План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік icon

План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік
Скачати 159.54 Kb.
НазваПлан роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік
Дата конвертації22.12.2012
Розмір159.54 Kb.
ТипПлан

Розглянуто та схвалено методичною радою «З А Т В Е Р Д Ж Е Н О» «П О Г О Д Ж Е Н О»

методичного кабінету Директор школи Завідувач районного методичного протокол №1 від 05.09.2012 р. кабінету

Голова ради ШМК О.С.Федорович О.М.Янковський В.В.Халюк


План роботи

шкільного методичного кабінету

Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2012 - 2013 н. р.


Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік

Робота шкільного методичного кабінету спрямована на виконання Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», відповідних постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації, нормативно-розпорядчих документів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, розпоряджень голови районної державної адміністрації, наказів відділу освіти Фастівської районної адміністрації. Діяльність методичного кабінету організовано до оновлення нормативно-правової бази – Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України № 1119 від 08.12.2008. Головною метою в роботі є навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу, організація удосконалення відповідної фахової освіти та кваліфікації. Згідно з даною метою та рядом завдань, визначених планом роботи М К на 2012-2013 навчальний рік.

Вся методична робота з педагогічними працівниками Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів спланована на вирішення науково-методичної проблеми школи: «Підвищення фахової та методичної майстерності педагогічних працівників шляхом впровадження нових освітніх технологій в навчально-виховний процес школи» відповідно наказу по Веприцькій ЗОШ І-ІІІ ст. №42 від 03.09.2011 р. "Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами в 2011-2012 н. р." В річному плані школи та плані роботи шкільного методичного кабінету передбачена організація роботи шкільних методичних формувань:

- Колективні форми роботи: шкільні методичні об'єднання вчителів початкових класів, вчителів природничо-математичного циклу, вчителів суспільно-гуманітарного циклу, класних керівників.

- Індивідуальні форми роботи: інформаційні, методичні, дидактичні, психологічні консультації; творчі звіти вчителів, що атестуються; самоосвіта, курси, наставництво, вивчення досвіду роботи.

Аналіз роботи школи дає підстави робити висновок, насамперед, про те, що робота школи залежить від особистості вчителя, його професійного рівня, майстерності. Залишається актуальним питання підвищення професійного рівня, розвитку творчості та активності педагогів. З цією метою створюються умови для організації методичної роботи на належному рівні. В школі працює чотири методичні об’єднання: ШМО вчителів початкових класів (керівник Науменко Н.C.), ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Стельмах М.І.), ШМО вчителів природничо-математичного циклу (керівник Трайдакало Т.О.) та ШМО класних керівників (керівник Михальченко Т.М.).

З метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків та виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 05.07.2011 р.(протокол № 1/4-19 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2011», наказу головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 20.09. 2011 р. № 300 «Про проведення І і ІІ турів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012», наказу відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації від 03.11.2011 р. «Про проведення І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012» та з метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків проведено серед педагогічних працівників шкільний етап конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року - 2012». До організаційного комітету І туру Конкурсу подали заяви 16 педагогів району. Серед них 2 вчителі нашої школи: Трайдакало О.М., вчитель етики, Зайцев В.В., вчитель фізичної культури. За результатами конкурсу Трайдакало О.М. здобула І місце в номінації «Етика» у І етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012» та стала учасницею ІІ туру Конкурсу.

На виконання плану роботи відділу освіти, районного методичного кабінету на 2011-2012 н. р. та з метою презентації кращого досвіду закладів освіти та провідних педагогічних працівників на шляху становлення української школи і стимулювання творчого пошуку колективів закладів освіти та кожного педагога зокрема в удосконаленні системи освіти району, прискореного процесу трансформації перспективного педагогічного досвіду в широку педагогічну практику, донесення до педагогічних та керівних працівників закладів освіти нових педагогічних ідей, на виконання наказу № 56 відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації від 12.03.2012 р. «Про районну педагогічну виставку «Освіта Фастівщини – 2012» представлено на виставку «Освіта Фастівщини – 2012» матеріали з досвіду роботи таких вчителів: вчителя фізики Шклярського К.І. «Контрольно-оцінювальна діяльність учителя на уроках фізики» в номінації «Природничо-математична освіта», вчителя української мови і літератури Михальченко Т.М. «Активізація пізнавальної діяльності, як спосіб розвитку зв’язного мовлення учнів» в номінації «Гуманітарна освіта (Українська мова і література)», вчителя початкових класів Коноваленко Н.В. «Розвиток зв’язного мовлення учнів початкових класів» в номінації «Початкова освіта»; вчителя української мови і літератури, слухача курсів підготовки резерву управлінських кадрів за програмою «Дайте мені шанс» Михальченко Т.М. «Управління впровадженням сучасних технологій навчання як умова результативності навчально-виховного процесу» в номінації «Управлінські проекти слухачів курсів резерву управлінських кадрів «Дайте мені шанс».

У відповідності з перспективним планом роботи школи проводилася курсова перепідготовка та атестація вчителів. Курсову перепідготовку пройшли такі педагоги: вчитель історії Стельмах М.І., вчитель української мови і літератури Михальченко Т.М., вчитель початкових класів Воронова Н.П. За результатами атестації вчителю української мови і літератури Михальченко Т.М. встановлено другу кваліфікаційну категорію, вчителю фізики Шклярському К. І. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію, вчителю початкових класів Коноваленко Н. В. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання «Старший вчитель», вчителю світової літератури Халюк В. В. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та підтверджено звання «Вчитель методист».

Відповідно до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.11.2000 р. № 522, Положення про експериментальний загальноосвітній заклад, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2000 р. №114, наказів управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 08.09.2003 р. №230 «Про створення експертної комісії по проведенню експертизи здійснення інноваційної діяльності в навчальних закладах Київської області», наказів Міністерства освіти і науки України від 18.02.2005 року № 106 «Про продовження експерименту за програмою Intel® Навчання для майбутнього щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі», відповідних наказів головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, наказу відділу освіти Фастівської РДА від 03.10.2011 р. №220 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи та інноваційну діяльність в закладах освіти Фастівського району у 2011-2012 н. р.» та з метою створення умов для оновлення змісту освіти й впровадження в практику Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів нових освітніх технологій, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, професійного розвитку педагогічних працівників у закладі освіти протягом 2011–2012 н. р. здійснювалася дослідно-експериментальна робота й інноваційна діяльність за такими напрямами:

  • Впровадження проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії» на 2010-2012 рр., курс «Екодемія», 4, 8 кл.

  • Впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади».

  • Впровадження програми превентивного виховання «Майбутнє починається сьогодні».

  • Впровадження програми «Intel® Навчання для майбутнього».

Дослідно-експериментальна робота організована на рівні району та області і спрямована на забезпечення рівного доступу до якісної освіти, створення умов для постійного удосконалення професійної майстерності педагогів, формування їх готовності до педагогічної творчості.

На виконання наказу відділу освіти Фастівської райдержадміністрації від 03.10.2011 р. №220 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи та інноваційну діяльність в закладах освіти Фастівського району у 2011-2012 н. р.» в закладі освіти здійснюється впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади та реалізуються проекти «Я можу», «Забезпечення чесних і прозорих виборів», «Україна – єдина!».

Відповідно до наказу відділу освіти Фастівської райдержадміністрації вчителем історії Стельмахом М.І. та вчителем початкових класів Коноваленко Н.В. впроваджується проект «Освіта для стійкого розвитку в дії» на 2010-2012 рр. Вчителі проводять заняття курсу «Екодемія: уроки для стійкого розвитку» у 9 та 4 класах відповідно.

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових та спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 305 від 18.08.1998 р., наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про Малу академію наук учнівської молоді» від 09.02.2006 р. № 90 та з метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, примноження інтелектуального потенціалу держави, підготовки майбутньої наукової зміни, наказу головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 08.11.2010 р. № 335 «Про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського обласного територіального відділення Малої академії наук України в 2010-2011 н. р.», наказу відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації «Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в 2011-2012 н. р.» від 18.11.2011 р. № 231 та з метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення обдарованої учнівської молоді до наукової діяльності, створення системи пошуку й підтримки обдарованих учнів, примноження інтелектуального потенціалу держави, підготовки майбутньої наукової зміни 29 грудня 2011 р. проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. В конкурсі взяли участь 22 учнів із 16 шкіл району. Серед них 3 учнів Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. За підсумками проведення районного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2011-2012 н. р. учні школи зайняли І місце.

Поступово педагоги школи збільшують кількість публікацій своїх доробок у педагогічній пресі (опубліковано методичну розробку в посібнику "Сценарії. Державні свята та пам’ятні дати" (видавництво «Шкільний світ») позакласного заходу «Крути – символ національної честі» вчителя історії Стельмаха М.І.), мають мало власних методичних розробок, які схвалені науково-методичною радою КОІПОПК (затверджено та рекомендовано до використання програму «Вокально-хоровий гурток (для учнів 2-8 класів)», яку підготувала заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель англійської мови Федорович О.С.); мало створюють вчителі школи адаптованих чи авторських програм факультативів, гуртків, індивідуального навчання учнів.

Шкільним методичним кабінетом здійснюється видавнича діяльність. Оформлено та надруковано матеріали з досвіду роботи вчителів:

  • вчителя початкових класів Коноваленко Н.В. «Розвиток зв’язного мовлення учнів початкових класів»;

  • вчителя фізики Шклярського К.І. «Контрольно-оцінювальна діяльність учителя на уроках фізики».

Проте робота шкільного методичного кабінету потребує удосконалення, впровадження ефективних форм і методів роботи.


Організація курсового підвищення кваліфікації педагогічних кадрів

Розвиток професійної

культури та педагогічної компетентності у

міжкурсовий період

Вивчення, апробація та впровадження у практику перспективного педагогічного досвіду, нових ідей, нових освітніх технологій навчання та виховання учнів

Організація експериментальної, науково-дослідницької роботи в закладах освіти

Експертна оцінка якості та результативності роботи педагогічних працівників та організації навчально-виховного процесу в закладах освіти

Організація та проведення представницьких педагогічних заходів

Інформацій-но-видавнича діяльність. Зміцнення навчально-методичної бази

С

Е

Р

П

Е

Н

Ь,


В

Е

Р

Е

С

Е

Н

Ь

Грицай Т.О.

(курси для вчителів математики)

Федорович О.С. (курсова перепідготовка ЗДШНВР)

Костецька Н.В. (курси бібліотека-рів)


Засідання ШМО вчителів початкових класів.

Засідання ШМО класних керівників.

Засідання ШМО вчителів природничо-математичного циклу.

Засідання ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

Засідання шкільної методичної ради. Планування роботи на 2012-2013 н. р.

Засідання ради шкільного методичного кабінету
Впровадження проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії» на 2010-2012 рр., курс «Екодемія», 4, 8 кл. (вч. історії Стельмах М.І., вч. початкових класів Коноваленко Н.В.)

Впровадження програми «Школа як осередок розвитку громади».

Впровадження програми «Intel® Навчання для майбутнього».

Впровадження проекту «Майбутнє починається сьогодні»
Участь педагогів школи у секційних заняттях на базі районного методичного кабінету.

Узагальнення та системати-зація нових педагогіч-них надход-жень.

ЖО

В

Т

Е

Н

Ь
Засідання ШМО вчителів початкових класів.

Засідання ШМО класних керівників.

Засідання ШМО вчителів природничо-математичного циклу.

Засідання ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

Засідання шкільної методичної ради.

Засідання ради шкільного методичного кабінету


Ознайомлення вчителів:

Воронової Н.П., Стельмаха М.І., бібліотекаря Костецької Н.В. з переліком документації, необхідної для атестації.

Вивчення досвіду роботи вчителя початкових класів Воронової Н.П.

Вивчення досвіду роботи вчителя історії Стельмаха М.І.

Забезпечення участі учнів школи в роботі проекту міжнародної технічної допомоги «Джуніор Ечівмент Україна, пілотного проекту курсу «Прикладна економіка» в середній школі – Трайдакало Т.О.


Вивчення стану викладання історії.

Вивчення стану викладання предметів початкової школи.

Проведення шкільного етапу районних педагогічних читань «Основні засади виховного ідеалу Григорія Ващенка в контексті сучас-них виховних тенденцій»

Л

И

С

Т

О

П

А

Д
Вивчення досвіду роботи бібліотекаря Костецької Н.В.Продовження навчання учнів за програмою «Формування правосвідомості і громадянської зрілості при викладанні курсу варіативної частини навчального плану «Практичне право» у 8 класі» - Стельмах М.І.

Вивчення стану викладання предметів початкової школи.


Організація та проведення шкільного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року –2013»
Г

Р

У

Д

Е

Н

Ь

Засідання шкільної методичної ради.Вивчення досвіду роботи вчителів, які атестуються.
Проведення директорських контрольних робіт з:

- з математики в 3,4 кл;

- історії 8-11 кл.;

- з української мови в 4, 5-11 кл.;

- з кл.

Перевірка техніки читання в учнів початкових класів.


Проведення шкільного етапу проблемно-пошукового семінару «Технологія навчання школярів різного рівня навчальних досягнень» Участь в районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року –2013»
С

І

Ч

Е

Н

Ь
Вивчення досвіду роботи вчителів, які атестуються.Участь у районному етапі педагогічних читань «Основні засади виховного ідеалу Григорія Ващенка в контексті сучас-них виховних тенденцій»ЛЮ

Т

И

Й

Засідання ради шкільного методичного кабінетуВивчення досвіду роботи вчителів, які атестуються.
Вивчення стану організації експерименталь-ної, науково-дослідницької роботи та інноваційної діяльності в школі
Підготовка до друку творчих доробків вчителів, які атестую-ться.Б

Е

Р

Е

З

Е

Н

Ь

Засідання ШМО вчителів початкових класів.

Засідання ШМО класних керівників.

Засідання ШМО вчителів природничо-математичного циклу.

Засідання ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу.Творчі звіти вчителів, які атестуються:

вчителя історії Стельмаха М.І.; вчителя початкових класів Воронової Н.П.; бібліотекаря Костецької Н.В. Узагальнення досвіду роботи вчителів, які атестуються.Участь у районному етапі

«Технологія навчання школярів різного рівня навчальних досягнень».

Підготовка до друку творчих доробків вчителів, які атестуються.

Підготовка матеріалів на виставку «Освіта Фастівщини – 2013»

Підготовка до друку творчих доробків вчителів, які атестую-ться.К

В

І

Т

Е

Н

ЬСлухання звіту вчителів Стельмаха М.І., Коноваленко Н.В., Михальченко Т.М., Горобець Т.В. про здійснення дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності в школі та отримані результати.

Про стан впро-вадження програми «Школа як осередок розвитку громади»; програми «Intel® Навчання для майбутнього».Здійснення видавничої діяльності закладом освіти. Узагаль-нення матеріалів досвіду роботи вчителів, які атестую-ться.


Т

Р

А

В

Е

Н

Ь,

Ч

Е

Р

В

Е

Н

Ь

Засідання шкільної методичної ради. Планування роботи на новий навчальний рік.
Проведення директорських контрольних робіт в 4-11 класах з:

- української мови 4,5-11 кл.;

- математики 5,9 кл.;

- фізики 10 кл.


Підведення підсумків участі у виставці «Освіта Фастівщини – 2013»


Схожі:

План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан роботи методичного кабінету Малосевастянівської зош І-ІІІ ступенів на 2011-2012 навч рік

План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан роботи науково-методичної ради районного методичного кабінету на 2012-2013 навчальний рік
Аналіз функціонування науково – методичної служби району в 2011-2012 навчальному році. Обговорення та затвердження плану роботи на...
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан виховної роботи іванківської зош І-ІІІ ступенів №1 на 2012 2013 навчальний рiк змiст аналіз виховної роботи Іванківської зош І-ІІІ ступенів №1 за 2011-2012 навчальний рік
Аналіз виховної роботи Іванківської зош І-ІІІ ступенів №1 за 2011-2012 навчальний рік
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconМісце проведення: Макарівський нвк «зош І-ІІІ ст природничо- математичний ліцей»
...
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан виховної роботи Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2011-2012 н р. Аналіз виховної роботи за 2010-2011 навчальний рік
Важливою умовою ефективного виховання є формування педагогічної культури. Саме вчитель повинен володіти високим професіоналізмом,...
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан роботи методичного об’єднання вчителів хімії на 2011-2012 навчальний рік
Аналіз стану роботи методичного об’єднання за минулий навчальний рік і завдання на 2011-2012 навчальний рік
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconМісце проведення: Макарівський нвк «зош І – ІІІ ст. – природничо – математичний ліцей»
Аналіз роботи районного методичного об’єднання класних керівників 9-11 класів за 2011-2012 навчальний рік та завдання на 2012 – 2013...
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан роботи творчої групи вчителів математики Іванківської зош І-ІІІ ступенів №1 на 2012-2013 н р. Пріоритетними напрямками роботи в 2012-2013 н р. вважати
Аналіз результатів навчально-виховного процесу з математики у 2011-2012 н р та завдання на новий навчальний рік
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconПлан роботи районного методичного об`єднання практичних психологів та соціальних педагогів на 2011-2012 навчальний рік
Керівник Шевчук Світлана Платонівна, практичний психолог Новоселівської зош І-ІІІ ступенів
План роботи шкільного методичного кабінету Веприцької зош І-ІІІ ступенів на 2012 2013 н р. Аналіз роботи шкільного методичного кабінету за 2011-2012 навчальний рік iconТема: Аналіз роботи методичного об’єднання за 2012-2013 навчальний рік
Аналіз роботи методичного об’єднання класних керівників за 2012-2013 навчальний рік та завдання на 2013-2014 навчальний рік
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи