Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік icon

Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік
Скачати 119.75 Kb.
НазваЗвіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік
Дата конвертації21.09.2013
Розмір119.75 Kb.
ТипЗвіт

ЗВІТ


про виконання плану роботи

управління праці та соціального захисту населення

районної державної адміністрації

за 2012 рік


Основним завданням управління праці та соціального захисту населення по виконанню завдань, планів, довготермінових програм є забезпечення у межах своїх повноважень дотримання законодавства про працю, охорону праці, зайнятість та соціальний захист населення, призначення та виплата соціальної допомоги, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива, забезпечення компенсаційними виплатами інвалідів на бензин, технічне обслуговування та ремонт автомобіля, вартості санаторно-курортного лікування, ведення персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги.

Управління праці та соціального захисту населення в своїй структурі має шість відділів, які безпосередньо займаються виконанням вказаних завдань.


  1. ^ Стан погашення заборгованості із заробітної плати

Станом на 1 січня 2013 року згідно очікуваних даних заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах та організаціях району складає 745,5 тис.грн., в т.ч. на економічно-активних – 593,3 тис.грн. Це заборгованість 4 підприємств.

Постійно вивчається стан дотримання законодавства з оплати праці, в тому числі, в частині своєчасності виплати заробітної плати на підприємствах та установах різних форм власності. Проведено 26 вивчень стану оплати праці на підприємствах району. За результатами вивчень керівникам підприємств надаються консультації та рекомендації щодо усунення існуючих порушень у сфері оплати праці.

З метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері оплати праці, в тому числі і на право своєчасного одержання винагороди за працю, щотижнево здійснюється моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість контролювати стан погашення зарплатних боргів та упереджувати їх виникнення. Проведено 16 засідань комісії з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, погашення заборгованості по заробітній платі та соціальних виплатах і контролю за дотриманням законодавства про працю на підприємствах, установах, організаціях району, на яких заслухано звіти керівників-боржників.

Щомісячно проводиться звірка з районним управлінням Пенсійного фонду України по питаннях заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках.

2. Створення нових робочих місць

Протягом 2012 року в усіх сферах економічної діяльності району створено 555 робочих місць, в т.ч.:

  • для працівників у юридичних осіб – 191;

  • для працівників у фізичних осіб-підприємців – 282;

  • для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб-платників податку з доходів фізичних осіб – 81.

Протягом 2012 року в районі ліквідовано 405 робочих місць. Відсоток ліквідованих робочих місць по відношенню до створених становить 73 %.


^ 3. Соціальний захист працюючих з шкідливими

та важкими умовами праці

В управлінні створена база даних про проведення підприємствами та організаціями району атестації робочих місць за умовами праці та її періодичність. Станом на 1 січня 2013 року на 20 підприємствах налічується 257 робочих місць із шкідливими умовами праці. Перевірено 14 підприємств з питань стану проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами.

З початку року зареєстровано 2 нещасних випадки на виробництві (Валківська ЦРЛ, СВК Дружба). Основними причинами нещасних випадків є організаційні питання, тобто порушення трудової та виробничої дисципліни та порушення вимог під час експлуатації обладнання, устаткування, машин і механізмів. Випадків професійних захворювань не зареєстровано.


  1. Соціальний захист сімей з дітьми, малозабезпечених сімей,

інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, надання населенню субсидій
^

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення знаходиться 3566 одержувач допомоги та субсидій.


Управлінням вжиті заходи, направлені на реалізацію чинного законодавства щодо призначення та виплати соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Фінансування видатків на виплату всіх видів допомог здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 року № 256 „Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету”.

Профінансовано виплату державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, тимчасової державної допомоги дітям за 2012 рік на 22078,8 тис.грн., у тому числі:

  • на виплату допомоги сім’ям з дітьми 2091 одержувачу – 17400,5 тис. грн.;

  • на виплату допомоги 68 малозабезпеченим сім’ям – 823,3 тис.грн.;

  • на виплату допомоги 305 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 3633,9 тис.грн.

  • на надання тимчасової державної допомоги дітям 38 одержувачам – 221,1 тис.грн.

На обліку перебувають 84 одержувачів щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, що доглядає за інвалідом І групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку. Сума виплаченої допомоги становить 15,3 тис.грн.

На обліку перебуває 25 чол., яким призначено державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам і державну соціальну допомогу на догляд. Сума виплаченої допомоги становить 255,0 тис.грн.

На обліку перебуває 9 сімей, яким призначено державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”. Сума виплаченої допомоги цим сім’ям становить 769,0 тис.грн.

За 2012 рік профінансовано житлових субсидій сім’ям на оплату електроенергії, природного газу, послуг водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот на загальну суму 1531,3 тис. грн.;

Станом на 1 січня 2013 року в органах Державного казначейства України зареєстровані фінансові зобов’язання за надані субсидії населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 187,3 тис. грн. Кредиторська заборгованість виникла через недофінансування. Заборгованість по субсидії на придбання ТП та СГ відсутня.

За 2012 рік за призначенням різного виду допомог та субсидій до управління праці звернулося 3801 заявник, рішення про призначення допомоги прийнято по 3730 особових справах.

Державну допомогу сім’ям з дітьми призначено 2038 сім’ям на суму 15909,7 тис.грн.

Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям призначено 132 сім’ям на суму 132,9 тис.грн. Середній розмір соціальної допомоги 1006,33 грн.

Державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам призначено 65 інвалідам, на суму 71,4 тис.грн.

Субсидій для відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу призначено 250 сім'ям на суму 184,4 тис. грн.

Проведено 18285 перерахунків розміру призначених державних допомог та субсидій без звернення громадян. На підставі рішень комісії з вирішення конфліктних питань, що виникають при призначенні та наданні населенню субсидій призначено субсидію 432 сім’ ям.


^ 5. Ефективність використання коштів державних соціальних допомог

їх одержувачами

Контроль за правильністю використання державних коштів покладається на державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення.

Більшість громадян району звертаються до управління з питань отриманням житлових субсидій з настанням опалювального періоду, за соціальними допомогами – протягом року. Державними соціальними інспекторами управління було проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 455 сімей, з метою визначення права на призначення соціальних допомог, за результатами яких призначено державну соціальну допомогу та субсидію.

Перевірено 1199 справ одержувачів субсидій та 1635 справ одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інших допомог сім’ям з дітьми щодо достовірності поданої ними інформації про доходи. В результаті перевірок виявлено 40 випадків надання недостовірної інформації внаслідок чого було надміру нараховані кошти на суму 15,9 тис. грн. При виявленні порушень при призначенні соціальних допомог та виявленні надміру нарахованих коштів проводиться контроль за повнотою та своєчасністю повернення коштів. До бюджету повернуто 12,5 тис. грн. До суду передано 14 справ, щодо повернення коштів.

Забезпечення контролю за призначенням, виплатою та цільовим використанням допомоги при народженні дитини стало пріоритетним у діяльності соціального інспектора. Державними соціальними інспекторами управління праці спільно зі службою у справах дітей і органом опіки та піклування здійснюється контроль за цільовим використання «дитячих грошей» та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей в сім'ї. Станом на 1 січня 2013 року проведено 18 вибіркових перевірок цільового використання коштів допомоги при народженні дитини.


^ 6. Нагляд за додержанням законодавства при призначенні (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України

Одним із завдань управління є здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України.

У Валківському районному управлінні Пенсійного фонду України проводились: суцільна перевірка правильності призначення пенсії по 398 пенсійних справах; вибіркова перевірка перерахованих пенсійних справ - 292; вибіркова перевірка 519 особових рахунків по виплаті пенсій та допомог. Виявлено 3 порушення.


^ 7. Стан функціонування Єдиного державного автоматизованого

реєстру осіб, які мають право на пільги

Відповідно до покладених на управління завдань спеціалісти відділу персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги в установленому законодавством порядку формують базу даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та ведуть їх персоніфікований облік.

Станом на 1 січня 2013 року до ЄДАРП внесено інформацію про 10894 осіб. Зокрема мають статус ветеранів війни – 1946 осіб, дітей війни – 4136 осіб, ветеранів праці – 4522 особи, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 407 осіб, ветеранів органів внутрішніх справ, військової служби та деяких інших осіб – 108 осіб, 152 багатодітні сім’ї та інші.

Зібрана в ЄДАРП інформація використовується для перевірки достовірності поданих відомостей підприємствами – надавачами послуг та проведення з ними розрахунків за надані послуги пільговикам. Відділ персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги приймає розрахунки за надані пільги від 12 підприємств – надавачів послуг (Нововодолазька філія ПАТ «Харківгаз», АК «Харківобленерго», ТОВ «Котельні лікарняного комплексу», КП «Благоустрій» Валківської міської ради, КП «Вода» Валківської районної ради, ПАТ «Укртелеком» та інші).

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг населенню на оплату електроенергії, природного газу, водопостачання, водовідведення, квартирної плати та інших пільг з початку року було проведено розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів на загальну суму 3697,1 тис. грн. послуги зв’язку та встановлення телефонів 122,8 тис. грн., пільговий проїзд – 213,6 тис. грн.

Відповідно до списків наданих відділом реєстрації актів цивільного стану щомісячно вносяться відповідні зміни до бази ЄДАРП.

З метою упорядкування процедури ведення Реєстру Міністерством праці та соціальної політики України затверджені Методичні рекомендації щодо ведення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Пунктом 2.4. зазначеного наказу передбачено, що управління праці та соціального захисту населення на початку кожного кварталу протягом п’яти робочих днів проводиться звірка бази даних Пенсійного фонду щодо пенсіонерів за віком та інвалідів від загального захворювання. На підставі результатів звірки приймається рішення щодо можливості внесення до ЄДАРП відповідної інформації. Станом на 01.01.2013 року на обліку в ЄДАРП перебуває 1184 інвалідів загального захворювання та 8150 пенсіонерів за віком.


^ 8. Надання соціальних гарантій та компенсацій ветеранам, інвалідам

У 2012 році 1 інвалід загального захворювання району забезпечений пільговим автомобілем. Виплачена грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування 67 інвалідам на суму 11,8 тис.грн. Всі дані на інвалідів, розмір та виплату даної компенсації та автомобілі, що перебувають у їх користуванні занесені до центральної бази інвалідів.

Ветерани війни та інваліди беруться на чергу та забезпечуються санаторно-курортними путівками у відповідності до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 187 від 22.02.2006 року. Оздоровлено 19 ветеранів війни та 25 інвалідів загального захворювання. За рахунок субвенції Державного бюджету місцевим бюджетам закуплено 18 путівок для ветеранів війни в санаторії області на суму 88,8 тис.грн.

Станом на 1 січня 2013 року на обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 115 осіб, з них: інвалідів війни – 8, ветеранів війни – 10, інвалідів загального захворювання та з дитинства – 90, інвалідів-спинальників – 7. Компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку отримало 52 інваліда війни на суму 15,4 тис.грн. та 8 інвалідів загального захворювання на суму 1,5 тис.грн.

Управління тісно співпрацює із Харківським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Всім місцевим радам надіслано графік роботи виїзної медико-технічної бригади на 2013 рік. Видано 76 направлень на виготовлення протезно–ортопедичних виробів.

Видано 49 технічних та інших засобів реабілітації, а саме: 1 допоміжний засіб для особистої гігієни, 15 засобів для ходіння, керовані однією рукою, 22 крісла колісних та 11 засобів для спілкування та обміну інформацією. Всі дані про видані технічні та інші засоби реабілітації занесені до ЦБІ відповідно до модифікації виробу.

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та наказу Мінпраці від 17.11.2006 року «Про створення Централізованого банку даних з проблем інвалідності» , наказу Міністерства праці а соціальної політики України від 09.10.2009 року № 382 «Про затвердження Регламенту роботи з Централізованим банком даних з проблем інвалідності» по мірі надходження індивідуальних програм реабілітації в управління праці в триденний термін з дати надходження заносяться відомості про нозологічні форми захворювань інвалідів до ЦБІ. З інвалідами, що отримали індивідуальні програми реабілітації, ведеться роз’яснювальна робота щодо проходження профілактичних заходів в реабілітаційному центрі, про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням, засобами технічної реабілітації, протезно-ортопедичними виробами.

З метою постійного підтримання Централізованого банку з проблем інвалідності у актуальному стані кожного кварталу здійснюється внесення даних до ЦБІ по інвалідах, знятих з обліку в управлінні із зазначенням дати зняття та причини.

Управління здійснює оформлення документів та дає направлення на навчання до закладів освіти Міністерства праці та соціальної політики України. З початку року звернень інвалідів з питань навчання та реабілітації не було.

Направлено до будинку-інтернату 7 одиноких громадян, які не здатні самостійно себе обслуговувати та потребує постійного стороннього догляду.

Видано 115 посвідчень «Ветеран праці», 24 посвідчення «Інвалід війни», 2 посвідчення «Учасник війни», 6 посвідчень «Член сім’ї загиблого».


^ 9. Про стан соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

На обліку в управлінні праці перебуває 407 чол., які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Протягом 2012 року виплачено компенсації на продукти харчування 143 чол. на суму 357,7 тис.грн., компенсацію на оздоровлення виплачено 168 чол. на суму 28,3 тис.грн., відшкодовано виплату на додаткову відпустку 11 чол. на суму 11,3 тис.грн., щомісячну грошову допомогу на дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади отримало 23 чол. на суму 35,6 тис.грн.

Санаторно-курортними путівками забезпечено 29 громадян, в т.ч. 13 дітей, сума коштів склала 148,4 тис.грн. Ліками забезпечено 135 громадян, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС за пільговими рецептами лікарів на суму 19,3 тис.грн., зубопротезуванням скористалось 9 громадян, сума коштів склала 4,0 тис.грн.

Надано допомогу, пов’язану з похованням померлих громадян, на яких поширюються пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 5 чол. на суму 5,0 тис.грн. (обласний бюджет).


^ 10. Організація роботи зі зверненнями громадян

Робота управління проводиться у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2008 року № 585 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян» та з метою підвищенні ефективності роботи із зверненнями громадян облік звернень в управлінні ведеться відповідно до Класифікатора звернень.

З початку року до управління надійшло 26 письмових звернень громадян. Основні питання, що піднімалися у зверненнях: призначення і виплата державних допомог, надання пільг та матеріальної допомоги. Всі звернення розглянуто в установлені терміни, надано обґрунтовані роз'яснення.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо змін чинного законодавства, для забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України створений «Мобільний соціальний офіс», яким здійснюється виїзне обслуговування населення фахівцями управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду у Валківському районі, районним центром зайнятості та ін. Проводяться особисті прийоми громадян керівництвом управління, відповідно до затвердженого графіку та Порядку прийому громадян. З початку року всього прийнято 135 громадян. Опубліковано 12 статей в районній газеті “Сільські новини” та розміщуються інформації на сайті райдержадміністрації.


Начальник управління І.В.Горошко


Дригайло, 5 15 92Схожі:

Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconЗвіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення Валківської районної державної адміністрації за ІІ квартал 2013 року
Управління праці та соціального захисту населення в своїй структурі має шість відділів, які безпосередньо займаються виконанням вказаних...
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconЗвіт про нещасні випадки невиробничого характеру за ІІІ квартал 2011 року. Краснокутська райдержадміністрація Головне управління праці та соціального захисту населення, відділ охорони праці та експертизи умов праці
Управління праці та соціального захисту населення краснокутської районної державної адміністрації
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconПоложення про управління праці та соціального захисту населення Краснокутської районної державної адміністрації Харківської області
Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації(далі управління) є структурним підрозділом районної...
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconРозпорядження голови районної державної адміністрації 05. 03. 2013 №43 положення про управління праці та соціального захисту населення Валківської районної державної адміністрації Харківської області
Управління соціального захисту населення Валківської районної державної адміністрації Харківської області (далі – управління) утворюється...
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconЗміни до річного плану закупівель на 2013 рік Управління праці та соціального захисту населення Мурованокуриловецької районної державної адміністрації, код за єдрпоу: 01391839
...
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconРічний план закупівель на 2013 рік Управління праці та соціального захисту населення Хотинської районної державної адміністрації Ідентифікаційний код 03196334
Управління праці та соціального захисту населення Хотинської районної державної адміністрації
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconРішення № /2013 2013 року м. Заставна Звіт про виконання Програми підвищення ефективності діяльності управління праці та соціального захисту
Хоньківа Я. І. про виконання Програми підвищення ефективності діяльності управління праці та соціального захисту населення Заставнівської...
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconНаказ №29-у про перейменування управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації в управління соціального захисту населення районної державної адміністрації
Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної...
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconЗвіт про виконання заходів районних цільових програм "Соціального захисту населення Миколаївського району" та "Соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на чаес " за 2011 рік
Миколаївська районна державна адміністрація львівської області управління праці та соціального захисту населення
Звіт про виконання плану роботи управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2012 рік iconРозпорядження голови районної державної адміністрації 08. 07. 2009 №597 Оновлене Положення про управління праці та соціального захисту районної державної адміністрації
Головному управлінню праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи