Пригоди колобка на математичній стежинці icon

Пригоди колобка на математичній стежинці




Скачати 46.91 Kb.
НазваПригоди колобка на математичній стежинці
Дата конвертації09.12.2012
Розмір46.91 Kb.
ТипУрок

Автор:

Омельченко Наталія Петрівна

вчитель початкових класів

І кваліфікаційної категорії

Ситняківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Макарівського району


Пригоди колобка на математичній стежинці


Урок – казка з математики у 2 класі


Тема.  Утворення й назви чисел від 40 до 89. Лічба в межах 89. Знаходження значень виразів з дужками. Розв’язання простих та  складених задач.

 

Мета:

  • формувати предметні компетенції: вміння рахувати цілими десятками; розширювати знання дітей про числа першої сотні; вправляти у складання виразів з текстовою умовою;

  • розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам’ять; пізнавальні інтереси;

  • прищеплювати  уважність, охайність і старанність у роботі, інтерес до спостереження за навколишнім середовищем, любов до тварин і птахів;

  • виховувати любов до українських народних казок, бажання читати якнайбільше. 

Обладнання:

картки успіху(див.додаток), казкові герої, набірне полотно, запис пісні "Навіть неприємність не засмутить нас"(з мультфільму про Кота Леопольда).


Хід уроку


І. Організаційний момент. Привітання.   Любі гості –  вчителі,

Низький уклін вам до землі!

Дуже раді вас вітати,

Щастя, радості бажати!

Добре, що прийшли до нас –

У чудовий другий клас!

 

ІІ. ^ Мотивація навчальної діяльності

 Слово вчителя.

    -Діти! Сьогодні у нас незвичайний урок! Ви бачите скільки гостей завітало до нас. В тому числі  і завітав  на урок казковий герой. Він хоче взяти із собою в казку тих діток, які люблять математику, хочуть багато знати, які вміють писати гарно, красиво. А який це герой, спробуйте відгадати загадку.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

У казку ми зробимо ще один крок.

У казку, де живе чарівний, добрий,

Такий рум’яний ….   ( колобок )

(виставляю на набірне полотно малюнок колобка)

   - Отже, вирушаймо в дорогу, часу в нас небагато. А для того, щоб дізнатися, хто піде разом з Колобком, виконаймо завдання.

1. Робота за індивідуальними картками ( три учня працюють біля дошки записують розв’язок до задачі)

Картка 1. У гаражі стояло 11 машин, 6 машин поїхало, а 4 приїхало. Скільки машин стало в гаражі?

Картка 2. В одному кошику 7 яблук, а в другомуна 3 яблука менше. Скільки яблук в обох кошиках?

Картка 3. У пеналі лежало 18 олівців. 10 олівців витягнули з пенала, а 6 поклали. Скільки олівців стало в пеналі?

 

2.Перевірка роботи за картками(оцінювання в картах успіху)

 

 

3. Усна лічба.

* Полічи від 25 до 36, від 39 до 29, від 20 до 39.

* Назви сусідів числа 30,34,28,37.

* Суму чисел 6 і 7 зменшили на 3 (10)

                                Виставлення оцінок в картах успіху.

- Всі впоралися, тому всі вирушаймо в дорогу. А щоб нам легше було йти і настрій був гарний давайте заспіваємо пісеньку Кота Леопольда. А на згадку про нашу подорож ми на уроці малювання розфарбуємо цей малюнок.

     (^ Діти співають пісню «Навіть неприємність не засмутить нас» )

 

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

 - Діти, а хто це до нас завітав? О, та це ж Мудра сова. Послухаємо, що вона нам цікавого розкаже.

  Сова.

 - А чи знаєте ви, що тварини готуються до зими по – різному : перелітні птахи – ластівки, шпаки, зозулі, лелеки, стрижі, соловейки – відлітають; горобці, голуби, ворони – не залишають своїх домівок, а деякі птахи прилітають до нас на зимівлю. Це червоногруді  снігурі, чижі, щогли. Теплими стає хутро звірів. У зайців перед зимовими холодами хутряна шуба стає білою. Непомітними тоді вони стають для ворогів. Скрутно стає ведмедям, їжакам , борсукам – немає корму, тому готуються вони до зимового сну – сплячки.

- Давайте допоможемо нашим лісовим друзям приготуватися до зими!

 

1. Підготовча робота.

У білочки  було три десятки горішків, якщо вона ще дев’ять знайде, скільки в неї стане. (39). Правильно!А якщо ще один? 40. Молодці!

 

2. Пояснення нового матеріалу.

А ось їжачиха, спинка з голочок. Набрала вона  три десятки яблучок і хоче ще 10 взяти. Нумо, порахуймо, скільки ж всього буде(40). Правильно, діти! Отже, зробимо висновок: якщо до 39 додати ще один , буде 40. А якщо до 49 додати один буде…(50). До 59 – один 60, до 69 – один 70, до 79 один – буде 80.

 

3. Первинне закріплення.

- Ой, подивіться, хто нам зустрівся на шляху? Та це зайченятко спішить до своїх маленьких діток. А що ж він несе в мішку? Давайте подивимось!

а) робота за підручником. № 219 – 222.

 

 

б) робота за таблицею розрядів.

^ Діти по черзі виходять до дошки й виставляють запропоновані учителем числа в таблицю. Кожного разу називають, скільки в числі десятків і скільки  одиниць.

                                     Виставлення оцінок у карти успіху.

 - Молодці, всі працювали гарно! А чи не хочете відпочити?

 

 ^ ХВИЛИНКА РЕЛАКСАЦІЇ. Діти співають пісеньку про Сонячного зайчика та виконують рухи під музику.

 

ІY. Розвиток математичних умінь.

- Діти, поки ми співали, Колобок покотився далі і зустрів …………….. Лисичку.

Лисичка. Колобок математичний,

Ой, ой, ой, і не пшеничний,

Приклади у голові!

Ой, розказуйте мені!

Зараз приклади оці

Похрумтять у животі.

1. Розв’язання прикладів з дужками. Змагання.

Робота на картках. Діти по черзі обчислюють по одному прикладу і передають по ряду далі. Експерти (призначені діти) перевіряють роботи.

16+(4-2) =___

 17-(4+3)=___

5+(6+7)=___

(5+4)-9=___

20-4+3=___

13+4-2=___

20-10+10=___

(6+8)-4=___

12-6+5=___

17-(10+7)=___

 

 

- От Лисичка, яка хитра, вона думала, що ми не впораємось. А ви, діти, молодці, не дали нашого Колобка з’їсти.

^ Звучить мелодія, входить ведмедик.

- Так, так, так! А хто це такий стурбований нам назустріч іде. Та це  ж Ведмедик.

Ведмедик.Щастя котиться до мене,

Вовчик правду говорив,

В нього ж тільки голова,

А розумна ж – ой яка!

Колобочку, поможи,

Цю задачу розв’яжи.

Їсти я тебе не стану,

Може ще й в пригоді стану.

 - Діти, давайте допоможемо!

2. Розв’язання задач № 225, 227

- Молодці, діти, ви всі впоралися із завданнями, які стояли на нашому шляху. Колобок задоволений та всіх, всіх бере із собою в казку і сподівається, що ми всі зустрінемося на уроках читання, коли будемо читати українські народні казки.

 

Y. Підсумок уроку.

Цікаві задачі від Кота Леопольда.



Схожі:

Пригоди колобка на математичній стежинці iconУрок математики в 2 класі «Пригоди Колобка на новий лад» вчитель загальноосвітньої І ііі ступенів школи №6 м. Шепетівки Стецюк Ніна Василівна
Тема. Розв’язування складеної задачі. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання
Пригоди колобка на математичній стежинці icon«Пригоди української книжки» вступ до презентації книги Л. Ніцой «Невигадані історїї про звіряток-друзяток»
Бібліотекар Діти, а ви любите читати? О, я бачу, що ви всі любите читати, поважаєте рідну мову. Але не всі діти такі, як ви.І зараз...
Пригоди колобка на математичній стежинці iconПоложення про відкриті обласні змагання з техніки гірського туризму серед учнівської молоді в закритих приміщеннях „ Кубок Колобка у трьох вікових групах Мета змагань
Відкриті обласні змагання з техніки гірського туризму серед учнівської молоді в закритих приміщеннях „Кубок Колобка” у трьох вікових...
Пригоди колобка на математичній стежинці iconДокументи
1. /НОВОГОДНИЕ ПРИКЛЮЧЕНИЯ КОЛОБКА.doc
Пригоди колобка на математичній стежинці iconУмови Всеукраїнського конкурсу
Об’єм талії” в колобка 25 см. Скільки обертів він зробить, прокотившись по стежині довжиною 50м?
Пригоди колобка на математичній стежинці iconУрок на тему: «Михайло Кравчук титан математики» Михайло Кравчук математик широкого масштабу. Його ім’я добре відоме у світовій математичній науці. Світ не знав лише, що він українець
Михайло Кравчук – математик широкого масштабу. Його ім’я добре відоме у світовій математичній науці. Світ не знав лише, що він –...
Пригоди колобка на математичній стежинці iconЗміст
Дослідження відносяться до теорії ймовірностей, математичній логіці, теорії функцій, теорії чисел, математичному аналізу, теорії...
Пригоди колобка на математичній стежинці iconРічкою Дністер. Мета подорожі: популяризація водного туризму серед молоді. На вас чекатимуть пригоди, зустрічі з цікавими активними людьми, краєзнавчі розповіді, веселі ігри біля вечірньої ватри та особисте весло. Деталі: Тривалість: 3 днів
На вас чекатимуть пригоди, зустрічі з цікавими активними людьми, краєзнавчі розповіді, веселі ігри біля вечірньої ватри та особисте...
Пригоди колобка на математичній стежинці iconПринцип Діріхле в 5-6 класах В. Серветник
Петера Діріхле (1805 – 1859 рр.). Визнання він заслужив завдяки ряду відкриттів у алгебрі і теоріі чисел, важливих досліджень в області...
Пригоди колобка на математичній стежинці iconЗ а вибором "Кроки до інформатики. Шукачі скарбів" (3 4 кл.) Участь у Міжнародній математичній грі "Кенгуру" (3-4 класи) Участь у Міжнародному конкурс
Участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика (2-4 класи)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи