Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» icon

Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка»




НазваІнтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка»
Дата конвертації12.12.2012
Розмір120 Kb.
ТипДокументи
джерело

Відділ освіти Васильківської РДА

Районний методичний кабінет


ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ З ПРІОРИТЕТОМ ПІЗНАВАЛЬНОГО ТА МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ В СТАРШІЙ ГРУПІ

«В ГОСТІ ДО ЛІСОВИЧКА»


Підготували:

вихователь-методист Л.Б.Королік

вихователь О.В.Кліменко

ДНЗ №21 «Ромашка»

Глевахівської селищної ради


2011 р.


Сфера «Природа»

Лінії розвитку : пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток (конструювання, художня література, музична діяльність), креативний розвиток.

Мета: систематизувати уявлення дітей про пору року – осінь, про послідовність змін у природі восени; розкрити зв'язок між змінами в природі та умовними періодами осені(рання, золота, пізня); формувати елементи наукового пізнання світу; закріпити назви осінніх місяців; пов’язати народну мудрість із характерними ознаками осені; розвивати образне мовлення ; знаходити побачене в художньому творі; логічне мислення; виховувати любов до природи та бережне ставлення до неї.

Матеріал: твір В.Сухомлинського «Осінь принесла золотисті стрічки», відеоматеріали «Осінь» (рання, «золота», пізня осінь),телевізор , фонова музика, осіннє листя, муляжі комах, криштали льоду на сухій траві, природний матеріал ( жолуді, каштани, скарлупа гріхів, сухе листя, насіння клену) пластилін, дощечки для ліплення, вологі серветки.

^ Попередня робота: читання оповідання В.Сухомлинського «Осінь принесла золотисті стрічки», вивчення напам’ять віршів про осінні місяці, про осінні явища, народні прикмети та приказки про осінні явища, місяці, екскурсії в парк до озера, спостереження в природі, милування красою природи, складання дітьми загадок відповідно теми, збирання природного матеріалу.


^ Хід заняття.

Зал прикрашений панорамою осіннього лісу, дві берези які стоять над озером,сухе листя, суха трава . Діти заходять до залу. Вітаються з гостями.

Вихователь: А ви хочете потрапити в чарівний ліс?

Діти : Так.

Вихователь: Тоді давайте промовимо чарівну чистомовку.

Ра-ра-ра – починається весела гра.

Іс-іс-іс – ми підем у чарівний ліс.

Ки-ки-ки – на березі листки.

Ка-ка-ка – ми зустрінемо Лісовичка

Лунає музика. Діти повертаються , бачать Лісовичка, який сидить на пеньку (дуже сумний, в руках книга)

Діти , вихователь : Добрий день Лісовичку. Як гарно у тебе у лісі. Але чому ти такий сумний?

Лісовичок: Тому що закінчилась моя улюблена пора року осінь. Я за нею так сумую. Сьогодні вже перший день зими. А хочете заглянути в мій чарівний телевізор і згадати яка була осінь. Сідайте зручніше.

Діти сідають на лави. Дивляться відеоматеріали про осінь. (звучить фонова музика).

Діти розповідають що вони бачили (прикмети осені…)

Картини «золотої осені»

Вихователь : Як можна сказати про золоту осінь ?

Діти: Різнобарвна, красива, багата, щедра, …

Картини пізньої осені

Діти розповідають.

Вихователь: Лісовичок, ми бачимо у тебе є книга, що це за книга?

Лісовичок: Це чарівна книга В.Сухомлинського . Я її дуже люблю читати.

Вихователь: Наші діти також люблять оповідання В.Сухомлинського….

Лісовичок дає книгу вихователю.

Лісовичок: Шановна, ось тут я закінчив читати, можете далі продовжити читати. А я послухаю.

Діти сідають на лави. Вихователь читає оповідання В. Сухомлинського «Осінь принесла золотисті стрічки».

Вихователь : Діти , як починається оповідання?

Діти : Над ставком ростуть дві берези. Стрункі, високі, білокорі. Вітер розчісує коси беріз. Тихо шелестять листям берези – розмовляють про щось.

Вихователь : Давайте уважно подивимося навкруги, …вам нічого не нагадує наш чарівний ліс?

Діти роздивляються навкруги – знаходять опис з оповідання в оточуючому.(озеро, дві берези)

Вихователь: Діти погляньте чи є зараз вітер?

Діти: ні.

Вихователь: А чому ви так вважаєте?

Діти : Навкруги тихо.

(гілля беріз заколихалися)

Вихователь : Що це відбувається?

Діти : Вітер розчісує віти дерев.

Вихователь : А давайте допоможемо вітру.

Діти дують на берези.

(звук - ш-ш-ш) (фонова музика)

Вихователь : Що це за дивний звук?

Діти: Листя беріз розмовляють.

Лісовичок: Цікаво дізнатися про що розмовляють листя беріз?

Вихователь : А ми розуміємо мову листя…Лісовичок зараз спробуємо розповісти тобі, про що розмовляють березове листя (роздає дітям листя з картинками)

Медитація «Листочки»

Вихователь: Діти , закрийте очі і уявіть себе осіннім листям . (фонова музика, спокійна) віє тихенький вітерець, легенько зриває листочки з дерев. Листячко кружляє, літає,і спокійно, тихо лягає на землю. Діти присідають. Закінчується музика.

Діти складають речення ( настала золота осінь. На дворі іде дощ. Птахи відлітають у теплі краї…)

Лісовичок : молодці діти.

Вихователь: От ми дізналися про що розмовляли берези. А що далі відбувалося в оповіданні ?

Діти далі переказують оповідання.

Однієї ночі стало холодно….

Вихователь: Лісовичок (і діти) щось і мені стало холодно…а вам не холодно? Діти а ви відчуваєте що холодом потягнуло з того куточка лісу? Давайте підійдемо і подивимося. Що трапилось?

Діти підходять до трави і бачать кришталики льоду на ній.

Вихователь : Звідки на траві з’явилися кришталики льоду?

Відповіді дітей: В ночі був мороз і краплі роси перетворилися на лід.

Вихователь : Давайте всі візьмемо по кришталику льоду у свої долоньки.

Вихователь : Що відбувається з льодом?

Діти : Лід тане , тому що руки у нас теплі.

Вихователь: (Звертається до Лісовичка.) Ой і цікаве оповідання ти запропонував нам Лісовичок.

Лісовичок: Як закінчується оповідання?

Діти.( Переказують останню частину оповідання): Сонце глянуло на берези й не впізнало їх. Сміється сонце, а берези сумують.

Лісовичок : Сонце сміється може воно нам руки зігріє.

Відповіді дітей. Восени сонце світить та не гріє….

Лісовичок: Молодці діти. Дійсно мене не зігріває осіннє сонце. Не даремно в народі чудернацько називають осінні місяці .

Діти називають – вересень, жовтень, листопад.

Вихователь : Як у народі називають місяць листопад

Діти : Падолист, напівзимник, грудкотрус.

Лісовичок: А чому так їх називають?

Відповіді дітей….

Вихователь: Лісовичок, а наші діти знають багато прикмет про осінь.

Діти розказують прикмети….

Вихователь: А ще наші діти вміють складати загадки.

Діти: Хто це в небі так далеко відлітає в теплі краї… (птахи)

Весною з’являється, літом зеленіє, восени жовтіє й опадає. (листя).

Вірші про осінь.

Вихователь: Лісовичок а гарно сховалися комахи від зими у твоєму чарівному лісі?

Лісовичок: А хочете подивитись?

Діти : так.

Лісовичок. Підходьте за мною, тільки тихенько і обережно, щоб не нашкодити нашим комахам.

Підходять до панорами лісу і дивляться під осіннє листя. (жук сонечко, муха…).

Лісовичок : Ось так будуть зимувати комахи у взимку.

Вихователь: Лісовичок ми бачимо що ти залишився без друзів.

Вихователь: Діти а давайте ми нашому Лісовичку зробимо казкових комах з природного матеріалу.

Лісовичок : А як це.

Вихователь : Діти сідайте за столи і приступайте до роботи. А Лісовичок буде спостерігати.

(звучить фонова музика) діти роблять поробки з природного матеріалу.

Діти дарують Лісовичку свої роботи. Лісовичок дякує.

Вихователь.: Діти а вам сподобалась наша казкова подорож.

Діти : Так.

Вихователь: А давайте ще заспіваємо нашому Лісовичку пісню «Березові листочки» (музика та слова Н.Грановської «Кленові листочки»)

Лісовичок : Дякує дітям за цікаві розповіді, за подарунки, за пісню. А за це я хочу вам зробити подарунок – шишки, горішки.

Діти . Дякуємо.

Вихователь, д іти : До побачення. (діти повертаються до групи).


Відділ освіти Васильківської РДА

Районний методичний кабінет


^ ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ З ПРІОРИТЕТОМ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ В СЕРЕДІЙ ГРУПІ

«ЧАРІВНИЙ ЛІС»


Підготували:

вихователь-методист Л.Б.Королік

вихователь Л.О.Крайнова

ДНЗ №21 «Ромашка»

Глевахівської селищної ради


2011 р.

^ Сфера «Природа»

лінії розвитку : мовленнєвий розвиток, пізнавальний розвиток, художньо-естетичний розвиток ( художня література, музична діяльність), креативний розвиток.

Мета: розвивати відчуття краси художнього слова , вправляти дітей у вмінні відповідати на запитання за змістом твору; послідовно розповідати про зміни що відбуваються в природі в осени ; розвивати моторні навички; закріпити рахунок в межах 4; виховувати бажання берегти природу, цінувати її багатства ; учити дітей бути спостережливими.

Матеріал: твір В.Сухомлинського «Їжачок», відеоматеріали «Осінь» (рання, «золота», пізня осінь) «Дикі тварини», телевізор,фонова музика, осіннє листя, яблука, груші, шипшина, чайник (чай із шипшини) , чашки,серветки.

^ Попередня робота: читання оповідання В.Сухомлинського «Їжачок», вивчення напам’ять віршів про осінні місяці, загадки про диких тварин, екскурсії в парк , спостереження в природі, милування красою природи, збирання природного матеріалу.

^ Хід заняття.

Зал прикрашений панорамою осіннього лісу, сухе листя, суха трава , стара липа( під якою розмістив свою кімнату їжак), лави, пеньки. Діти заходять до зали, вітаються.

Вихователь: (фонова музика) Яка чарівна музика! Це казка нас гукає! А для цього ми повинні підготуватися: давайте одягнемо на ноги чарівні чобітки, на руки – рукавички, на вуха - навушники, зажмуримо сильно –сильно очі .

(в цей час з’являються сліди на килимку)

Вихователь: Відкрийте очі погляньте навкруг себе. Якісь чарівні сліди з’явилися . Давайте всі разом підемо по них. (опускається завіса) .

Вихователь : От дива! Що це діти?

Відповіді дітей: ліс.

Вихователь: та це не просто ліс, а казковий ліс. Давайте розглянемо що тут є (знаходять дупло у старій липі з їжачком) .Це і справді казково. А кого ви тут бачите?

Відповіді дітей: Їжачка, дупло у старій липі.

Вихователь: Діти пригадайте з якого оповідання ці герої?

Відповіді дітей: Це оповідання В.Сухомлинського « Як Їжачок до зими готувався?»

Вихователь: Так, діти, вірно. Давайте пригадаємо це чудове оповідання. (Діти сідають. Вихователь читає оповідання). (Їжачок оживає. Зрадів.)

Їжачок: Ой, та до мене гості завітали. Добрий день, любі гості!

Діти: Добрий день, їжачок!

Їжачок: Як я зрадів що до мене завітало стільки гостей. Так мені тут сумно в цю пору. Діти, а ви знаєте яка зараз пора року?

Діти: Осінь.

Вихователь: Діти, скажіть яка осінь?

Діти: Пізня осінь.

Вихователь: Їжачок, а наші діти і назви місяців осінніх знають.

Їжачок: Та невже?

Діти: Вересень, Жовтень,Листопад.

Їжачок: Молодці. А може ви знаєте чому їх так назвали?

Діти: Вересень – тому що буйно квітує рослина – верес. (Вірші)

Вихователь: А Жовтень? (Вірші)

Діти: Листячко пожовтіло.

Вихователь: А Листопад?

Діти: Бо листячко опадає. (Вірші)

Вихователь: Ми навіть можемо показати як.

Їжачок: А я ось був у лісі і назбирав листочків.

(імітувати падолист - довільний таночок дітей).

Їжачок: Молодці, діти. Хоч зараз і сумно в лісі без листочків, та в мене є чарівний телевізор, який покаже якою буває осінь.

(перегляд слайдів)

Вихователь: Діти, а як можна сказати про таку осінь?

Діти: Гарна, мила, щедра, золота, різнобарвна…

Вихователь: Тепер зрозуміло, чому ти,Їжачок, набрав стільки золотих листочків до себе в хатинку. А ви, діти здогадалися?

Діти: На згадку про золоту осінь і щоб вони гріли їжачка взимку.

Їжачок: От які ви розумні! А чи знаєте ви, діти, як готуються інші звірі до зими?

Вихователь: Їжачок, чому ти думаєш, що ми не знаємо? Знаємо! Правда діти?

Їжачок: А ну ж, перевіримо. Давайте пограємо в гру «Чарівник».

Я роздам портрети моїх друзів, а ви повинні розповісти про цього звіра, як він готується до зими і відтворити під музику рухи. Щойно ви були діти, а зараз ви звірі.

А інші діти будьте уважні, щоб впізнати цього звіра.

( діти під характерну музику показують рухи ведмедя, лисиці, зайця).

Вихователь: Їжачок, тепер ти зрозумів чому зайчик не пішов в твою хатинку зимувати?

Їжачок: Ні не зрозумів.

Вихователь: Діти, підкажемо їжачку?

Діти: Тому що не лягає взимку спати.

Їжачок: От тепер я зрозумів. Дякую вам, діти.

Вихователь: Діти, Їжачок , давайте з вами прогуляємося лісом. (фізкультхвилинка-чистомовка, виконується під музичний супровід)

Через поле і лісок-ок-ок-ок-ок,

Йшов маленький їжачок-ок-ок-ок-ок.

Спинку спритно вигинав-ав-ав-ав-ав,

Гострі голки наставляв-ав-ав-ав-ав.

На галявинці грибки-ки-ки-ки-ки

Позбирав він залюбки-ки-ки-ки-ки
Покотився по землі-лі-лі-лі-лі,

Відпочив він на гіллі-лі-лі-лі-лі.

Потім встав та потягнувся-увся-увся-увся-увся,

Та й додому повернувся-увся-увся-увся-увся.

Їжачок: Ви такі молодці, гарно ми прогулялися лісом , давайте я пригощу вас чаєм із шипшини. (виносить бочку з яблуками, грушами і шипшиною).

Вихователь: Їжачок, навіщо ти все склав разом? Тобі ж важко тепер знайти цю шипшину?

Їжачок: Що ж робити?

Вихователь: Діти допоможемо їжачку?

Діти: Так.

Вихователь: Давайте, діти, розкладемо все окремо. І порахуємо скільки у тебе запасів. Спочатку дістанемо яблука. Рахуйте, діти: 1-не ,2-ва,3-ри,4-ри. Тепер груші. Рахуйте, діти: 1-на,2-ві,3-ри. А чого більше яблук чи груш?

Діти: Яблук.

Вихователь: На скільки більше?

Діти: На одне.

Вихователь: А ось нарешті і шипшина. Яка вона гарна. Скільки ягідок шипшини в торбинці?

Діти: Багато.

Вихователь: Який ти молодець, Їжачок, гарно підготувався до зими. Давай ми твої запаси розкладемо в торбинки.

Їжачок: Так , ви мені дуже допоможете. (розкладають запаси по торбинкам).

Дякую. А чи знаєте ви навіщо я збирав шипшину?

Діти: Щоб взимку не хворіти. Адже шипшина дуже корисна і багата вітамінами .

Їжачок: Давайте скуштуємо такий корисний чай. (пригощає чаєм)

Вихователь:Дякуємо тобі, Їжачок, смачний і корисний в тебе чай але нам час повертатися до дитячого садочка.

Їжачок: Ви дуже хороші діти і я хочу подарувати вам кошик з шипшиною і горішками. Будете в садочку пити вітамінний чай та їсти горіхи.

Діти дякують і повертаються до садочка.


Їжачок

В. Сухомлинський

У лісі жив Їжачок. Знайшов він собі кімнату в дуплі старої липи. Тепло там і сухо. Ось настала осінь. Падає жовте листя з дерев. Скоро й зима настане. Почав готуватись Їжачок до зими. Пішов до лісу, наколов на свої гілочки сухого листя. Приніс до своєї кімнатки,розіслав листя, стало ще тепліше.

Знову пішов до лісу Їжачок. Назбирав грушок, яблук, шипшини. Приніc на голочках до хатинки, склав у бочці. А бочку він зробив із березової кори.

Ще раз пішов Їжачок до лісу. Знайшов грибів, насушив їх і поклав у бочку. Тепло і затишно Їжачкові, але сумно одному. Захотілося Їжачкові знайти товариша. Пішов до лісу, зустрів Зайчика. Не хоче Зайчик іти в хатинку до Їжачка. І сіра Мишка не хоче. Бо в них свої нори. Зустрів Їжачок Цвіркуна. Сидить Цвіркун на сухій стеблині, дрижить від холоду.

  • Йди до мене жити, Цвіркуне.

Пострибав цвіркун у хатинку до Їжачка-радий-радий…

Настала зима. Їжачок казку Цвіркунові розповідає, а Цвіркун пісню Їжачкові співає.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconКонспект інтегрованого заняття з емоційно ціннісного, пізнавального, художньо-естетичного, мовленнєвого та креативного розвитку
...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconІнтегроване заняття в старшій групі. Програмовий зміст
Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про пори року,весняні місяці,про те,як в народі називають кожен весняний місяць і чому...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconДля Вас, педагоги Мовленнєві заняття в системі сучасної дошкільної освіти Мовленнєвий розвиток дошкільника — складний психологічний процес, що не зводиться до простого відтворення дитиною почутої мови.
Щоб створити оптимальні умови для мовленнєвого розвитку дошкільника, педагогам слід використовувати різні форми роботи: ігри, проблемні...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconПедагогічно-мовленнєвий супровід розвитку дітей дошкільного віку
Відтак, виникає нагальна потреба забезпечення відповідного педагогічно-мовленнєвого супроводу розвитку і формування культури мовлення...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconСтворення умов для розвитку креативності у дітей дошкільного віку
Перегляд заняття театралізованого гуртка в середній групі: «Показ пляшкового театру «Півник та котик»
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconКонспект заняття з мовленнєвого розвитку та ліплення на тему: «Я печу діткам всім по Колобку» (І молодша група)
«один-багато», назви лісових звірів, вміння придавати тісту круглої форми. Розширювати знання українського фольклору. Розвивати інтонаційну...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconНаказ №17 Про проведення вибіркового методичного контролю в днз №12, 24, 37 за проблемою «Організація педагогічної діагностики пізнавального розвитку дітей дошкільного віку»
Ку смц «Про організацію методичної роботи в днз м. Сєвєродонецька у 2013 – 2014 навчальному році» від 27. 05 2013 р №10, річного...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconТренінгове заняття «Стратегія лідерства» Мета тренінгу
У групі панує порядок і енергія скерованих в одному напрямку піщинок. Стати лідером має прагнути кожен, тільки потрібно знати своє...
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconРозвиток пізнавального інтересу І творчої активності учнів
Одним із факторів розвитку суспільства є освіта. А інформація в освіті є ключовим джерелом її розвитку
Інтегроване заняття з пріоритетом пізнавального та мовленнєвого розвитку в старшій групі «в гості до лісовичка» iconПлан роботи миронівського нвк
Життя вимагає інтелектуально розвиненої особистості і разом із цим толерантної, відкритої до спілкування й розвитку. Провідні освітянські...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи