Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст icon

Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст




Скачати 51.58 Kb.
НазваКонспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст
Дата конвертації10.12.2012
Розмір51.58 Kb.
ТипКонспект



Конспект уроку зі світової літератури

в 11 класі на тему:


«Моральні уроки роману Булгакова «Майстер і Маргарита»»


Підготувала

Вчитель вищої категорії

Лисенької ЗОШ І-ІІІ ст.

Подобна О.М.


Мета: проаналізувати твір та з’ясувати моральні уроки роману М. Булгакова;

pозвивати навики аналізу літературного твору, мислення, зв’язне

мовлення учнів;

виховувати високі моральні якості, інтерес до творчості письменника.


Обладнання: комп’ютерна презентація за романом Булгакова, мультимедійна

дошка «Місячна соната» Бетховена; текст роману,

індивідуальний проект.


Книги- морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,

Той , хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Іван Франко


Хід уроку


Слово вчителя

Ми завершуємо вивчення роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». У своєму творі Булгаков спромігся так багато сказати про те, що його наболіло, сказати свою правду, свою істину, порушити безліч проблем, поставити безліч запитань. Спробуємо сьогодні разом відповісти на поставлені запитання, з’ясувати, що є істина за Булгаковим.






Сьогоднішній урок ми проведемо у формі «Живого глобусу роману», спробуємо оживити героїв і події в часі і просторі. Аналізуючи образи героїв твору, ми повинні особливу увагу звернути на ті моральні істини, носіями яких вони є, і записати їх у зошити.

Слайд 2.




Учень. Ієшуа- один із головних героїв твору, це звичайна людина, але водночас незвичайна- він носій Божих заповідей він звертається до всіх « Добрий чоловік», це не просто звернення, це переконання і віра в те, що злих людей немає. Він нас навчає бачити в кожній людині лиш добре, не помічати поганого це співзвучно з Біблією: «Стався до людей так, як хотів би, щоб ставилися до тебе інші» (свої думки учні підтверджують цитатами з тексту.


Розмовляючи з Пилатом, Ієшуа доводить, що лише Бог має право вирішувати питання життя і смерті людини.


Учень. Пилат- це людина з якою найбільше спілкується Ієшуа. Хто ж він? За плечима у Пилата життя воїна, сповнене боротьби, перемог, смертельної небезпеки. В ньому перемагає найсильніший, той, хто не знає жалю і страху. Пилат знає, що переможець завжди самотній. Він байдуже карає одних і милує інших. Та доля дає йому шанс: він зустрічається з Ієшуа. І тоді Пилат прозріває: його душа мертва, життя його загнало в кут, і тільки Ієшуа допомагає Пилату осмислити своє життя (Думки підтверджуються цитатами)


Учень. Пилат приймає рішення врятувати Ієшуа від страти, але Синедріон

своїх рішень не змінює. Прокуратор виголошує смертний вирок- він

не може піти проти Тіберія, він боїться. Пізніше Воланд скаже:

«Одним із найголовніших пороків є боягузтво»


Вчитель. Чи можна судити людину за буягузтво?


Роздуми учнів.


Вчитель. Хто з героїв роману боїться?

Слайд 3.




Учень. Маргарита теж боїться, коли Майстер спалив свій роман, коли

зустріла Азазелло, коли потрапила на бал Сатани, але вона зуміла

перемогти свій страх за ради кохання. Воланд називає Маргариту

високоморальною людиною, адже вона зуміла перемогти свій страх,

погоджується на все ради кохання, давши маленьку надію Фріді,

просить за неї.


Вчитель. То чому Воланд не подарував Маргариті щастя?


Учень. Подарувати щастя неможливо, людина сама творець свого щастя.


Вчитель. А що таке щастя?


Роздуми учнів.


Вчитель. А що є щастям для Майстра і Маргарити?


Роздуми учнів.


Щастя неможливе без розуміння людей кохання, дітей, свободи, улюбленої роботи.


Вчитель. Що мав на увазі Воланд, коли сказав : «Рукописи не горять»?

Слайд 4.




Учень. Що ми знаємо про Майстра?


  • Робота в музеї;

  • Заробіток перекладом;

  • Знав 5 мов;

  • Самотній;

  • Жив у підвалі на Арбаті;

  • Виграв 100 тисяч;

  • Написав роман про Пилата;

  • Цькування Майстра;

  • Страх, боягузтво, божевілля;

  • Психіатрична лікарня, палата 118;

  • Смерть.



Висновок. Кожна людина повинна бути майстром своєї справи.

Слайд 5.




Вчитель. Чи випадкова Воланд з’являться у Москві?


Учень. Москва охоплена атеїзмом, люди самі створили собі пекло і живуть у

ньому. (Текст твору) Диявол з’являється тоді, коли його готові

прийняти.


Вчитель. То чи марна була смерть і жертва Ієшуа?

Учень. До поки живуть серед людей Майстри та Ієшуа не все втрачено. Їх

єднає бажання врятувати людство, змінити світ, зробити його кращим,

повернути людям совість, каяття, правду, Бога.


Вчитель. Попрацюймо зі схемою: найдіть спільне.

Слайд 6.




Вчитель. Воланд у романі висловлює думку, що кожному буде дано за його

Вірою. Докажіть або спростуйте думку.

Слайд 7.




Слайд 8.




Звучить музика «Місячна соната» Бетховена.


  • який настрій музики?

  • Які асоціації вона у вас викликає?

  • Що єднає музичний твір і роман Булгакова?

Слайд 9.




Вчитель. Чому Пилата прощено?


Учень. Пилат заслужив світло. Він 12 тисяч лун карається. Якщо людину

мучить совість, вона ще невтрачена. (текст твору)


Вчитель. То які моральні уроки, перлини ми винесли з роману Булгакова?


Учень. (Зачитують записи у зошиті)

  1. Всі люди добрі.

  2. Лише Бог має право вирішувати питання життя і смерті людина.

  3. Найстрашніший недолік людини – боягузтво.

  4. Людина сама творець свого щастя.

  5. Щастя неможливе без улюбленої роботи розуміння людей, кохання і дітей, свободи.

  6. Рукописи не горять.

  7. Кожен повинен бути Майстром своєї справи.

  8. Диявол з’являється тоді, коли його готові прийняти.

  9. Якщо людину мучить совість, вона не пропаща.

  10. Любити всіх людей – найважче.



Вчитель. Роман «Майстер і Маргарита» Булгакова літературні критики

називають Євангеліє від Булгакова. Євангеліє – це добра новина.

Автор своїм романом дав можливість зрозуміти нам, що є істина, як

змінити цей світ.

Ісус прийшов на землю, ніс хресні муки за нас, але царства свого на землі нам не дав. Чому? Людина повинна це царство побудувати сама, сотворивши його перше у своїй душі, у своєму серці. Саме це нам ще раз нагадав Булгаков . Нагадав тими моральними уроками, які ми маємо винести, прочитавши його роман.


Представлення індивідуального проекту.



Схожі:

Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconУрок на тему: широка панорама життя середньовічної англії. Седрік сакс підготувала вчитель світової літератури Грем’яцької зош І ііі ст
Мета: продовжити знайомство зі змістом роману та його персонажами; розвивати вміння учнів цілісно сприймати твір великого обсягу,...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconУрок зі світової літератури та художньої культури
Тема: Світ біблійної давнини та радянської дійсності у романі М. Булгакова «Майстер І маргарита». Російське мистецтво II пол. 19...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconУрок світової літератури в 10 класі на тему
Тема уроку. Система образів роману «Злочин і кара», значення і символіка його назви
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconКонспект відкритого уроку зі світової літератури, проведеного в 6 класі Бутівської зош І-ІІІ ступеня вчителем І категорії Івченко О. В. Бутове 2010 р
Мета: зацікавити учнів фактами біографії байкаря І. Крилова; працювати над виразним читанням байок; розвивати навички аналізу літературного...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconКонкурс «Портфоліо рідної школи»
Артемчук Валентина Кузьмівна, вчитель світової літератури. Вчитель вищої категорії, старший вчитель. Учасник VIII всеукраїнського...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconУрок світової літератури
Учителя світової літератури, учителя вищої категорії, ст учителя зош №40 м. Миколаєва, Іванової Ольги Миколаївни
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconРозробка циклу уроків зі світової літератури за творчістю Оноре де Бальзака Виконала роботу вчитель світової літератури Михальчанської зош І-ІІІ ст. Мірвальд Г. І. Урок 1 Тема уроку. Загальна характеристика розвитку культури
...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconПрограма факультативу із зарубіжної літератури
Укладач: Світлана Цибульська, вчитель вищої кваліфікаційної категорії зарубіжної літератури, «старший вчитель» Теребовлянської загальноосвітньої...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconПрограма факультативу із зарубіжної літератури
Укладач: Світлана Цибульська, вчитель вищої кваліфікаційної категорії зарубіжної літератури, «старший вчитель» Теребовлянської загальноосвітньої...
Конспект уроку зі світової літератури в 11 класі на тему: «Моральні уроки роману Булгакова «Майстер І Маргарита»» Підготувала Вчитель вищої категорії Лисенької зош І-ІІІ ст iconПлан конспект уроку з навколишнього світу ( за проектом «Росток» ) проведеного в 2 класі Підготувала Винник н м медвинська зош І -ііі ступенів 2013 рік
Тема уроку. Ігри зі справжнім та умовним дзеркалом. Вісь симетрії. Знаходження дзеркально симетричних фігур. Практична робота. Одержання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи