Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів icon

Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів
Скачати 148.75 Kb.
НазваСценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів
Дата конвертації08.02.2013
Розмір148.75 Kb.
ТипСценарій

Не залишимось байдужими

Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння
з ВІЛ-інфікованими для учнів 9-11 класів


Класний керівник 10 класу Корзун Н.В.


Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника — ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе — можливо, ти виграєш. Якщо знаєш і себе, І супротивника — перемога буде на твоєму

боці.


Мета: ознайомити учнів з поняттями «ВІЛ-інфекція», «СНІД», шляхами їх поширення, способів і засобів профілактики; формування в учнів практичних навичок, які навчать їх відмовлятися від пропозицій, пов’язаних з ризиком інфікування ВІЛ; виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.


І. Оголошення теми та мети

(Слайд № 1)

Голос за кадром: Історія знає немало прикладів, коли страшні епідемії холери, чуми, віспи спустошували сотні міст і сіл. Але людство вижило, хоча і дорогою ціною. Та з’явилась нова хвороба – СНІД.


Тема досить часто присутня в нашому щоденному житті. Зустрічаємо її в газетах і журналах, її обговорюють у телепрограмах і передають у випусках новин, вона з'являється в розмовах із друзями та колегами на роботі. А зараз напишіть на цих папірцях (у вигляді замочків), чого саме ви чекаєте від сьогоднішнього тренінгового заняття. Наприклад: «Від сьогоднішнього заняття я очікую, що допоможу вам зберегти здоров'я». (Діти озвучують свої очікування та вішають на плакат із зображенням скриньки. Вимовляння очікування вимагає більшої відповідальності, ніж мовчазний за­пис.) Сподіваюся, що наші очікування здійсняться.


ІІ^ . ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ІНФОРМАЦІЄЮ . ТА ЇЇ ЗАСВОЄННЯ


 1. Вправа-знайомство «Не хочу хвалитись, але я…»

Шановні учасники , пропоную вам виконати вправу «Незакінчене речення». Кожен з вас повинен продовжити фразу «Не хочу хвалитись, але я…»


 1. Робота в групах з поняттями


Для продовження роботи нам потрібно об'єднатися в три групи за допомогою геометрич­них фігур. {Трикутники, сядьте з лівого боку, квадратики — з правого, кола — по середині.) • .

Завдання: розшифруйте абревіатури ВІЛ,СНІД, ІПСШ і поясніть кожне поняття. (Кожній групі — картка з написом абревіатур на А4.)

«Яка група вже готова до відповіді? /\

^ ВІЛ — вірус, імунодефіциту, людини. (Інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом, який руйнує імунну систему людини.)

ІПСШ – інфекції, що передаються статевим шляхом.

^ СНІД – синдром набутого імунодефіциту.(Кінцева стадія ВІЛ –інфекції, що виникає внаслідок імунного дефіциту. Невиліковне смертельне захворювання.)


2. «Мозковий штурм


Які шлях,: передачі вірусу вам відомі?

(Усі варіанти відповідей занотовуються на великому аркуші паперу

Основні шляхи передачі ВІЛ:

 1. Незахищений статевий контакт із ВІЛ-інфікованою людиною.

 2. Порушення цілісності шкіри гострим предме­том (голкою, бритвою, інструментом для та­туювання), який перед цим використовувала інфікована людина, і кров якої залишилася на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або нар­котиків після носія вірусу, а також при пере­ливанні крові, що містить ВІЛ.

 3. Від інфікованої матері до плоду під час вагіт­ності, пологів, після народження дитини через молоко матері.


3. Робота в парах

За допомогою листівок закінчіть твердження ірус імунодефіциту людини не передається че­рез...».

Кожній парі я роздала листочки з художнім зображенням тверджень, вам треба вибрати той варіант, який буде правильним. (Усі варіанти від­повідей прикріпіть до плакату з початком ре­чення.)

Можливий перелік варіантів:

 1. Спільне користування одягом.

 2. Рукостискання.

 3. Спільне користування фонтанчиком для питної води.

 4. Посуд, їжа.

 5. Домашні тварини.

 6. Туалети.

 7. Чхання та кашель

 8. Контакти в громадському транспорті (напри­клад, «години пік»).

 1. .Обійми.

10.Монети та паперові гроші.

11. Постільна та натільна білизна.

12.Рушники, мило, мочалка.

13. Укуси комарів та інших комах.

14. Плавання в басейні.

15.Дружні поцілунки.


►► 4. Повідомлення «Лікування ВІЛ-інфекції»

На сьогодні не існує ліків, які б вилікували ВІЛ-інфекцію, як немає і вакцини, що охороняє від зараження ВІЛ, СНІД.

Хоча періодично з'являються публікації «впер­ше досягай успіху», однак отримана вакцина від СНІДу демонструє часткову ефективність.

Тому єдиним методом боротьби з ВІЛ, СНІД є профілактика.

А поки, що всі ми живемо сьогодні й ви по­винні добре знати шляхи передачі цього небезпеч­ного захворювання з тим, щоб захистити себе.

Адже якщо ти не знаєш ні себе, ні супротив­ника — ти програєш. Якщо ти знаєш тільки се­бе — можливо, ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника — перемога буде на твоєму боці.


^ 5.Вправа «Міфи і факти про ВІЛ, СНІД»

А тепер перевіримо, що ви знаєте про СНІД і шляхи його попередження.

Кожному з вас я роздала по дві картки: на од­ній написано слово «факт», а на другій — «міф». Якщо інформація або твердження, які я буду чита­ти, вам здаються- правильними, ви показуєте карт­ку зі словом «факт», якщо ж ні — «міф». Даєте пояснення такому своєму вибору.


 1. ВІЛ — це вірус, що викликає СНІД.

 2. Можна заразитися ВІЛ, випивши зі склянки, якою користувався ВІЛ-інфікований.

 3. ВІЛ передається через дружній поцілунок.

 4. Можна заразитися ВІЛ при переливанні не-перевіреної крові.

 5. Людина — носій ВІЛ — може заразити свого статевого партнера.

 6. Уживання алкоголю може підвищити ризик зараження ВІЛ.

 7. Комарі можуть бути переносниками ВІЛ.

 8. Використання одноразових шприців може за­хистити від ВІЛ, СНІДу.

 9. Використання латексних презервативів під час статевого контакту може зменшити ризик за­раження ВІЛ.
 1. Можна заразитися ВІЛ через користування спільним туалетом.

 2. Більшість людей, інфікованих ВІЛ, становлять загрозу для суспільства.

 1. ВІЛ — кінцева стадія захворювання на СНІД.

 2. СНІД — це респіраторна хвороба (застуда).

Молодці! Добре засвоїли цю тему!

Необхідно пам'ятати, що будь-яка людина має однаковий ризик заразитися вірусом імунодефіци­ту. На сьогодні ВІЛ, СНІД не зважає на такі тради­ційні кордони, як статева незалежність, сексуальні вподобання, спосіб життя, соціальний статус чи расу. Усі ми рівні перед ризиком бути враженими ВІЛ-інфекцією, і тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику, нашої поведінки залежить наше здоров'я.


(Слайд № 2)

Ведучий 1:

СНІД – небезпечна підступна хвороба. Перед нею всі рівні: і дорослі , і малі, і чоловіки, і жінки. На сьогоднішній день більше ніж 80 країн світу заражені СНІДом. Невпинне розповсюдження хвороби в світі продовжується. За пропозицією Всесвітньої організації охорони здоров’я 1 грудня було оголошено Всесвітнім Днем порозуміння з ВІЛ-інфікованими.

(Слайд № 3)

Ведучий 2:.. За даними отриманими із центру «АнтиСНІД» в Україні перший ВІЛ-інфікований був виявлений у 1987 році., у 1988 році – зареєстрована перша смерть від СНІДу , а вже у 1995 році поширення ВІЛ-інфекції набуває характеру епідемії і вже зареєстровано 1490 випадків інфікування за рік. Упродовж кількох останніх років Україна, нажаль, продовжує лідирувати в Європі ( ІІ місце) за темпами поширення ВІЛ (СНІДу) та наркоманії. За даними міжнародних та національних СНІДцентрів в Україні інфіковано понад 1,6 % дорослого населення України (віком від 15 до 45 років). Прогноз на найближчі десять років залишається катастрофічним. (Слайд № 4)

(Слайд № 5)

Ведучий 1. Коли люди вітаються, то кажуть один одному «Доброго здоров’я»

Ведучий 2.: Так, доброго всім здоров’я. Його не купити в аптеці. І поки воно є, його не помічаєш, про нього не піклуєшся.

Ведучий 1.: Кожному від народження надається найвищий дар – життя. І найдорожче, що є в житті – це здоров’я. Але як це не дивно, люди дуже легковажно можуть ставитись до нього, не цінують цей дорогоцінний дарунок. Послухайте притчу.

Ведучий 2.: Один бізнесмен нагромадив великий капітал, який складав 3 млн. доларів. Він вирішив, що візьме собі рік відпустки, щоб удосталь відпочити. Але не встиг він прийняти рішення, як його відвідав Янгол Смерті. Бізнесмен дуже злякався та вирішив будь-що вмовити Янгола Смерті продати йому трохи часу.

(Слайд № 6)

Ведучий 1.: «Продай мені 3 тижні життя, і я віддам тобі третину свого капіталу – 1 млн. доларів», – запропонував бізнесмен.


Ведучий 2.: Але Янгол Смерті відмовив йому.

Ведучий 1.: Гаразд, залиши мені два тижні життя… Я віддам тобі дві третини своїх грошей, а це вже 2 млн.

Ведучий 2.: Янгол знову йому відмовив.

(Слайд № 7)

Ведучий 1. Продай мені тільки один день, щоб я міг насолодитися красою цієї землі, обійняти дружину, дітей, яких я давно не бачив… Я віддам тобі все, що маю – 3 млн. доларів.

Ведучий 2.: Янгол Смерті відмовив.

Ведучий 1. Тоді чоловік запитав, чи може Янгол Смерті дати йому кілька хвилин, щоб він зміг написати прощального листа? Янгол погодився. Чоловік написав: «Правильно використовуйте час, який вам відведено на життя. Я не зміг купити, навіть, години за 3 млн. доларів. Перевірте, чи все, що вас зараз оточує, справді має цінність? Бережіть здоров’я, бережіть життя! Живіть правильно!»

(Слайд № 8)

Ведучий 2.: Ви скажете, що це тільки притча. А ось і конкретні життєві історії. Трагічні історії.

^ Звучить спокійна музика

Слайди №9,10 ( фото Рудольфа Нурієва)

Ведучий 1.: Рудольф Нурієв. За своє творче життя він виконав усі провідні чоловічі партії класичного балету. Соліст театру імені Кірова (нині Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі), зірка Лондонського балету, директор балетної трупи Паризької Гранд-опера… Тисячі прихильників Нурієва чекали на кумира в різних куточках землі.

1984 рік. Великому танцівникові повідомили, що він інфікований вірусом імунодефіциту людини. Спочатку цю звістку Нурієв сприйняв спокійно, бо розраховував вилікуватися за допомогою своїх грошей. Відтоді він витрачав на лікування до 2 млн. доларів на рік. Та сподівання виявились марними. Стан здоров’я погіршувався. У 1992 році його не стало.

(Слайди №11-14)

Ведучий 2.: «Якщо завтра я помру, мені однаково, я дійсно все вже встиг зробити». Ці слова належать відомому музиканту Фреді Меркюрі. Створення перших рок-відеокліпів, запис альбомів та музики до кінофільмів сприяли шаленому успіху його групи «Queen». Фреді Меркюрі стає одним із найбагатших музикантів британської шоу індустрії, але помирає від СНІДу . У нього було мало часу, щоб подумати про те, яку страшну загрозу являє ця хвороба. І він вирішив допомогти тим людям, чиє життя зруйнував СНІД. Фредді вирішив пожертвувати свої гроші на лікування. Останні дні його життя були жахливими. Він не міг їсти , погано бачив і говорив, важко дихав, нікого не впізнавав, не помічав купу листів від своїх прихильників. 24 листопада 1980 року Фредді не стало. Його смерть стала великою втратою для музичного світу, вона допоможе зрозуміти багатьом, що СНІД продовжує забирати молодих і талановитих людей.

(Слайди № 15-20)

Ведучий 1.: Віктор Цой … Ця людина зробила значний внесок в розвиток вітчизняного року. Творчість Цоя зразу ж стала популярною. Він співав про те, про що боялася говорити молодь того часу. Його пісні не потребували глибокого розуміння, і вони зразу входили в серця шанувальників. Нарешті молодь знайшла свого героя, який підтримував їх своїми піснями. «Звезда по имени Солнце», «Пачка сигарет» – ці пісні були гімном тих часів. У його піснях розповідалося про життя, про кохання, в них він розповідав про себе і про кожного з нас. І в наш час молодь слухає пісні групи «Кіно».

Віктор Цой трагічно загинув в автокатастрофі. Міліони фанів прийшли провести його в останню путь. А як би все склалося, якби не було автокатастрофи ? Невідомо. Віктор Цой був наркоманом.

Ведучий 2.: Основною причиною зараження ВІЛ в Україні є ін’єкційне споживання наркотиків (близько 70-80%). А більше інформації для Вас у наступній рубриці «У світі проблем».

^ Виходить наступний ведучий


Сьогодні ми поговоримо про дуже цікавий вид – Хомо-наркомаріус.

Цей вид проживає по всій території нашої країни (слайд №21).

Представники цього виду живуть групами, чи, як вони самі кажуть, тусовками (слайд №22).

Зовні особина нагадує пінчера (слайд № 23).

Скелет і м’язи розвинені погано. Морда спереду загострена і з’єднується з тулубом за допомогою тоненької, довгої шиї (слайд № 24).

На кінці морди знаходиться пара ніздрів, якими Хомо-наркомаріус вдихає клей «Момент», кокаїн, героїн та інші приємні для нього речі (слайд № 25).

Наркомани дуже агресивні, запальні та небезпечні тварини, але вам не варто їх боятися, бо якщо виникає загроза, на них влаштовують лови (слайд № 26).

Наркомани – вимираючий вид. І якщо вам на вулиці зустрінеться наркоман, не впадайте в паніку, а терміново телефонуйте у службу порятунку (слайд № 27, 28).

^ Виходить наступний диктор


Вчитель: До вашої уваги питання на тему «Що вам відомо про СНІД?». Питання і варіанти відповіді перед вами на екрані. Я читаю питання, а ви маєте вибрати правильний варіант.

(Слайд №29)

 1. Чи небезпечно пригортатися до хворого на СНІД?

а) Так. Хвороботворні мікроби живуть навіть на одязі.

б) Можливо, але я не впевнений.

в) Ні. Вірус не передається через дотик.

(Слайд № 30)

Правильний варіант: Вірус не передається через дотик. Він передається лише через кров. Хворих на СНІД можна обіймати досхочу.

(Слайд № 31)

2.Чи безпечно знаходитись у класі з учнем, який хворіє на СНІД?

а) Так. Це цілком безпечно.

б) Ні. Це велика небезпека. СНІД передається повітряно-крапельним шляхом.

в) Це страшенно небезпечно. Все, до чого торкається хворий, стає дуже заразним.

(Слайд № 32)

Правильний варіант: Цілком безпечно знаходитися в одній кімнаті з хворим на СНІД, який ризикує більше, ніж ви, адже пошкоджена імунна система не охороняє його від інфекції, яку він може отримати саме від вас.

(Слайд № 33)

3. СНІД загрожує лише наркоманам і дівчатам легкої поведінки.

а) Так. Якщо не вживати наркотики і не вступати в статеві відносини ніколи не захворієш.

б) Ні. Захворіти можуть всі, хто живе поряд із хворими на СНІД.

в) Ні. Ця хвороба небезпечна для всіх людей, особливо якщо вони не знають, яким чином передається ВІЛ.

(Слайд № 34)

Правильний варіант: СНІДом може заразитися будь-яка людина. Не має значення, хто ви особисто є, важливі тільки ваші вчинки. Лише ваша поведінка і ваші знання можуть призводити до ризику заразитися хворобою.

(Слайд № 35)

4. Чи доцільно зупинити кровотечу рукою, коли у школі хтось може поранитися і потребує допомоги?

а) Цього робити не можна, навіть якщо постраждав найкращий друг.

б) Можна зупинити кров, а потім швиденько вимити руки.

в) Можна зупиняти кров руками, це цілком безпечно.

Слайд № 37

Правильний варіант: Недоцільно та небезпечно торкатися крові будь-якої людини, бо ніколи невідомо, чи вона інфікована на ВІЛ. Пам’ятайте, що симптоми СНІДу можуть стати наявними лише через 10-12 років. Краще припустити, що всі люди є носіями вірусу.

(Слайд № 37)

5. Чи можна заразитися вірусом СНІДу через кашель і чхання?

а) Можна, ця інфекція схожа на грип і передається повітряно-крапельним шляхом.

б) Ні. Повітряно-крапельним шляхом ця інфекція не передається.

в) Можна, якщо людина чхнула вам просто в обличчя.

(Слайд № 38)

Правильний варіант: Заразитися вірусом СНІДу можна тільки від інфікованої людини та тільки через кров, сперму, піхвові виділення.

(Слайд № 40)

6. Чи доцільно обговорювати проблеми СНІДу, наркотиків, алкоголю в школі?

а) Не доцільно. Школярі ще зовсім юні, щоб говорити про такі проблеми.

б) Доцільно. Щоб уникати хвороб, про них треба все знати.

в) Не доцільно. Школярі і так про все знають.

Слайд № 41

Правильний варіант: Цілком доцільно обговорювати проблеми СНІДу в школі. Наводити факти та вирішувати, як поводитися в тому чи іншому випадку.


Ви дали відповіді на питання і ми можемо підвести підсумки нашої вікторини. Прошу звернути увагу на таблицю, де видно, що ви нічим не ризикуєте якщо:

(Слайд № 42)

Плаваєте в одному басейні з хворими.

Їсте те, що приготував хворий.

Дружите з ВІЛ-інфікованим.

Користуєтесь одним фонтанчиком для пиття.

Обмінюєтесь одягом.

Вас покусали комарі.

(Слайд № 42)

Ризик низький якщо :

Торкатися крові іншої людини без гумових рукавичок.

Користуватися чужою бритвою, зубною щіткою.

(Слайд № 44)

Ризик високий якщо:

Гратися в «кровне братання».

Проколювати вуха однією голкою.

Вживати ін’єкційні наркотики.

Працювати у «секс-бізнесі».

Робити пірсінг у нестерильних умовах.

Якщо ви запам’ятали і засвоїли все, про що ми з вами говорили, вас можна всіх визнати переможцями нашої вікторини. Ви всі виграли головний приз – ВАШЕ ЗДОРОВ’Я.

^ Виходить наступний ведучий

Вчитель : Сьогодні ми поговоримо з вами про проблеми дітей, які є носіями ВІЛ-інфекції і навчаються в одному класі зі звичайними здоровими дітьми. Запрошую на сцену по чотири добровольці з кожного класу. (Роздає стікери).

(Слайд № 44)

Перед вами на екрані зображена шкала від 1 до 10. Уявіть, що до вас у клас прийшов новенький учень. Ви знаєте, що він – ВІЛ- інфікований. Вам відомо, що від простого спілкування заразитися неможливо. Людина ця весела і цікава. Але острах є – він же хворий. У вас в руках стікери, які ви маєте прикріпити на тій цифрі, на скільки ви вважаєте небезпечним спілкування з такою людиною. Чим вищий ризик, тим більша цифра.

^ Діти прикріплюють стікери і пояснюють свій вибір. На сцену виходить вчитель і підводить підсумки

Виходять всі диктори говорять по-черзі

Диктор 1: Звертаюся до вас, людей, які, на щастя, не хворіють на СНІД. Ставтеся з розумінням до ВІЛ-позитивних. Не псуйте їм і так нелегке життя. Подаруйте підтримку, розуміння, свою безкорисливу дружбу.

Диктор 2: Запам’ятайте всі цей заклик. Людині, яка хвора на невиліковне захворювання, чиє життя затьмарене тавром, дуже важливо відчувати, що для близьких людей вона така ж сама, що вона гідна любові, що вона має не меншу вартість, ніж будь-яка інша людська істота.

Диктор 3: Все людство живе надією на те, що ніхто з близьких людей не потрапить у тенета всепожираючого глитая, ім’я якому СНІД. Він не дивиться на те, чи є в його жертви сім’я, який її суспільний статус.

Диктор4: Для нього всі рівні: як пропащий наркоман-відлюдник, так і взірцевий сім’янин. Але надія жива.

Диктор 5: Люди надіються, що цей жах закінчиться, що цей страшний сон розвіється і зникне. І тільки завдяки надії людство бореться з цим лихом. Борімося ж і ми.

Всі разом: Життя повинно продовжуватись!!!

Звучить композиція Фрейді Меркюрі «Show must go on!»

(Слайди № 45-91)Схожі:

Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів icon1 грудня – Міжнародний день порозуміння з віл-інфікованими людьми Як розшифрувати скорочення віл та снід?
Справ; насправді хворих у 10 15 разів більше, близько 1 мільйона. 95 це молодь у віці 15 30 років. Кожен п’ятий наркоман жінка; щорічно...
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconТема. Сценарій позакласного заходу, присвячений Дню української писемності «ігри патріотів». (Для учнів 5 та 6 класів). Мета
Мета. Залучити учнів до джерел і витоків народної мудрості; розвивати логічне мислення, пізнавальні та пошукові інтереси вихованців;...
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconСценарій виховного заходу, присвяченого творчості Т. Г. Шевченка
Обладнання: Святково прибрана світлиця. Портрет Тараса Шевченка, рушники, серветка
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconВідкритого кубку Нікополя з шашок-64, присвяченого Дню міста

Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconІнформації та статистичних даних про учнів. Проведення відкритого виховного заходу (в рамках роботи мо класних керівників). Оформлення особових справ учнів. 1 раз на семестр Оформлення табелів

Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconСценарій виховного заходу, присвяченого 70-річниці упа «Коли ви вмирали, вам сурми не грали…» Розробка заступника директора з виховної роботи
Святково прибрана сцена. На сцені Державний Герб України, Державний Прапор України, червоно-чорний прапор, напис «1942-2012», портрети...
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconСценарій першого уроку для учнів 9-11 класів
Урок може бути проведений одночасно для всіх учнів 9-11 класів, або для паралелей класів у актовій залі, читальній залі бібліотеки...
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconСценарій театралізованого свята з історії та правознавства для учнів 5-11-х класів. Матеріали приймаються до 15 вересня 2012 р
Редакція газети «Історія України» видавництва "Шкільний світ" запрошує вас до участі в конкурсі на кращий сценарій театралізованого...
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconСценарій літературно мистецького заходу для учнів старших класів
Оформлення: осінні мотиви у оформленні залу, гірлянди з осіннього листя та каштанів, репродукції картин –осінніх пейзажів відомих...
Сценарій відкритого виховного заходу присвяченого Дню порозуміння з віл-інфікованими для учнів 9-11 класів iconНаказ №254 -но Про затвердження плану заходів у зв’язку з відзначенням Всесвітнього дня порозуміння з віл-позитивними в навчальних закладах
Віл-позитивними, з метою формування толерантного ставлення до віл-позитивних І хворих на снід, підвищення рівня обізнаності учнівської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи