Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета icon

Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета




Скачати 72.21 Kb.
НазваУкраїнська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета
Дата конвертації01.01.2013
Розмір72.21 Kb.
ТипДокументи

Овсієнко Людмила Петрівна,

вчитель початкових класів

вищої кваліфікаційної категорії,

«Старший вчитель»

Славутицької загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №4


Українська мова

3 клас

Розділ «Іменник»

Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників

Мета:

  • поглиблювати знання учнів про слова – назви предметів;

  • закріплювати навички правопису власних і загальних іменників;

  • розвивати усне і писемне мовлення учнів, їхнє вміння користуватися мовою як засобом спілкування, пізнання, впливу;

  • виховувати уважність, спостережливість, бережне ставлення до природи, любов до України.

Обладнання: паперові сніжинки, таблиці, картки, тестові завдання, мультимедіа-системи, мультфільм «Канікули в Простоквашино», казка «Ріпка» у записі на ДВД, записи мелодій.

^ Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційна частина уроку

Вчитель: Перевірте, чи все у вас готово до уроку: зошит, ручка, лінійка, олівець, картки, тестові завдання.

^ Відкладіть усі ви справи,

Балачки, пусті забави,

Ось і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

ІІ. Вступ про зиму

Вчитель: Послухайте текст про сніжинку, яка не потрапила до нас (розповідь під мелодію).

Вчитель: З неба на землю летіла сніжинка. Ніжна, прозора, легка, як пушинка. І красива, мов зірка.

На землі стояв хлопчик. Він бачив, як падала сніжинка і подумав: ось впаде комусь під ноги і її затопчуть. Він хотів приголубити сніжинку. Простягнув долоню. А вона впала на теплу руку хлопчика і розтанула.

Блищить крапелька на долоні, мов сльозинка.

Вчитель: Про що могла б нам розповісти сніжинка? Відповіді дітей.


ІІІ. Бесіда

Помережили сніжинки все довкола. Засипали чарівною білою ковдрою. Підготували для нас «Народні прикмети», поспостерігайте, так це, чи ні?

«Іскриста»

Вранці сорока стрибає з гілки на гілку – на відлигу. Глибокий сніг узимку – на дощове літо. У лютому багато інею – влітку багато роси.


ІV. Мовна розминка

Прочитайте слова. Вставте пропущені букви. З..ма, бурул..ки, гі..я, зам..тіль. Поділіть для переносу слова гілля, бурульки. Доберіть синоніми до слова заметіль(хуртовина,хурделиця, завірюха, віяниця, віхола). Доберіть антоніми до слова зима(літо).


V. Каліграфічна хвилинка

«Блискуча» К к К к кр ай аш им ра

Ми дуже любимо наш край!

Ми любим Україну!

(повторення правила написання початку речення, розділових знаків, речень за висловлюванням)

^ VІ. Робота над помилками

«Чарівна»

Наші друзі хотіли розповісти про зиму, замерзли. Припустилися помилок.

Допоможіть їм !

Миза прийшла рано. Дихнула лодохом раз, удруге. Заснула ручка під кригою. Заружляли в повітрі легенкі сніжинки.

Розібрати слово легенькі за будовою, зробити звуко-буквений аналіз слова річка.


VІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вчитель: Пригадайте, як звали синів у «казці про зиму»?(Грудень, Січень, Лютий). Як ми записуємо імена? Які ще власні іменники пишемо з великої букви? Тема уроку: Власні та загальні іменники. Закріплення.

На уроці ми закріплюватимемо навички правопису власних і загальних іменників, розвиватимемо усне і писемне мовлення, щоб уміти користуватися мовою як засобом спілкування, пізнання, впливу.

На уроці ви повинні: (бути дуже уважними, спостережливими, кмітливими, сміливими). Повторення правил писемного мовлення.


^ VІІІ. Опрацювання теми уроку.

Початок подорожі. Ми з вами відправимося в уявну подорож. Спробуємо побути сніжинками.

  1. Розгадування загадки.

І не сани, і не віз,

^ Їхать добре, аби віз.

(Човен)

Вчитель: Отже, всі сідаємо в човен, пливемо до головного міста України, його столиці. Яку назву воно має? (Київ).

  1. ^ Гра. Назвати найбільше міст України (по рядах).

Чернігів, Черкаси, Львів, Миргород, Бориспіль, ...

  1. Вчитель: На честь кого було названо місто Київ? (Названо на честь засновника міста – князя Кия).

Вчитель: З якої букви запишемо Кий, Київ? Чому? Назвіть братів Кия та сестру. (Щек, Хорив, Либідь).

  1. ^ Відгадування віршів про річки.

Вчитель: А по якій річці ми пливли, чи здогадались ви? (Дніпро).

Дніпро! Хто бачив раз тебе,

Не зможе вже забути...


^ Вітер з гаєм розмовляє,

Шепче з осокою.

Пливе човен по Дунаю

Один за водою.

  1. Робота з атласом.

Вчитель: Записати 5 назв річок. З якої букви писатимемо? Чому?

(Прип’ять, Десна, Рось,...)

^ IX. Фізкультхвилинка

Трави ростуть низько – низько.

Дерева ростуть високо!

А ми ідемо тихо – тихо,

Щоб не зробити нікому лиха.

Вітер дує сильно – сильно,

Дерева хита невпинно,

А нам у класі так затишно,

Ми до занять готові сісти.


  1. Загадка.

Не бджола, а гуде,

Не птах, а летить.

(Літак)

Вчитель: Продовжуємо подорож на літаку. «Розправивши крила» летимо над рідним містом ... Славутичем. (Діти читають вірші про Славутич). Назвати квартали, в яких живемо.

  1. Вчитель: В Конституції записано, що ми маємо право на ім’я. Назвіть свої імена. Що ще має людина, крім імені? (прізвище, по батькові)

Записати у зошиті своє прізвище, ім’я, по батькові.

А чи знаєте ви, що: найпоширенішим чоловічим ім’ям в Україні є ім’я Іван, а жіночим – Ганна. Найдовші імена – Аполлінарій, Максиміліан, Пантелеймон, Аполлінарія, Дзвенислава. Найкоротші: Ян, Ія.


  1. Гра. Утворити сполучення: ім’я – по батькові.

Галинка Петро (Галина Петрівна)

Федір Микита (Федір Микитович)

Оленка Іван (Олена Іванівна)

«Казкова»

Прослуховування уривку.

Казок чимало є на світі,

І веселих, і сумних,

Хіба зможемо прожити

Ми без них?

Послухайте уривок із казки «Рукавичка». Назвіть героїв казки, що потрапили до рукавички. Які вони мають клички? Шкряботушка, Скрекотушка, Побігайчик, Сестричка, Братик, Набрідь.

Перегляд мультфільму. Як напишемо клички та імена героїв.


  1. ^ Яка тваринка живе у вас вдома ? Дати їй кличку.

(Котик – Амурчик, собачка – Жучка, папуга – Ара, хом’як – Крутько,...)

  1. Пригадати прислів’я, маючи початок:

Язик до... (Києва доведе).

Без верби... (і калини нема України).

Що ми розуміємо під словом «Україна, Батьківщина»?


^ X. Самостійна робота

Виписати власні назви в такому порядку – назви річок, клички тварин, імена людей, назви міст.

1. Який Яків, стільки й дяки. 2. Василю, не бери на силу. 3. Люблю Сивка за звичай – хоч крекче, та везе. 4. До роботи в Гриця порвані чоботи. 5. Який Сава, така й слава. 6. На тобі, Даниле, що нам немиле. 7. Для нашого Федота не страшна робота. 8. Язик до Києва доведе. 9. Ворскла річка невеличка, береги ламає.

Знайдіть у буквеному лабіринті назви областей, з якими межує Київська область.

«Зайчик». Прочитай склади, стрибаючи, як зайчик, з однієї купини на іншу.

Хто

то

рід

до

має

сло

той

1

4

8

12

14

10

7

ба

обі

три

ко

во

га

цяє,

2

5

13

9

11

3

6


^ Приказки жартують. Гра «Незнайко»

Друзі пізнаються в міді.

Бачить кіт рало, та сили мало.

XІ. Підсумок уроку

Вчитель: Послухайте вірш:

Земля і Всесвіт – це велике диво,

В якому пощастило жити нам.

^ Живіть у світі радісно, щасливо,

Беріть наснагу вашим почуттям.


Вчитель: Пам’ятайте про це. Будьте завжди розумними, грамотними, вихованими. На все добре. Дякую за урок, я бачу, що ви добре засвоїли правила написання власних і загальних іменників.


Додаток


Тестові завдання________________________________________

1.Підкресли іменник:

а) сонце; б) вранці; в) яскраве; г) сміється.

2. Іменники поділяються:

а) власні; б) загальні; в) власні та загальні.

3. Запиши власні назви в алфавітному порядку: Миргород, Софія, Тимко, Антон, Рось, Дунай.

____________________________________________________________________

4. Заміни одним словом.

Троянда, горобина, слива, конвалія, береза, малина – _________________ .

5. Запиши по 3 власні назви.

Назви планет: ______________________________________________.

Прізвища: _____________________________________________.

Назви сіл:______________________________________________.



Схожі:

Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconУрок № Тема. Рід іменників (повторення). Іменники спільного роду
Мета: повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення роду іменників, дати поняття...
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconУкраїнська мова 2 – а клас Розділ «Слово» Автор: Товстенко Людмила Федорівна вчитель початкових класів Бородянської спеціалізованої загальноосвітньої школи І –ііі ступенів №2 І категорія Тема
Мета. Закріплювати знання про будову слова, навички звуко-буквеного аналізу слова, правопису слів з ненаголошеними голосними; збагачувати...
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconВідповіді 9 клас жовтень 2012 Українська мова
Дієслово іменник дієприслівник займенник частка дієслово дієслово іменник приймен
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconВідповіді 8 клас Українська мова
Здається, востаннє ( присл., обставина) я (займен., підмет) бачив (дієслово, присудок) Лесю (іменник, додаток) на (приймен.) літературному...
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconТема. Змінювання іменників за питаннями. Переказування тексту. Роль іменників у реченні. Зв'язок іменників з іншими словами за допомогою закінчень та прийменників. Розбір іменника як частини мови. (Впр. 67-81)
Стю іменників змінюватись за питаннями, розбором іменника як частини мови; формувати вміння встановлювати зв'язок між словами в реченні...
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconДата проведення уроку: 16. 10. 2012 Клас Тема уроку
Мета уроку: повторити, закріпити і поглибити знання учнів про іменник. Вдосконалювати вміння розпізнавати іменник в тексті. Виховувати...
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconПідсумкові контрольні роботи з української мови проводяться за посібниками: «Українська мова. 5 клас: Підсумкові контрольні роботи»
«Українська мова. 5 клас: Підсумкові контрольні роботи», «Українська мова. 6 клас: Підсумкові контрольні роботи», «Українська мова....
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconУкраїнська мова, 4 клас Іменник це частина мови, яка означає…
В одному (село) жив вродливий парубок. Він любив ходити на берег (річка) і, схиливши (голова), дивитися у (вода) на свою вроду
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconТема: Рівняння. Мета
Мета: Закріплення навичок розв’язування задач за допомогою рівнянь. Розвиток логічної пам’яті, вміння аналізувати умову задачі й...
Українська мова 3 клас Розділ «Іменник» Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників Мета iconВідповіді Українська мова 7 клас
Лексикологія – розділ мовознавчої науки, що вивчає словниковий склад мови, або лексику
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи