Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» icon

Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем»




Скачати 49.67 Kb.
НазваКонспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем»
Дата конвертації21.09.2013
Розмір49.67 Kb.
ТипКонспект
джерело

Новожилова Тетяна Олександрівна,

вчитель-логопед

дошкільного навчального закладу (ясел-садка),

комбінованого типу «Центр розвитку дитини»

м. Славутича, Київської області.


КОНСПЕКТ сюжетно-ігровОГО заняття

з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей»

на тему «Чарівна мандрівка морем»

(ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ)
















Мета

проведення

заняття:


розвиваюча

  • розвивати дрібну моторику, вміння відтворювати рухи відповідно тексту;

  • розвивати граматичну будову мови; вчити дітей правильно вживати назви предметів з прийменниками –в, -на, -по, -над; закріплювати поняття однини та множини;

  • розвивати зв'язне мовлення: розширювати та уточнювати активний словник дітей, вчити складати невелику розповідь за зразком, поданим логопедом і за його допомогою;

  • розвивати пізнавальну активну діяльність вихованців, прищеплювати вміння слухати однолітків, учити культурі спілкування;

виховна

  • виховувати активність, самостійність, зосередженість, організованість, почуття дружби і взаємодопомоги;

  • виховувати любов до природи, до прекрасного.

навчальна

  • продовжувати вчити дітей розрізняти голосні, тверді та м’які приголосні;

  • вчити визначати місце звук у слові, кількість складів у слові;

  • формувати вміння читати склади та слова найпростішої структури.







Підготовка

дітей:

  • Виконання пальчикової вправи «Човник»;

  • Вправа на модуляцію голосу «Тихо – голосно»;

  • Словесна гра «Компліменти».







Індивідуальна

робота з

дітьми:

  • Слідкувати за правильною вимовою звуків у дітей, за правильністю виконання завдань;

  • Залучати дітей до спільної роботи, до дидактичних ігор,акцентувати увагу на завданнях.







Матеріал до

заняття:

  1. Пальчикова вправа «Човник»; словесна гра «Компліменти»;

  2. Вправа на модуляцію голосу «Тихо – голосно»;

  3. Дидактичні ігри «Загадай бажання»; «Знайди відмінності»; «Галерея»; «Склади малюнок»;

  4. Човники з літерами А,О,У,Е,И,І; імітований акваріум, предметні та сюжетні картинки, стенд з мішечками, музичне оформлення.







Бібліо-

графія:

  1. 12–14.







  1. Л.І. Трофименко. Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку із ЗНМ. Програмно-методичний комплекс. 2007 рік;

  2. Ефименкова Л.Н. Формирование речи у дошкольников: (Дети с общим недоразвитием речи). Пособие для логопедов-М.:Просвещение,1981-112с.

  3. Федорович Л. Формування правильної вимови у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Методичні рекомендації та дидактичний матеріал для логопедів шкіл і дитячих садків. - Кременчук: Християнська зоря, 2004-348с.










^ Хід заняття:

Подається сигнал, звучить музика «Капітан», діти заходять в групу, де їх зустрічає капітан корабля (вчитель-логопед):

  • Доброго ранку, діти! Сьогодні у нас з вами буде цікава подорож по морю, а спочатку привітаємось один з одним та з гостями:

^ Доброго ранку сонце привітне, доброго ранку небо блакитне,

Доброго ранку високі дерева, доброго ранку низенька трава.

Доброго ранку пташки веселенькі, доброго ранку діти маленькі,

Доброго ранку кожен собі, доброго ранку всім нам!

  • В корабель скоріш сідаймо, і у подорож рушаймо!

  • Так на чому ж ми сьогодні будемо подорожувати? На кораблі.

  • Я знаю цікавий вірш про кораблик, а ви мені допоможіть його розказати:

(Діти розказують вірш із супроводом рухів рук)

Дві долоньки я складу, в море сине увійду!

^ Буду начебто вітрильник, я пливу красивий, сильний!

Темні хвилі розсікаю, дно скрізь воду розглядаю,

Мудрий краб на глибині посміхається мені!

  • Я знаю, що мандрувати з гарним настроєм ще цікавіше. Давайте зараз один одному скажемо приємні слова, компліменти.

Словесна гра «Компліменти»

  • А скажіть, в морі плаває один корабель? (Багато).

  • Я знаю, що кораблі всі різні, і кожний з них має свій звук. Зараз ми з вами відтворимо ці звуки. (На кожному кораблі зображена буква А,О,У,Е,І,И). Коли кораблі пливуть по хвилях, вони відтворюють звуки то голосно, то тихо.

  • Зараз ми будемо маленькими корабликами, і спробуємо також вимовити ці звуки. (Вправа на модуляцію голосу «Тихо-голосно»).

  • А зараз ми потрапимо в надзвичайне місце! Подивіться, що це?

  • Акваріум, але в ньому нікого нема! А хто плаває в акваріумі? (Рибки).

  • А скажіть, хто може здійснити наші бажання? (чаклун, фокусник, золота рибка).

  • Давайте запустимо своїх золотих рибок і загадаємо бажання. (Прикрашання рибок та загадування бажань).

Дидактична гра «Загадай бажання».

  • А зараз трішки відпочинемо.

Раз, два, тир, чотири, три, чотири, раз, два!

Хто крокує дружно в ряд? Гурт веселеньких малят.

^ Ми глибоко всі вдихнули, на пальчиках підтягнулись,

Ще раз так і два зробили, знов на човнику поплили!

  • Подивіться, нам прислали листа! Цікаво!? Якийсь фотограф зробив цікаві знімки, але вони не однакові! Він просить нас уважно розглянути ці фотографії, і розповісти, чим вони відрізняються.

Дидактична гра «Знайди відмінності».

  • Мандрівники завжди ходять на екскурсії. Ось і ми з вами відвідуємо галерею, де інші мандрівники залишили свої цікаві фото.

Розглядання дітьми фотографій (картинок). Складання маленької розповіді про кожну картинку за запитаннями логопеда.

  • Діти, скажіть, ви любите мріяти? І я також люблю мріяти. Зараз ми з вами спробуємо скласти свою картину мрії. І подивимось, що з цього вийде.

Ескіз картини, на якому намальовано море та берег. Діти за допомогою предметних картинок складають картину мрії. (Сонце світить в небі. Риби плавають в воді. Пальми ростуть на березі. По морю пливе корабель. Над морем літає чайка. По берегу повзе черепаха.)

  • Давайте розкажемо, яка картина мрії у нас з'явилась!

Разом з логопедом діти складають маленьку розповідь.

  • А хто ж з мандрівників не любить купувати собі сувеніри? Ось і ми з вами придбаємо на згадку про нашу подорож маленькі сувеніри.

Логопед по черзі викликає кожну дитину і та вибирає собі колір мішечка, з якого хоче взяти собі презент.

  • Вам сподобалась наша морська мандрівка? Що більше запам'яталось?

  • До нових зустрічей!

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconКонспект фрагменту комплексного заняття на тему: „
Розвивати в дітей навички комунікативного мовлення, гармонізувати взаємодію дітей з різними дорослими та однолітками
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconОсновні завдання І етапу конспект заняття І етапу «Диференціація [Б]- [Д]»
Одним із основних завдань логопедичної служби в школі є допомога учням, що мають недоліки мовлення і, внаслідок цього, не встигають...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconОлександра глазова тетяна косян рідне слово посібник з розвитку зв’язного мовлення 6 клас рекомендовано Міністерством освіти України Київ «Магістр-S»
У посібнику зібрано й систематизовано матеріал, який впродовж навчального року вивчається шестикласниками на уроках розвитку зв’язного...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconУрок української літератури з розвитку зв’язного мовлення на тему: «Вітальне слово на честь 200-річчя з дня народження Т. Шевченка»
Кзш№13 у 8 класі пройшов урок української літератури з розвитку зв’язного мовлення на тему: «Вітальне слово на честь 200-річчя з...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconПояснювальна записка Розвиток зв’язного мовлення один з основних предметів, що вивчаються в загальноосвітніх закладах для дітей, які потребують корекції розумового розвитку. Дана програма розрахована на
Розвиток зв’язного мовлення – один з основних предметів, що вивчаються в загальноосвітніх закладах для дітей, які потребують корекції...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconРоль казкотерапії в розвитку мовлення
Гарне мовлення — це життєва необхідність. Від того, наскільки в дитини розвинені ці навички, залежить її успішне навчання і стабільний...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconПрограма факультативного курсу
Збагачення активного словника учнів, удосконалення граматичної будови їхнього мовлення, оволодіння українським мовленнєвим етикетом...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconУрок розвитку зв’язного мовлення

Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconПрограма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю
Як і будь-яка інша діяльність, мовлення характеризується вмотивованістю, цілеспрямованістю, певною структурою. До функцій мовлення,...
Конспект сюжетно-ігрового заняття з розвитку мовлення «Формування граматичної будови, зв’язного мовлення дітей» на тему «Чарівна мандрівка морем» iconКонспект заняття з мовленнєвого розвитку та ліплення на тему: «Я печу діткам всім по Колобку» (І молодша група)
«один-багато», назви лісових звірів, вміння придавати тісту круглої форми. Розширювати знання українського фольклору. Розвивати інтонаційну...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи