Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко icon

Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко
Скачати 43.64 Kb.
НазваШановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко
Дата конвертації31.01.2013
Розмір43.64 Kb.
ТипДокументи

Шановні батьки,

пропонуємо вам декілька рекомендацій,

які стануть вам у нагоді при організації роботи

з дитиною вдома.

Стати батьками - дуже легко. Бути батьками дуже важко.


Коли і з чого починається батьківство? Воно починається з прийняття рішення про те, що ми хочемо мати дитину і готові стати батьками. Це відбувається по-різному в кожній сім’ї. у кращому випадку ми плануємо мати дитину і заздалегідь готуємося до її появи на світ. Здоров’я, емоційний стан та інтелектуальний розвиток дитини залежить від стану фізичного та психічного здоров’я матері під час усього періоду вагітності, а успішність розвитку дитини - від умов життя.

^ Найголовніше у житті дитини – це любов до неї з боку батьків та тих людей ,що її оточують. Важливу роль відіграє і свідоме ставлення до батьківства, грамотність у виконанні своїх батьківських обов’язків. Отже, зазирнемо у світ батьківської любові та світ знань про батьківство.

З першого моменту життя дитина шукає любові й підтримки своїх батьків. Еріх Фромм виділив два напрямки впливу батьків на життя дитини: турбота про задоволення фізичних потреб дитини, що визначає її любов до життя. Коли батьки добре ставляться до дитини, це допомагає їй зрозуміти: життя прекрасне.

«Виховання дітей потребує терпіння ,самовідданості та внутрішньої стабільності», - стверджує спеціаліст із вивчення психологічних травм дитини Тіна Грімберг. До того ж, дуже важливо знати, які наслідки в душі дитини залишають наші вчинки, агресивна поведінка, необережні висловлювання.

Приниження – постійне джерело психологічних травм. Як часто батьки спускають дитину з високого рівня самооцінки на низький простими словами: «дурень», «телепень», «бовдур»… Особистість знецінюється. Особливо небезпечно робити це в присутності сторонніх.

Тероризування. Згадаймо, як часто нам доводилося спостерігати коли батьки залякують своїх дітей. Як легко вони погрожують дітям фізичною карою: «Я не знаю, що я з тобою зроблю» або «Я ладна тебе вбити!», або «Я зараз візьму ремінь, і …».

Не менше травмує дитину й ізоляція. Наприклад, якщо дитину зачиняють у кімнаті саму або, ще гірше, в коморі, забороняють їй гратися х однолітками.

І, нарешті, емоційне ігнорування. Скільки батьків вважають, що суворе виховання підготує дитину до суворого життя. І тому часто відмовляють дитині у співчутті та турботі, не обіймають і не пестять, не цілують і не розмовляють з нею.

На жаль, у нашому суспільстві, виникла ілюзія, що відкрито висловлювати свої почуття погано, що не потрібно часто говорити про любов. Партнер (чоловік або дружина) має сам здогадатися, як я до нього (неї) ставляться. Так і виникли в нас психологічні стосунки між людьми, за яких ми не кажемо дитині: «Яке щастя, що ти в мене є!», «Як я тебе люблю!», «Ти для мене найрідніший».

^ Як же нам навчитися уникати психологічних травм дитини?

☺ Насамперед, дорослим треба навчитися формувати партнерські дружні стосунки в своїй сім’ї. навчитися уважно й шанобливо ставитися одне до одного, відкрито висловлювати свої почуття та обговорювати свої проблеми.

☺ Дуже корисно навчитися боротися зі стресом, мирно розв’язувати конфлікти, уникати їх.

☺ Добре було б зрозуміти, яких психологічних травм ви зазнали в дитинстві, і спробувати за допомогою психологів їх подолати.

☺ Вирішивши стати батьками, необхідно ознайомитися з основами дитячої та вікової психології, мистецтвом бути батьками.

☺ Необхідно навчитися практичних навичок догляду за дітьми.

☺ У своїх діях необхідно розвивати здатність розповідати про свої почуття й турботи батькам та друзям, виховувати в дітей уміння захистити свої права. Корисно розвивати в дітях уміння відкладати отримання задоволення.

Взагалі, чим краще у вашої дитини розвинуті соціальні навички та вміння, там краще вона почувається в товаристві людей, тим краще вона захищена від психологічної травми.

^ Що ж відбувається з дітьми, які страждають від психологічних травм?

У немовлят у таких випадках може виникнути нудота та блювання. Крам того, у таких дітей з’являються затримки в розвитку моторних та мовних умінь, розвивається апатія та байдужість. Як зазначає Тіна Грімберг, у психологічно травмованих дітей простежується порушення сну. У них розвиваються шкідливі звички – смоктання пальця, спроби кусатися, розкачування, розлади в травленні, істерія.

Серед різних видів психологічного травмування спеціалісти виділяють словесні образи у ставленні до дітей. Словесні образи сприяють розвитку певного ставлення дитини до самої себе, розвитку агресивності, бажання завдати шкоди собі та іншим людям. Травмовані діти часто справляють враження злих, нещасних. Часто відчувають потребу втекти куди-небудь, не маючи навіть чіткого уявлення, куди.

На жаль, часто травмування дитини вдома супроводжується її травмуванням у школі. Дитина готова бачити у вчителі замісника батьків, ставитися до нього (неї) з довірою. І коли вчитель поводиться стосовно дитини негативно, застосовуючи насильницькі методи, це або породжує психологічні травми, або поглиблює й без того глибокі сімейні травми.

Психологічні травмування в школі можуть виявлятися в таких діях:

словесні образи та приниження;

доведення дитини до сліз криком;

обзивання дитини дурнем чи ідіотом;

потурання дітям, які знущаються над іншими;

використання домашнього завдання як покарання тощо.

Ми часто не замислюємося над тим, що відчуває дитина, коли публічно обговорюється або проявляється її неуспіх.

Уявімо біля класної дошки не дуже впевнену в собі дитину. Вона пише на дошці. Намагається все зробити якомога краще. І раптом кілька дітей збуджено тягнуть руки – вони хочуть вказати на зроблену помилку. Помилка перетворюється у всенародне досягнення класу. А учень в’яне, перестає розмірковувати, його увага розсіюється. Успіху не досягнуто, а неуспіх стає звичним явищем. Поступово у травмованої дитини розвивається негативна самооцінка: «Я нездібний», «Я нічого не можу».

У всіх випадках травмування словом, ярлики, прізвиська глибоко роз’їдають душу дитини. У неї з’являються оцінювальні судження: «Я поганий», «Я нерозумна», «Я нікому не можу подобатися». Спочатку дитина думає так про себе зрідка, потім усе частіше, потім це стає реальністю. Оточення ж бачить нас значною мірою так, як ми самі бачимо себе.Схожі:

Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconЯк стати хорошими батьками? Хорошими батьками не народжуються, ними стають після довгих випробувань, помилок і розчарувань. Характер дитини формується дуже рано.
Хорошими батьками не народжуються, ними стають після довгих випробувань, помилок і розчарувань. Характер дитини формується дуже рано....
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconШановні батьки випускників!
Зовнішнє тестування, випускні, а потім вступні екзамени серйозне випробування для знань кожної молодої людини, та для її здоров′я....
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconТема. Ти і твої батьки неоголошена війна
Звичайно, не всі підлітки конфліктують зі своїми батьками. Але все-таки ту вас, у ваших друзів є теми, які вам складно обговорювати...
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconШановні колеги! Пропонуємо Вам відповісти на декілька запитань вхідної анкети
Як Ви вважаєте, чи маєте ви власну модель державно- громадського управління закладом?
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconЯк підготувати дитину до свята, щоб від свята отримати радість
Шановні батьки, підготовка дитини до свята, його очікування це велика відповідальність, психологічне навантаження. Пропонуємо поради,...
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconНаказ №264 Про стан роботи з батьками у навчальних закладах району
З метою покращення роботи з батьками, поширення досвіду роботи з батьками з 10 по 14 вересня 2012 року була проведена перевірка навчальних...
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconМетодичні рекомендації для роботи з батьками учнів Тест «Які ми батьки» Тест «Дітей виховують батьки. А батьків?»

Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconШановні батьки, виховуйте дітей так, щоб в один чудовий день почути
Дякую вам за те, що ви завжди з розумінням відносились до мого бажання бути незалежним і давали мені свободу
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconРобота з батьками
В логопедичній практиці існують стабільні форми роботи з батьками, які є достатньо ефективними. Це батьківські збори, консультації,...
Шановні батьки, пропонуємо вам декілька рекомендацій, які стануть вам у нагоді при організації роботи з дитиною вдома. Стати батьками дуже легко. Бути батьками дуже важко iconПідготувала І провела: Тищенко Н. М., вихователь дитячого будинку «цзд»
Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На жаль, досить часто ми (діти –через необізнаність, дорослі – через...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи