Факультативний курс «Статеве виховання» icon

Факультативний курс «Статеве виховання»
Скачати 23.05 Kb.
НазваФакультативний курс «Статеве виховання»
Романовська Д.Д
Дата конвертації24.12.2012
Розмір23.05 Kb.
ТипПрограма

Факультативний курс «Статеве виховання»

Практичним психологам, соціальним педагогам загальноосвітніх навчальних закладів рекомендується спецкурс "Статеве виховання" (автор Романовська Д.Д.). Програма курсу розрахована 34 години (1 година на тиждень) і призначена для вікової категорії 14-17 років. Методологічною основою курсу є сучасний підхід до проблем статевого виховання, збереження репродуктивного здоров’я молоді. Курс є профілактично-освітнім (профілактика ВІЛ, СНІДу, вживання наркотичних речовин), спрямовує учнів на здоровий спосіб життя, формує культуру міжособистісних відносин у середовищі однолітків. Курс забезпечений навчально-методичним посібником "Основи психосексуальної культури" (автори Д.Романовська, С.Собкова), рекомендованим Міністерством освіти і науки України.


Спецкурс «Етика та психологія сімейного життя»

Відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 16 червня 2000 року № 237 у 10-11 класах введено факультативний курс «Етика та психологія сімейного життя». ОІППО підготовлений та виданий навчальний посібник «Мистецтво сімейного життя. Частина І» авторів С.М.Коміссарової, М.В.Білогорки, Г.А.Скорейко, рекомендований МОН України.

Розроблена програма відповідного факультативного курсу, яка передбачає такий розподіл годин: 10 кл. – 34 год., 11 кл. – 34 год.


^ Факультативний курс «Психологія особистості»

Для практичних психологів рекомендується особистісно орієнтований факультативний курс «Психологія особистості» (автор Бобик С.М.) для роботи з учнями 9-11 класів і складається з 3 спецкурсів: у 9 класі – «Психологія людини» (34 години на рік, з них 26 теоретичних та 6 практичних) і у 10 класі – «Психологія спілкування» (34 години на рік, з них 18 теоретичних та 16 практичних); у 11 класі – «Самовдосконалення особистості» (34 години на рік, з них 20 теоретичних та 14 практичних). Факультативний курс допомагає забезпечити якісний психологічний супровід навчально-виховного процесу старшокласників.

Програма курсу спрямована на формування гармонійної саморозвивальної особистості, допомагає визначити індивідуально-типологічні особливості, професійну спрямованість та розвинути культуру життєвого самовизначення.

Факультативний курс можна впроваджувати цілісно у всіх класах, а можна –окремими спецкурсами у окремих класах. Методичне забезпечення викладання курсу: «Психологічний інструментарій» та «Бібліотека шкільного психолога» видавництва «Шкільний світ».


Факультативний курс «Основи психології особистості»

Для практичних психологів загальноосвітніх закладів рекомендується факультативний курс «Основи психології особистості» (автор Талаєва Ю.М.) для роботи з учнями 15-17 років.

Програма курсу розрахована на 34 години та складається зі вступу (1 година) та 3-х розділів: «Особистість у сучасній психології» (11 годин), «Міжособистісне спілкування» (8 годин), «Самопізнання та саморозвиток» (14 годин).

Кожен розділ включає в себе лекційні, семінарські та практичні заняття.

Всього програмою передбачено 16 занять, побудованих у формі інтерактивної лекції, 6 семінарських занять, 6 практичних занять (психологічних практикумів, тренінгових занять) та 3 контрольно-оцінних підсумкових заняття в кінці кожного розділу.

Метою факультативного курсу - є розвиток соціально-психологічної компетентності та формування психологічної культури учнівської молоді.Схожі:

Факультативний курс «Статеве виховання» iconСемінар для педагогічних працівників «Статеве виховання – це…» Мета
Мета: визначення змісту статевого виховання; ознайомлення з формами, методами, засобами статевого виховання учнів в знз
Факультативний курс «Статеве виховання» icon26. Життєва компетентність особистості факультативний курс для учнів
Розширилась функція навчального закладу: не тільки навчання та виховання, але і формування життєвої компетентності, розвиток соціально...
Факультативний курс «Статеве виховання» iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів основи християнської етики курс за вибором (факультативний курс)
Добра, Краси, вбачається необхідним вивчення предметів духовно-морального спрямування, складовою яких є спеціальний курс "Основи...
Факультативний курс «Статеве виховання» icon11. «Розвиваючі ігри» факультативний курс для учнів 7 класу
Пропонований курс розрахований на учнів 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів (2 години на тиждень, 70 аудиторних годин)
Факультативний курс «Статеве виховання» icon30. «Психологія ділового спілкування і основи ділового етикету» факультативний курс для учнів 10-11 класів
Факультативний курс “ Психологія ділового спілкування і основи ділового етикету ” розрахований для учнів 10-11 класів (70 годин)
Факультативний курс «Статеве виховання» icon9. «Психологічний розвиток особистості молодшого підліткового віку» (факультативний курс для учнів 5-х класів)
«Психологічний розвиток особистості молодшого підліткового віку» (факультативний курс для учнів 5-х класів)
Факультативний курс «Статеве виховання» icon«Корисні навички молодших школярів» факультативний курс для учнів 1-4 класів спеціальної школи-інтернату

Факультативний курс «Статеве виховання» icon«Сходинками до школи» факультативний курс для вихованців підготовчих класів спеціальної школи-інтернату

Факультативний курс «Статеве виховання» icon37. «Відверта розмова» факультативний курс для учнів 7-8 класів
Разом з тим, рівень поінформованості про шкідливі наслідки вживання алкоголю на організм людини у підлітків є досить низьким
Факультативний курс «Статеве виховання» icon16. «Психологія спілкування» факультативний курс для учнів 8-х класів
Кожна людина зацікавлена в тому, щоб уміти правильно і вдало спілкуватися, оскільки це дає їй можливість встановлювати й підтримувати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©te.zavantag.com 2000-2017
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи