлених завдань та економне використання часу на уроці (мета визначає тип уроку). Тип уроку визначає його структуру, структура - затрати часу на різних етапах.

Перевантаженість змісту навчального матеріалу: надмірна зосередженість на деталях. Великий обсяг другорядного матеріалу; необгрунтоване прагнення відійти від підручника.

Концентрація уваги школярів на засвоєнні важливих наукових понять, узагальнення правил, провідних світоглядних і вихідних ідей. Зв'язок змісту уроку з життям, з практикою та особистим життєвим досвідом школяра; використання міжпредметних звязків з метою формування цілісно наукової картини світу та економії часу.

Недостатня увага до застосування знань, відірваність теоретичних знань від практики.

Забезпечення практичної, політехнічної та профорієнтаційної спрямованості навчального процесу, створення реальних можливостей для застосування учнями отриманих знань, умінь, навичок, недопускання формального засвоєння теоретичних відомостей.Бідність арсеналу методів навчання, однобічне захоплення то одними, то іншими методами або ж, навпаки, прагнення різноманітності методів заради самої різноманітності.

Розширення арсеналу вибору методів, оптимальне поєднання різних методів.

Одноманітність форм роботи на уроці; надмірне використання фронтальних форм навіть там, де вони не ефективні; слабке використання уроку в інтересах розвитку колективу.

Поєднання загально класних форм роботи з груповими та індивідуальними; прагнення організувати навчальну працю у формі колективної діяльності.

Однобічний підхід до диференціації навчання. Переважна диференціація обсягу і ступеня складності навчального матеріалу, без урахування навчальних можливостей учнів.

Діагностика реальних навчальних можливостей учнів; застосування заходів диференційованої допомоги школярам із різним рівнем підготовки з різних предметів.

Пасивна позиція більшості школярів у навчальному процесі; безсистемність у формуванні навичок раціональної організації навчальної та позаурочної праці.

Формування в учнів активного ставлення до навчальної діяльності, навичок раціональної організації навчальної праці безпосередньо на уроці.

Ігнорування особистого чинника і сприятливих взаємин вчителя та учнів у підвищенні якості навчання

Спілкування з учнями на основі високої вимогливості й поваги до особистості, прагнення досягти дієвого виховного впливу особистості самого вчителя (зростання ролі людського чинника).

Гіпертрофоване застосування тих чи інших засобів навчання, їхня безсистемність, використання без потреби.

Запровадження кабінетної системи навчання з урахуванням вимог науково-технічного прогресу; цілеспрямоване, раціональне і комплексне використання різних засобів навчання (підручників,, наочних посібників, ТЗН, засобів інформації, електронно — обчислювальної техніки)


Схожі:

Вимоги до сучасного уроку iconВимоги до сучасного уроку І. Дидактичні вимоги до сучасного уроку
Чітке формулювання освітніх завдань в цілому і його складових елементів, їхній зв'язок з розвиваючими і виховними завданнями
Вимоги до сучасного уроку iconМетодичні рекомендації Христинівський райметодкабінет Психолого-педагогічні та техніко-гігієнічні вимоги до сучасного уро­ку
Точне і творче виконання програмно-методичних вимог до уроку; чітке визначення типів уроку і його місце в темі, бачення особливостей...
Вимоги до сучасного уроку iconВимоги до сучасного уроку
Спрямований на високі кінцеві результати, на підвищення якос­ті й ефективності навчання, на всебічний розвиток особистості
Вимоги до сучасного уроку iconОсновні вимоги до сучасного уроку
Покликаний розвивати в учнів пізнавальні інтереси, здібності, служити важливим засобом їх загального розвитку
Вимоги до сучасного уроку iconАналіз уроків за різними аспектами вимоги до сучасного уроку
...
Вимоги до сучасного уроку iconМетодичні вимоги до сучасного уроку
Знання системи принципів дидактики, їх ієрархії, взаємовідносин, постійна опора на них при проектуванні, організації і здійсненні...
Вимоги до сучасного уроку iconТипологія й структура сучасного уроку фізики
Організаційний момент, який характеризується зовнішньою та внутрішньою (психологічною) готовністю учня до уроку
Вимоги до сучасного уроку iconСкладові результативного уроку літератури
Мета нашого семінару – застерегти вчителів-словесників від найчастіших помилок, які трапляються під час планування та проведення...
Вимоги до сучасного уроку iconМатійко Валентина Вікторівна. В ході роботи семінару були розглянуті питання : Вимоги до сучасного урок
«Діалог» для вчителів початкової школи на тему "Активізація пізнавальної діяльності учнів. Психологічні аспекти сучасного" та динамічної...
Вимоги до сучасного уроку iconПлан-конспект уроку для випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів
Мета уроку: ознайомити учнів з історією виникнення, розвитку та сучасного стану тестових технологій, їхнього застосування під час...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи