Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\

Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; фор­мувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків);




Скачати 88.52 Kb.
НазваМета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; фор­мувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків);
Дата конвертації24.09.2013
Розмір88.52 Kb.
ТипДокументи




Здоров'я і шкідливі звички


Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я;, фор­мувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв, наркотиків); виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я, чисті аркуші паперу; фломастери, за результатами тестування учитель планує по­дальшу позакласну виховну роботу за темою «Шкідливі звички».


Хід заняття

Запитання до учнів

Що таке шкідливі звички? Які шкідливі звички ви знаєте?

^ Тестування «Що я знаю про шкідливі звички?»

Позначити правильні варіанти відповідей.

1. Шкідливі звички — це:

а) мити руки з милом перед їдою;

б) палити, ,вживайти алкоголь та наркотики;

в) вранці та ввечері чистити зуби;

г) човгати ногами; смоктати пальці, гризти нігті.

2. Що відбувається з дитиною, яка вживає алкоголь:
а) Вона швидші росте;

. б) у неї покращується пам'ять;

в) вона погано вчиться;

г) вона завдає неабиякої шкоди власному здоров'ю.

3. Які наслідки може викликати паління?

а) Захворювання на рак легенів;

б) піднесення настрою;

в) зниження гостроти зору, слуху;

г) прискорення Процесів дорослішання.

4. До чого призводить вживання наркотиків?

а) З'являється унікальна можливість відвідати вірту­альні світи;

б) виникає фізіологічна і психологічна залежність від отрути;

в) деградує мозок людини;

г) людина стає більш розкутою і товариською.

Правильні варіанти відповідей:
. 1- б, г. 2. в, г.
3. а, в. 4. в, б.

За кожну правильну відповідь учень зараховує собі 1 бал.

8 балів — учень має чіткі уявлення про наслідки шкідливих звичок.

7—5 балів — загалом учень знає про шкідливий вплив алкоголю, тютюну та наркотиків на організм людини, але не має уявлення про конкретні наслідки вживання цих не­безпечних речовин.

4 - 0 балів — учень потребує особливої уваги з боку пе­дагогів та батьків і додаткової роз'яснювальної роботи щодо наслідків шкідливих звичок.

^ Слово вчителя.

Паління, вживання наркотиків і алкоголю назвали шкідливими звичками тому, що вони дуже небезпечні для здоров'я. Проте, є чимало інших шкідливих звичок, і також ідуть не на користь людині: наприклад, однією найпоширеніших є звичка горбитись. Вона призводить до викривлення хребта, що погіршує роботу органів кровообіг, дихання, травлення. Узагалі здавна вважали, що коріння всіх хвороб криється у неправильній поставі, та все ж найбільше зашкоджують здоров'ю людей паління, вживання алкогольних напоїв та наркотиків. Речовини, що входять до їхнього складу, включа­ться у ланцюжок обміну речовин людського організму, людина опиняється у так званій нікотиновій (алкогольній, токсичній) залежності і вже не може обходитися без реглярного вживання цих отрут. Тому так складно позбутися подібних звичок, що найчастіше переходять у хворобу алкоголізм і наркоманію). Не секрет, що чимало підлітків хоча б раз пробували пити. Здавалося б, що тут такого: багато дорослих курять... Але варто батькам знайти у кишені сина чи доньки одну цигарку, і серйозної розмови не уникнути, адже тато й мама розуміють, що паління — дуже шкідлива звичка, підлітки не сприймають її всерйоз, і даремно.

Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові ступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко , а значить погіршується кровопостачання головного мозку. Саме тому в курців-початківців паморочиться голова. Після «набуття досвіду» неприємні відчуття слабшають ? згодом зникають, але негативний вплив тютюнового диму хитається. Нікотин руйнує діяльність нервової системи, легень, печінки, органів травлення, знижує гостро­зору та слуху. Тютюн — убивця вітамінів в організмі.

Одна викурена цигарка нейтралізує в ньому двадцять п'ять міліграмів вітамінів (стільки їх міститься в одному апель­сині). За даними англійської королівської спілки лікарів, кожна викурена цигарка коштує курцям від б до 15 хвилин життя. У середньому ж курці живуть менше, ніж люди, які не курять, на 6—8 років.

Бесіда.

Як ви вважаєте, зазвичай з якої причини підлітки по­чинають палити?

Чи може паління призвести до наркоманії? Поясніть свою думку.

Чому палити, у підлітковому віці найбільш небезпечно?

Чому дівчатам особливо , небезпечно палити?

Яке майбутнє чекає на суспільство, якщо молоде по­коління призвичаїться до цигарок?

^ Слово вчителя.

Зовсім непитущі люди трапляються набагато рідше, ніж некурящі. Можливо, тому що паління не приносить явного задоволення, а от алкоголь допомагає розслабитись, відчути себе вільніше. Але коли людина починає пити, вона потро­ху п'яніє, утрачає над собою контроль і може «перебрати норму». Що таке «норма»? Простіше кажучи» це та кіль­кість алкоголю, від якої тобі ще добре. Але варто продов­жити пити і можна тяжко отруїтися.

Відомо, що в алкогольну залежність потрапити легко, але навряд чи ви задумувались, наскільки невинно це по­чинається, Подумаєш, келих пива! Але згодом дозування будуть збільшуватися, потім пиво видасться недостатньо міцним... Найнебезпечнішими за все є слабоалкогольні на­пої з додаванням соку: на смак вони майже як лимонад, але набагато міцніші від пива. До речі, алкоголізм у підлітків розвивається в чотири рази швидше» ніж у дорослих.


Бесіда.

Чи можна вважати такі напої, як «Джин-тонік», «Лон-9р», «Ром-кола», легкими тонізуючими напоями?

Як ви гадаєте, чи можна вважати рекламу слабоалкогольних напоїв та пива небезпечною для життя суспільства?

З якого віку людина може розпочати вживання алко­голю?

Уявіть собі: ви розмовляєте з другом або робите домашнє завдання. І раптом вам захотілося пити, та так сильно, в очах темніє, усе тіло ломить і в голові паморочиться. Ви відчуваєте: якщо не вип'єте склянки води — просто.

Щось схоже, тільки в сотні разів сильніше, відчуває І^аркоман, позбавлений звичайної дози. Сучасна людина |в середньому живе близько сімдесяти років, а наркоман, до почав «колотися», вживати «колеса» або курити «тра-ВичКу» ще у підлітковому віці, навряд чи доживе до тридщяти років.

Навіть невеликі, ;але регулярні дози-наркотиків змушують мозок сидіти на голодному пайку, позбавляючи його сну. Людині стає важко зосереджуватися, погіршується пам'ять. Але найжахливіший стан, до якого може приз­вести людину наркоманія, — приступи жорстокої ломоти м'язах, судоми, страшні галюцинації.

У наш час наркоманія — страшна загроза для молодого покоління. Що ж робити, щоб уберегтися від цієї біди? Як не потрапити в кут, із якого мало хто може знайти вихід?

По-перше, не пробуйте наркотиків із цікавості або за «компанію». Більша частина їх викликає звикання вже першої .дози.

По-друге, ніколи не піддавайтесь на підбивання, на шталт: «Несила спробувати? Хіба ти боягуз?».


І завжди пам'ятайте про те, що будь-які наркотики коштують дорого і, роздаючи перші безкоштовні або дуже дешеві порції, їхні розповсюджувачі «чіпляють на гачок» нові Жертви.

%' І , ( ' ' ''

^ Творче завдання «Моя відповідь така».

Учитель роздає учням аркуші паперу і пропонує напи­сати, як би вони відповіли у подібних ситуаціях:

  1. Друг (подруга) похвалився, що спробував викурити цигарку і йому сподобалось. Він пропонує спробувати і вам.

  2. Ви потрапили у компанію, де всі курять. «Спробуй, це круто. Ми вже дорослі!» — кажуть вам.

  3. До вас у гості прийшли друзі й принесли «Лонгер». «Ось купили дорогою. Буде веселіше розважатись»,-— так по­яснили вони свій вчинок.

^ Заключне слово вчителя.

Багато підлітків починають курити, вживати алко­гольні напої саме тому, що із цигаркою або чаркою в руці видаються собі більш дорослими, стильними. Але чи за­мислювались ви, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від алкоголю, тютюну і (тим паче) наркотиків? Тому, щоці згубні звички із задоволення пере­творюються на страшні хвороби. То що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання? Яким ви бачите своє, майбутнє? Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива.



Схожі:

Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Здоров'я та шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; форму­вати в учнів негативне ставлення...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Хід заняття І. Активізація уваги учнів, створення проблемної ситуації
Мета: довести до свідомості дітей, що шкідливі звички є основ­ною причиною порушення здоров'я; формувати в учнів негативне ставлення...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Тема. Здоров я і шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Тема. Здоров'я і шкідливі звички
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Година спілкування «Шкідливі звички – шлях у безодню»
Мета: запобігати шкідливим звичкам, довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; формувати...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Конспект заняття Сфера життєдіяльності: "Природа", "Культура", "я сам". Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний, фізичний, емоційно-ціннісний, творчий. (різновікова тифлогрупа)
...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Виховна година 10 клас Тема: Здоров’я потрібно цінити. Шкідлива звичка – паління Мета
Мета: довести учням шкідливість паління та його негативний вплив на організм людини; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Мета. Ознайомити учнів зі шкідливим впливом на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних та аналогічних речовин; формувати вміння категорично відмовитися від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків;
Обладнання. Малюнки з серії „Антиреклама шкідливих звичок”, газети і плакати з антинікотинової, алкогольної, антинаркотичної тематики;...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Година спілкування «Здоров’я – найцінніший скарб» Мета
Мета: узагальнити знання учнів про здоров‘я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички...
Мета: довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров\Лекція Профілактика шкідливих звичок. Запобігання шкідливим звичкам Обов'язковою умовою здорового способу життя є
Обов'язковою умовою здорового способу життя є відмова від шкідливих звичок (куріння, споживання алкогольних напоїв, нар­котичних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи