Урок №30 icon

Урок №30




Скачати 50.15 Kb.
НазваУрок №30
Дата конвертації24.02.2013
Розмір50.15 Kb.
ТипУрок
1. /_нформатика 9/ПРь11 створення зобр/Урок ь ПР Створення растрових зображень .doc
2. /_нформатика 9/Пр ь12 стов векторних зобр/ПР.doc
3. /_нформатика 9/Пр ь7 Нав мереж.doc
4. /_нформатика 9/Урок 9 ПРь4 Пошук файл_в/ПР ь4.doc
5. /_нформатика 9/Урок 9 ПРь4 Пошук файл_в/Урок ь12,13 Пошук файл_в, отрима дов, утил_ти.doc
6. /_нформатика 9/Урок ь1 _нформатика наука ХХ ст. Поняття _нформац_х..doc
7. /_нформатика 9/Урок ь12 КРь2.doc
8. /_нформатика 9/Урок ь13 В_руси ПР ь5/Урок ь13 ПР ь5 в_руси.doc
9. /_нформатика 9/Урок ь14 Арх_вац_я/9 клас Арх_вац_я.doc
10. /_нформатика 9/Урок ь14 Арх_вац_я/ПР ь6.doc
11. /_нформатика 9/Урок ь16 Локальна та глобальна мереж_.doc
12. /_нформатика 9/Урок ь17 Нав лок мер.doc
13. /_нформатика 9/Урок ь19 Призначення мереж_ _нтернет.doc
14. /_нформатика 9/Урок ь2 _нформац_йн_ системи та технолог_х..doc
15. /_нформатика 9/Урок ь21 Браузер Пошук.doc
16. /_нформатика 9/Урок ь22 ПР пошук.doc
17. /_нформатика 9/Урок ь24 Текстовий редактор.doc
18. /_нформатика 9/Урок ь25 КР .doc
19. /_нформатика 9/Урок ь25 Пр9 вед та ред тексту.doc
20. /_нформатика 9/Урок ь26 Пр10 Форм тексту.doc
21. /_нформатика 9/Урок ь28,29 Граф_ка.doc
22. /_нформатика 9/Урок ь3 Арх_тектура ПК.doc
23. /_нформатика 9/Урок ь30 Paint.doc
24. /_нформатика 9/Урок ь4 Пам'ять ПК..doc
25. /_нформатика 9/Урок ь5 ПР ь1 Тринажер/Урок ь5 Основн_ етапи розвитку комп'ютернох техн_ки..doc
26. /_нформатика 9/Урок ь5 ПР ь1 Тринажер/Урок ь5 ПР1 Тринажер.doc
27. /_нформатика 9/Урок ь6 Р_зновиди програмного забезпечення..doc
28. /_нформатика 9/Урок ь7 " Робота з _нтерфейсом користувача операц_йнох системи."/ПР ь2 урок.doc
29. /_нформатика 9/Урок ь7 " Робота з _нтерфейсом користувача операц_йнох системи."/ПР ь2.doc
30. /_нформатика 9/Урок ь7 " Робота з _нтерфейсом користувача операц_йнох системи."/Урок ь7 _нтерфейс користувача.doc
31. /_нформатика 9/Урок ь8 Практична робота ь3. Робота з об'єктами файловох системи/ПР ь3.doc
32. /_нформатика 9/Урок ь8 Практична робота ь3. Робота з об'єктами файловох системи/Урок ь8 Робота з об'єктами файловох системи..doc
33. /_нформатика 9/Урок ь9 Поняття файловох системи..doc
Тема: Робота в растровому редакторі
Тема: Створення векторних зображень
Тема: Спільне використання ресурсів локальної мережі
Тема: пошук інформації на комп’ютері
Урок №9 9 клас Пошук файлів, Отримання довідки
Урок 9 клас Інформатика наука ХХ ст. Поняття інформації. Мета: ознайомити учнів з інформатикою як наукою, сформувати поняття інформації
1. Що таке програмне забезпечення пк? Види програмного забезпечення
Тема: захист комп’ютера від вірусів
Урок №14
Тема: Архівація файлів
Урок №16 9 клас Поняття локальної та глобальної мережі
Урок 17 9 клас Навігація комп’ютерною мережею. Мета: ввести поняття: робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача
Урок 9 клас
Урок 9 клас Інформаційні системи та технології. Об’єкти та їх властивості. Мета: ознайомити учнів з інформаційними системами та технологіями
Урок №21 9 клас Використання та настроювання браузера. Засоби пошуку інформації
9 клас Практична робота №8
Урок №24 9 клас Системи опрацювання текстів, їх класифікація, призначення і основні функції
1. Які види комп’ютерних мереж? Дайте їм характеристику
9 клас Практична робота №9 Тума: Введення та редагування тексту Мета
Тема: Форматування тексту
Урок 9 клас Комп’ютерна графіка типи графічних файлів. Графічний редактор Paint. Робота з графічними файлами
Урок 9 клас Архітектура пк мета: ознайомити учнів з інформаційними системами та технологіями, типами об’єктів та їх властивостями
Урок №30
Урок 9 клас Пам'ять пк. Мета: ознайомити учнів з основними видами пам'яті пк та принципом роботи основних накопичувачів
Урок 9 клас Основні етапи розвитку комп’ютерної техніки. Покоління пк мета: ознайомити учнів з основними етапи розвитку комп’ютерної техніки
Практична робота №1
Урок 9 клас Різновиди програмного забезпечення. Операційні системи. Складові та класифікація ос
Урок №7 Практична робота №2
Тема: робота з інтерфейсом користувача операційної системи
Урок 7 9 клас Інтерфейс користувача ос. Мета: ознайомити учнів з інтерфейсом Windows, та навчити налаштовувати інтерфейс
Тема: Робота з об’єктами файлової системи
Урок 10. 9 клас Робота з об’єктами файлової системи. Мета: Ознайомити учнів з способами створення та роботи з об’єктами файлової системи
Урок 10 9 клас Поняття файлової системи. Навігація файловою системою

Інформатика. 9 клас

Урок №30 _________________

Робота в середовищі редактора растрової графіки.

Мета: ознайомитись з графічним редактором Paint, навчитись створювати графічні зображення за допомогою інструментів малювання.

Тип урок: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: ПК із завантаженим графічним редактором Paint.


Хід уроку.

І. Організаційний момент. (2 хв.)

ІІ. Перевірка Д/З (опитування, робота біля дошки (8 хв.)).

  1. Що таке комп’ютерна графіка?

  2. Які види графіки ви знаєте?

  3. Які існують типи графічних файлів?

ІІІ. Викладення нового матеріалу (Бесіда; демонстрації; записи на дошці й у зошитах (15 хв.)).

1. Елементи вікна Paint:



1. Стрічка заголовку;

2. Кнопки керування вікном;

3. Стрічка меню;

4. Панель інструментів малювання;

5. Область малювання;

6. Палітра кольорів;

Основні пункти стрічки Меню:

  • Файл — робота з графічними файлами (створення, відкриття, збереження, друк);

  • Правка — редагування малюнка;

  • Вигляд — керування зображенням деяких елементів вікна;

  • Малюнок — обробка малюнка (встановлення розмірів, повертання);

  • Кольори — завантаження, зміна і зберігання палітри кольорів;

  • Довідка — виведення довідкової інформації.


2. Побудова фігур

  • Олівець — використовується для малювання ліній довільної форми.

  • Пензель — призначений для малювання довільних фігур. Після вибору цього інструмента під панеллю інструментів з'являється вікно, де можна обрати форму пензля.

  • Розпилювач — використовується для створення тонованих зображень.

  • Гумка — дає змогу стирати окремі частини малюнка.

  • Заливка — дає змогу заповнювати кольором обмежені лініями області малюнка. Для того щоб його застосувати, слід встановити курсор у будь-яку точку замкненої області та клацнути лівою (заповнення основним кольором) або правою (заповнення кольором фону) кнопкою миші.

  • Лінія — використовується для побудови прямих ліній. Після активізації цього інструмента у вікні під панеллю інструментів можна вибрати товщину лінії. Для побудови лінії слід встановити курсор на її початкову точку і, утримуючи ліву або праву кнопку миші, перемістити у кінцеву точку.

  • Крива — дає можливість малювати дуги. Для побудови кривої слід намалювати відрізок, встановити курсор миші у точку, що визначає напрям вигину кривої, натиснути ліву або праву кнопку і, переміщуючи курсор, змінити вигляд кривої. Крива, що будується, є дотичною до двох прямих, проведених з обраної точки до кінців відрізка.

  • Прямокутник — призначений для побудови прямокутників. Для цього курсор встановлюють у початкову точку (ця точка буде однією з вершин прямокутника) і, утримуючи ліву або праву кнопку миші, переміщують курсор у протилежну вершину. Прямокутник будується на діагоналі, проведеній від початкової до кінцевої точки положення курсору. Якщо під час переміщення курсору утримувати клавішу 5пій, будуватиметься квадрат.

  • Закруглений прямокутник

  • Еліпс — призначений для побудови еліпсів. Для цього слід встановити курсор у центр еліпса і, утримуючи ліву або праву кнопку миші, переміщувати курсор. На екрані пунктирною лінією позначається контур еліпса. Еліпс будується так, що він дотикається до вертикальної та горизонтальної ліній, проведених через позицію курсору. Після того як кнопку миші відпускають, побудова еліпса завершується. Якщо під час переміщення курсору утримувати натиснутою клавішу Шифт, буде побудоване коло.

  • Багатокутник — використовується для побудови багатокутників, або замкнених ламаних. Для цього слід перемістити курсор миші за контуром багатокутника, клацаючи лівою або правою кнопкою миші в кожній з бажаних вершин. На останній вершині слід двічі клацнути кнопкою миші. Якщо при переміщенні курсору утримується клавіша Злій, то багатокутник матиме лише кути, кратні 45°.

  • Текст — призначений для введення текстових написів на малюнках. Якщо після активізації інструмента виконати командуигляд ► Панель атрибутів тексту, то на екран буде виведено панель інструментів Шрифти, за допомогою якої можна встановити параметри шрифту. Обравши інструмент Текст, в області малюнка слід виділити прямокутну область (аналогічно до того, як це робиться у разі побудови прямокутника), до якої вводитиметься текст. Після цього курсор набуде вигляду вертикальної риски, яка позначає позицію, куди вводитиметься текст.

  • Виділення — використовується для виділення прямокутного фрагмента малюнка. Виділений фрагмент обрамлюється. У подальшому його можна буде редагувати (видаляти, копіювати, переміщувати).

Виділення довільної області — призначений для виділення фрагмента малюнка, що може мати довільний контур. Для виділення довільної області слід встановити курсор у будь-яку точку на межі області та, утримуючи ліву кнопку миші, обвести курсором замкнений контур. Виділення фіксується після того, як кнопка миші відпускається; виділена область окреслюється пунктирним прямокутником.


3. Робота з буфером обміну

Для переміщення виділеного фрагмента потрібно встановити курсор на будь-яку точку всередині фрагмента (при цьому курсор набуде форми чотиринаправленої стрілки). Утримуючи ліву кнопку миші, “відбуксувати” фрагмент у потрібне місце;

Копіювання виділеного фрагмента здійснюють командою Правка ► Копіювати. У цьому випадку такий фрагмент записується до буфера обміну Windows, але з малюнка не видаляється;

Видалення виділеного фрагмента здійснюється командою Правка ► Вирізати, після виконання якої видалений фрагмент зберігається у буфері обміну Windows. Після видалення виділена область заповнюється кольором фону;

Вставка фрагмента з буфера обміну Windows виконується за допомогою команди Правка ► Вставити.


3. Створення написів.

Інструмент Текст — призначений для введення текстових написів на малюнках:

Якщо після активізації інструмента виконати команду Вигляд ► Панель атрибутів тексту, то на екран буде виведено панель інструментів Шрифти, за допомогою якої можна встановити параметри шрифту:



Обравши інструмент Текст, в області малюнка слід виділити прямокутну область (аналогічно до того, як це робиться у разі побудови прямокутника), до якої вводитиметься текст. Після цього курсор набуде вигляду вертикальної риски, яка позначає позицію, куди вводитиметься текст.


4. Робота з фрагментом малюнка

Для того щоб змінити розміри фрагменту малюнку, або його нахил, необхідно спочатку його виділити інструментом “Виділення”, а потім виконати команду Малюнок ► Розтягнути/Нахилити, та вказати необхідні параметри у відсотках:

Якщо виконати команду Малюнок ► Відобразити/Повернути, то ми зможемо повертати малюнок за часовою стрілкою на вказаний кут, або відображати малюнок в інші стороні аркуша:


IV. Закріплення ново матеріалу (Бесіда; розв'язування задач (15 хв.)).

Робота з картками:

1.Створіть такі малюнки:



2. Використовуючи буфер обміну створіть такі малюнки:




V. Домашнє завдання (Коментар учителя; записи на дошці й у щоденниках (5 хв.)).

Читати §21, §22, §23.



Схожі:

Урок №30 iconКонкурс на кращого декламатора 30 Урок Урок подорож. В. Шевчук «Панна квітів» 32 6 клас Урок Фольклорне свято «А вже весна» 40 Урок 2
Посібник пропонує розробки уроків з позакласного читання для 5-7 класів за 12- річною програмою
Урок №30 iconУрок та його аналіз Інтегрований урок це урок, який проводиться з метою розкриття загальних закономірностей, законів, ідей, теорій, відображених у різних науках і відповідних їм навчальних предметах
Оскільки інтегрований урок це в основному урок систематизації та узагальнення знань, умінь і навичок учнів, та його оптимальною структурою...
Урок №30 iconОрієнтовний сценарій проведення „Олімпійського уроку ” Пояснювальна записка Урок „Олімпійський урок”
Урок „Олімпійський урок” проводиться один раз на рік напередодні професійного свята дня фізичної культури і спорту (90 хвилин)
Урок №30 iconУрок гра з української літератури в 7 класі "Що? Де? Коли?"
Юні друзі, сьогодні у нас незвичайний урок, урок гра "Що? Де? Коли?". Цей урок виявить найрозумніших, ерудованих учнів, тих, хто...
Урок №30 iconКонспект уроку Визначте головну тему уроку. Зазвичай тема випливає з тематичного плану і навчальної програми з конкретного предмета
Вкажіть тип уроку: урок ознайомлення з новою інформацією або урок закріплення пройденого матеріалу, комбінований урок, повторювально-узагальнюючий,...
Урок №30 iconУрок 2/70 Підсумковий урок Мета уроку: підбити підсумок вивчення курсу фізики у 8 класі. Тип уроку: урок закріплення знань. Методичні рекомендації

Урок №30 iconУрок приключение Тема: Окончания имен прилагательных
Слово учителя: сегодня у нас необыкновенный урок. Это урок – приключение, полное опасностей и неожиданностей, путешествие к земле...
Урок №30 iconРасписание итоговых контрольных работ: 10 мая (вторник) геометрия (4-й урок) 12 мая (четверг) украинский язык (5-й урок) 16 мая (понедельник) алгебра (5-й урок)

Урок №30 iconУрок дзеркало технології Обравши технологію, ми фактично задали основні параметри уроку І. П. Підласий, міжнародний експерт з питань освіти
Сучасний якісний урок це урок добре підготовлений, ретельно розрахований відповідно до поставленої мети й наявних можливостей
Урок №30 iconУрок математики в 1-б классе. Учитель Сухомлин Т. Д. 29. 04. 2013г
Ребята, сегодня у нас с вами будет необычный урок: «Урок – путешествие». Путешествовать мы будем на автобусе. Целью нашего путешествия...
Урок №30 iconУрок і мультимедійні технології. Досвід та перспективи
Аналізуючи тему нашого семінару перш за все хотілося б акцентувати увагу на тому, що ж ми розуміємо під поняттям сучасний урок. Отже,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи