Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України icon

Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України
Скачати 62.24 Kb.
НазваНаказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України
Дата конвертації29.03.2014
Розмір62.24 Kb.
ТипНаказ


УКРАЇНА


СКАЛА -ПОДІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ


Н А К А З


12.03. 2013року смт. Скала – Подільська № 33


Про систему роботи вчителя історії

Ундерко Оксани Леонтіївни

над вивченням історії рідного краю

на уроках історії України.


У відповідності до перспективного і річного плану роботи у Скала – Подільської ЗОШ I - II ступенів шляхом фронтального контролю вивчалася робота вчителя історії та правознавства .

Викладання історії, правознавства у школі здійснює вчитель І категорії Ундерко Оксана Леонтіївна. Вивчення, аналіз та узагальнення отриманої інформації дають можливість констатувати, що викладання історії України, правознавства проводиться за державними програмами та згідно з інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення шкільних дисциплін.

Оксана Леонтіївна має належну професійну підготовку, добре володіє методикою викладання суспільно-гуманітарних дисциплін і сучасними ефективними формами організації навчально-виховного процесу. Методична підготовка дозволяє реалізовувати програмні вимоги. Уміє користуватися комп'ютером, та використовує його у навчально-виховному процесі.

На високому рівні розкриває і показує практичне застосування основних положень предмета. Практикує активні та інтерактивні форми та технології навчання. Використовує можливості предмета для морального виховання учнів. Запроваджує елементи оптимізації навчально-виховного процесу. В основному досягає реально можливих результатів. Рівень засвоєння матеріалу учнями визначає обґрунтовано.

Вчитель вивчає за різними джерелами досягнення педагогічної науки і практики. Намагається вдосконалювати традиційну методику викладання. За необхідності шукає нові форми і методи організації занять з учнями. Розширює знання зі свого предмета.

На уроках Оксана Леонтіївна намагається результативно організувати процес управління учіння, раціонально використовує кожен етап уроку. Вчитель виявляє свою компетентність у процесі аналітичної роботи над новим матеріалом, що вимагає широкого впровадження у шкільну практику різних моделей активного навчання від проблемного викладу навчального матеріалу і розв’язання проблемних завдань до самостійної пошуково – дослідницької роботи учнів. Її уроки динамічні, проблемні, проводяться на високому професійному та науковому рівні.

Спостереження на уроках показали, що вчитель сумлінно готується до них, має власні напрацювання у поурочному плануванні та раціонально використовує досвід роботи колег з району. Це дає можливість постійно координувати навчальний процес у кожному класі, дозволяє гнучкіше розподіляти навчальний матеріал, обирати оптимальні форми та методи навчання.

Учитель створює на уроках атмосферу зацікавленості, небайдужості до матеріалу, спільного пошуку вирішення навчальних проблем, приділяє велику увагу при формуванні компетентностей учнів схемам, таблицям, які дають можливість дітям сконцентруватися на основному змісті матеріалу та на його аналізі.

У 5-6 класах вчитель оптимально організовує роботу з підручником, що сприяє виробленню вмінь виділяти головне, складати план тексту, переказувати історичні факти відповідно до складеного плану. Починаючи з 8 класу привчає учнів складати конспект, виділяючи головну думку та ключові моменти навчального матеріалу, а організація роботи з першоджерелами, довідниками, пресою сприяє розвитку вмінь знаходити та аналізувати інформацію.

Практикується вчителем використання на різних етапах уроків різнорівневих завдань, надрукованих у посібниках та складених самостійно, які дають учням можливість формувати і розвивати специфічні для історії та правознавства уміння і навички. Прослідковуються міжпредметні зв'язки з курсами української та світової літератур, образотворчого мистецтва, географії.

Працюючи над темою «Вивчення історії рідного краю на уроках історії України» Оксана Леонтіївна широко пов'язує виучуваний матеріал з історією рідного краю, проводить спеціальні уроки, присвячені цій тематиці, що дає можливість виховувати патріотичні та державницькі почуття та якості школярів , посилює інтерес до історичної інформації.

У ході викладання правознавства, в позакласній роботі з предмета вчитель намагається розкривати актуальні проблеми, які мають практичне значення для учнів – питання нового врегулювання земельних правовідносин, нові аспекти трудових правовідносин тощо. У практику роботи вчителя ввійшло інформування учнів на кожному уроці про зміни, які відбулись у правовому регулюванні суспільних відносин, але з певних причин не ввійшли до підручника.

Спостереження за рівнем засвоєння учнями програмового матеріалу на уроках, усне опитування, результати тестувань засвідчили, що програмовий матеріал в основному засвоюється учнями на високому та достатньому рівнях. Учні знають основні поняття, дати історичних подій та історичні постаті, їхній вклад в історію.

72% учнів уміють самостійно працювати з підручником, словниками, довідниками, контурними картами. Однак, частина учнів (7%) не володіють історичними, соціологічними, та правовими поняттями, не вміють застосовувати теоретичні знання для аналізу фактів і подій суспільного життя.
Відповідно до тематичних зрізів знань у класах, відвіданих уроків, бесід з учнями, поетапно, з року в рік, можна зробити висновок, що освітньо-пізнавальні завдання уроку згідно програми , формування, закріплення конкретних та загально-навчальних умінь і навичок , виявлення і усунення програлин в знаннях, а також виховні завдання - формування основних освітніх ідей , забезпечення гуманістичного виховання , зв’язок життя з навчанням , виховання патріотизму, етики та естетики через особистісно-орієнтовний підхід до учнів – Ундерко О.Л. на уроках забезпечує якісний рівень знань та реалізує освітню проблему школи.

Ундерко Оксана Леонтіївна пов’язує навчальний матеріал із сучасними подіями , формує активну життєву позицію учнів , використовує всі можливі виховні моменти уроку. Урок для неї наполеглива , клопітка праця з класом і кожним учнем . Вчителька вдумливо підбирає ті форми роботи , котрі спонукають дітей до співпраці.

Допомогою у досягненні програмних вимог є достатня матеріальна база ( роздатковий матеріал, компютерно-інформаційні технології, виготовлені власноруч буклети , та ін. ) тісний контакт з батьками, співпраця з учнями.

Ундерко О.Л. велику увагу приділяє позакласні роботі з дітьми. Членами краєзнавчого гуртка зібрано велику кількість краєзнавчого матеріалу , яка є хорошою базою для написання історії селища.

Велику увагу вчитель приділяє роботі з обдарованою молоддю . Учні школи активно приймають участь у II етапі Всеукраїнської шкільної олімпіади з історії та правознавства. Серед них є призери даного етапу – 2010-2011 рік – диплом III ступеня ( Коротченя Марія 8клас.), 2011-2012 – диплом II ступеня ( Кустіцька Валерія 8клас) , диплом III ступеня ( Коротченя Марія 9 клас.). У 2008 році Жигальський Назар , а у 2012 році Дякун Юлія , стають переможцями фінального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості присвяченому Шевченківським дням. Найбільших успіхів у роботі з обдарованими дітьми Оксана Леонтіївна досягла у Конкурсі – захисту робіт Малої академії наук . Її учні впродовж 4 років ставали призерами I етапу Конкурсу , а у 2013 році одержали призові місця у II етапі Конкурсу : учениця 8 класу Волощук Катерина виборола диплом ІІІ ступеня в секції «Історія релігії» з роботою «Українська церква у Скалі – Подільській» (треба відмітити , що в даній секції І місце не було визначене). В секції «Історичне краєзнавство» серед молодшої групи (8-9 класи) учениця 8 класу Ковток Сніжана виборола диплом І ступеня з роботою «Родинні сторони життя Михайла, Марії та Катерини Грушевських, пов’язані зі Скалою-Подільською».

Працюючи над темою «Вивчення історії рідного краю» Ундерко О.Л. разом із гуртківцями оформили блог стендів «Скала – Подільська - крізь серпанок віків». Оксана Леонтіївна активно працює над висвітленням даної теми у різних інтернет – ресурсах: має власну сторінку на шкільному сайті (http://spschool2.at.ua/forum/5-16-1 ) , є керівником історичного блогу Скали – Подільської (http://skalaugcc.at.ua/index/0-34) , дописувачем у інтернет - газету «Погляд».

Виходячи з результатів вивчення, з метою підвищення ефективності викладання історії

НАКАЗУЮ:

1. Відзначити високий рівень професіоналізму вчителя історії та правознавства Ундерко О.Л.

2.Заступнику директора з навчально- виховної роботи Шликовій О.Є. узагальнити і систематизувати отримані під час вивчення дані для подальшого врахування при плануванні та організації навчально-виховного процесу.

3.Учителю історії Ундерко О.Л.:

3.1 продовжувати науково – дослідницьку роботу з теми «Вивчення історії рідного краю»

3.2.У своїй роботі більше уваги приділяти роботі з дітьми, які мають низький рівень навчальних досягнень.

3.3. Забезпечити ефективність індивідуальної роботи з учнями, спрямовуючи її на подолання недоліків та прогалин у знаннях та практичних навичках.

4.Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Шликову О.Є.


Директор школи О.Д.ЮЩИШИН


З наказом ознайомлено О.Є.Шликова

О.Л.УндеркоСхожі:

Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconНаказ №00 Про систему роботи вчителя історії
...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconМетодичні рекомендації щодо організації пошуково дослідницької роботи в закладах освіти
Музей повинен стати цілеспрямовано укомплектованим зібранням справжніх пам’яток історії та культури, що є першоджерелом знань з історії...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconДидактичні матеріали до уроків історії в 6-х кл. (частина І) вчителя Кизицької Валентини Петрівни Миколаївської гімназії №2 Вступна частина
Реалізація навчальних завдань на уроках історії в 6-х класах пов’язана із застосуванням різних методичних прийомів і засобів навчання...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України icon4 Спортивний туризм та спортивне орієнтування
України, рідного краю необхідно буде дати відповідь на 5 конкретних запитань з історії рідного краю – 20 балів
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconКартка обліку передового педагогічного досвіду
В описі досвіду роботи вчителя історії Докієн Д. В. розкрито шляхи реалізації провідних принципів особистісно орієнтованого навчання...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconМетодичні рекомендації для вчителів історії Вінниця 2013 Укладач М. В. Коннова
Укладач М. В. Коннова – Педагогічна майстерність вчителя у роботі з поняттями громадянської освіти на уроках історії. Навчально-методичний...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconКруглий стіл – презентація «140 річниця Кронау»
Мета: популяризація знань про історію рідного краю, об’єднання дітей навколо спільної ідеї дослідження історії рідного краю
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України icon1. Загальні положення Міська акція «Історії живі сліди»
Україна з метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях народу України,...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconІсторія та історичне краєзнавство. За підготовку призерів в краєзнавчих експедиціях та акціях «Моя Батьківщина – Україна»
Мій рідний край – Красилівщина, активну науково-дослідницьку та пошукову роботу з вивчення історії рідного краю, написання наукових...
Наказ №33 Про систему роботи вчителя історії Ундерко Оксани Леонтіївни над вивченням історії рідного краю на уроках історії України iconНікітська Лариса Антонівна
Вчитель історії І правознавства загальноосвітньої школи I-III ступенів №25 Харцизької міської ради Донецької області з поглибленим...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи