Новий запобіжний захід домашній арешт icon

Новий запобіжний захід домашній арешт
Скачати 26.06 Kb.
НазваНовий запобіжний захід домашній арешт
Дата конвертації30.03.2014
Розмір26.06 Kb.
ТипДокументи

НОВИЙ КПК УКРАЇНИ.

НОВИЙ ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД ДОМАШНІЙ АРЕШТ.


У Кримінально-процесуальному кодексі України (далі – КПК) запроваджено новий, раніше невідомий вітчизняному законодавству запобіжний захід - домашній арешт. У той самий час слід зазначити, що домашній арешт як запобіжний захід - обмеження волі у вигляді ізоляції за місцем проживання, з призначенням варти чи без такої, передбачав КПК УРСР 1922 р.

Відповідно до положень ст. 181 КПК домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Виходячи з ідеї нового КПК та переліку запобіжних заходів, домашній арешт буде застосовуватись у тих випадках, коли застава є занадто м'яким запобіжним заходом, а тримання під вартою - занадто суворим.

Домашній арешт може бути застосований лише у тому випадку, якщо за кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється чи обвинувачується особа, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі. Якщо ж санкція статті передбачає більш м'яке покарання, цей вид запобіжного заходу не застосовується. Особливістю обрання цього запобіжного заходу є й те, що домашній арешт може бути обрано лише під час провадження досудового слідства при розслідуванні злочинів. Ці обмеження випливають також зі змісту ст. 299 КПК, де зазначено про заборону його застосування під час провадження дізнання при розслідуванні кримінальних проступків.

Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути обраний лише слідчим суддею, судом на підставі клопотання прокурора, слідчого, погодженого з прокурором.

Відповідно до ч. 3 ст.181 КПК рішення про обрання домашнього арешту приймається у формі ухвали слідчого судді, суду, яка повинна бути надіслана для виконання тому органу внутрішніх справ, під юрисдикцією якого перебуває місце проживання підозрюваного.

Частина 4 ст.181 КПК встановлює обов'язок органу внутрішніх справ при надходженні ухвали слідчого судді, суду про обранім запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту негайно поставити на облік підозрюваного, обвинуваченого. Інформація про поставлення особи на облік заноситься до спеціального журналу, в якому зазначаються строк дії ухвали, відомості про підозрюваного, обвинуваченого, відповідальна особа за дотримання умов запобіжного заходу.

Залежно від стадії кримінального провадження, орган внутрішніх справ повідомляє про факт постановлення на облік особи, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, слідчого - під час досудового розслідування злочину, суд - під час судового провадження.

Для здійснення контролю за особою та за виконанням обов'язків, покладених на неї під час досудового розслідування, працівники органів внутрішніх справ мають право з'являтися за місцем проживання цієї особи, а також вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань. Зазначені перевірки не повинні порушувати нормальних умов життя громадян та здійснюватися, як правило, вдень. Винятки можуть бути в тому випадку, коли в органів внутрішніх справ наявна інформація про порушення особою, до якої застосовується запобіжний захід, його умов.

Порівняно з КПК 1960 р. запроваджується принципово новий спосіб здійснення контролю за підозрюваним - застосування електронних засобів контролю. Метою їх використання є забезпечення безумовного виконання обов'язків підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього у зв'язку із застосуванням домашнього арешту.

Законом чітко встановлюються строки можливого застосування домашнього арешту - до двох місяців. При особливій необхідності, пов'язаній із складністю кримінального провадження, цей строк може бути продовжений до шести місяців, але вказаний строк є граничним. Після цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Л.М.Губська, начальник Валківського районного управління юстиції Харківської областіСхожі:

Новий запобіжний захід домашній арешт iconПлан роботи на квітень 2013 р. № з/п Захід Дата
Підготовка матеріалів до складання проекту річного плану, проектів планів шмо на новий навчальний рік
Новий запобіжний захід домашній арешт iconП а м ' яткашколяр у привіт, Друже! Чи знаєш ти, як захистити себе І своїх друзів? Чого ти можеш вимагати від директора школи, вчителів І батьків? За що несеш відповідальність перед Законом? Ознайомся з цією пам’яткою, Дізнайся про свої права І обов’язки вже сьогодні!
Однак, якщо тобі вже виповнилося 14 років і має місце тяжкий злочин, відносно тебе може застосовуватися тримання під вартою як тимчасовий...
Новий запобіжний захід домашній арешт iconДата Подія
Повстання в Парижі санкюлотів. Перехід влади до Комуни. Арешт королівської родини
Новий запобіжний захід домашній арешт iconВиконання покарання у виді арешту
Арешт, відповідно до ст. 51 Кк україни, є одним з видів кримінальних покарань. Це нове для кримінального права покарання
Новий запобіжний захід домашній арешт icon73-00-52 управління освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради
Домашній тел
Новий запобіжний захід домашній арешт icon73-00-52 управління освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради
Домашній тел
Новий запобіжний захід домашній арешт iconСвято Василя та Маланки
Основна ідея свята – засівати землі на Новий рік, на новий урожай, на здоров’я, на нове щасливе майбутнє
Новий запобіжний захід домашній арешт iconПро проведення періодичних медичних оглядів 2011 Попередні та періодичні медичні огляди за 2011 рік. Запобіжний санітарний нагляд
Проведення роз’яснювальної роботи по щепленню проти грипу на промислових об’єктах
Новий запобіжний захід домашній арешт iconПовідомлення щодо фотоконкурсу : Мотивація прийняття рішення особистої участі у заході
Домашній та мобільний (за наявності) телефони
Новий запобіжний захід домашній арешт iconПоложення про районний спортивно-масовий захід серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя»
Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямків діяльності Міжнародного олімпійського комітету- надихнути молодих людей...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи