Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» icon

Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012»
Скачати 66.52 Kb.
НазваЗно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012»
Дата конвертації31.01.2013
Розмір66.52 Kb.
ТипДокументи
1. /Додатки/Анкета_проф_льне_батьки.doc
2. /Додатки/Витяг_протокол_педрада_проф_льне.doc
3. /Додатки/Вступ_ВНЗ_проф_ль.doc
4. /Додатки/ЗНО_як_сть_проф_ль.doc
5. /Додатки/Наказ ь84 в_д 05.10.2012 Педрада.doc
6. /Додатки/Наказ_ь89_06_11_2012_р_шення_педрада_проф_льне.doc
7. /Додатки/Науково_досл_дницька_проф_ль.doc
8. /Додатки/Питання_педрада_проф_ль.doc
9. /Додатки/Проект_р_шення_педради_проф_ль.doc
10. /Додатки/Протокол_педради_проф_льне.doc
11. /Додатки/Проф_льне навчання рекомендац_йний перел_к .doc
12. /Додатки/Результати_анкетування_батьк_в_проф_ль.doc
13. /Додатки/Схема_п_дготовки_педради_проф_льне.doc
14. /Додатки/Титул_педрада_проф_ль.doc
Шановні батьки! Візьміть, будь ласка, участь в анкетуванні «Профільне навчання – вимога часу». Знайдіть час відповісти на запитання щодо реалізації профільного навчання у Славутицькому ліцеї
Витяг з протоколу №02 засідання педагогічної ради ліцею
Кну ім. Т. Шевченка (1) кну культури І мистецтва (1) кнлу (2) ндпу ім. М. Гоголя (2) Калузький педагогічний університет (1)
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012»
Наказ №84 Про підготовку педагогічної ради
Наказ №89 Про затвердження рішення педагогічної ради
Профільне навчання і науково-дослідницька діяльність ліцеїстів
Питання до розгляду на педагогічній раді «Профільне навчання – шлях реалізації особистісно-зорієнтованої стратегії освіти. Досвід ліцею: надбання, перспективи»
Рішення педради «Профільне навчання шлях реалізації особистісно-зорієнтованої стратегії освіти. Досвід ліцею: надбання, перспективи»
Тема педагогічної ради
Профільне навчання – шлях реалізації особистісно-зорієнтованої стратегії освіти. Досвід ліцею: надбання, перспективи
Питання анкети Варіанти відповідей
Схема підготовки до педагогічної ради «Профільне навчання – шлях реалізації особистісно-зорієнтованої стратегії освіти. Досвід ліцею: надбання перспективи»
Педагогічна рада №1 «профільне навчання – шлях реалізації особистісно-зорієнтованої стратегії освіти. Досвід ліцею: надбання, перспективи»

ЗНО і профільне навчання


(за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у ЗНО-2012»)

Під час ЗНО абітурієнти мали можливість скласти тести з української мови та літератури, математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, англійської мови.

Організація цьогорічної кампанії ЗНО характеризувалася більшою масштабністю у порівняння з минулим роком. Саме з цим було зумовлено проведення тестувань з найбільш масових предметів (української мови та літератури, математики та історії України) у дві сесії.

Результати учасників основної сесії ЗНО були оприлюднені (www.testportal.gov.ua) до початку вступної кампанії, що дозволило абітурієнтам вчасно подати документи до приймальних комісій ВНЗ.

З урахуванням кількості зареєстрованих показник участі у ЗНО 2012 року на пунктах тестування в Київській області склав від 93-94% (англійська мова, українська мова та література, географія, математика) до 89,2 % (фізика).

Щорічний моніторинг результатів ЗНО Київської області на національним показником засвідчує їх стабільність і зорієнтованість на середньостатистичні дані по Україні:

 • результати тестування з української мови та літератури в Київській області є в межах 9-10 позицій по Україні; динаміка результатів позитивна, хоча спостерігається незначне перевищення показника низьких результатів (нижче 124 балів); максимальні 200 балів отримали 8 осіб; найвищі показники в регіональному рейтингу мають 9 освітніх закладів нового типу (ліцеї, гімназії), серед них сьома позиція - Славутицький ліцей;

 • з математики Київська область має найкращий результат у порівнянні з минулими роками: низькі й високі (більше 180 балів) результати урівноважені; 9-11 позиції по Україні Київська область має вперше, тож мотивує до здобуття ще більш якісних результатів; 200-бальних результатів – 13. В регіональному рейтингу найкращі результати показали випускники колегіуму міста Білої Церкви, Славутицького ліцею, спеціалізованої школи міста Фастова: відсутність низького результату в цих закладах співпадає з поступовим зростанням якості виконання учасниками тесту (від 150 і вище балів). Як і попередні моніторингові дослідження в Київській області, результати ЗНО з математики підтверджують необхідність більш інтенсивного розгортання відповідної профілізації, адже кількість бажаючих складати математику на НО для вступу до ВНЗ щороку зростає.

 • рейтингові дані Київської області з історії України знаходяться у межах 11-15 позицій, вказуючи на перевагу низьких результатів; 200 балів одержали 3 учасники з області, отже, якість історичної освіти в області потребує додаткового вивчення; результати регіонального рівня – середнього і частково достатнього, суттєво якісними є показники випускників закладів освіти нового типу, випускники шкіл показали гірші результат (показник якості є меншим за 40 %). Серед міст названо Славутич. Зважаючи на проведений аналіз і зіставлення даних, слід визначити необхідність підвищення якості соціально-гуманітарної підготовки старшокласників закладів освіти різного типу;

 • за результатами аналізу участі випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти у ЗНО з профільних предметів (якісним визначається результат вище 140 балів) можна дійти таких висновків: спостерігається як позитивна, так і негативна динаміка вибору складання тестів з предметів природничого циклу. Так, стабільно якісним є результат виконання учасниками тестів з фізики (2-6 позиції в національному рейтингу в порівнянні з 7-11 позиціями 2011 року), що свідчить про свідомість профільного вибору. Низькі результати (менше 140 балів) не перевищують 8 % ( 2 позиція в Україні після м. Києва), рейтингові позиції якісних результатів також є високими. 200-бальних результатів учасники не мають, разом з тим приближений до нього (195,5-199,5 балів) отримали 27 (1,2 %) учасників з Київської області. На регіональному рівні результат учасників ЗНО з фізики визнано у цілому достатнім, що й дозволило зайняти в національному рейтингу високі позиції. Випускники шкіл обирали цей предметний тест свідомо й цілеспрямовано. Поодинокими є випадки негативних результатів на рівна загальноосвітніх навчальних закладів, а в більшості закладів нового типу цей відсоток взагалі відсутній

 • досить нестабільними є дані про результати участі у тестуванні з біології – 8,3 % учасників отримали менше 124 балів, майже 24 % не досягли 140 балів, відтоді втратили можливість бути конкурентоспроможними під час вступної кампанії. Рейтингові місця Київської області є в межах 16-20 позицій, що може свідчити про несвідомість (хаотичність) профільного вибору предмета тестування учасниками, а також про недостатній рівень якості біологічної освіти в області. Максимальний 200-бальний результат отримав учень-призер міжнародної олімпіади з біології; подібна тенденція спостерігається зі складанням ЗНО з географії: наявність 11-18 позицій у національному рейтингу також свідчать про хаотичність вибору предмета тестування, слабку профільну зорієнтованість учасників. 30 % учасників не отримали результату в 140 балів. 2 учасники в області мають 200-бальний результат; результати ЗНО з біології та географії на регіональному рівні характеризуються значним відсотком негативних результатів у закладах освіти різного типу і незначним відсотком високих. Серед перелічених зміст – Біла Церква, Бориспіль, Буча, Ірпінь, Переяслав-Хмельницький, Славутич. Суттєву підтримку обласного результату з біології та географії на рахунок більшого відсотка якісних результатів здійснили заклади освіти нового типу.

 • найслабшою ланкою є результативність участі в ЗНО з хімії: декілька років поспіль рейтингові позиції Київської області є одними з найнижчих (18-20 позиції). 9,6 % учасників мають результат нижче 124 балів, до 25 % - 140 балів. 200-бальний результат має один випускники, 4 учасники отримали результат в межах 195,5-199,5 балів. У 2011 році питання викладання хімії в профільних класах вивчалося і засвідчило наявність проблем як в організації учнів за хіміко-біологічним профілем, матеріально-технічному та навчально-методичному забезпеченні викладання хімії, так і п професійній готовності вчителів до реалізації завдань програми. Також з’ясовано, що ЗНО з хімії часто складають випускники класів суспільно-гуманітарного та філологічного напрямів, які вивчають хімію за спрощеною програмою, не відповідною програмі ЗНО, з навантаженням в 1 годину на тиждень. В ліцеї зазначена ситуація спостерігалась при виконанні контрольної роботи з хімії на обласному конкурсі-захисті МАН Костюченко Олександрою – ученицею, яка навчалась в групі профілю української філології: заочне оцінювання науково-дослідницької роботи – 95 балів зі 100, очний захист роботи – 132 бали зі 150, контрольна робота – 6,5 балів зі 100. Висновок красномовний щодо профільності навчання і якості знань. Проблема виявлена, але цьогорічні дані ЗНО щодо зниження рейтингових позицій до 21-22 засвідчують, що свого вирішення в освітній системі вона поки не отримала.

Лідерами в регіональному рейтингу складання тестів ЗНО-2012 з природничих дисциплін є гімназійні заклади Білої Церкви (географія), Києво-Святошинського району (хімія), Славутицького ліцею (географія, фізика, біологія, хімія), ліцею міста Фастова (фізика, біологія, хімія)

Таким чином, аналіз результатів участі в ЗНО учасників Київської області на основі національного звіту засвідчує важливість:

 • системної роботи щодо підвищення якості вивчення предметів, використання сучасних засобів навчання та вдосконалення методики навчання як суспільно-гуманітарних, так природничо-математичних дисциплін;

 • розвиток профільного вивчення предметів природничо-математичного циклу;

 • забезпечення освітніх потреб учнів в умовах профілізації старшої школи та спеціалізації закладів освіти на діагностичній і профорієнтаційній основі (ліцей – 100 % профільний навчальний заклад), а також ефективного використання годин варіативної складової робочих навчальних планів;

 • посилення в закладах освіти Київської області профорієнтаційної, інформаційно-роз'яснювальної роботи серед старшокласників та їх батьків;

 • продовження системної роботи з обдарованими дітьми на рівні навчального закладу, міста, області, адже саме ці діти, як свідчить досвід, показують найвищі результати ЗНО з основ наук:

Зі слів учнів:

Українська мова та література: Сухоруков Максим – 197,5 балів, Хропата Альона – 196 балів, Павленко Альона – 194,5 балів, Хрістова Дар’я – 194,5 балів, Костюченко Олександра – 194 бали, Головцин Володимир – 193 бали, Артем’єва Юлія – 189,5 балів, Балика Андрій – 189,5 балів, Власкова Юлія – 186 балів, Чуприненко Маргарита – 186 балів, Головач Альона – 185 балів, Захаренко Олександр – 185 балів Власенко Ірина – 184 бали, Блінковська Марина – 183 бали, Сорокіна Єлизавета – 181 бал.

Математика: Артем’єва Юлія – 200 балів, Кулиба Микола – 199 балів, Андрійчук Антон – 198,5, Шикун Костянтин – 198,5 балів, Павловський Матвій – 196 балів.

Історія України: Інформація відсутня

Фізика: Шикун Костянтин – 199 балів, Бачинін Іван – 197 балів, Павловський Матвій – 196,5 балів, Токарєв Микита 195,5 балів, Мазанка Роман – 191 бал, Андрійчук Антон – 189,5, Артем’єва Юлія – 189,5 балів, Лімаз Сергій - 188,5, Коломієць Антон – 178,5 балів, Білецька Катерина – 176 балів

Біологія: Бедулєва Анна – 193 бали, Рубан Іна – 185,5 балів, Кирієнко Яна – 185 балів, Глоба Христина – 184, 5 балів, Парнюк Єлизавета – 180 балів.

Хімія: Бедулєва Анна – 195 балів, Яценко Сергій – 191,5 балів, Кононова Надія – 182,5 балів, Глоба Христина – 180,5 балів, Рубан Яна – 179,5 балів.

Географія: Сухоруков Максим – 199 балів.


Журнал «Фокус» (№ 17(280) від 27 квітня 2012 року), як добре відомо педагогічному колективу ліцею, опублікував рейтинг кращих шкіл України за результатами ЗНО 2011 року. Майже з 20 000 всіх навчальних закладів країни в рейтинг «Фокуса» потрапили лише 50. Славутицький ліцей - № 23. ЗНО-2011 складали 19 ліцеїстів – учнів 41 фізико-математичної групи. Отже саме цим учням ми зобов’язані високому місці у рейтингу. Для розрахунку «Фокус» визначав сумарну частку учнів кожної школи, які склали той чи інший предмет на найвищі оцінки – від 190,5 до 200 балів за шкалою ЗНО. З розрахунку були виключені школи, в яких окремий предмет здавали менш, аніж п’ять учнів. На підставі тестування з української мови та літератури, історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії, англійської мови «Фокус» присвоював школам бали від 50 до1. Найвищий бал – 50 отримала школа з найбільшою часткою учнів, які склали ЗНО з восьми предметів на 190,5 – 200 балів. Потім бали для однієї школи додавались. У випадку збігу підсумкових балів вище місце посідала школа, яка здобула бали за більшу кількість дисциплін.Схожі:

Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconРезультати участі у зно випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2012 року
Предметних тестів випускниками загальноосвітніх навчальних закладів 2012 року. Це дозволяє виявити окремі якісні показники роботи...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconДокументи
1. /Результати ЗНО-ДПА - 2012 рiк/Результати ЗНО-ДПА Iванiвськох ЗШ.docx
2.
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconПідсумки по зно 2012
В острозькому районі в 2012 році кількість випускників (11 клас) становила 236 чоловік, зареєструвалось у Львівському регіональному...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconПорядок реєстрації на зно (за матеріалами уцояо)
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зно) 2012 року триватиме з 1 січня до 20 лютого
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconПоложення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінюванн я навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і
Міністерства освіти І науки України від 29. 05. 2008 №479 (зі змінами), із метою надання можливості особам, які виявили бажання вступати...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconНаказ №228 Про підготовку випускників 2012 року, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, до проходження зно навчальних досягнень
України в 2012 році» та наказу управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 28. 11. 2011 р. №789-но «Про проведення...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconІнформації про підготовку до зно в мережі Інтернет. Тип уроку : урок формування знань та вмінь. Мета уроку: ознайомити учнів із надійними джерелами інформації про зно, з матеріалами для підготовки до зно
Вірю, що на підготовку витрачаєте якнайбільше сил. Але на якому рівні готовності ви перебуваєте зараз? Як контролювати свою підготовку...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconЗно-2010: аналіз показників результативності участі випускників закладів освіти району

Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconМатеріали до семінару вчителів іноземної мови Шляхи удосконалення підготовки випускників знз до зно»
Наказ n 946 від 09. 08. 2011 Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconНаказ №18 Про організаційні заходи щодо підготовки та проведення у 2011 -2012 н р. зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів району
Внз україни в 2012 році”, з метою організованого проведення в поточному році зно та забезпечення належних умов для проведення зовнішнього...
Зно І профільне навчання за матеріалами «Про які результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів Київської області у зно-2012» iconРокитнянська районна державна адміністрація Відділ освіти Доручення №3 за підсумками наради з керівниками навчальних закладів району від 22 жовтня 2012 року
Про якісні результати участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів району Рокитнянського району у зовнішньому незалежному...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи