Скачати 55.7 Kb.
|
Урок №21 _________________ 9 клас Використання та настроювання браузера. Засоби пошуку інформації Тема. Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду web-сторінок. Збереження web-сторінок та їх фрагментів на локальному комп'ютері. Використання списку сайтів, обраних для швидкого доступу. Засоби пошуку інформації. Принципи функціонування web-каталогів та пошукових систем. Стратегії пошуку інформації. Мета: розглянути:
Обладнання: навчальні програми програми, плакати, ПК. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Хід уроку. І. Організаційний момент. ІІ. Активізація знань ІІІ Вивчення нового матеріалу. 1. Браузер Internet Explorer Можливості браузерів Перегляд web-сторінки виконується програмами-браузерами, які аналізують документи, створені мовою HTML. До них належать найпопулярніші браузери Internet Explorer (фірма Microsoft), Opera, Fire Fox. Наведемо основні можливості браузера Internet Explorer щодо роботи з різноманітними документами і файлами.
2. Запуск браузера і підключення до Інтерпету
Після підключення до Інтерпету автоматично почнеться завантаження основної (домашньої) web-сторінки. Ви можете не чекати його завершення і завантажити іншу web-сторінку, якщо вкажете її URL у рядку Адрес вікна Internet Explorer. Якщо ви захочете дізнатися про обсяг здобутої та відправленої інформації, а також тривалість роботи в Інтернеті, наведіть покажчик миші на значок комп'ютерів і прочитайте ці дані на спливній підказці. 3. Вікно Internet Explorer Вікно браузера Internet Explorer нагадує вікна більшості Windows-додатків. Однак є деякі особливості, які ми розглянемо. Меню Internet Explorer складається з таких пунктів: Файл, Правка, Вид, Избранное, Сервис, Справка. Нижче від меню розташована панель Обьічньїе кнопки з такими інструментами:
Під панеллю Обьічньїе кнопки міститься панель Адрес, яка має поле для введення адреси і розкривний список з ресурсами Інтернету, що відвідувалися раніше. У цьому полі, яке називається рядком адреси, ви бачите URL поточної web-сторінки або шлях до файла документа на жорсткому диску. 4. Програми-браузери. Правила роботи. Правила навігації Щоб знайти інформаційний ресурс, потрібно знати або точну адресу web-сторінки, або мати уявлення про тему пошуку. Слід підключитися до мережі, запустити програму-браузер (Internet Explorer або Netscape Navigator, або Opera, або Mozilla) і ввести порібну адресу в адресний рядок. Якщо користувач часто відвідує деяку сторінку, він може надати їй статусу домашньої сторінки, тоді під час кожного запуску браузер завантажуватиме її автоматично. Під час запуску браузера може завантажуватися або домашня, або порожня сторінка, або сукупність сторінок на закладках, якщо домашня сторінка була організована як набір сторінок. Адресу потрібної сторінки слід ввести у поле Адрес і натиснути на клавішу вводу чи клацнути на кнопці Открьіть (Перейти, Обновить). Якщо на гіперпосиланні клацнути правою клавішею миші, то отримаємо можливість відкрити нову сторінку в іншому вікні чи в новій закладці. В одному вікні можна відкрити декілька закладок, які забезпечать швидке і зручне перемикання між сторінками. 5. Пошук відомостей в Інтернеті. Пошукові системи. Тематичні каталоги Пошукова система — це сайт, який дає змогу відшукати потрібний інформаційний ресурс у web-просторі за темами (спорт, книги, нові фільми, музика, погода тощо) або ключовими словами. Більшість пошукових систем є порталами. Портали дають змогу відіслати SMS, взяти участь у форумі, чаті, відкрити власну електронну скриньку, опублікувати власний сайт тощо. Каталоги дають доступ до систематизованих редакторами найважливіших web-ресурсів Інтернету. Наприклад, Yahoo! — каталог у СІЛА (www.yahoo.com), «Народ» — у Росії (www.narod.ru), «Мета» — в Україні (www.meta.ua). Покажчики автоматично (без участі людини) систематизують і класифікують посилання на інформаційні ресурси в Інтернеті методом аналізу змісту сайтів спеціальними програмами. Наприклад: Google (www.google.ua), «Рамблер» (www.rambler.ru), Webber (www.webber.net.ua), Nigma (nigma.ru). Правила ефективного пошуку в Інтернеті Розглянемо пошук за ключовими словами знак “+” і знак “-“ окрім or “/” або 6. Збереження сторінок. Робота з папкою Избранное і з журналом Для структуризації вибраних посилань у папці Избрашюе варто створювати додаткові (особисті чи тематичні) папки командою Добавить в папку Избрашюе - Создать папку. Для перегляду сторінок, які відкривали раніше, корисним є журнал обліку відвіданих ресурсів. Журнал відкривають командою Вид - Панель обозревателя - Журнал. Активізувавши тут адресу сайту, відкриється список назв відвіданих на ньому сторінок. Якщо назва сторінки сірого кольру, то це лигає посилання на ресурс. Якщо ж звичайненаписання, то це ресурс, що с в пам'яті комп'ютера на диску. Його можна відкрити в автономному режимі (off-line), тобто не під'єдную-чись до Інтернету. 7. Налаштовування браузера Браузер налаштовує користувач до своїх потреб засобами команд Сервис - Свойства браузера. Тут можна:
8.Кодування Якщо текст україно- чи російськомовної сторінки відображається неправильно, то потрібно змінити спосіб кодування сторінки командами Вид - Кодирование. Тип кодування потрібно з меню підбирати навмання з поміж таких способів кодування (кодових сторінок):
IV. Домашнє завдання. Розділ 5. §15 §16 |
![]() | Тема : Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи Тема: Настроювання параметрів безпеки браузера. Настроювання та використання брандмауера. Антивірусні программи | ![]() | Тема: Засоби пошуку інформації в мережі Інтернет. Мета Навчальна. Ознайомити учнів з пошуковими системами, веб-каталогами та їх роботою. Навчитися здійснювати пошук інформації в Інтернеті,... |
![]() | Завдання 1 у папці «Мої документи» створити файл з ім΄ям Перший Мережа невичерпне джерело будь-якої інформації. Тому получити елементарні навички пошуку інформації в Інтернет, правильно організувати... | ![]() | Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс збільшив можливості пошуку інформації У загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Міндоходів – «зір» покращилися умови пошуку інформації з питань оподаткування,... |
![]() | І – ІІІ ступенів Тема: «Варіативна складова – свідомий вибір орієнтований на результат» Урок інформатики у 8 класі на тему: «Настроювання параметрів показу електронних презентацій». Практична робота №18 «Настроювання... | ![]() | Документи 1. /_нформатика 9 клас календарн_ + поурочн_/_нформатика 9 клас календарн_.docx 2.... |
![]() | Урок з теми: «Пошук інформації в мережі Інтернет.» Мета уроку Навчальна: Знання: добитися міцного засвоєння знань Роздавальний матеріал: базовий алгоритм пошуку інформації, практична робота «Пошук інформації в Інтернеті» | ![]() | Про збільшення можливостей пошуку інформації у загальнодоступному інформаційно-довідковий ресурсі Дпі у Старобешівському районі гу міндоходів у Донецькій області повідомляє, що у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі... |
![]() | Урок у 9 класі Тема: бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку літератури. Робота із словниками, довідниками, енциклопедичною літературою «бібліотечно-бібліографічні засоби пошуку літератури. Робота із словниками, довідниками, енциклопедичною літературою» | ![]() | Використання засобів мережі інтернет в процесі пошуку інформації для студентських наукових досліджень з педагогіки |
![]() | Природознавство Міні-проекти Впровадження проектної технології спрямоване на стимулювання інтересу учнів до пошуку інформації, розвиток дитини через розв'язання... |